Re: Pieniądze i Bóg

1
Mahatma Gandhi powiedział
...Lubię Waszego Chrystusa. Nie lubię Was chrześcijan....
Ale czy tylko chrześcijanie tak bardzo różnią się od swojego Boga?Czy tylko chrześcijanie ociekają złotem, gdy miliony umierają z głodu?
Ostatnio zmieniony 25 lut 2012, 10:02 przez victoria, łącznie zmieniany 2 razy.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Pieniądze i Bóg

3
Chrześcijanie też umierają z głodu.

Mahatma Gandhi był przedstawicielem sankhji, a oni uważali, że związek pramaterii i ducha wystarczy by wyjaśnić procesu ewolucji świata. Idą tym kierunkiem można stwierdzić, że część wyznawców sankhji, to ateiści.
Takim więc nie potrzebne są Kościoły, ani bogactwa w nich się znajdujące.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2012, 22:00 przez Mahi, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Pieniądze i Bóg

4
nie znam zbytnia zagadnienia ale z tego co podają żródła to ten ghandi miał wielką czcią okazywać Jezusowi..wydaje mi się ze ten wyrwany z kontekstu fragment w dalszej części chwali Boga i chrześcijan...ghandi po prostu nie znał słowa kotolicyzm...
Ostatnio zmieniony 26 mar 2012, 22:15 przez cayman, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Pieniądze i Bóg

5
cayman pisze:nie znam zbytnia zagadnienia ale z tego co podają żródła to ten ghandi miał wielką czcią okazywać Jezusowi..wydaje mi się ze ten wyrwany z kontekstu fragment w dalszej części chwali Boga i chrześcijan...ghandi po prostu nie znał słowa kotolicyzm...
No właśnie, a terrorystom, to się nie podobało zapene i musiał zginąć.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2012, 8:27 przez Mahi, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Pieniądze i Bóg

6
Oddajcie Bogu co boskie, a cesarzowi co cesarskie i sprawa zalatwiona.
Tylko, że czarne (purpurowe i jedna biała) gnidy prędzej się zaprą trzy razy, jak Piotr, niż oddadzą swoje bogactwa. Sami ich karmicie, a później płaczecie.
Wasza sprawa, karmijcie sukienkowych żebraków. Parafrazując Churchila: "Kościelna gęś nafaszerowana datkami wiernych, kiedyś pęknie"
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2012, 0:22 przez polliter, łącznie zmieniany 2 razy.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Pieniądze i Bóg

7
Tak wszyscy Hindusi żyją w ubóstwie, są miłujący pokój jak Gandhi, nie ma konfliktów religijnych, nie ma bogatych wyzyskujących biedote, nie to co chrześciańscy wyzyskiwacze. :P
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2012, 0:37 przez voltaren, łącznie zmieniany 3 razy.

Re: Pieniądze i Bóg

8
polliter pisze:Oddajcie Bogu co boskie, a cesarzowi co cesarskie i sprawa zalatwiona.
Tylko, że czarne (purpurowe i jedna biała) gnidy prędzej się zaprą trzy razy, jak Piotr, niż oddadzą swoje bogactwa. Sami ich karmicie, a później płaczecie.
Wasza sprawa, karmijcie sukienkowych żebraków. Parafrazując Churchila: "Kościelna gęś nafaszerowana datkami wiernych, kiedyś pęknie"
panie politer cos tam słyszałeś coś tam wiesz ale w konfrontacji z postami innych userów wychodzi masło maślane...ta gęś nigdy nie pęknie...widzisz ja wiem a ty sie dowiedz ,kto ma największe majątki ulokowane w szwajcarskich i austriackich bankach,,ba ma nawet prawo blokować konta wrogów ...wiedział o tym i podejrzewał co nie co papież JAN PAWEŁ I ale świeć Pnie nad jego duszą nie dożył aby jego oczy ujrzały prawdę,otruli go po 33 dniach urzędowania...wiec jakby nikt nic nie dawał tym jak to nazywasz sukienkowym,oni by przeżyli ciebie i twoje całe pokolenie ...
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2012, 1:15 przez cayman, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Pieniądze i Bóg

9
w sumie to chyba oczywiste że wszystkie diecezje z wszystkich krajów przelewają forse na konta bankowe watykańskie a jeśli się znajdują w Szwajcarii no to są szwajcarskie. Nie wiem po co im tyle kasy, czy na wojne się wybierają czy budują statek kosmiczny do nieba. Chyba że to im potrzebne do manipulowania polityką poszczególnych państw.
Bo tylko jedna władza jest większa nad polityką - PIENIĄDZ.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2012, 1:29 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Pieniądze i Bóg

10
Ja?! pisze:w sumie to chyba oczywiste że wszystkie diecezje z wszystkich krajów przelewają forse na konta bankowe watykańskie a jeśli się znajdują w Szwajcarii no to są szwajcarskie. Nie wiem po co im tyle kasy, czy na wojne się wybierają czy budują statek kosmiczny do nieba. Chyba że to im potrzebne do manipulowania polityką poszczególnych państw.
Bo tylko jedna władza jest większa nad polityką - PIENIĄDZ.
Jest władza większa niz pieniądz ale budzi grozę:P
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2012, 1:45 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Pieniądze i Bóg

11
"Lubię waszego Chrystusa. Nie lubię waszych chrześcijan. Wasi Chrześcijanie są tacy niepodobni do Waszego Chrystusa. Materializm bogatych krajów chrześcijańskich jest tak przeciwstawny do słów Jezusa Chrystusa, który mówi, że nie można jednocześnie wyznawać Mammona i Boga." -- tak wygląda całość cytatu. Masz więc rację JA?! pisząc o sile większej niż polityka i religia.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2012, 6:43 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Pieniądze i Bóg

12
Artur pisze:"Lubię waszego Chrystusa. Nie lubię waszych chrześcijan. Wasi Chrześcijanie są tacy niepodobni do Waszego Chrystusa. Materializm bogatych krajów chrześcijańskich jest tak przeciwstawny do słów Jezusa Chrystusa, który mówi, że nie można jednocześnie wyznawać Mammona i Boga." -- tak wygląda całość cytatu. Masz więc rację JA?! pisząc o sile większej niż polityka i religia.
Hitlerowi tez ludzie nie pasowali do ideałów. Dlatego kto się do nich nie dostosował musiał zostać wyeliminowany.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2012, 8:43 przez Filip, łącznie zmieniany 2 razy.
Znikam na długo, ale się pojawiam.

Re: Pieniądze i Bóg

13
Kogo wyeliminował Gandhi, iż przyrównałeś go do Hitlera? :)
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2012, 9:44 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Pieniądze i Bóg

14
Nie porównuje nikogo do nikogo. Mówię jedynie, że zawsze wystepuje problem, gdy wymaga sie od ludzi postępowania zgodnie z ideałami. Jakie by te ideały nie były. :)
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2012, 10:32 przez Filip, łącznie zmieniany 2 razy.
Znikam na długo, ale się pojawiam.

Re: Pieniądze i Bóg

15
Gandhi w tym zakresie nie rościł sobie pretensji do ideałów, zwłaszcza, że twierdził także, iż "Naszą najgłębszą modlitwą winno być, by hindus stał się lepszym hindusem, muzułmanin lepszym muzułmaninem, a chrześcijanin lepszym chrześcijaninem" :)
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Religia - rozmowy rozmaite”

cron