Re: Błędy Jezusa

32
Nebogipfel pisze:Wiem to, wiem choć akurat wątpię by Ziemia tu brała na poprawkę czy ktoś żyje zgodnie z naturą czy też nie - patrz dinozaury.
Chyba żyły zgodniej z naturą niż niejeden człowiek i co?
Niekoniecznie. Według niektórych Paleontologów (czy jak tam się oni zwą) niektóre mięsożerne zabijały dla samego zabijania ponad swoje potrzeby. Był o tym kiedyś reportaż na TVP2 ale to 4 lata temu oglądałem.

Myślę, że jakby konia eksploatowano ponad miarę i ciągle cięto batem. To w końcu aby nie paść ze zmęczenia i skatowany stanie dęba i odpłaci woźnicy.

Ktoś powie - Ale koń odczuwa razy bata, ma system nerwowy, itp.

Tylko pytanie dlaczego założenie, że ziemia też nie ma jakiegoś swojego "systemu nerwowego", skąd ta pewność, że ziemia nie czuje tych rytych w niej tuneli? Skąd ta pewność, że ziemia nie rozróżnia jaki jest skład chemiczny atmosfery, która ją otacza? Skąd ta pewność, że już nie zaczęło się ostatnie odliczanie, że właśnie teraz nie marnujemy swej ostatniej szansy?

Ja zakładam, że ziemia jak najbardziej wie co wyczyniają Ci, których na sobie nosi. Dlaczego tak zakładam ano dlatego, że jestem Rodzimowiercą a jedną z Bogiń w moim panteonie jest Mokosza bogini płodnej i wilgotnej ziemi.
Ostatnio zmieniony 10 sty 2013, 23:45 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Błędy Jezusa

33
Może dlatego, że Ziemia to jednak nie jest do końca organizm żywy?
Weźmy takie góry czy magmę - widzisz w tym życie organiczne?
Owszem, wiele rzeczy jest powiązanych, lecz trudno mi to nazwać jakimś rozumnym organizmem.
Poza tym to co się dzieje na Ziemi nie zapominaj, że też jest powiązane np. z księżycem co się oddala z roku na rok(on decyduje o przypływach i odpływach, dzięki niemu Ziemia kręci się w okół konkretnej osi.
Wystarczy, że odpłynie za daleko i już Ziemia będzie wariować niezależnie od tego kto i jak będzie żył.
A na koniec słońce wybuchnie i zgaśnie i też tu nie pomoże żadne zgodne życie z naturą.
Główną zaletą takiego życia bywa zdrowie.
Bywa, bo tacy murzyni w niektórych rejonach Afryki żyją bardzo w zgodzie z naturą a cierpią głód i chorują na AIDS i HIV.
Ostatnio zmieniony 10 sty 2013, 23:52 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Błędy Jezusa

34
Nebo pewności owszem mieć nie można ale zastanowić się warto. Gdyż "a nóż widelec" jak to mówią. Natomiast większość osób twierdzi a ziemia nie ma czucia bo to organizm martwy nie żywy. Jednak spójrz na Japonię zaawansowana Technologia a jednak wierzą w to, że kamienie zamieszkiwane są przez duchy (nazywają je Kami). Ja założyłem, że ziemia doskonale zdaje sobie sprawę ze wszystkiego co się dzieje. Po za tym Nebo przestań pojmować to drobiazgowo.

Ty mówisz - zobacz na górę, na magmę czy jest w tym życie?
Wspominasz o wpływie Księżyca, Słońca.

Ja zaś wiem, że Natura to nie jest tylko i wyłącznie planeta ziemia to cały wszechświat. Dinozaury wyginęły również pod wpływem natury. Choć czynnikiem głównym było uderzenie Komety w Jukatan, obecnie zatoka Hadson (czy jakoś tak :) )
Natomiast cały wszechświat jest nie możliwy do ogarnięcia przez człowieka.

Skąd założenie, że tej przeogromnej przestrzeni nie przenika jakaś empiryczna "Prima Materia", skąd założenie, że Wszechświat nie ma jakiegoś swojego specyficznego systemu nerwowego. Skąd założenie, że wszechświat (czyli natura) nie ma duszy?

Czyżby znowu wywyższanie się nad inne elementy składowe natury. Nie którzy twierdzą, że zwierzęta nie są wstanie nic odczuwać, gdyż nie mają "duszy" lecz przecież mają system nerwowy.
__________________________________________

Odpowiedź na twój sceptycyzm jest zresztą najbanalniejsza na świecie. Lecz ty raczej nie przyjmiesz jej do uwagi.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2013, 0:30 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Błędy Jezusa

35
Każdy w coś wierzy, wolę w siebie a wiara w duchy to...
Cóż, w wierze wiedzy nie ma a oparta na tradycji wywodzącej się z czasów kiedy tej wiedzy było znacznie mniej zakrawa to na zabobony, tłumaczenie obecnie prostych spraw jakimiś nadnaturalnymi siłami.
Nie neguję tego, lecz moim zdaniem to tylko nutka romantyzmu i tradycji,

Ponieważ wszechświat jest niemożliwy do ogarnięcia, stąd autorytatywne stwierdzenia typu - Bóg jest, wszystko myśli nie przekonują mnie.
Chociaż prędzej bym uwierzył, że Bogiem jest wszechświat niż, iż Bóg jest niczym człowiek.

Dusza...nie ma dowodów na istnienie jak i nieistnienie - coś jak Bóg, póki co używane jako wytłumaczenie czemu część materii jest ożywiona lub jako określenie...romantycznego odczucia estetyki np. starych samochodów.
Ten samochód to ma duszę...się mówi.

Człowiek to też zwierzę z biologicznego punktu widzenia. Duszę wynaleźli ludzie wierzący.
Kiedyś chrześcijanie uważali ludzi innych wyznań i poglądów a nieludzi, czyli tak zwane zwierzęta(jakoby miały by być oddzielnym tworem z innego świata).
Co za tym idzie mogli wobec nich łamać wszelkie 10 przykazań.
Z góry założyli, że przykazania dotyczą tylko gatunku ludzkiego.

I tak też mnie zastanawia - czemu Jezus musi zbawiać ludzi a innych gatunków nie.
Czemu cała akcja Biblii toczy się w okół ludzi.
Tu się zgodzę - jest to wywyższanie się i myślenie o sobie jako pępku świata.
Tak samo podchodzę do twierdzenia, że to tylko przez człowieka natura czy Ziemia ma się wkurzać.
A inne gatunki to co? Czemu wszystko ma się kręcić w okół człowieka?
Ostatnio zmieniony 11 sty 2013, 0:45 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Błędy Jezusa

36
Mezamir pisze:...Jezus (jako realny człowiek) nie istniał, jest postacią literacką lub mityczną...
dzisiaj niektórzy twierdzą że nie było obozów koncentracyjnych i rzekomo są dowody na to haha
Widzisz, świat to dziwne miejsce w którym każdy wierzy w to co mu pasuje i często odrzucamy prawde gdy jest niewygodna.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2013, 0:46 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Błędy Jezusa

37
żeby stwierdzić czy materia jest żywa trzeba na nią spojrzeć przez mikroskop elektronowy - albo być jasnowidzem - nie ma innej możliwości by sie przekonać o realnym życiu materii.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2013, 0:49 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Błędy Jezusa

38
Nie "czy" a "czemu/dlaczego" - Ja?!
A dla mnie gdyby uznać za prawdę istnienie Boga - byłoby to zbyt wygodne.
;)
Ostatnio zmieniony 11 sty 2013, 1:02 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Błędy Jezusa

39
Ja?! pisze:żeby stwierdzić czy materia jest żywa trzeba na nią spojrzeć przez mikroskop elektronowy - albo być jasnowidzem - nie ma innej możliwości by sie przekonać o realnym życiu materii.
Spojrzysz się tylko na wycinek maleńki fragment a i tak nie ogarniesz całego wszechświata.
_______________________________________________________________________________________

Nebo ja nie twierdzę, że tylko na człowieka ziemia może się "wkurzać". Tylko, że człowiek daje jej obecnie najwięcej powodów do tego, żeby natura się wkurw*** nawet.

Dlaczego uważasz, że dawniej ludzie dysponowali mniejszą wiedzą. Może właśnie posiadali większą wiedzę jak współcześnie. Zwróć uwagę na precyzyjnie ustawione kanały obserwacyjne w piramidach. Budowa piramid trwała ładnych parę lat a mimo to kanały te są tak wbudowane, że jak się spojrzy przez nie z komory grobowej jest idealnie widoczny punkt na nieboskłonie gdzie były gwiazdozbiory Syriusza i Oriona w chwili chowania faraonów. Współcześni naukowcy zachodzą w głowe jak to jest żeby ludy określane jako prymitywne miały, aż taką wiedzę.

Niektórzy próbują to tłumaczyć tym, "że to UFO przyleciało i powiedziało dla człowieka jak to zrobić". Lecz Ja się pytam czy naprawdę lepiej jest wierzyć w jakieś UFO? Niż przyjąć do wiadomości, że Ludzie kiedyś byli mądrzejsi. Chrześcijaństwo wojowało z nauką. Paliło książki "jako owoc szatana". Zwrócili uwagę na nauczanie dopiero gdy zaczęli brać w cztery litery od bardziej uczonych wojowników półksiężyca. Nie bez kozery mówi się, że Średniowiecze to okres głupoty, ciemnogrodu, biedy, i brudu. A przecież Średniowiecze zaczynało się wprowadzeniem Chrześcijaństwa w Europie jako oficjalnej religii.
_______________________________________________________________________________________

To doprawdy zadziwiające, że ludzie łatwiej uwierzą w jakieś UFO, super inteligencje przybyłą z Kosmosu jak w Boga/Bogów/Siłę Wyższą jakkolwiek ją pojmujemy.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2013, 1:19 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Błędy Jezusa

40
Nebogipfel pisze:Nie "czy" a "czemu/dlaczego" - Ja?!
;)
dlaczego materia jest żywa ? Bo została stwożona przez siłe życia i życie ją utrzymuje swą wolą życia.
Zobacz na najmniejszą znaną iskre atomu, posłuchaj co mówią naukowcy o energii bozonu i tym podobne.

Wszystko co istnieje zostało stworzone z uczuć i uczucia mają wpływ na materie, możesz sie o tym przekonać na własnym ciele.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2013, 2:54 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Błędy Jezusa

41
wątpię by Ziemia tu brała na poprawkę czy ktoś żyje zgodnie z naturą czy też nie
Kiedy w organizmie pojawia się wirus to jak reaguje organizm?
Kaszel,katar,gorączka,dreszcze,wymioty.
To samo dzieje się z Ziemią,trzęsienia ,powodzie,susze,to jest reakcja obronna Ziemi na nas.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2013, 8:30 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Błędy Jezusa

42
znam ludzi którzy mają kontakt z duchem ziemi i wszystkie to kobiety, z ziemią można normalnie pogadać. Indianie i aborygeni to jedni z tych którzy mają najlepszy kontakt z ziemią.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2013, 12:29 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Błędy Jezusa

43
Twardostoj pisze:To doprawdy zadziwiające, że ludzie łatwiej uwierzą w jakieś UFO, super inteligencje przybyłą z Kosmosu jak w Boga/Bogów/Siłę Wyższą jakkolwiek ją pojmujemy.
Dlaczego jedno drugim wykluczasz? Przecież ktoś musiał stworzyć ten kosmos i UFO....
Ostatnio zmieniony 11 sty 2013, 12:39 przez victoria, łącznie zmieniany 2 razy.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Błędy Jezusa

44
Daj spokuj UFo zostało zmyślone przez popleczników Watykanu (niekoniecznie za Jego zgodą) aby tylko ludzie nie myśleli, że Chrześcijaństwo "zezwierzęciło" ludzi i doprowadziło do zapomnienia starej Nauki przez duże N oraz dla umniejszenia Etnicznych Wierzeń bo skoro ludzie kiedyś z własnej woli transportowali przez duży odcinek drogi kilkutonowe bloki skalne na budowle tak dokładne, że współczesna nauka zdejmuje czapki z głów. To znaczy, że traktowali to poważnie a teraz na kazaniach w kościele ludzie przysypiają. :)

Taki obraz rzeczy się kłóci z wizerunkiem jaki KRK chce sobie wypromować. Jako niby religii niosącej "światło mądrości" a po rozpoczęciu się Średniowiecza nastąpiło uwstecznienie pod każdym względem. Przykłady:

Słowianie znali Spodnie już w 8 wieku. Po wejściu Chrześcijaństwa mężczyźni zaczęli chodzić w nogawicach (podobne do pończoch) doczepianych do gaci.

Ludy pierwotne traktowały kąpiel oczyszczająco. Po wejściu Chrześcijaństwa kąpiel była dopuszczalna tylko dwa razy do roku.

Do tego dodać dwukrotne spalenie biblioteki Aleksandryjskiej przez podburzony przez kler motłoch.

Mało? Książki zresztą pisać na tym forum nie mam zamiaru.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2013, 13:40 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Błędy Jezusa

46
Twardostoj pisze:Słowianie znali Spodnie już w 8 wieku. Po wejściu Chrześcijaństwa mężczyźni zaczęli chodzić w nogawicach (podobne do pończoch) doczepianych do gaci.
Szkoci do dzisiaj chodzą w spódnicach i to bez gaci, jaka jest Twoja teoria? :ahah:
Ostatnio zmieniony 11 sty 2013, 14:42 przez victoria, łącznie zmieniany 2 razy.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Błędy Jezusa

47
Vici kilty szkockie są wpisane w ich kulturę i Etnos. Zresztą Szkoci de facto najdłużej ze wszystkich grup etnicznych opierali się ewangelizacji. Niby do kościoła biegali a w nocy grali na zakazanych dudach zakazane piosenki.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2013, 15:44 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Błędy Jezusa

48
Dziady też do ej pory są odprawiane.
Pewien zakres wiedzy dla pewnych ludzi był dość duży, jednak i tak w wielu kwestiach jednak wiedza starożytnych nie była tak duża jak obecnie,. nie wiedzieli np. jak latać, czemu niebo jest niebieskie i skąd się bierze błyskawica.
;)
Ostatnio zmieniony 11 sty 2013, 17:50 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Błędy Jezusa

50
Nogawice weszły około dwunastego wieku gdyż spodnie uznano za pogańskie a skoro pogańskie to szatańskie. Zresztą Średniowiecze się liczy od oficjalnego uznania Chrześcijaństwa w Europie nie od narodzin Jezu Chrysta.

Ps. Może dlatego że gdyby obrazowali go w nogawicach to by świecił gołym przyrodzeniem? :) Łatwiej jest bowiem w sztuce ukazać nogawice dowiązywane do pasa gacowego tzw. gacnika jak do gaci a skoroktoś miał gacnik to nie nosił gaci.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2013, 18:26 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Błędy Jezusa

51
No patrz a Marię Magdalenę malowali by mieć pretekst do pokazywania nagiej kobiety.
:D
Niemniej fakt, że w średniowieczu bano się pokazywania golizny i nawet w kaplicy sykstyńskiej Michał Anioł nie mógł pokazać biedaków jako nagich(choć tak występowali w Biblii).
Dla odmiany starożytni nie mieli z tym problemów.
:)
Ostatnio zmieniony 11 sty 2013, 18:34 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Błędy Jezusa

52
Nic w tym dziwnego wtedy było purytańskie duchowieństwo. Gdzieniegdzie jeszcze takie występuje w obrębach KRK. Tacy duchowni uznawali za gorszące dotknięcie kobiet w ramie w publicznym miejscu a nawet przebywanie kobiety sam na sam w towarzystwie mężczyzny.

Co dziwne nie uważali za gorszący fakt jak sami biegali za spódniczkami aby zaspokoić swe chucie. :happy:
Ostatnio zmieniony 11 sty 2013, 18:45 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Błędy Jezusa

54
Z pewnością, ale musiałbyś żyć w jego czasach, bo opierając się na czterech historyjkach, niczego się o nim nie dowiesz (jeśli w ogóle istniał taki kolo, jak Jezus).

Nawet według tych historyjek, mówi o miłosci i wywala kupców ze świątyni na zbity ryj (znaczy, niezły zadymiarz). Z jednej strony socjalista (ułaskawienie nierządnicy - "kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień"), z drugiej kapitalista (przypowieść o pracownikach winnicy). Kompletnie niewiarygodny dla mnie facet (jeśli w ogóle istniał, a nie jest jakimś zmyślonum bohaterem literackim).
Ostatnio zmieniony 12 sty 2013, 1:08 przez polliter, łącznie zmieniany 2 razy.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Błędy Jezusa

55
Dlaczego niewiarygodny ? Miał różne poglądy na różne sprawy, a i w postępowaniu, (trzeba przyznać) bywał bezbłędny dosłownie i w przenośni. Z jednej strony stanowczy i kategoryczny kiedy trzeba a z drugiej miłosierny i litościwy. Ponadto łamał ówczesne stereotypy.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2013, 1:19 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Błędy Jezusa

56
polliter pisze:Z pewnością, ale musiałbyś żyć w jego czasach, bo opierając się na czterech historyjkach, niczego się o nim nie dowiesz (jeśli w ogóle istniał taki kolo, jak Jezus).

Nawet według tych historyjek, mówi o miłosci i wywala kupców ze świątyni na zbity ryj (znaczy, niezły zadymiarz). Z jednej strony socjalista (ułaskawienie nierządnicy - "kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień"), z drugiej kapitalista (przypowieść o pracownikach winnicy). Kompletnie niewiarygodny dla mnie facet (jeśli w ogóle istniał, a nie jest jakimś zmyślonum bohaterem literackim).
Istniał. Zapiski o Jezusie z Nazaretu znajdziesz u ówczesnych rzymskich kronikarzy. Nie opisywali Go, oczywiście, jako kogoś, raczej jako zadymiarza.

Miłość jest kwestią duchową - nie na sprzedaż.

Ułaskawienie nierządnicy to nie socjalizm - to humanitaryzm. Socjalistą nie był - patrz przypowieść o winnicy.

:P

:)
Ostatnio zmieniony 12 sty 2013, 1:48 przez Bolaren, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Błędy Jezusa

57
Czym innym jest to, że był taki facet (Flawiusz o nim wspominał), a czym innym to, co wypisują w ewangeliach (nikt mi nie powie, że te cudeńka są udokumentowane historycznie, bo mu w twarz wyksztuszę kawę ze śmiechu). Być może był taki facio o imieniu Jezus (nawet graniczy to z pewnością), ale w to co o nim gadają, nie wierzę, jakoś mało wiarygodni ten Marek, Mateusz, Łukasz i Jan.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2013, 2:00 przez polliter, łącznie zmieniany 2 razy.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Błędy Jezusa

59
"Jezus (jako realny człowiek) nie istniał, jest postacią literacką lub mityczną. Dowody na to są wystarczające, odsyłam do książki Earla Doherty’ego „Jesus, neither God nor Man. The Case for a Mythical Jesus”. To że jego zachowania i wypowiedzi zapisane w Ewangeliach są niespójne, nie wynika z rzekomych przemian jego postawy, tylko z kompilacji różnych literackich źródeł i mitycznych wątków."
http://www.taraka.pl/apokalipsa_junga#foot1r
Ostatnio zmieniony 12 sty 2013, 8:16 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Błędy Jezusa

60
Być może był taki facio o imieniu Jezus"-Oczywiście że tak,nie jednemu psu Burek.
Nawet dziś żyją ludzie o tym imieniu.
José Luis de Jesús,Nicolás de Jesús López Rodriguez,Wanda De Jesus!!
Istnienie ludzi o imieniu Jezus nie jest dowodem na istnienie beletrystycznej postaci Chrystusa.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2013, 8:19 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Religia - rozmowy rozmaite”

cron