Re: Wasze religie.

211
Szach mat Sosan.

Dziwne to jest twoje mieszanie pojęć. Jako dowódcę Hitlera podziwiam, bo był w stanie podbić praktycznie całą Europę przy niewielkich stratach po swojej stronie. Miał charyzmę i potrafił przekonywać ludzi, aby podążyli za nim. To są cechy prawdziwego przywódcy. Marni przywódcy giną wraz ze swoim krajem. Wielcy przywódcy podbijają świat. Hitler, Napoleon, Chingis-chan, Aleksander Wielki, Hirohito...
Ale! Bo zaraz sobie ubzdurasz w tej swojej głowie, że podziwiam Hitlera i popieram holocaust siejąc swoją propagandę, a wcale bym się po Tobie nie zdziwił. Więc nie, jako człowieka Hitlera bym rozstrzelał, bo uważam go za skurwysyna.
Psychopatami nie byli. Psychopaci nie podbijają całej Europy. Ale rozumiem, że Napoleon według twojej definicji również był psychopatą ;)
Hitler nie podążał za ideologią. On się nią stał dla ludzi, którymi dowodził. Zagrzał ich do walki, utwierdził w przekonaniu, że mogą wszystko. To jest właśnie zadanie przywódcy, a on się z niego wywiązał doskonale. Jeśli by tak nie było to III Rzesza nie rozpadła by się zaraz po jego śmierci ;)
Ostatnio zmieniony 14 gru 2013, 16:21 przez Hoffman Moritsu, łącznie zmieniany 2 razy.
Zapraszam do gry :)
ERA BLEACHA OUTBREAK

[img]http://c3201142.cdn03.imgwykop.pl/comme ... 2,w400.jpg[/img]

Re: Wasze religie.

213
Satu pisze:
Tajgon pisze:Zauwazylem, ze czlonkowie tego forum maja bardzo zroznicowane poglady religijne, co mnie BARDZO cieszy(wysoki standart dyskusji) jestem ciekawy waszych przekonan.
Zaczynajc od siebie, to jestem radykalnym chrzescijaninem, a precyzujac Zielonoswiatkiem. Wierze w Boga, a on dziala kazdego dnia w moim zyciu, czyniac wiele znakow i odmieniajac mnie. Wierze w Zbawienie, przez wiare w Syna czlowieczego i nieskonczona laske boza, ktora Bog chce nam dac, ale musimy do niej dorosnac i wyciagnac po nia renke. Wierze w bliska relacje miedzy czlowiekiem, a Bogiem.
I to na tyle. Teraz wasze kolej!
Nawiązując do pierwotnej idei tematu, o sobie mogę powiedzieć tylko tyle, że wg kościoła Katolickiego byłabym poganką :) Sympatyzuję w wierzeniach etnicznych typu Asatru, religia dawnych Słowian, czy religia dawnych Celtów, aczkolwiek, to w co wierzę i co jest mi najbliższe, można by określić jako "Animizm", choć nie do końca nim jest. Nie oddaję czci żadnym bogom. Wierzę w energie, duchy, żywioły. Naturę. Las jest moją świątynią, a wszelkie zwierzęta w nim żyjące są uosobieniem "boga". *
_____________________________
* Uważam, że bóg nie jest żadną osobą. Samo słowo "bóg" w moim odczuciu jest tylko umowne. Równie dobrze może być to "źródło" - swoją drogą zdecydowanie bardziej wolę używać właśnie tego słowa, ponieważ "BÓG" za bardzo kojarzy mi się z Jahwe.
Jeśli chodzi o takie sprawy związane z naturą i "animizmem" to najciekawszą postacią na jaką się natknołem w sieci jest niejaka -Beata "Driada" Jeleniewicz- :)
Polecam Ci poczytać jej artykuły jeśli jeszcze na nie nie wpadłaś :)
Ostatnio zmieniony 15 gru 2013, 4:36 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Wasze religie.

214
Tajgon pisze:Zauwazylem, ze czlonkowie tego forum maja bardzo zroznicowane poglady religijne, co mnie BARDZO cieszy(wysoki standart dyskusji) jestem ciekawy waszych przekonan.
Zaczynajc od siebie, to jestem radykalnym chrzescijaninem, a precyzujac Zielonoswiatkiem. Wierze w Boga, a on dziala kazdego dnia w moim zyciu, czyniac wiele znakow i odmieniajac mnie. Wierze w Zbawienie, przez wiare w Syna czlowieczego i nieskonczona laske boza, ktora Bog chce nam dac, ale musimy do niej dorosnac i wyciagnac po nia renke. Wierze w bliska relacje miedzy czlowiekiem, a Bogiem.
I to na tyle. Teraz wasze kolej!
Interesuje , fascynuje mnie judaizm i nauka zwana Kabałą , ale nie ta od fusów , kart tarota , zodiaku czy czerwonych nitek Racheli .

Gdy chodzi o poglądy religijne to bliski memu sercu jest unitarianizm .
Ostatnio zmieniony 15 gru 2013, 9:33 przez efroni, łącznie zmieniany 2 razy.
Jak zrozumiałem tak i piszę i nie wierz w ani jedno maje słowo ,
ale sam(a) sprawdzaj badaj , doświadczaj czy się rzeczy aby tak mają .

Re: Wasze religie.

219
chrześcijanin , chrystianizm - nie może być ? musi być bardziej szczegółowo .
Ostatnio zmieniony 15 gru 2013, 12:08 przez efroni, łącznie zmieniany 2 razy.
Jak zrozumiałem tak i piszę i nie wierz w ani jedno maje słowo ,
ale sam(a) sprawdzaj badaj , doświadczaj czy się rzeczy aby tak mają .

Re: Wasze religie.

220
ayalen pisze:O Efroni, to zapraszamy do tematu
Sefer Jecira:-)
Śledzę ten temat, ale ....
Ostatnio zmieniony 15 gru 2013, 12:10 przez efroni, łącznie zmieniany 2 razy.
Jak zrozumiałem tak i piszę i nie wierz w ani jedno maje słowo ,
ale sam(a) sprawdzaj badaj , doświadczaj czy się rzeczy aby tak mają .

Re: Wasze religie.

222
Za wysokie progi .
Ostatnio zmieniony 15 gru 2013, 15:08 przez efroni, łącznie zmieniany 2 razy.
Jak zrozumiałem tak i piszę i nie wierz w ani jedno maje słowo ,
ale sam(a) sprawdzaj badaj , doświadczaj czy się rzeczy aby tak mają .

Re: Wasze religie.

223
Oszalaloss - nie wiem czy mam przyjemnosc z ona czy z onym? Tam nie ma progow, ani drzwi, ino wiatr hula.
Ostatnio zmieniony 15 gru 2013, 17:21 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Wasze religie.

224
onym . "Tam nie ma progow, ani drzwi, ino wiatr hula" - zauważyłem .
Ostatnio zmieniony 15 gru 2013, 17:37 przez efroni, łącznie zmieniany 2 razy.
Jak zrozumiałem tak i piszę i nie wierz w ani jedno maje słowo ,
ale sam(a) sprawdzaj badaj , doświadczaj czy się rzeczy aby tak mają .

Re: Wasze religie.

225
Conan Barbarzynca pisze:Jeśli chodzi o takie sprawy związane z naturą i "animizmem" to najciekawszą postacią na jaką się natknołem w sieci jest niejaka -Beata "Driada" Jeleniewicz- :)
Polecam Ci poczytać jej artykuły jeśli jeszcze na nie nie wpadłaś :)
Bardzo dziękuję za odpowiedź i za informację :) na pewno poszukam.
Ostatnio zmieniony 15 gru 2013, 19:40 przez Satu, łącznie zmieniany 2 razy.
Od starych kruków młode uczą się krakać.

Re: Wasze religie.

227
Satu pisze:
Conan Barbarzynca pisze:Jeśli chodzi o takie sprawy związane z naturą i "animizmem" to najciekawszą postacią na jaką się natknołem w sieci jest niejaka -Beata "Driada" Jeleniewicz- :)
Polecam Ci poczytać jej artykuły jeśli jeszcze na nie nie wpadłaś :)
Bardzo dziękuję za odpowiedź i za informację :) na pewno poszukam.
Niema za co :) Zeby Ci ułatwić szukanie to wrzuca artykuł właśnie o "Animiżmie" tej autorki.
http://projektinfinitus.pl/swiadomosc/s ... imizm.html
Ostatnio zmieniony 16 gru 2013, 6:19 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Wasze religie.

228
Bardziej chodzi o to że nie ma progów i pewnie dlatego wiatr hula
Ostatnio zmieniony 16 gru 2013, 16:33 przez efroni, łącznie zmieniany 2 razy.
Jak zrozumiałem tak i piszę i nie wierz w ani jedno maje słowo ,
ale sam(a) sprawdzaj badaj , doświadczaj czy się rzeczy aby tak mają .

Re: Wasze religie.

229
Wiara rodzi się w bulu duszy i zmysłów,to co dla naszej świadomości niepojęte zawiera się częściowo w podświadomości a częściowo w duchowości naszej i innych.Zespolenie tych składników da zapewne znaczącą jeśli nie całkowitą odpowiedz na to kim jesteśmy i dokąd zmieżamy.Warto poszukiwać odpowiedzi na to co nieodgadnione i tajemnicze zarazem,pozdrawiam uduchowionych i poszukujących sensu ostatecznego,Marek,L.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2013, 18:21 przez marek l., łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Wasze religie.

230
Jednak nie mylmy wiary z religią, to dwie całkiem różne sprawy, wbrew pozorom. Religia mówi nam w co mamy wierzyć, a wiara jest samoistna, pochodzi z obserwacji i zdobywanych doświadczeń oraz wiedzy, a religia nie ma z tym nic wspólnego.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2013, 20:20 przez polliter, łącznie zmieniany 2 razy.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Wasze religie.

231
polliter pisze:wiara jest samoistna, pochodzi z obserwacji i zdobywanych doświadczeń oraz wiedzy, a religia nie ma z tym nic wspólnego.
naprawde sadzisz , ze religie nie posiadaja żadnej wiedzy ?
Ostatnio zmieniony 17 gru 2013, 20:43 przez Crows, łącznie zmieniany 2 razy.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Wasze religie.

232
Jako instytucja, posiada i ją wykorzystuje, ale tylko po to, by trzymać innych za mordę. :D
Ostatnio zmieniony 17 gru 2013, 23:56 przez polliter, łącznie zmieniany 2 razy.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Wasze religie.

233
ale religia to nie jest instytucja, przynajmniej nie tylko. A co lezy u podloza kazdej religii?
Ostatnio zmieniony 18 gru 2013, 0:12 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Wasze religie.

234
ayalen pisze:ale religia to nie jest instytucja, przynajmniej nie tylko. A co lezy u podloza kazdej religii?
Kłamstwo. :D


Religia to jak najbardziej instytucja. Wszystko jest zinstytucjonalizowane, jest hierarchia, urzędnicy, przychody, prezes, dyrektor (nieważne jak go nazwiemy), regulamin, statut...
Ostatnio zmieniony 18 gru 2013, 2:24 przez polliter, łącznie zmieniany 3 razy.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Wasze religie.

235
ayalen pisze:ale religia to nie jest instytucja, przynajmniej nie tylko. A co lezy u podloza kazdej religii?
władza egzekwowana przez hierarchie jak w wojsku.
Religia to władza a władza wymaga dyscypliny wojskowej.
Ostatnio zmieniony 18 gru 2013, 2:33 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Wasze religie.

236
Latwo rzucasz slowami Polliter. Czy gdyby nie bylo wiary - powstalyby religie? Chyba cos Ci umyka z oczu. Instytucje to nadbudowka, fakt ze przerosnieta, i przeslania to z czego wyrosla, ale jednak kazda religie tworza wierni. Ludzie ktorzy w cos wierza. To jest podstawa.
Ostatnio zmieniony 18 gru 2013, 6:54 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Wasze religie.

237
Zmanipulowani wierni, którzy muszą wierzyć w to, co im mówi religia. Odkąd chrześcijaństwo stało się religią państwową w starożytnym Rzymie, wszystko się zmieniło, zaczęły się prześladowania i wkroczyła polityka, a prawdziwa wiara nie prześladuje i niczego nie narzuca. Nic tak nie zabija wiary jak jej zinstytucjonalizowanie.
Ostatnio zmieniony 18 gru 2013, 11:56 przez polliter, łącznie zmieniany 2 razy.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Wasze religie.

238
Dobrze, ale jednak wierni. Ludzie wierni temu w co wierza - swiadomie lub bezmyslnie, to juz inna sprawa. A Ty zdajesz sie nie dostrzegac tej ludzkiej czesci religii. Poza tym - gwoli sprawiedliwosci - religie to nie tylko chrzescijanstwo. Tak Ci zalazla za skore akurat ta?
Ostatnio zmieniony 18 gru 2013, 12:35 przez ayalen, łącznie zmieniany 3 razy.

Re: Wasze religie.

239
Jest mi najbliższa w sensie geograficznym, ale to samo można powiedzieć o innych religiach i tych monoteistycznych i politeistycznych. Większość religii zalazła mi za skórę, hehe...

To tak jak dostrzegać ludzką część w polityce. Oczywiście, można, ale wszyscy widzimy jakieś odhumanizowanie i polityki i religii, zresztą jak te dwie formy działalności potrafią się pięknie łączyć... :D
Ostatnio zmieniony 18 gru 2013, 12:43 przez polliter, łącznie zmieniany 2 razy.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Wróć do „Religia - rozmowy rozmaite”

cron