Re: Skoro pochodzimy od małp, to czemu one ciągle tu są?

31
Ten główny kreator mógł powstać poprzez ewolucję, nie musiał, ale mógł, bo skąd się niby wziął? Boga, kosmitów ktoś musiał stworzyć, a tego, co stworzył Boga i kosmitów też ktoś musiał stworzyć i tak dalej...
Nie wydaje się logiczne, że to, po prostu, ewoluuje? Wielkiego Kreacjonistę ktoś musiał stworzyć. To jest to, o czym mówi Crows. Gdy na Ziemi nie było tlenu, istniały beztlenowce, gdy pojawił się tlen (zresztą zabójczy w czystej postaci, bo utlenianie jest naszym przekleństwem) powstały bardziej skomplikowane organizmy, EWOLUOWAŁY.
Chcesz mi powiedzieć, że Stwórca stworzył beztlenowce, a później je olał, dodał tlen i stworzył człowieka?
Pytasz, że skoro człowiek powstał od małpy, to dlaczego istnieją małpy, a dlaczego nie? Skoro ptaki powstały od gadów, a gady istnieją, gady powstały od ryb, a ryby istnieją ryby powstały od... to dlaczego odmawiasz istnienia małpom?

Oczekuję, że kreacjonista rozluźni swój umysł zakorkowany religią. Przyjmuję do wiadomości, że możesz mieć rację, ale ewolucjonizm wydaje mi się bardziej prawdopodobny, za to Ty nie przyjmujesz do wiadomości, że teoria kreacjonizmu może być omylna i na tym polega różnica między nami. Ja mogę się mylić i przyznaję to, podobnie jak naukowcy, ale Ty już nie możesz się mylić. jak tu prowadzić dyskusję?

P.S.
Akurat Dawkinsa znasz pewnie lepiej ode mnie, nie jest on jakimś moim guru, podałem tylko jego przykład, a swoje przekonania czerpię z różnych źródeł i własnych przemyśleń. Czytałem tylko "Boga urojonego" Dawkinsa, ale czytałem też Dänikena, Hawkinsa, Biblię itp. Teoria ewolucji wydaje mi się najbardziej prawdopodobna i tyle, życia za nią nie oddam.
Zresztą nie pisz głupot, że przeciętnego człowieka tak strasznie to zagadnienie interesuje, bo to nieprawda. Ludzie myślą o tym, by zarobić na chleb i gówno ich obchodzi skąd wziął się ludzki gatunek.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2014, 2:13 przez polliter, łącznie zmieniany 2 razy.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Skoro pochodzimy od małp, to czemu one ciągle tu są?

34
civilmonk pisze:Kreacjonizm rządzi. Teoria ewolucji to kit.

Podstawowe pytanie jak w tytule. Czy jest tu ktoś należący do kościoła zwanego nauką kto się z nim zmierzy?

CM
Małpy nie były zagrożeniem dla ludzi, więc ludzie dali im żyć w spokoju, nie mogli się też ludzie krzyżować z nimi jak Astropolitykami
Ostatnio zmieniony 12 mar 2014, 11:20 przez voltaren, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Religia - rozmowy rozmaite”

cron