Re: Przybywa księży egzorcystów.

31
polliter pisze:Egzorcyzmy odprawiają też szamani, podobno równie skutecznie, istnieją one w prawie każdej religii, a na pewno w trzech największych monoteistycznych, hinduizmie i buddyzmie.
Dobrze, że to napisałeś. Na forach przeważają ludzie, którzy zamiast faktami, karmią się własnymi wyobrażeniami na temat egzorcyzmów, z nienawiści do Kościoła, postulując likwidację funkcji egzorcystów kościelnych na przykład. Moim zdaniem to wyraz bezmyślności albo ateizmu, który fałszywie podpowiada, że duchów nie ma, więc i opętań nie może być. Tymczasem są znane przypadki w których psychiatrzy rozkładają ręce i mówią, że to co się dzieje z delikwentem, to nie jest ich dziedzina. Ci ludzie pewnie zaraz zapostulowaliby likwidację zawodu psychiatrów, co im tam.
Ten rodzaj ludzi twierdzi uparcie na różnych forach, które odwiedzałem, że egzorcyzmy są dokonywane tylko w naszym kościele. Nie miałem na to żadnego wyjaśnienia, bo pod tym kątem nie znam innych religii. Teraz mi się wyjaśniło, że wyznawcy innych religii mają swoje rozwiązania na złe duchy.
Dziękuję.
:kwiatek:
Ostatnio zmieniony 02 lis 2014, 8:41 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Przybywa księży egzorcystów.

33
Lunadari pisze:
maly_kwiatek pisze:uważam, że dobrze byłoby wrócić do praktyk pławienia czarownic, dla starannego odróżnienia oszustek, od prawdziwie "mądrych" kobiet :P
mądre to te co potrafią pływać, czy te które udają, że nie potrafią?
Mądre to te, które tak są wtopione w otoczenie, że otoczenie nie domyśla się, że one czarują.
A czarują bardzo skutecznie :bravo:
Ostatnio zmieniony 02 lis 2014, 8:55 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Przybywa księży egzorcystów.

34
maly_kwiatek pisze:Na forach przeważają ludzie, którzy zamiast faktami, karmią się własnymi wyobrażeniami na temat egzorcyzmów, z nienawiści do Kościoła, postulując likwidację funkcji egzorcystów kościelnych na przykład.
:kwiatek:
A któż by się odważył postulować coś takiego w naszym bogobojnym kraju?
Ostatnio zmieniony 02 lis 2014, 10:22 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Przybywa księży egzorcystów.

36
Właśnie dlatego nieraz tacy ludzie spełniają się w internecie, bo wydaje im się że są anonimowi.
Tymczasem Pan Bóg wszystko widzi !!!
a te swoje owieczki pożerane przez diabła widzi ?
Ostatnio zmieniony 02 lis 2014, 10:57 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Przybywa księży egzorcystów.

37
polliter pisze:Moje pytanie - skąd ten diabeł ma wiedzieć kogo się bać? Dlaczego ma się bać akurat święconej wody i Jezusa? A jeśli egzorcyzm przeprowadzany jest na muzułmaninie, to co, nagle szatan boi się Mahometa i pozostałych proroków? A ilu bogów mają hindusi? Toż to sam diabeł by się pogubił. Wszyscy są tak samo skuteczni jak katoliccy egzorcyści. No to ja tu czegoś nie rozumiem...
ależ to proste - dany 'diabeł' inaczej 'zły duch' przyporządkowany do danej kultury wierzeń, najsilniej objawia się wśród danej kultury właśnie i dlatego najskuteczniejszy sugestywnie sposób leczenia powinien wyrastać z tej samej duchowości.
jesteś chrześcijaninem - potrzebujesz księdza, jesteś mieszkańcem Hawajów - potrzebujesz Kahuny, pochodzisz z indiańskiego plemienia - potrzebujesz szamana itd. 'diabeł się nie pogubi', gdyż jego obszar działania konsekwentnie przynależy do wierzeń danej społeczności.

bywa też inaczej; opisywane są przypadki dajmy na to europejczyka, który przywlókł za sobą 'złe duchy' choćby z egipskich piramid, z zagłębia wyznawców voodoo w Ameryce południowej czy innych obcych mu kulturowo rejonów świata. w tak 'nietypowych' wypadkach ksiądz mu raczej nie pomoże, musi szukać kogoś, kto zna i rozumie obcą kulturę, by pomoc okazała się skuteczna. ignorancja obcych wierzeń, łamanie tabu, co gorsze naśmiewanie się z nich, to czysta głupota i na własne życzenie ściąganie na siebie kłopotów.

polliter pisze:Podobno Pismo Święte odstrasza złego. No tak, tylko które? Czy tłumaczenie Świadków Jehowy, czy mormonów jest równie skuteczne jak Wulgata? A może, zamiast krucyfiksem i święconą wodą, wystarczy pomachać skalpami i wisiorkami, jak robi to szaman nad jakimś biednym, opętanym Zulusem w afrykańskiej wiosce?
skuteczne jest to, w co wierzysz. nawet nieświadomie.
wyrastasz z jakiejś kultury, Twoi przodkowie prawdopodobnie są nią przesiąknięci i chcesz czy nie, w chwili zwątpienia czy wyjątkowego zagrożenia swojego życia czy bliskich - będziesz odwoływał się do korzeni z jakich wyrosłeś albo - świadomie wybrałeś interpretację Ksiąg jako najbardziej wiarygodną dla Ciebie.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2014, 11:03 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Przybywa księży egzorcystów.

40
Są wśród nas ludzie, którzy uważają, ze Pan Bóg coś musi, najlepiej, by robił, to, co oni uwazają za słuszne.
Nieprawda, Pan Bóg nic nie musi.

Są też ludzie, którzy uważają że Bóg nieustannie ma w coś ingerować i coś załatwiać za ludzi.
Nieprawda. Pan Bóg ingeruje tam gdzie chce ingerować. Nie zastępuje ludzi, natomiast ocenia ich działania.

Są wreszcie ludzie, którzy uważają, że Pan Bóg jest magiczny i aby miec z nim kontakt, to trzeba magicznych rytuałów.
Nieprawda. Pan Bóg jest tak prosty jak uśmiech i podanie ręki.

On Jest Ten Który Jest.

:kwiatek:
Ostatnio zmieniony 02 lis 2014, 11:31 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Przybywa księży egzorcystów.

41
k4cz0r200 pisze:„Żyjemy w krytycznym momencie historii, kiedy to dominują indywidualizm, egoizm i sekularyzacja. Potrzeba walki ze złym jest coraz pilniejsza” - mówi rzecznik Międzynarodowego Stowarzyszenie Egzorcystów.

więcej:
http://www.fronda.pl/a/przybywa-ksiezy- ... 43308.html
Wróćmy zatem do średniowiecza.gdzie kapłani mieli większą władzę i gdzie z łatwością można było zamykać usta tym którzy sami nie chcieli się zamknąć.To by im najbardziej odpowiadało.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2014, 11:34 przez Umbriel, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Przybywa księży egzorcystów.

42
Umbriel pisze:
k4cz0r200 pisze:„Żyjemy w krytycznym momencie historii, kiedy to dominują indywidualizm, egoizm i sekularyzacja. Potrzeba walki ze złym jest coraz pilniejsza” - mówi rzecznik Międzynarodowego Stowarzyszenie Egzorcystów.

więcej:
http://www.fronda.pl/a/przybywa-ksiezy- ... 43308.html
Wróćmy zatem do średniowiecza.gdzie kapłani mieli większą władzę i gdzie z łatwością można było zamykać usta tym którzy sami nie chcieli się zamknąć.To by im najbardziej odpowiadało.
Oj tak, trafiasz w samo sedno Archaniele :D
Właśnie od tego są egzorcyści, aby zamykać usta diabłu i złym duchom!!!
I sa skuteczni :D
Dlatego kurczy się pole do działania dla fałszywych aniołów i archaniołów :D
Nic dziwnego, że się złoszczą :D
Ostatnio zmieniony 02 lis 2014, 11:39 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Przybywa księży egzorcystów.

43
Crows pisze:same widzenie czym owocuje ?
analogicznie przełóż to może na ludzkie rodzicielstwo. trzymasz potomstwo stale pod kloszem, czy tez pozwalasz na własne doświadczania życie?
Ostatnio zmieniony 02 lis 2014, 13:46 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Przybywa księży egzorcystów.

44
maly_kwiatek pisze:
Umbriel pisze:
k4cz0r200 pisze:„Żyjemy w krytycznym momencie historii, kiedy to dominują indywidualizm, egoizm i sekularyzacja. Potrzeba walki ze złym jest coraz pilniejsza” - mówi rzecznik Międzynarodowego Stowarzyszenie Egzorcystów.

więcej:
http://www.fronda.pl/a/przybywa-ksiezy- ... 43308.html
Wróćmy zatem do średniowiecza.gdzie kapłani mieli większą władzę i gdzie z łatwością można było zamykać usta tym którzy sami nie chcieli się zamknąć.To by im najbardziej odpowiadało.
Oj tak, trafiasz w samo sedno Archaniele :D
Właśnie od tego są egzorcyści, aby zamykać usta diabłu i złym duchom!!!
I sa skuteczni :D
Dlatego kurczy się pole do działania dla fałszywych aniołów i archaniołów :D
Nic dziwnego, że się złoszczą :D
w poście Umbriela wyczułam z aktualizowaną ironię Kwiatku, którą podzielam.
w Twoim za to naiwne przekonanie o słuszności drastycznie barbarzyńskich metod nawracania do wiary.
"Właśnie od tego są egzorcyści, aby zamykać usta diabłu i złym duchom" - czy wg Ciebie zakneblowany diabeł czy inny zły duch nie jest wstanie na migi wyczyniać paskudnych figli?:ahah:
Ostatnio zmieniony 02 lis 2014, 13:57 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Przybywa księży egzorcystów.

45
Umbriel pisze:
k4cz0r200 pisze:„Żyjemy w krytycznym momencie historii, kiedy to dominują indywidualizm, egoizm i sekularyzacja. Potrzeba walki ze złym jest coraz pilniejsza” - mówi rzecznik Międzynarodowego Stowarzyszenie Egzorcystów.

więcej:
http://www.fronda.pl/a/przybywa-ksiezy- ... 43308.html
Wróćmy zatem do średniowiecza.gdzie kapłani mieli większą władzę i gdzie z łatwością można było zamykać usta tym którzy sami nie chcieli się zamknąć.To by im najbardziej odpowiadało.
Przecież wracamy.Nie dostrzegasz tego?Może z powodu malutkich,ostrożnych kroczków.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2014, 14:04 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Przybywa księży egzorcystów.

46
Lunadari pisze:
Crows pisze:same widzenie czym owocuje ?
analogicznie przełóż to może na ludzkie rodzicielstwo. trzymasz potomstwo stale pod kloszem, czy tez pozwalasz na własne doświadczania życie?
wychowałem czwórkę dzieci i daruj sobie takie szkolenie , to taka stara śpiewką z tą wolna wola , zawsze sie ją wylewa gdy trzeba odpowiedziec na trudne pytania .
Ostatnio zmieniony 02 lis 2014, 14:04 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Przybywa księży egzorcystów.

47
polliter pisze:Egzorcyzmy odprawiają też szamani, podobno równie skutecznie, istnieją one w prawie każdej religii, a na pewno w trzech największych monoteistycznych, hinduizmie i buddyzmie.
Moje pytanie - skąd ten diabeł ma wiedzieć kogo się bać? Dlaczego ma się bać akurat święconej wody i Jezusa? A jeśli egzorcyzm przeprowadzany jest na muzułmaninie, to co, nagle szatan boi się Mahometa i pozostałych proroków? A ilu bogów mają hindusi? Toż to sam diabeł by się pogubił. Wszyscy są tak samo skuteczni jak katoliccy egzorcyści. No to ja tu czegoś nie rozumiem...
Podobno Pismo Święte odstrasza złego. No tak, tylko które? Czy tłumaczenie Świadków Jehowy, czy mormonów jest równie skuteczne jak Wulgata? A może, zamiast krucyfiksem i święconą wodą, wystarczy pomachać skalpami i wisiorkami, jak robi to szaman nad jakimś biednym, opętanym Zulusem w afrykańskiej wiosce?
Ten niby "diabeł" boi się tego czego boi się człowiek w którego wstąpił ;)
Lunadari być może ma racje, ale ja uważam że jest to nieświadome uwięzienie ducha w negatywnej projekcji, zepchnięcie w piekło cząstki własnej jażni.
Gdy człowiek robi coś co jest zakazane według jego wiary(naprzykład czary), no to na początku jest podjarany, czuje się mądry i wielki, jest ponad tymi wszystkimi bzdurami, ma w nosie jakiegoś Boga, Jezusa, Budde i całą resztę, przyjmuje rolę nieustraszonego buntownika.
Podświadomie jednak może się lękać, kary za grzech i takie tam... to może sprawić że zacznie się też lękać samego siebie i swojej świadomości, zobaczy w sobie samego Szatana, Lucyfera albo inne cholerstwo w zależności od tradycji z jakiej się wywodzi ;) To jeszcze bardziej spotęguje strach.
Już nie jest nieustraszonym buntownikiem bo zniewolił swego ducha tym samym z czego pragnoł się wyzwolić gdy wchodził na "zakazaną ścieżkę".
Jednak nabyta świadomość nigdzie już sobie nie pujdzie, jest jakby zamknięta w tym człowieku który się szamota, nienawidzi swej niewoli a jednocześnie lęka się swego mrocznego władcy, tego niby-boga który ukażę go za jego grzech.

Należy przerobić wszystko na pozytywne, jak się doświadczy chalucynacji albo dziwnych odgłosów, to należy skojażyć to z czymś pozytwnym, naprzykład - to moi aniołowie przyszli mnie odwiedzić i dają znać że są przy mnie - to samo jak dotknie człowieka jakaś niewidzialna siła, to tylko przykłady oczywiście.

Na dłurzszą metę takie skrajnie pozytywne podejście też może być "zniewalające" bo grozi uwięzieniem Ducha w cukierkowej projekcji, wkońcu człowieka zacznie do drażnić i powie - nie jestem lalusiem z kwiatkami we włosach, to nie jest prawda o mnie - ale na początek jest dobre gdy człowiek czuje się osaczony przez strach i szuka pomocy.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2014, 14:29 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Przybywa księży egzorcystów.

48
sprecyzuj to swoje 'trudne' pytanie. moim zdaniem było jedynie przewrotne. nic więcej.

poza tym, skoro wychowałeś (jakoś) czwórkę dzieci, to chyba nie potrzebujesz już dalszych 'szkoleń'?
chyba, że potrzebujesz mimo wszystko cudzych, a dla Ciebie twórczo odmiennych bodźców.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2014, 14:30 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Przybywa księży egzorcystów.

49
mordotymoja pisze:
Umbriel pisze:
k4cz0r200 pisze:„Żyjemy w krytycznym momencie historii, kiedy to dominują indywidualizm, egoizm i sekularyzacja. Potrzeba walki ze złym jest coraz pilniejsza” - mówi rzecznik Międzynarodowego Stowarzyszenie Egzorcystów.

więcej:
http://www.fronda.pl/a/przybywa-ksiezy- ... 43308.html
Wróćmy zatem do średniowiecza.gdzie kapłani mieli większą władzę i gdzie z łatwością można było zamykać usta tym którzy sami nie chcieli się zamknąć.To by im najbardziej odpowiadało.
Przecież wracamy.
Chwała Bogu :dzieki:

Tak Lunadari, masz racje.
Szatan i jego demony z pozamykanymi ustami i związanymi rękami, nie mogą wyrządzać nam krzywdy.
Dzięki egzorcystom :love1:
Ostatnio zmieniony 02 lis 2014, 16:38 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Przybywa księży egzorcystów.

50
ci co wierzą w diabły i demony dają im swą wiarą energie do istnienia w ich umysłach , jesli by tego nie robili mieli by okazje w swym umysle zagospodarować energie dla aniołów jakim sa ludzie na jawie.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2014, 17:29 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Przybywa księży egzorcystów.

52
maly_kwiatek pisze:
mordotymoja pisze:
Umbriel pisze:Wróćmy zatem do średniowiecza.gdzie kapłani mieli większą władzę
Przecież wracamy.
Chwała Bogu :dzieki:
:sos::sos::sos::sos::sos::sos::sos:

maly_kwiatek pisze:Tak Lunadari, masz racje.
Szatan i jego demony z pozamykanymi ustami i związanymi rękami, nie mogą wyrządzać nam krzywdy.
ale mogą podstawić nogę!
ranyjulek - Kwiatek skupiaj się bardziej proszę na czytaniu cudzych postów :christ2:. ewentualnie dopytuj jeśli coś wydaje Ci się niejasne. inaczej z korespondencji wychodzą żenujące głupoty.
:wena:
Ostatnio zmieniony 02 lis 2014, 22:08 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Przybywa księży egzorcystów.

53
polliter pisze:Egzorcyzmy odprawiają też szamani, podobno równie skutecznie, istnieją one w prawie każdej religii, a na pewno w trzech największych monoteistycznych, hinduizmie i buddyzmie.
Moje pytanie - skąd ten diabeł ma wiedzieć kogo się bać? Dlaczego ma się bać akurat święconej wody i Jezusa? A jeśli egzorcyzm przeprowadzany jest na muzułmaninie, to co, nagle szatan boi się Mahometa i pozostałych proroków? A ilu bogów mają hindusi? Toż to sam diabeł by się pogubił. Wszyscy są tak samo skuteczni jak katoliccy egzorcyści. No to ja tu czegoś nie rozumiem...
Podobno Pismo Święte odstrasza złego. No tak, tylko które? Czy tłumaczenie Świadków Jehowy, czy mormonów jest równie skuteczne jak Wulgata? A może, zamiast krucyfiksem i święconą wodą, wystarczy pomachać skalpami i wisiorkami, jak robi to szaman nad jakimś biednym, opętanym Zulusem w afrykańskiej wiosce?
Szaman odpędzające złe duchy powodujące ból głowy.
[youtube][/youtube]

Złe duchy już nie powodują bólu głowy. Teraz robi to dobry duch - szaman.
Ostatnio zmieniony 03 lis 2014, 19:55 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 2 razy.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody
ODPOWIEDZ

Wróć do „Religia - rozmowy rozmaite”

cron