Re: długowieczni

32
Crows pisze:odpuść sobie twe demagogiczne wizje , temat jest o czym innym
O długowieczności pierwszych ludzi.

Ale odpuszczam.

:pa:
Ostatnio zmieniony 28 maja 2015, 19:38 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: długowieczni

33
Lidka pisze:...
Przy założeniu, że pierwsi ludzie odżywiali się darami natury bogatymi w siłę życiową, prowadzili zupełnie inny tryb życia, mieli bardzo dużo ruchu i żyli zgodnie z naturą, z porami dnia i nocy i roku, środowisko też wciąż było całkowicie naturalne, nie zatrute, naprawdę wielce możliwe wydaje się, że byli długowieczni.)
...
Proponuję byś poczytała trochę literatury historycznej lub zbliżonej opisującej życie większości ludzi przed XXw. Jedli mięso raz w tygodniu. Poza tym głównie owoce latem, warzywa wiosna - jesień a zimą głodowali - suszone solone i wędzone proste monodiety. Do tego rodziło się wiele dzieci bo większość nie dotrwała do wieku dorosłego. Osoby 16 letnie były uznawane za dojrzałe - 13 latki rodziły dzieci, wychodziły za mąż, dzieci pracowały. Do tego dorzuć ciągłe epidemie czerwonki, gruźlicy, grypy itp dziesiątkujące populacje. Do tego non-stop wojny i śmierci z byle powodu. Do tego w łożach pluskwy i wszy roznoszące pomiędzy ludzi wszystkie choroby. Zęby traciło się po 20tce. Niewolnictwo. Syfilis, trąd.... taaa

To była ciągła selekcja naturalna - przeżywali tylko najsilniejsi. Do tego praca non-stop. Zero wieku emerytalnego. My - rzuceni w tamte realia, umarlibyśmy po miesiącu.

Wspominanie czasów przeszłych jako rajskiej idylli to typowy element New Age. Odpowiada za to bardziej rzutowanie na przeszłość emocji z dzieciństwa / ciąży niż prawda historyczna. To jeden z przykładów błędu pre-trans o którym nie raz pisałem. Nierozpoznane emocje z przeszłości kształtują iluzoryczny pogląd na temat historii i sensu życia.

Ja za Wilberem dodałbym również iż na takie poglądy wpływa również gatunkowe wspomnienia raju - czyli życia jako zwierzęta / pół zwierzęta - gdzie nie było jeszcze świadomości co jest czym. Sprzed poznania dobra i zła. Grzech pierworodny to powstanie człowieka z pół-zwierzęcia. Narodziny świadomości co jest czym. Co jest dobre a co złe. Było to jak przekleństwo i moc zarazem. Dlatego powstał mit o raju i jabłku.

CM
Ostatnio zmieniony 28 maja 2015, 22:18 przez civilmonk, łącznie zmieniany 2 razy.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: długowieczni

34
CM, a kobieta trzydziestoletnia była już 'starszą panią' za czasów Balzaca, choć to było tak niedawno temu... :D

CM, mowa o pierwszych ludziach na Ziemi (i to niekoniecznie o Adamie i Ewie ;)), przecież nawet nie wiemy dziś, ile milionów lat temu to było, bo nasze znaleziska archeologiczne wcale nie muszą ich dotyczyć. Biblia opisuje czasy około 10.000 lat przed naszą erą, a Ty tu o wieku emerytalnym, pracy ponad siły i epidemiach chorób... :D
Ostatnio zmieniony 29 maja 2015, 5:40 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: długowieczni

35
Czy kiedykolwiek w życiu przyznałaś iż się myliłaś?

Obserwuje u Ciebie nie od dziś jak zasypane faktami uciększy w ogólne bla bla bla i zmianę tematu. Rozumiem i z teraz będziemy mówić o zakazanej archeologii i cywilizacjach przedpotopowych?
Ostatnio zmieniony 29 maja 2015, 8:26 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: długowieczni

36
civilmonk pisze:Czy kiedykolwiek w życiu przyznałaś iż się myliłaś?

Obserwuje u Ciebie nie od dziś jak zasypane faktami uciększy w ogólne bla bla bla i zmianę tematu. Rozumiem i z teraz będziemy mówić o zakazanej archeologii i cywilizacjach przedpotopowych?
Za każdym razem, jak się mylę, mówię to otwarcie :D. Uwielbiam się mylić (nie celowo, rzecz jasna), bo dzięki temu całkiem sporo się już nauczyłam i uczę się dalej ;)

Tu, owszem, pomyliłam się, jeśli źle zrozumiałam temat. Crows napisał:
Crows pisze:
Zagadka wieku patriarchów. Czy to byli kosmici?
Według Księgi Rodzaju patriarchowie - potomkowie Adama i pierwsi ludzie na Ziemi - dożywali setek lat. Rekordzistą był Matuzalem, który zmarł, przeżywszy 969 lat. Noe i kilku innych osiągnęli tylko nieco niższy wiek. Informacje podane przez Biblię stały się zarzewiem kontrowersji i podstawą wielu teorii, m.in. takiej, że patriarchowie nie byli zwykłymi ludźmi, tylko… przybyszami z kosmosu.
http://strefatajemnic.onet.pl/extra/zag … ici/mxkmsl
;
tak sobie myśle że oni mogli tak długo żyć , wierzę w to bo to jest możliwe
Tak mi się widzi, że Matuzalemowi i ludziom opisanym w Biblii bliżej było do początków ludzkości niż cywilizacji, która zniszczyła środowisko naturalne. Ale jeśli się mylę, to najmocniej przepraszam (ja już w sumie odeszłam od tematu).
Ostatnio zmieniony 29 maja 2015, 8:44 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: długowieczni

38
Lidka pisze:
civilmonk pisze:Czy kiedykolwiek w życiu przyznałaś iż się myliłaś?

Obserwuje u Ciebie nie od dziś jak zasypane faktami uciększy w ogólne bla bla bla i zmianę tematu. Rozumiem i z teraz będziemy mówić o zakazanej archeologii i cywilizacjach przedpotopowych?
Za każdym razem, jak się mylę, mówię to otwarcie :D. Uwielbiam się mylić (nie celowo, rzecz jasna), bo dzięki temu całkiem sporo się już nauczyłam i uczę się dalej ;)

Tu, owszem, pomyliłam się, jeśli źle zrozumiałam temat. Crows napisał:
Crows pisze:
Zagadka wieku patriarchów. Czy to byli kosmici?
Według Księgi Rodzaju patriarchowie - potomkowie Adama i pierwsi ludzie na Ziemi - dożywali setek lat. Rekordzistą był Matuzalem, który zmarł, przeżywszy 969 lat. Noe i kilku innych osiągnęli tylko nieco niższy wiek. Informacje podane przez Biblię stały się zarzewiem kontrowersji i podstawą wielu teorii, m.in. takiej, że patriarchowie nie byli zwykłymi ludźmi, tylko… przybyszami z kosmosu.
http://strefatajemnic.onet.pl/extra/zag … ici/mxkmsl
;
tak sobie myśle że oni mogli tak długo żyć , wierzę w to bo to jest możliwe
Tak mi się widzi, że Matuzalemowi i ludziom opisanym w Biblii bliżej było do początków ludzkości niż cywilizacji, która zniszczyła środowisko naturalne. Ale jeśli się mylę, to najmocniej przepraszam (ja już w sumie odeszłam od tematu).
Nie odwracaj kota ogonem. Nie widziałem na forum byś kiedykolwiek przyznała się do błędu. To co o sobie myślisz nie klei mi się zatem z tym jak działasz.

Pisałaś o tym jak dieta wege i czyste środowisko sprzyja zdrowiu. To napisałem Ci prawdę o tym jak żyli ludzie przed XXw. Proste. Dieta wege i czyste środowisko nie wystarczają by żyć długo i zdrowo.

Gdybyś wiedziała o czym piszesz to odpowiedziałabyś mi tak:

"CM, to o czym piszesz to prawda lecz takie sytuacje dotyczyły ludzi żyjących w skupiskach, osiadłych. Nomadzi, myśliwi, przed erą cywilizacji osiadłej, żyli czyściej - choroby się ich tak nie imały bo społeczności były niewielkie, autonomiczne a religie dodatkowo budowały tabu wobec pewnych zjawisk, których nie rozumieli, a które zwiększały szanse na przeżycie - np. oddalanie się kobiet z miesiączką od grupy na kilka dni. Co zresztą jest zawarte w Biblii."

CM
Ostatnio zmieniony 29 maja 2015, 10:52 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: długowieczni

39
Dokładnie to mówię, tyle, że swoimi słowami :). Jak chcesz i skoro już nawiązujesz do moich innych wypowiedzi w ciągu całego mojego pobytu na forum, poszperaj na temat diety wegańskiej, był taki temat, wtedy zobaczysz, co tam kiedyś napisałam (i CO jest najważniejsze, jeśli chodzi o kwestię zdrowia, moim zdaniem). Zapewniam Cię, że nie zmieniłam zdania, CM. Tu do całości nie doszłam, gdyż autorowi wątku nie spodobały się moje 'demagogiczne wizje', więc wycofałam się.

A wracając do rzeczy, dlaczego nie odnosisz się do tego tematu, tylko do mojej osoby i do mojego rzekomego nieprzyznawania się do błędów na przestrzeni lat? Wiesz, o czym świadczy tego typu odpowiedź?... ;).
Ostatnio zmieniony 29 maja 2015, 12:20 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: długowieczni

43
W Biblii podoba mi się symbolika. Jak jednym słowem okreslić pełnię czasu, erę, full, max itd Tak żeby się człowiekowi dobrze wyobraziło
1000 lat spełnia te wszystkie funkcje Nikt z długowiecznych nie zasłużył by żyć full, nie mógł przeżyć swojej ery - ale byli blisko. 969 to dobry wynik. :)
Zarazem czym dla Boga jest 1000 lat? Jak jeden dzień. :)
Ostatnio zmieniony 29 maja 2015, 17:43 przez Filip, łącznie zmieniany 1 raz.
Znikam na długo, ale się pojawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Religia - rozmowy rozmaite”

cron