Re: Nassim Haramein

1
Zauważyłam, ze na tym dziale nie ma nic o Nassimie ( jak się mylę to mnie poprawcie). Więc postanowiłam wam przedstawić jego osobę gdyż jego nauki wiele mi dały. Jest to Fizyk, który jest głównie znany ze swojej teorii Czarnych Dziur, która zmienia wiele w świadomości. Po oglądnięciu wywiadu z nim i innych filmików na których przedstawiał swoja teorie cieszyłam się gdyż ktoś potwierdził naukowo coś co wiele osób mówi a konkretnie ze wszystko jest jednością. Zresztą polecam oglądnąć na początek wywiad, który wiele wytłumaczy :


a potem już trochę trudniejsze wykłady


Proszę pisać co myślicie i jakie wrażenia wywarła na was jego teoria :)
Ostatnio zmieniony 05 gru 2010, 19:19 przez dupajasia, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Nassim Haramein

2
To jeden z najznakomitszych popularyzatorów współczesnego Paradygmatu Nauki...Filmy godne obejrzenia i przetrawienia...
Przydałaby się jakaś dyskusja...
Chętnie wezmę w niej udział...
Ostatnio zmieniony 05 gru 2010, 20:09 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 2 razy.
"ŚWIADOMOŚĆ jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Re: Nassim Haramein

3
Jaki to Nowy Paradygmat? :) Koncepcje aż się mnożą, choćby trwa spór "czasowców" z "bezczasowcami".
Nassima widziałbym w nurcie nowych poszukiwań w fizyce, jej większej otwartości na koncepcje co prawda teoretyczne, ale dające impuls do wyjścia poza ustalone paradymaty.
W szerszym oglądzie mieści się on (i jego koncepcje) w klimacie FQXi/ Foundational Questions Institute -organizacji powstałej 5 lat temu. W jej radzie zasiada czołówka współczesnej fizyki i matematyki - J.Barrow, G.Chaitin, Alen Guth, Lee Smolin, Frank Wilczek. Całe przedsięwzięcie zajmuje się tzw. fizyką wysokiego ryzyka, stawiania fantastycznych nawet pytań i koncepcji, ale pozostających w reżimie naukowym. I tak laureat II edycji konkursu dostał główną nagrodę za esej, w którym rozważa wytwarzanie sztucznych czarnych dziur. Inny, Giovanni Amelino-Camelia twierdzi, że wszelkim teoriom wszystkiego należy wydać wojnę, a nadzieje pelnego opisu rzeczywistości należy uznać za płonne.
Podając swoją koncepcję Nassim w wywiadzie mówi - atomowa struktura pozbawia je kwantowych równań, pozostają tylko dwie siły - grawitacja i siły elektromagnetyczne. Wszystko odbywa się w rzeczywistości fizycznej.
Uprzedzając próby łączenia fizyki z koncepcjami filozoficzno-psycholigicznymi mówi o inaczej rozumianej jedności świata czy "świadomości świata".
Dodam jeszcze, że niezależne, nonprofitowe działania tego typu poddane są bezwzględnej kontroli merytoryczej, a w FQXi nie ma miejsca na pseudofilozoficzne bajania. Do pozanaukowych wniosków nie posuwa się także Nassim Haramain.
Ostatnio zmieniony 05 gru 2010, 21:48 przez bezemocji, łącznie zmieniany 2 razy.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Nassim Haramein

4
Użyłem słowa "współczesny" nie nowy....To co cenię w dyskursie Nassima, to to, że jest prosty, ale nie prostacki...
Ostatnio zmieniony 05 gru 2010, 21:58 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 2 razy.
"ŚWIADOMOŚĆ jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Re: Nassim Haramein

5
Nassim mówi prosto (nie da się łączyć go z prostactwem (?) ) , poza dobrą formą ważna treść, co mówi - np. widząc swój referat w bardzo klasyczny sposób, usuwając z niego oddziaływania silne czy wiele pojęć kwantowych.
- "Gdy ludzie mówią filozoficznie i duchowo o swojej nieskończonej naturze i tym podobnych kwestiach, to wcale nie musi być poza fizycznym światem".
- "Zostajemy tylko z dwoma siłami we wszechświecie, dwoma klasycznymi siłami, grawitacją i elektromagnetyzmem". Ta wpowiedź stawia autora poza głównym nurtem badaczy kwantowych, ale nie dziwi - nazywany jest buntownikiem fizyki. :)
Ostatnio zmieniony 05 gru 2010, 22:48 przez bezemocji, łącznie zmieniany 3 razy.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Nassim Haramein

7
Jestem w trakcie oglądania 2 części Horyzontu Zdarzeń, fakt mówi ciekawie - jednak jak dla mnie podaje za mało konkretów odnośnie obliczeń itp. np. skalowanie, słyszałem że skalować można tak, że wszystko da się umieścić w prostej linii tak jak on to zrobił, jestem sceptyczny co do niego. Za mało informacji jest o jego naukowej działalności. Co czyni go mało wiarygodnym. Ale obejrzę to co ma do powiedzenia, nawet jeżeli to niewiarygodnie jak naciągane to wciąż ciekawe :P
Ostatnio zmieniony 14 sty 2011, 7:32 przez jaśniak, łącznie zmieniany 2 razy.
Czasami mnie diabeł kusi, by uwierzyć w Boga.

— Stanisław Jerzy Lec

Re: Nassim Haramein

8
dupajasia pisze:Zauważyłam, ze na tym dziale nie ma nic o Nassimie

Proszę pisać co myślicie i jakie wrażenia wywarła na was jego teoria :)
Ten "naukowiec" na filmikach nic takiego nie powiedział. Spośród tej ilości informacji można się dowiedzieć, że punkt nie istnieje, płaszczyzna nie istnieje, a bryła trójwymiarowa składa się z nieistniejących wymiarów. I to wszystko. Takie coś to można wymyślić przez jeden dzień siedząc w fotelu i pijąc parę drinków, jako narzędzi poznawczych.
http://joemonster.org/p/123600/YouTube_ ... o_nie_ptak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Metafizyka i kosmologia”

cron