Re: Elektryczny wszechświat

1
ze str. http://lordlucasen.w.interia.pl/eu.htm

Elektryczny Wszechświat
Obrazek
Czy brakującą masą jest plazma?

Model elektrycznego Wszechświata wyrósł z interdyscyplinarnego podejścia do nauki. Nie pokazuje się tego na uniwersytetach. Idea modelu bazuje w większym stopniu na obserwacjach i doświadczeniach, niż na abstrakcyjnej teorii. Łączy wiedzę z wielu dziedzin nauki w celu odkrycia elektrycznej natury atomów i interakcji wystepujących między nimi. Dziwne jest również to, że we współczesnej kosmologii słaby magnetyzm i nieskończenie słabsza siła grawitacji rządzi zasadami Wszechświata. Takie uproszczenia stosuje fizyka teoretyczna, oparta na elektrycznej neutralności materii w laboratoriach na Ziemi. Nie obowiązuje ona jednak w kosmosie, gdzie dominuje plazma. Plazma okreslana jest jako czwarty stan materii i składa się z niej ogromna część Wszechświata. Plazmą są wolno poruszające się elektrony i jony - atomy, które straciły elektrony. Do wytworzenia plazmy potrzebna jest energia cieplna, elektryczna lub światło (ultrafiletowe lub laserowe).
Obrazek
Wstęp

Model elektrycznych galaktyk istnieje w głowach zwolenników tej teorii już od ponad 10 lat. I sprawdza się doskonale w świecie fizyki. Jest w stanie wyjaśnić kształty, dynamikę galaktyk, bez uciekania się do ciemnej materii i czarnych dziur wewnątrz galaktyk. Wyjaśnia również elektryczne dżety wyrzucane przez centra aktywnych galaktyk. Ostanie wyniki odwzorowań pól magnetycznych galaktyk spiralnych zdają się potwierdzać model Elektrycznego Wszechświata.
Obrazek
Z drugiej strony, kosmolodzy nie potrafią wyjaśnić, dlaczego spiralne kształty sa tak powszechne we Wszechświecie. Oddziaływania między galaktykami tłumaczą niewiarygodnymi modelami grawitacyjnymi, angażującymi niewidoczne czarne dziury stworzonymi jako desperacka próba wyjaśnienia tych zjawisk.

Również wszystkie gwiazdy, z naszym Słońcem na czele, zostały uformowane poprzez przepłynięcie ogromnych ładunków prądu wewnątrz galaktyki. Są one ułożone na wzór paciorków na nitce. To tłumaczy również posiadanie przez nie "towarzyszy". To samo tyczy się planet, takich jak Ziemia, które powstały wyniku wyrzucenia dodatnio naładowanej cząstki z jąder karło i gazowych olbrzymów. To tłumaczy dychotomię między gęstymi skalistymi planetami i księżycami, a gazowymi olbrzymami. W modelu Elektrycznego Wszechświata grawitacja jest sama w sobie elektrostatyczną dipolarną siłą. Dlatego orbity planet są ustabilizowane poprzez wymianę ładunków pomiędzy ogonami plazmy. Dlatego też szybko przyjmują położenie odpowiadające jak najmniejszej interakcji elektrycznej.
Obrazek
Również odnosi się to do pogody. Większość ludzi nie wie, ze błyskawice nie tworzą sie w chmurach , tylko pochodzą z Kosmosu. Bez chmur byłyby to elektryczne bomby (tak właśnie dzieje się na Wenus).Dlatego większość warunków pogodowych jest spowodowana właśnie tym zjawiskiem.
Obrazek
Burza na Wenus

Życie

Jeżeli chodzi o życie, to najbardziej sprzyjające warunki będą panowały w "elektrycznym kokonie" wokół gwiazdy zwanej "brązowym karłem". Promieniowanie chromosfery gwiazdy jest wtedy równomiernie rozłożone i nie ma znaczenia oś rotacji, nachylenie lub ekscentryczność orbity planet. Niezmiernie cienka "atmosfera" takich gwiazd posiada niezbędny węgiel i wodę, które mogą trafić na powierzchnię planet. Czerwone światło zaś jest idealne dla fotosyntezy. Model ten dostarcza również odpowiedzi na pytanie: dlaczego prowadzone przez SETI (Search for Extra-Terrestrial Intelligence) badania nie powiodły się? Jakakolwiek zaawansowana cywilizacja na takiej planecie będzie nieświadoma tego, że Wszechświat istnieje na zewnątrz ich własnego gwiezdnego środowiska, ponieważ i radio komunikacja przez wyładowania gwiazdy będzie niemożliwa!

Rozkład sił we współczesnej fizyce wygląda następująco:

1. Siły jądrowe, Utrzymują protony i neutrony w jądrze atomowym. Dominują w jądrze ale na duże odległości nie mają znaczenia.

2a. Siły elektryczne. Ładunki dodatnie i ujemne przyciągają się nawzajem, te same - odpychają. Siły elektryczne trzymają razem atomy (łączą elektrony z jądrem)

2b. Siły magnetyczne. są podobne do sił elektrycznych. Na przykład ziemskie pole magnetyczne.

3. Grawitacja. Rządzi na duże odległości: orbity planet oraz ruchy gwiazd i galaktyk są rządzone przez grawitację.

Teoria kwantów i teoria względności

Teoria kwantów wyjaśnia warunki ruchu naładowanych cząstek i pośredniczącej w nich siły elektrostatycznej oraz ich przekazywania. Ogólna teoria względności Einsteina została stworzona po to, aby wyjaśnić grawitację. Jeśli chodzi o szybkość światła, to w warunkach galaktycznych jest ona ekstremalnie mała, ponieważ przebycie jej zajmuje około 150.000 lat świetlnych. Są jednak dowody na to, że można się poruszać z prędkością szybszą niż światło.
Obrazek
Równanie masy i energii: E=mc2 Alberta Einsteina zna każdy. Jednak większośc podręczników słowo "masa" zastępuje słowem "materia". Nikt jednak nie udowodnił, że masa i materia są zamienne. Masa i energia nie są zamienne. Wniosek taki prowadzi również do stwierdzenia, ze teoria Wielkiego Wybuchu nie ma sensu. Pytanie brzmi: jeśli jest to takie oczywiste, to dlaczego nikt wcześniej tego nie wymyślił? Odpowiedź brzmi: skłonność do matematycznych teorii zastępuje obserwacje i zdrowy rozsądek!

Podsumowanie

Nie wiemy nic o początku Wszechświata.

Nie było żadnego Wielkiego Wybuchu.

Wszechświat jest mniejszy niż sądzimy.

Nie mamy pojęcia o wieku i zasięgu Wszechświata.

Nie znamy źródła elektrycznej materii lub energii kształtującej Wszechświat.

Galaktyki są ukształtowane przez elektryczne siły i plazmę skupioną w ich centrach, które okresowo wyrzucają kwazary i dżety elektronów.

Kwazary są "towarzyszami" galaktyk.

Gwiazdy mają charakter elektryczny, a nie termojądrowy.

Nie istnieją żadne gwiazdy neutronowe i czarne dziury.

Nie znamy wieku gwiazd, ponieważ temojądrowe reakcje nic o nim nie mówią.

Supernowe nie są źródłem ciężkich elementów.

Nie znamy wieku Ziemi, ponieważ zegary atomowe są zakłócane przez wyładowania elektryczne.

Prędkość światła nie jest już barierą.

Komunikacja w czasie rzeczywistym pomiędzy galaktykami jest możliwa.

Antygrawitacja jest możliwa.

Przestrzeń nie posiada dodatkowych wymiarów i Wszechświaty równoległe nie istnieją.

Energia próżni nie istnieje.

Źródło niewidzialnej energii ma charakter elektryczny.

DNA nie jest kluczem do życia, ale raczej matrycą komponentów.

Nigdy nie poznamy ludzkiego genomu, bez znaczenia, czy będzie poruszał się na dwóch czy na sześciu nogach, ponieważ informacja zawarta w DNA jest kontrolowana z zewnątrz.
Obrazek
Całkiem ciekawa teoria, nieprawdaż? Prosta i spójna. Ciekawe, czy kiedyś się potwierdzi. Jednak jeśli obowiązywałaby w obecnie, to ktoś przekornie wymysliłby tę, którą mamy teraz. Koło się zamyka, a na niektóre pytania pewnie nigdy nie poznamy odpowiedzi [Ł.O.].

Przetłumaczył z angielskiego: Łukasz Ostrowski

Materiały pochodzą ze strony
Obrazek
Szczegółowe informacje możecie znaleźć tutaj electric-universe
Ostatnio zmieniony 15 sie 2011, 17:04 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Elektryczny wszechświat

3
Zaznaczyłam "elektromagnetyczny". Filmów nie oglądałam (jeszcze, niech wywietrzeje przepyszne francuskie wino ;)), ale ładnie to opracowałeś :).

(ja to wiem akurat nie z fizyki, ale do fizyku mnie prowadzi)
Ostatnio zmieniony 15 sie 2011, 18:19 przez Lidka, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Elektryczny wszechświat

4
twierdzą że kosmologia to królowa nauk. Coś czuje że mają racje. Inni naukowcy prędzej umrą niż przyznają racje że słoñce nie spala własnej masy. Że nie wybucha żadnym wodorem. Że słońce nie spala żadnej energii.
Że wszechświat jest wypełniony energią darmową która się nie kończy a wręcz wzrasta. To by prowadziło do pytań dlaczego ludzie z niej nie korzystają. Tesla to potrafił, miał samochód napędzany energią kosmosu. Lobby paliwowe może kontroluje większą część naukowców i mamy co mamy czyli ciągle jesteśmy w erze przestarzałego silnika opartego na komorze wybuchowej.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2011, 10:37 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Elektryczny wszechświat

6
zgadza się, tam gdzie trzeba jest grawitacja i tam gdzie trzeba jest elektromagnetyzm. Ale grawitacja jest iluzją, pomyśl jaką grawitacje miałaby ziemia gdyby na niej nie było ani grama atmosfery.

Meteor w kosmosie ma zerowy ciężar.
w górnych partiach atmosfery ma ciężar pare kilo.
meteor spadając na ziemie zyskuje na ciężarze w miare zbliżania się do ziemi mimo że traci swoją mase.
Na ziemi może mieć wage kilka gramów, killgramów i więcej. Masa atmosfery w znacznym stopniu wpływa na siłe grawitacji.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2011, 10:13 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Elektryczny wszechświat

7
Ja?! pisze:zgadza się, tam gdzie trzeba jest grawitacja i tam gdzie trzeba jest elektromagnetyzm. Ale grawitacja jest iluzją, pomyśl jaką grawitacje miałaby ziemia gdyby na niej nie było ani grama atmosfery.

Meteor w kosmosie ma zerowy ciężar.
w górnych partiach atmosfery ma ciężar pare kilo.
meteor spadając na ziemie zyskuje na ciężarze w miare zbliżania się do ziemi mimo że traci swoją mase.
Na ziemi może mieć wage kilka gramów, killgramów i więcej. Masa atmosfery w znacznym stopniu wpływa na siłe grawitacji.
"Ja" to ciekawa teoria ale księzyc niema atmosfery a jakąś siłe przyciągania jednak ma, no i moim zdaniem naduzywasz pojęcia iluzja bo my tu na ziemi mamy grawitację, ale elektromagnetyzm tez, to są pewne siły.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2011, 10:50 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Elektryczny wszechświat

8
księżyc może ma siłe przyciągania, ale powiedz ile ważyłbyś na księżycu obecnie i ile ważyłbyś na księżycu gdyby miał taką atmosfere jak na ziemi.
Co to jest grawitacja, to jakaś siła trzymająca w pobliżu ziemi atmosfere. Atmosfera swoją masą sprawia wrażenie że istnieje grawitacja ale to iluzja. jest wyż jest większa grawitacja, jest niż jest niższa grawitacja. Nie ma stałej grawitacji bo ta iluzja jest zależna od masy atmosfery. A atmosfera jest zależna od elektromagnetyzmu ziemi.
Więc jedynie realną siłą w rzeczywistości jest elektromagnetyzm.
Widział ktoś grawitacje ? siłe elektromagnetyzmu da się zmierzyć bo jest to promieniowanie określonej energii. Grawitacja nie jest ani energią ani niczym innym, po prostu ktoś zauważył że jabłko spada i nazwał ten lot grawitacją.
Ostatnio zmieniony 23 paź 2011, 1:08 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Elektryczny wszechświat

9
Ja?! pisze:Widział ktoś grawitacje ? siłe elektromagnetyzmu da się zmierzyć bo jest to promieniowanie określonej energii. Grawitacja nie jest ani energią ani niczym innym, po prostu ktoś zauważył że jabłko spada i nazwał ten lot grawitacją.
Podoba mi się ten tekst ale nie znam się az tak bardzo na fizyce. Ps, przez ponad miesiąc nie miałem dostępu do internetu az do dzisiaj, a Ty akurat dzisiaj odpowiedziałeś na mój stary post, to ci dopiero matafizyka:D
Ostatnio zmieniony 24 paź 2011, 15:32 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 3 razy.

Re: Elektryczny wszechświat

10
Z tego co pamiętam, to mogę założyć, że zarówno jedną jak i drugą tzn. "elektromagnetyczną" oraz "grawitacyjną" ;)
W "hiper monstrualnym" , skrócie myślowym :)
Ostatnio zmieniony 24 paź 2011, 17:05 przez Abesnai, łącznie zmieniany 3 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Elektryczny wszechświat

13
Ja?! pisze:Widział ktoś grawitacje ? siłe elektromagnetyzmu da się zmierzyć bo jest to promieniowanie określonej energii. Grawitacja nie jest ani energią ani niczym innym, po prostu ktoś zauważył że jabłko spada i nazwał ten lot grawitacją.
Ależ grawitację możesz obliczyć, np z jaką siłą działa na dane ciało więc nie jest "niczym". To tak samo jak z powietrzem. Nie możesz go zobaczyć, ale potrafisz wymienić co wchodzi w jego skład.
Ja skłaniam się do grawitacyjnej struktury wszechświata. Bądź co bądź, to ona spaja wszystko ze sobą.

Tesla. Tesla był chyba największym geniuszem w dziejach, przynajmniej według mnie. I wkurza mnie, że wszędzie w podręcznikach pisza, że to Edison wynalazł żarówkę. Błąd, bo to był wynalazek Tesli.

Jak już tak piszę to wypowiem się na temat "podsumowania" :P

Nie wiemy nic o początku Wszechświata.
Bo stosunkowo całkiem niedawno zaczęliśmy badać wszechświat, ale za kilkadziesiąt lat może będziemy już znali odpowiedź.

Nie było żadnego Wielkiego Wybuchu.

Skąd taka pewność? Swego czasu oglądałam bardzo ciekawy filmik o powstaniu wszechświata gdzie bardzo fajnie mówili o możliwości Wielkiego Wybuchu.

Wszechświat jest mniejszy niż sądzimy.

Nie zbadaliśmy go, wiec nie wiemy jakie ma rozmiary. Poza tym, kto powiedział że jest tylko jeden wszechświat? :P

Nie mamy pojęcia o wieku i zasięgu Wszechświata.

Jako takie mamy, przynajmniej jeżeli liczyć od Wielkiego Wybuchu i pozostałości po nim. Drugie wyklucza zdanie powyżej. Skoro nie mamy pojęcia o zasięgu, to nie wiemy czy jest mniejszy niż przewidujemy.

Nie znamy źródła elektrycznej materii lub energii kształtującej Wszechświat.
Jeżeli przyjąć założenie, że Wszechświat, a raczej to co teraz w nim jest powstało na skutek Wielkiego Wybuchu rozniosła się energia, która dała początek temu wszystkiemu.

Nie istnieją żadne gwiazdy neutronowe i czarne dziury.
Istnieją, istnieją :P To nie czas, kiedy negowano ich istnienie.
" Odkrycie pulsara przez Antony'ego Hewisha i Jocelyn Bell z Uniwersytetu Cambridge w 1967 roku potwierdziło istnienie gwiazd neutronowych."
" W listopadzie 2004 astronomowie donieśli o odkryciu pierwszej czarnej dziury o średniej masie w centrum naszej Galaktyki".

Prędkość światła nie jest już barierą.
To akurat zawsze wydawało mi się śmieszne. Nic nie może być szybsze niż światło? Jeżeli rzucisz dostatecznie mocno obiekt będzie on nabierał coraz większej i większej prędkości.
Z resztą teraz każdy już to wie.

Przestrzeń nie posiada dodatkowych wymiarów i Wszechświaty równoległe nie istnieją.
Bo ich nie widzimy? My, żyjemy w czterowymiarowej przestrzeni jednak widzimy tylko 3 wymiary. Długość, szerokość, wysokość. Czas jest zaliczany jako czwarty wymiar mimo, że go nie widzimy, to żyjemy w nim. Więc nie można wykluczyć innych wymiarów.


skłonność do matematycznych teorii zastępuje obserwacje i zdrowy rozsądek!
Jakbyśmy się chcieli opierać tylko na zdrowym rozsądku to siedzielibyśmy nadal w jaskiniach.


Nikt jednak nie udowodnił, że masa i materia są zamienne. Masa i energia nie są zamienne. Wniosek taki prowadzi również do stwierdzenia, ze teoria Wielkiego Wybuchu nie ma sensu
Mówi się, że podczas Wielkiego Wybuchu energia zamieniła się w materię.


Równanie E=mc2 Alberta Einsteina zna każdy.
A zdziwił byś się :P
Wczoraj na angielskim mieliśmy dopasować odkrywców i wynalazców do zdań i jak doszło do Einsteina to każdy siedział cicho a ja myślałam że spadnę z krzesła.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2011, 14:21 przez Chinatsa, łącznie zmieniany 2 razy.
" Tym który umarł tamtego dnia, tak naprawdę byłem ja.
Moje życie było fałszywe.
Tak naprawdę mnie tam nie było"
The saddest
[img]http://www.roll-of-honour.com/Overseas/ ... imated.gif[/img]

Re: Elektryczny wszechświat

15
Ja ci tylko wyjaśniam, że grawitacja nie jest "niczym". Każdy obiekt posiadający masę oddziałuje na inny obiekt przyciągając się więc grawitacja w kosmosie jest ważna.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2011, 14:52 przez Chinatsa, łącznie zmieniany 2 razy.
" Tym który umarł tamtego dnia, tak naprawdę byłem ja.
Moje życie było fałszywe.
Tak naprawdę mnie tam nie było"
The saddest
[img]http://www.roll-of-honour.com/Overseas/ ... imated.gif[/img]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Metafizyka i kosmologia”

cron