Re: spektrum światła

1
światłość fizyczna:
Jest to energia o bardzo szerokim spektrum.
Kosmos jest wypełniony światłem którego człowiek nie widzi.
Oczy ludzi mają okrojone spektrum widzialności światła.
Gdybyśmy widzieli wszystko widzielibyśmy też swoją aure i duchy.
Oczy części ludzi mają rozszerzone spektrum widzenia.
.
Światłość jest najważniejszym czynnikiem życia i jest główną siłą napędową dla istot żyjących.
.
Zwierzęta trzymane w terrariach muszą mieć oświetlenie o odpowiednim spektrum by mogły się rozmnażać i żyć bez depresji.
UVB UVA to główne spektrum światła potrzebne nie tylko zwierzętom ale i ludziom głównie do wytwarzania wit D która jest potrzebna do produkcji wielu hormonów w tym miłości szczęśliwości i kontroluje prace ok 200 genów.
Szczególnie potrzebna maniakom komputerowym i osobom w depresji. .
I tak się wiąże kosmos z organizmem człowieka.chętny
.
Jak ktoś chętny na eksperyment to moge podać info ile tej wit jest brak po zerknięciu na zdjęcie.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2011, 14:58 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: spektrum światła

3
mnie potrzebne jest slonce do zycia, powyzej kilku deszczowych dni wymiekam. Ja, depresja najczesciej dopada ludzi zima, tez po czesci z braku swiatla slonecznego
Ostatnio zmieniony 03 gru 2011, 6:05 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: spektrum światła

4
Chyba każdemu na Ziemi potrzebne jest Słońce?... :) (nie zapominając o innych formach życia, zwierzętom i roślinom również).
Ostatnio zmieniony 03 gru 2011, 11:01 przez Lidka, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: spektrum światła

8
wiesz Lidka, dlatego nie wydaje mi sie zeby to pelne,, oswiecenie'' bylo mozliwe w materialnej formie. W pelni swiatla zycie nie moze istniec jako forma materii- tak jak jest dzien, musi byc noc, slonce i cien...i tak dalej. Jak myslisz?
Ostatnio zmieniony 03 gru 2011, 12:39 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: spektrum światła

9
to czym jesteśmy , co widzimy i czego doświadczamy bierze początek ze światła , gdy go brak wszystko spowalnia i usypia , obumiera by na nowo sie odradzać w doswiadczeniu , w swiadomości siebie - w palecie barw ;)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 03 gru 2011, 12:49 przez Crows, łącznie zmieniany 2 razy.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: spektrum światła

10
Andra pisze:wiesz Lidka, dlatego nie wydaje mi sie zeby to pelne,, oswiecenie'' bylo mozliwe w materialnej formie. W pelni swiatla zycie nie moze istniec jako forma materii- tak jak jest dzien, musi byc noc, slonce i cien...i tak dalej. Jak myslisz?
Dokładnie tak samo sądzę. :)

Jeśli jest ktoś, kto uważa się za 'oświeconego', upatruję w tym skierowania jego uwagi głównie na wiedzę. A nie wiedza świadczy o 'oświeceniu' (ja bardzo nie lubię tego słowa...;)).
Ostatnio zmieniony 03 gru 2011, 12:51 przez Lidka, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: spektrum światła

11
Człowieka od zawsze ciągnęło do światła. Dlaczego? Bo to tak naprawdę jeden z czynników dzięki któremu powstaliśmy my :) Więc tak jak dziecko uwielbia przytulać głowę do łona matki tak człowiek kocha światło.
Ostatnio zmieniony 03 gru 2011, 12:55 przez Chinatsa, łącznie zmieniany 3 razy.
" Tym który umarł tamtego dnia, tak naprawdę byłem ja.
Moje życie było fałszywe.
Tak naprawdę mnie tam nie było"
The saddest
[img]http://www.roll-of-honour.com/Overseas/ ... imated.gif[/img]

Re: spektrum światła

12
Lidka, ja tez...ale jakby nie patrzec- zbierajac te nasze swiatelka, jasniejemy...stad to okreslenie.
Ostatnio zmieniony 03 gru 2011, 13:38 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: spektrum światła

13
aha, Crows...ja Cie dopadne Potworze, nie watp w to. A jak Cie dopadne....za caloksztalt. A na razie pisz wiecej, bo doganiam Cie postami, a nie zycze sobie wisiec tam u dolu, wiec albo Ty gadaj albo ja zacichne
Ostatnio zmieniony 03 gru 2011, 13:43 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: spektrum światła

15
Jesteśmy zbudowani ze światła, jesteśmy światłością.
Ktokolwiek to neguje blokuje to w sobie.
Nie ma nocy, światło jest na okrągło.
Każdy atom jest światłem i widać to pod mikroskopem elektronowym.
Wszystko łącznie z materią jest zbudowane ze światła.
Wiedza i uczucia są częścią światła.
Schodząc w materie myśleliśmy że jest pozbawiona światła i że my też musimy sobie to światło przyblokować. Niektórzy wzięli to bardzo poważnie.
Im więcej ludzi z blokadą na światło tym mniej światła w materii.
To dusze tworzą rzeczywistość w materii a nie materia w duszy.
Światło można w sobie obudzić.
.
Piosenka światłoczuła Światło nosisz je w sobie Pozwól mi choć raz przy nim znowu ogrzać się Zapadam się A za mną reszta dnia Zapadam się A potem znów Wdrapuję się po snach Dokoła mrok I we mnie ciemno tak Tak bardzo W mój własny szept otulam się Wołam tu ciebie Światło nosisz je w sobie Światło nie zgaśnie choćbyś chciał Światło pozwól mi choć jeden raz Tylko jeden raz przy nim znowu ogrzać się Zapalasz mnie Powoli budzę się W górę podnosi głowę kwiat do słońca do ciebie Światło nosisz je w sobie Światło nie zgaśnie choćbyś chciał Światło pozwól mi choć jeden raz Tylko jeden raz przy nim znowu ogrzać się Światło w sobie masz W tobie cudowny dar Światło w sobie masz Światło moje mieszka w tobie Światło nosisz je w sobie Światło nie zgaśnie choćbyś chciał Światło pozwól mi choć jeden raz Tylko jeden raz przy nim znowu ogrzać się autor: Ryszard Kunce
Ostatnio zmieniony 03 gru 2011, 14:48 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Metafizyka i kosmologia”

cron