Re: INTUCJA - WGLĄD DO PRZYSZŁOŚCI ?

31
Andra, sny pochodzą również z podświadomości. Wszelkie symbole stamtąd się właśnie biorą (osobowe, symbole sytuacji itd). Rozumu użyjesz dopiero, jak zechcesz je zinterpretować (dokładnie w taki sam sposób, w jaki interpretujesz to, co intuicja Ci podpowiada).
Ostatnio zmieniony 04 cze 2012, 14:21 przez Lidka, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: INTUCJA - WGLĄD DO PRZYSZŁOŚCI ?

32
Tak Lidko, ale ten szept podswiadomosci trafia podczas snu do nieswiadomego mozgu- uspionego przeciez. I to ta nieswiadoma czesc mozgu przetwarza czucie w obrazy senne. Glos intuicji na jawie jest przeczuciem, czuciem- docierajac do swiadomosci. To roznica.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2012, 14:52 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: INTUCJA - WGLĄD DO PRZYSZŁOŚCI ?

33
Nie ma róznicy. Bo głos intuicji tylko się czuje. Trzeba go zinterpretować umysłem, żeby wiedzieć, co tak naprawdę intuicja nam podpowiada. Nie jesteśmy automatami, które coś robią i nie wiedzą, co. Nawet jeśli zdarzy nam się jakiś gest czy decyzja intuicyjna bez świadomości, nie trwamy w niej, rozum dochodzi do głosu natychmiast.

Natomiast obrazy senne też tylko pojawiają się. Żeby mieć z tego użytek, trzeba też je zinterpretować, posłużyć się umysłem, żeby znaleźć w nich analogię z naszymi uczuciami, które ukazały się pod postacią tychże symboli.

I w pierwszym i w drugim przypadku bez umysłu ani rusz. Ani intuicja, ani sen, nie ma żadnej wartości, dopóki sami mu jej nie nadamy.

PS. Podczas naszego snu umysł nie śpi, 'zasypia' jedynie (jest nieaktywna) nasza ludzka świadomość. Cała reszta funkcjonuje bez przerwy. To ważna uwaga, gdyż to właśnie nasza ludzka świadomość jest subiektywna, to poprzez nią działa nasza wola.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2012, 15:00 przez Lidka, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: INTUCJA - WGLĄD DO PRZYSZŁOŚCI ?

34
Gdy intuicja staje się narzędziem

Widzenie zdalne, intuicja i prekognicja to umiejętności, które we współczesnym świecie nie są już wyjątkowym darem dla wybranych, ale koniecznością.
Ironia losu powoduje, że stąpający twardo po ziemi biznesmeni, czy inwestorzy giełdowi, którzy swoją aktywność na giełdzie opierają na samodzielnej, wydawałoby się logicznej analizie technicznej spółek i daleko im do uzależnienia się od świata duchowego, często i tak pozostają bezradni w obliczu ryzyka.

Stosowanie metod widzenia zdalnego w przestrzeni i czasie potrafi ułatwić prowadzenie interesów oraz pomóc w rozwiązywaniu problemów natury relacji międzyludzkich, emocjonalnych oraz pokierowanie mądrze swoją karierą.

PREKOGNICJA INTUICYJNA - jest rodzajem "widzenia" pozaracjonalnego.
Człowiek posiadający ten dar, intuicyjnie "widzi", "czuje" przyszłość, nie mając dla swych twierdzeń żadnych racjonalnych przesłanek.
Intuicja odnosi się do zdobywania wiedzy natychmiastowymi, nieświadomymi środkami.
Intuicja działa w sposób tajemniczy, lecz nie oczywisty; jest indukcyjna, a nie dedukcyjna; abstrakcyjna, nie konkretna.
Jung zdefiniował intuicję jako jeden z czterech "punktów kompasu" psychiki, obok myśli, doznań i uczuć.
Jedną z odmian prekognicji intuicyjnej, posiadającą wszystkie jej charakterystyczne cechy, są sny wieszcze, prorocze.
Wychodzą one poza ramy czasu, w przyszłość, zawiadamiają o wypadkach, które dopiero się wydarzą.

Istnieje co najmniej kilka naukowych prób wyjaśnienia tego, skąd bierze się prekognicja i czy w jej przypadku działają nieznane nauce i niezależne od człowieka siły, czy też może zaangażowany jest w to aktywnie nasz mózg.
Najnowsze badania nad naturą naszej rzeczywistości i czasem wskazują, że w niedalekiej przyszłości uda się nam być może wskazać na szereg subtelnych zależności odpowiadających za to, dlaczego niektórym ludziom udaje się skutecznie przewidywać przyszłe wydarzenia, a nawet wykorzystywać tę umiejętność do własnych celów.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2012, 16:43 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 3 razy.
"ŚWIADOMOŚĆ jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Re: INTUCJA - WGLĄD DO PRZYSZŁOŚCI ?

35
Tak Krzys, to dziala na zasadzie: wiem bo wiem. Czucie jest wiedza ktora pozniej ewentualnie rozum wyjasnia- w kolejnosci: intuicja- czuje wiec wiem. Rozum- rozumiem skad i dlaczego wiem.
Lidka, a przepraszam- jaka Ty znasz inna niz ludzka swiadomosc. Nieludzka? Sadze ze swiadomosc jest jedna i ta sama dla wszystkich form ktore tworzy, a to stopien nieswiadomosci warunkujacy wibracje energii- roznicuje te formy. Ale nie swiadomosc.
Intuicje uwazam za naturalny i wrodzony glos zycia ktorym jestesmy, komunikujacy sie z nami- czescia tego zycia za pomoca odczuwania . I to nas nie zawodzi nigdy nigdy. Natomiast interpretowanie tego odczucia przypomina czytanie wiersza ktory bedac skonczona caloscia- jako calosc zawiera mysl autora. A rozum rozpatruje kazda linijke tego wiersza szukajac w niej odpowiedzi na pytanie: co tez autor mial na mysli. A autor te mysl czarno na bialym zawarl w calosci, i albo ja odczujemy intuicyjnie albo pozostana nam literki poskladane w slowa.
Jaka wartosc ma intuicja? Dla mnie bezcenna, taka jak zycie, a nie ja:), ale to juz indywidualna sprawa kazdego z nas.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2012, 17:44 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: INTUCJA - WGLĄD DO PRZYSZŁOŚCI ?

36
Wszechświat jest świadomym istnieniem w wielu wymiarach, warstwach i płaszczyznach..Ogarnia i obejmuje nas swoją Świadomością, my z kolei poprzez własną świadomość, odczuwanie, czyny wpływamy na jego kształt.Jesteśmy niczym kropla wody w Oceanie. Podlegamy odpływom i przypływom posłuszni organizacji całości.
Tak mi się wydaje.

[youtube][/youtube]

Wszystko dokoła nas, wraz z nami samymi to byty przygodne..Są, ale nie muszą być. Jedyną rzeczą której możemy przypisać konieczne istnienie, to proces.
On jeden musi być, aby wszystko inne mogło się wydarzać..
Tak mi się wydaje...
Ostatnio zmieniony 04 cze 2012, 18:06 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 3 razy.
"ŚWIADOMOŚĆ jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Re: INTUCJA - WGLĄD DO PRZYSZŁOŚCI ?

37
ciekawe co powiecie na takie wrażenie - osoby, które nie doświadczyły olśnienia - nie czują intuicji, przynajmniej w opisywanym powyżej oderwaniu od rozumu są gorsze
miłość i dobro jest z intuicji i to się czuje
czyli ktoś kto ewidentnie nie odczuwa nakazów, sygnałów i wiedzy pozarozumowej jest
gorszy i nie zna uczucia miłości i nie jest dobrem

coś mi się przypomniało z chińskich opowiadań - ale to za chwilę
Ostatnio zmieniony 04 cze 2012, 18:21 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: INTUCJA - WGLĄD DO PRZYSZŁOŚCI ?

39
Andra pisze:Lidka, a przepraszam- jaka Ty znasz inna niz ludzka swiadomosc. Nieludzka? Sadze ze swiadomosc jest jedna i ta sama dla wszystkich form ktore tworzy, a to stopien nieswiadomosci warunkujacy wibracje energii- roznicuje te formy. Ale nie swiadomosc.
A czym jest ten stopień nieświadomości, jak nie jej 'brakiem'?... :). Więc siłą rzeczy świadomość nie może być taka sama dla wszystkich.

Mówiąc 'ludzka świadomość' mam na myśli świadomość 'ograniczoną' i uwarunkowaną materią. Duchowa jest o wiele szersza i taką 'odzyskujemy' po śmierci ciała.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2012, 18:35 przez Lidka, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: INTUCJA - WGLĄD DO PRZYSZŁOŚCI ?

40
baabcia pisze:ciekawe co powiecie na takie wrażenie - osoby, które nie doświadczyły olśnienia - nie czują intuicji, przynajmniej w opisywanym powyżej oderwaniu od rozumu są gorsze
miłość i dobro jest z intuicji i to się czuje
czyli ktoś kto ewidentnie nie odczuwa nakazów, sygnałów i wiedzy pozarozumowej jest
gorszy i nie zna uczucia miłości i nie jest dobrem

coś mi się przypomniało z chińskich opowiadań - ale to za chwilę
Z darem prekognicji jest podobnie jak z ogonem. Wszyscy po przodkach mamy kość ogonową. Niektórzy jednak rodzą się z ogonkiem. Mając go, mogą sobie zamerdać..Inni nie...
Jam mam np, z tego co wiem, cztery nerki. Podwojony układ...Mam zdjęcie z urografii...
W niczym mi to nie przeszkadza, nie wiem natomiast w czym i czy w ogóle pomaga. Nie mam układu odniesienia..
Ogonka nie mam, żeby była jasność...
Ostatnio zmieniony 04 cze 2012, 18:38 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 2 razy.
"ŚWIADOMOŚĆ jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Re: INTUCJA - WGLĄD DO PRZYSZŁOŚCI ?

41
Lidko, czlowiek jest duchem za zycia, wiec swiadomosc jest taka sama, a tak jak i w przypadku roznorodnych form- zaslone stanowi bariera umyslu. To ona oddziela nas od calosci, i to rozum nie rozumie ze my wiemy. Wiec to co zwiesz poszerzaniem swiadomosci- jest w istocie sciaganiem tej zaslony. Eneria jest jedna Lidko. Wiec i swiadomosc jest jedna. Tylko formy ktore tworzy o tym nie wiedza...tylko to je oddziela od calosci....
Ostatnio zmieniony 04 cze 2012, 18:51 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: INTUCJA - WGLĄD DO PRZYSZŁOŚCI ?

42
PSYCHOTRONIKA...

Nieprzypadkowo wzrost zainteresowania uzdolnieniami paranormalnymi zbiega się z gwałtownym przyśpieszeniem postępu poznawczego i technicznego w naszych czasach.
Z pewnością postęp ten – możliwości zastosowania coraz doskonalszych technik badawczych w naukach biologicznych, m.in. w biochemii, biofizyce i psychofizjologii – wzbudził uzasadnione nadzieje, że pasjonujące zagadki parapsychologii znajdą wreszcie naukowe rozwiązanie.

Z tych nadziei zrodziła się psychotronika – nowa interdyscyplinarna dziedzina badań, zajmująca się oddziaływaniem wzajemnym między organizmami żywymi i ich środowiskiem wewnętrznym i zewnętrznym, a zwłaszcza procesami energetycznymi i informacyjnymi charakteryzującymi te oddziaływania.

Chodziło przede wszystkim o to, że badania dotyczące wpływu różnego rodzaju pól energetycznych na żywą materię, zdające się wskazywać na ważną rolę tych pól w funkcjonowaniu organizmów, mogłyby ukazać w innym świetle kontrowersyjną dotąd sprawę zdolności telepatycznych, różdżkarskich, a także być może jasnowidczych.

Z kolei szybki postęp w technice pomiarów biomedycznych i związana z tym lawina odkryć w dziedzinie fizjologii mózgu otwierały drogę do wyjaśnienia istoty zmienionych stanów świadomości i ich oddziaływań na procesy biochemiczne i biofizyczne przebiegające w organizmie, czego zadziwiające efekty można obserwować w hipnozie, jodze czy paramedycznych zabiegach leczniczych.

I rzeczywiście – w ostatnich latach nasza wiedza o psychologii i fizjologii zjawisk, w których kluczowe znaczenie ma sugestia i autosugestia, bardzo się wzbogaciła, pozwalając rozstrzygnąć wiele wątpliwych kwestii, a nadzieje, jakie psychotronika wiąże ze stawiającą dopiero pierwsze kroki bioelektroniką nie są chyba bezpodstawne, chociaż oczekiwany rewolucyjny przewrót w poglądach na związek ducha i materii jak dotąd nie nastąpił.

Misja FARAON.
[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 04 cze 2012, 18:55 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 3 razy.
"ŚWIADOMOŚĆ jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Re: INTUCJA - WGLĄD DO PRZYSZŁOŚCI ?

43
Andra pisze:Lidko, czlowiek jest duchem za zycia, wiec swiadomosc jest taka sama, a tak jak i w przypadku roznorodnych form- zaslone stanowi bariera umyslu. To ona oddziela nas od calosci, i to rozum nie rozumie ze my wiemy. Wiec to co zwiesz poszerzaniem swiadomosci- jest w istocie sciaganiem tej zaslony. Eneria jest jedna Lidko. Wiec i swiadomosc jest jedna. Tylko formy ktore tworzy o tym nie wiedza...tylko to je oddziela od calosci....
Piękna teoria, Andra... :). Tylko brakuje tu czegoś: człowiek to duch w specyficznym stanie:wcielenia. Czyli uwarunkowany. Skoro taki jest 'przystanek' tego ducha, żeby mógł doświadczać życia (bo tylko uwarunkowanie to gwarantuje), to nie jest 'przypadek'. To ma swój sens i cel. Dotrzyj do nich, zdejmiesz sama sobie 'zasłonę' nieświadomości w tym względzie.

A jak się uprzesz twierdzić, że każdy ma świadomość 'pełną', zaprzeczysz etapowi doświadczania. I tyle :).
Ostatnio zmieniony 04 cze 2012, 19:05 przez Lidka, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: INTUCJA - WGLĄD DO PRZYSZŁOŚCI ?

44
Nie mam czasu czytać wszystkich waszych postów (przepraszam). Zastanawia mnie czy telepatia to na pewno zawsze wynik sposobu życia, moralnego zaawansowania, dostrojenia swoich wibracji do wibracji ziemi: ptaków, drzew, powietrza, a może i planet. Zwierzęta wydają się posiadać telepatię lub może raczej intuicję. Ale nie można powiedzieć, że są obdarzone zaawansowaną moralnością i świadomością duchową.

Czy zatem intuicja nie jest połączona z instynktem, który uaktywnia się podczas kontemplacji ciszy i natury. Ludzie ematyczni z czasem wyrabiają w sobie lepsze zrozumienie stanu wewnętrzenego innych.


http://www.dr.zelazko.afr.pl/dokumenty/ ... dycyna.pdf - wczoraj znalazłam tą pracę, akurat myślałam na temat jasnowidzenia.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2012, 19:22 przez soulblue, łącznie zmieniany 3 razy.
Jeśli masz dwa instrumenty w jednym pokoju i na jednym z nich zagrasz nutę C, to struna tego samego dźwięku zacznie drżeć również w drugim fortepianie. U ludzi jest całkiem podobnie.
COŚ O MNIE: http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=344170#p344170
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=41806#p41806
https://www.facebook.com/rupieciarniagn ... ts&fref=ts

Re: INTUCJA - WGLĄD DO PRZYSZŁOŚCI ?

45
Fizyka naucza dzisiaj, że naszymi oczy­ma możemy spostrzegać jedynie 8 procent istniejącego widma pro­mieniowania, a więc dopóki ograniczamy się tylko do tego, co wi­doczne, dopóty wcale nie widzimy 92 procent rzeczywistości.

Drogie i Wspaniałe Panie. Obie macie rację...

Przedmiot materii którą poruszamy jest jak brylant, który w zależności od kąta nachylenia różnorodne wysyła blaski...Każde więc uchwycenie błysku jest prawdziwe, choć przecież nie bliźniacze do poprzedniego...:thx:
Ostatnio zmieniony 04 cze 2012, 19:28 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 3 razy.
"ŚWIADOMOŚĆ jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Re: INTUCJA - WGLĄD DO PRZYSZŁOŚCI ?

46
soulblue pisze:Nie mam czasu czytać wszystkich waszych postów (przepraszam). Zastanawia mnie czy telepatia to na pewno zawsze wynik sposobu życia, moralnego zaawansowania, dostrojenia swoich wibracji do wibracji ziemi: ptaków, drzew, powietrza, a może i planet. Zwierzęta wydają się posiadać telepatię lub może raczej intuicję. Ale nie można powiedzieć, że są obdarzone zaawansowaną moralnością i świadomością duchową.

Czy zatem intuicja nie jest połączona z instynktem, który uaktywnia się podczas kontemplacji ciszy i natury. Ludzie ematyczni z czasem wyrabiają w sobie lepsze zrozumienie stanu wewnętrzenego innych.


http://www.dr.zelazko.afr.pl/dokumenty/ ... dycyna.pdf - wczoraj znalazłam tą pracę, akurat myślałam na temat jasnowidzenia.
W pełni podzielam wyrażony przez Ciebie pogląd..
Dzięki za ciekawy link...
Ostatnio zmieniony 04 cze 2012, 19:32 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 2 razy.
"ŚWIADOMOŚĆ jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Re: INTUCJA - WGLĄD DO PRZYSZŁOŚCI ?

47
Lidko, a po co mam docierac do nich? Zaproponuje Ci- dotrzyj do siebie samej,to najbardziej wiarygodne zrodlo. Takze wiedzy.:). Intuicja bezblednie tam prowadzi kazdego o ile nie zakryje jej rozumowymi dociekaniami. To o czym mowie- nie jest teoria, to nie moja specjalnosc. Zdecydowanie zajmuje sie praktyka doswiadczajac samej siebie:). Takze jako ducha, ale jesli wolisz czekac na to, to Twoj wybor:)
Ostatnio zmieniony 04 cze 2012, 19:58 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: INTUCJA - WGLĄD DO PRZYSZŁOŚCI ?

48
Ja się tylko zastanawiam, skąd się biorą te wszystkie pytania, jakie zadajesz, skoro masz 'pełną świadomość'... :). Przecież Ty wszystko musisz wiedzieć, po co usiłujesz dyskutować? (z nudów może? ;)).

Wiesz co, a może założymy jakąś rubrykę, w której będziesz po prostu odpowiadać na pytania innych ludzi? Zrobisz naprawdę dobry uczynek, bo ja, na przykład, nie wiem wszystkiego i im więcej wiem, tym czuję, że mniej wiem... No, nie daj się prosić, zabłyśnij tu wszechwiedzą, to dopiero będzie ewenement (na skalę światową?) :D
Ostatnio zmieniony 04 cze 2012, 20:06 przez Lidka, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: INTUCJA - WGLĄD DO PRZYSZŁOŚCI ?

49
Lidko, a po co mam docierac do nich? Zaproponuje Ci- dotrzyj do siebie samej,to najbardziej wiarygodne zrodlo. Takze wiedzy.:). Intuicja bezblednie prowadzi tam kazdego o ile nie zakryje sie jej rozumowymi dociekaniami. To o czym mowie- nie jest teoria, to nie moja specjalnosc. Zdecydowanie zajmuje sie praktyka doswiadczajac samej siebie:). Takze jako ducha, ale jesli wolisz czekac na to, to Twoj wybor:). A to co sadzisz na temat duchow, wybacz- to jest Twoja rozumowa interpretacja i nie zamierzam tego ani podwazac ani dyskutowac - to Twoja indywidualna sprawa jak odczytujesz to co dociera do nas z ciszy . Tym sie roznimy- ja opisuje swoje doswiadczenia a Ty swoje interpretujesz. Tez pieknie, i z tym nie dyskutuje. Ale to Ty- nie kazdy, wiec i nie ja,zrozum to wreszcie. Mow o tym czego Ty osobiscie doswiadczasz, to znacznie ciekawsze- a wnioski kazdy wyciagnie sam. Wiec skad wiesz ze jestes dusza wcielona- mozesz opisac to doswiadczenie?
Ostatnio zmieniony 04 cze 2012, 20:10 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: INTUCJA - WGLĄD DO PRZYSZŁOŚCI ?

50
Przepraszam za podwojne posty. Lideczko- a badzze laskawa wskazac mi miejsce w ktorym twierdze ze wiem wszystko? To Twoja nadinterpretacja moich slow. Odpowiedziec moge na pytania na ktore znam odpowiedz. A moje pytania- zajrzyj do watku o celu zycia, tam pisalam o nich. Poza tym- odpowiedziec mozna na pytania osoby ktora je zadaje. Tylko moja droga- zeby zapytac- trzeba przynajmniej miec przeczucie ze cos istnieje. Ty nie zadajesz pytan Lidko- jak wiec mam Ci na nie odpowiedziec? Jesli zapytasz - o ile bede wiedziala, odpowiem. Jesli nie, powiem ze nie wiem. Ale nie uciekne przed pytaniem dlatego ze nie znam odpowiedzi. Moze juz dosc tego cyrku?
Ostatnio zmieniony 04 cze 2012, 20:22 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: INTUCJA - WGLĄD DO PRZYSZŁOŚCI ?

51
Synetycznie o INTUICJI..

Intuicja jest zdolnością, która polega na tym, że wiesz coś bez słów, że znasz prawdę bez żadnych wyjaśnień.

Działa ona poza czasem i przestrzenią i stanowi ogniwo między subiektywnym i obiektywnym światem.

Funkcjonuje ona ze świadomością, że przeszłość, teraźniejszość i przyszłość istnieją jednocześnie.

Odczytuje ona pragnienia twojego świadomego umysłu, wybiega w przyszłość i znajduje sposoby ich realizacji.

Przemawia do ciebie za pomocą olśnień i objawień.

Intuicja często przypomina ukryte w tobie dziecko, które stara odciągnąć cię od uprzykszonych zajęć, ku światu radości.

W tym świecie beztroski, co jest zdumiewające, możesz odnaleźć wszystkie odpowiedzi, których być może wcześniej usilnie poszukiwałeś.

Intuicja potrafi w mgnieniu oka syntetyzować pojęcia.

Na bardzo subtelnych i wysokich poziomach intuicji pracowali tacy geniusze jak Tesla czy Einstein.

Czerpali swoje inspiracje spoza świata czasu i przestrzeni.

Intuicja wybiega poza to co znane, ku nowemu.

Może ci pomóc, znaleźć odpowiedzi i informacje, których nie zna umysł żadnego człowieka.

Intuicja często udzieli ci odpowiedzi, które z powodu wcześniejszego doświadczenia być może nie wydają się logiczne, a jednak po wnikliwej analizie, okazują

się trafne.

Jak rozwinąć swoja intuicję?

Przede wszystkim naucz się jej ufać. Każdy człowiek słyszy w głębi duszy pewien charakterystyczny podszept i dzięki niemu wie, co chciałby robić i jaki chciałby być.

Jeśli chcesz nadać swojej intuicji kształt fizyczny, rozwiń takie cechy jak: cierpliwość, ufność, wiara we własne siły i umiejętność koncentracji, a przede wszystkim……. pracowitość.

Umiesz korzystać z intuicji i słuchać swoich przeczuć.
Masz też wyobrażenie, kim chciałbyś być.
Twoje zadanie polega na tym, by zwracać uwagę na te wizje, dopasowywać do nich własne działania, postawę i zachowanie.

Gdy będziesz kierować się wskazaniami intuicji, poczujesz swoja prawdziwą moc w działaniu.

Obejrzyj się za siebie i oczyść swoje wspomnienia, aby twoje ego nie przywoływało negatywnych obrazów z przeszłości, które kiedyś nie pozwalały iść naprzód.

Przyjrzyj się cechom swojej duszy, które rozwinąłeś w bolesnych chwilach swego życia i przekonaj samego siebie, że zrobiłeś wszystko, co według twojej

ówczesnej wiedzy wydawało się najlepsze. Zdobyłeś cenne doświadczenie. Za niektóre z nich wiele zapłaciłeś- tym bardziej je ceń. Twoje dzisiejsze

przemyślenia, umiejętności i postawy ukształtowały się właśnie wtedy. Każda lekcja pozwoliła ci się rozwinąć i umożliwia postawienie kolejnego kroku.

Jeśli chcesz zrealizować wizję swojej intuicji- wierzę, że chcesz być szczęśliwym- musisz najpierw schwycić jej wyobrażenia, przytrzymać w swoim umyśle, a

potem wykazać się cierpliwością, by wprowadzić je w czyn.

W momencie w którym chwycisz swoją intuicję, staje się ona bezczasowa- staje się ona w równym stopniu przyszłością co i przeszłością.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2012, 21:53 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 3 razy.
"ŚWIADOMOŚĆ jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Re: INTUCJA - WGLĄD DO PRZYSZŁOŚCI ?

53
:kiss: dzięki za ten wykład - powracam do niego


wątpliwości mam do jednego zdania
"...Przyjrzyj się cechom swojej duszy, które rozwinąłeś w bolesnych chwilach swego życia i przekonaj samego siebie, że zrobiłeś wszystko, co według twojej ówczesnej wiedzy wydawało się najlepsze..."

to chyba skrót myślowy? nie wszystko robimy dobrze - czasem robimy źle świadomie :-) nie ma co wybielać - chyba nie o to chodzi; choć pewne rzeczy należy sobie darować :-)


filmy z #42 nie podobają mi się :zemdlala:
Ostatnio zmieniony 04 cze 2012, 22:11 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: INTUCJA - WGLĄD DO PRZYSZŁOŚCI ?

55
Crows, dobre pytanie, pomyślę nad nim, a teraz pozwól, że dokończę moją wczorajszą rozmowę:

Andra pisze:Lidko, czlowiek jest duchem za zycia, wiec swiadomosc jest taka sama, a tak jak i w przypadku roznorodnych form- zaslone stanowi bariera umyslu. To ona oddziela nas od calosci, i to rozum nie rozumie ze my wiemy. Wiec to co zwiesz poszerzaniem swiadomosci- jest w istocie sciaganiem tej zaslony. Eneria jest jedna Lidko. Wiec i swiadomosc jest jedna. Tylko formy ktore tworzy o tym nie wiedza...tylko to je oddziela od calosci....
Energia jest jedna, ale nie jednorodna. Jedność składa się z wielości, która stanowi o różnorodności. Energie mają swoją rolę o cel do spełnienia. Niektóre są tak różne w swojej budowie, że jedne 'wykluczają' drugie. Oczywiście to też ma swój cel i dopiero z najszerszej perspektywy widać, jaki.

I tak forma materialna (energie o najniższych wibracjach) z gruntu wyklucza (blokuje, zasłania) świadomość w stanie energii o szybszych wibracjach.

Nie przyszło Ci do głowy, że skoro aktualnie jesteś formą materialną, to ten fakt może mieć jakiś cel i sens? Że niemożność 'odsłonięcia' tej 'kotary' i konieczność posługiwania się umysłem są nie po to, aby duchowi wcielonemu przeszkadzać, a służyć?

Nie, to nie rozum nie rozumie, że my wiemy, to MY (dusze wcielone) nie wiemy. I dzięki rozumowi możemy się dowiedzieć. A także posługiwać się świadomością człowieka, jakim się staliśmy, jak swoją własną. Bo na ten moment jesteśmy ludźmi.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2012, 7:14 przez Lidka, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: INTUCJA - WGLĄD DO PRZYSZŁOŚCI ?

56
To dobre pytanie Crows:).
Intuicja to przemozny wewnetrzny nakaz lub potrzeba zrobienia czegos -czesto wbrew temu co mowi rozsadek. To na krotkich falach. Na srednich- jesli przeczuwam cos- moje cialo potwierdza to reakcjami czysto fizycznymi- obserwujac siebie mozna wyodrebnic pewne stale. A ta dlugofalowa...hmmm. Czasem odczuwam gwaltowna i przemozna potrzebe napisania, zapisania czegos, i to jest jak goraczka, ledwie nadazam z notowaniem. Przy czym umysl skoncentrowany jest wylacznie na doborze odpowiednich slow. Po jakims czasie stwierdzam ze to co napisalam- bylo skierowane od mnie terazniejszej- choc przeslanie bylo przyszlej a owczesnie terazniejsza tylko pisala- do mnie terazniejszej- w chwili gdy to co zapisalam staje sie prawda . W tym momencie przeszlosc i przyszlosc spotykaja sie w terazniejszosci.
W odniesieniu do mnie- okreslilabym glos intuicji jako decydujacy, i majacy inny ciezar gatunkowy niz ulotne i czesto niejasne mysli. Te ktore pochodza z intuicji sa jasne i precyzyjne, nie da sie ich pomylic. Czesto zdajaja sie byc niewiarygodne- wowczas okazuja sie najbardziej prawdziwe. Moze troche zawiklalam to w slowach, trudno tak na biezaco analizowac siebie:). Tym bardziej ze ten glos intuicji- dla mnie jest nierozlacznie zwiazany z zyciem, we mnie. Tak jak oddychanie czy bicie serca:).
Krzysiu- a co wspolnego intuicja ma z synchronizacja obu polkul mozgu? Tak mi to od wczoraj chodzi po glowie....
Ostatnio zmieniony 05 cze 2012, 7:27 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: INTUCJA - WGLĄD DO PRZYSZŁOŚCI ?

57
Lidko, do glowy przychodzi mi wiele rzeczy, niekoniecznie prawdziwych. W porzadku, skoro tak wyglada Twoja interpretacja doswiadczania siebie- nie dyskutuje z tym, kazdy ma swoje. Znacznie bardziej interesuje mnie to o co pytalam Cie wczoraj-w jaki sposob doswiadczasz siebie jako duszy? Nie Twoje rozumienie, a opis doswiadczenia?
Ostatnio zmieniony 05 cze 2012, 7:33 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: INTUCJA - WGLĄD DO PRZYSZŁOŚCI ?

58
Andra pisze:Znacznie bardziej interesuje mnie to o co pytalam Cie wczoraj-w jaki sposob doswiadczasz siebie jako duszy? Nie Twoje rozumienie, a opis doswiadczenia?
Moje doświadczenie jako duszy to wszystko, co dotyczy mnie jako człowieka. gdyż, wcielając się w ludzkie ciało, stałam się człowiekiem.

(znasz na pewną tę modlitwę, w której są słowa: ...za sprawą Ducha Świętego, przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem...; to jest jakby 'opowiedzenie historii', to nie dotyczy samego Jezusa, a każdego człowieka, co Jezus nie raz podkreślił)

Sorry, całego mojego życia nie jestem w stanie opowiedzieć czy opisać, choćbym nawet bardzo chciała... ;)

Natomiast to, co Ty nazywasz 'doświadczeniem duszy' to doświadczenie 'niematerialności' człowieka. Materialna czy nie - wciąż jesteś człowiekiem, choć temu przeczysz...
Ostatnio zmieniony 05 cze 2012, 8:07 przez Lidka, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: INTUCJA - WGLĄD DO PRZYSZŁOŚCI ?

59
Crows pisze:wysilcie sie i napiszcie jak odróżnić "głos" intuicji od "głosu" iluzji umysłu ;)
Głos intuicji pochodzi z naszego wnętrza, nie z głowy. Pojawia się jako pierwszy i dopiero potem interpretujemy go umysłem. Ta chwila pomiędzy jest do wyłapania (oczywiście tylko w samym sobie, nie w drugim człowieku ;)).

Inną kwestią jest tu interpretacja, czy adekwatnie rozumiemy ten głos intuicji. W sumie im dłużej się nad tym zastanawiamy, tym bardziej możemy namącić umysłem.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2012, 8:11 przez Lidka, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: INTUCJA - WGLĄD DO PRZYSZŁOŚCI ?

60
Lidko, prosze uprzejmie o wskazanie miejsca w ktorym zaprzeczam swemu czlowieczenstwu. Jesli nie- kazde nastepne Twoje goloslowne i wyssane z palca twierdzenia rowniez bede raportowac. Skup sie na sobie. Tak, doswiadczam siebie w postaci niematerialnej, jestem w stanie lepiej lub gorzej to opisac. A Ty?
Ostatnio zmieniony 05 cze 2012, 8:17 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Metafizyka i kosmologia”

cron