Re: Bój o najintatniejszy stołek w państwie, rozpoczęty.

123
Z dwojga złego - mafii (PO) i sekty (PIS) wybieram jednak mafię skoro nie ma wyjścia. Obie grupy potrafią niszczyć ale jedni niszczą w interesach a ci drudzy siepią nawet przypadkowych. Fanatyzm ma duża moc a w naszym kraju może znaleźć wielu podatnych. Przeraża mnie to i zdania nie zmienię.

CM
Ostatnio zmieniony 17 maja 2015, 19:25 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Bój o najintatniejszy stołek w państwie, rozpoczęty.

124
Abesnai pisze:I jakimś to dziwnym, niezrozumiałym sposobem stanowi trzecią siłę polityczną w kraju. Opierając się na ruchu obywatelskim zrzeszającym setki ludzi o przeróżnych poglądach i zapatrywaniach.
i właśnie na tym polega problem (podkreślone) - 'przeróżność' nie rokuje spójności na przyszłość :/
Ostatnio zmieniony 17 maja 2015, 19:25 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Bój o najintatniejszy stołek w państwie, rozpoczęty.

126
civilmonk pisze:Rząd nie pozwala - tak będzie mówił. Zresztą co ma pozwalać - te jego populistyczne obietnice tylko do reszty zrujnowałby by ten kraj.
oto to! pierwsze wizja trafiona w dziesiątkę.
wizja druga - w jedenastkę! jeśli wygrają wybory ci dwaj, którzy ukrywają się teraz pod jednym, czekają nas 'inscenizacje prawa' w stylu najścia przez ziobrę domu pani Blidy, itd. następnie pomniki brata bliźniaka na głównych placach miast i gmin, itp.
obawiam się, że przy tego typu 'priorytetach' może zabraknąć z naszych podatków pieniędzy na dotacje dla rodziców upośledzonych dzieci czy inny socjal.


a przy okazji - czy ktoś potrafi logicznie wytłumaczyć co mają wspólnego popiersia ofiar katastrofy samolotu pod Smoleńskiem z mogiłami poległych w bitwie warszawskiej 20 roku?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
czy ktoś rozumie związek ostatniego zdjęcia z poprzednimi? zaznaczam, że popiersia z brązu usytuowane są na tym samym (ogrodzonym) terenie gdzie od dekad stoi kamienna tablica z nazwiskami spoczywających tam w mogiłach poległych piłsudczyków.

Bitwa Warszawska z 1920 roku plasowana jest na 18 miejscu listy najważniejszych bitew świata począwszy od starożytności, od bitwy pod Maratonem..
według jakiej logiki stawiane są na tej samej ziemi pomniki ofiar katastrofy samolotowej??
Ostatnio zmieniony 17 maja 2015, 20:34 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Bój o najintatniejszy stołek w państwie, rozpoczęty.

128
Lunadari pisze:
Abesnai pisze:I jakimś to dziwnym, niezrozumiałym sposobem stanowi trzecią siłę polityczną w kraju. Opierając się na ruchu obywatelskim zrzeszającym setki ludzi o przeróżnych poglądach i zapatrywaniach.
i właśnie na tym polega problem (podkreślone) - 'przeróżność' nie rokuje spójności na przyszłość :/
Podobnie spójność wzorem PISu gwarantuje radykalność "jednomyślnych" przekonań ;)
Crows pisze:moje odczucie po debacie takie => blask Dudy został przyćmiony , i to bardzo
Debata jak dla mnie rewelacyjna.
Dzięki niej utwierdziłem się, że nie warto oddać swojego głosu na żadnego z kandydatów.
I przy takim stanowisku pozostanę a podejrzewać tylko mogę, że nie tylko sam.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2015, 21:47 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Bój o najintatniejszy stołek w państwie, rozpoczęty.

129
Abesnai pisze:Podobnie spójność wzorem PISu gwarantuje radykalność "jednomyślnych" przekonań ;)
a to chyba nie do mnie ten uśmieszek? ;)


moim zdaniem z 'misiem koala' być może dalej będzie po misiowemu, za to przewidywalnie.
natomiast w dudy będzie dąć kaczka, a to już przewidywalności nie rokuje zbyt dobrze. stawiam raczej na jeden wielki bałagan wynikający z chorej ambicji.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2015, 21:58 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Bój o najintatniejszy stołek w państwie, rozpoczęty.

130
Lunadari pisze:
Abesnai pisze:Podobnie spójność wzorem PISu gwarantuje radykalność "jednomyślnych" przekonań ;)
a to chyba nie do mnie ten uśmieszek? ;)


moim zdaniem z 'misiem koala' być może dalej będzie po misiowemu, za to przewidywalnie.
natomiast w dudy będzie dąć kaczka, a to już przewidywalności nie rokuje zbyt dobrze. stawiam raczej na jeden wielki bałagan wynikający z chorej ambicji.
Puściłem Tobie oczko ;) Bez podtekstów.
Przepis Dudy na prezydenturę został pogrzebany pod słowotokiem retoryki obiecywania gruszek na wierzbie. Natomiast postawa prezydenta Komorowskiego, w moich odczuciach butna i arogancka, pełna samozadowolenia i pozbawiona krztyny samokrytycyzmu (podobnie jak i u Dudy) budzi we mnie jak najbardziej negatywne emocje. Ponadto podczas zadawania przez dziennikarzy - moderatorów pytań (naprawdę świetnie dobranych) towarzyszyło mi przeświadczenie jakoby Pan prezydent udzielał odpowiedzi (czy raczej wypowiedzi) wyuczonych na pamięć. Natomiast Duda z pełną konsekwencją omijał szerokim łukiem niewygodne dla siebie zagadnienia. Tym samym i zgodnie z Twoimi przewidywaniami sądzę, że obecny prezydent będzie przewidywalnie sprawował urząd zgodnie z ortodoksami platformersów podobnie jak przeciwny z konserwą Kaczyńskiego.
Jednakowo widzę cechę wspólną obu Panów, otóż obydwaj są jednakowo niereformowalni co do podania sobie dłoni ponad podziałami i służenia obywatelom zgodnie z interesem państwa a nie partyjnym oraz spełnienia własnych osobistych ambicji.

Z debaty natomiast jak najbardziej zwycięscy wyszli Pani Dorota Gawryluk i Pan Krzysztof Ziemiec :)
Ostatnio zmieniony 17 maja 2015, 22:10 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Bój o najintatniejszy stołek w państwie, rozpoczęty.

132
Czy dla leżącego ma znaczenie jakimi gwoździami przybiją wieko ?
Osobiście wstrzymam się do wyborów parlamentarnych nie powodując sobie ubytków ;)

Ach, no tak, przecież nie obyło się bez incydentów przed ("głaskanie") i po debacie ("opluwanie"). Swoją drogą, ciekawa postać (choć tragikomiczna) z tego byłego "obrońcy krzyża". Natomiast rozczarowana obecną prezydenturą niepełnosprawna miała "pecha" i się nie przedostała ... .

Jeszcze, kwintesencja kandydatów, czyli podsumowanie i cytacik:
Prezydent Komorowski:
"To jest ważna rzecz, stabilność poglądów. Za kilka dni będziecie państwo mieli realny wybór. Będziecie państwo decydowali, kto stanie u steru i jakie poglądy będzie miał. Jestem przekonany, że państwo będziecie to głęboko analizowali. Jeżeli chcecie państwa, które ingeruje w życie obywateli, zastępuje wolne sumienie głosujcie na Andrzeja Dudę – czytał Komorowski. – Jeżeli chcecie Polski, w której szanuje się poglądy i stawia na kompromis polityczny, to zagłosujcie na mnie. Jeśli chcecie państwa, które nie ufa obywatelom i zwalcza opozycję, oddajcie głos na mojego konkurenta. Jeżeli chcecie, aby Polska szła do zgody wewnętrznej pomimo różnić oddajcie głosy na mnie. Jeżeli chcecie Polski, która chce umocnić swoją pozycję w UE to oddajcie głos na mnie. Ale jeśli chcecie, aby Polska do UE odwracała się bokiem albo tyłem to zagłosujcie na mojego kontrkandydata. Jeżeli uważacie ze bezpieczeństwo wymaga doświadczenia kształtowanego przez lata to oddajcie głos na mnie. Jestem człowiekiem niezależnym i nie mam żadnego prezesa nad sobą – zakończył kandydat PO."

Kandydat na Prezydenta poseł Andrzej Duda:
"Za tydzień pójdziecie państwo do urn wyborczych. Proszę, żebyście to zrobili. Żebyście zrealizowali swoje obywatelskie prawo do głosowania. Chciałbym, żebyście je traktowali także jako obowiązek wobec polskiego państwa i przyszłych pokoleń – mówił. – Wierzę w to głęboko, że w wyniku tych wyborów – które, mam przekonanie, wygram – państwo mnie powierzycie urząd prezydenta. Zaszczytny, ale z drugiej strony związany z wielkim zobowiązaniem, ze zobowiązaniem ciężkiej pracy dla polskiego społeczeństwa. Zdecydowanego reprezentowania polskich interesów na arenie międzynarodowej, dbania o polską rację stanu. Dbania o polską pamięć historyczną, o to, aby wśród młodzieży krzewić postawy patriotyczne – kontynuował. – Przede wszystkim dbania o to, abyśmy coraz bardziej tworzyli wspólne społeczeństwo. Aby zniknął podział, abyśmy się nie dali dzielić na tych niby radykalnych i tych, którzy mają być niby racjonalni. To nieprawda. Polska flaga jest jedna. Krew Polaków, wylana to krew naszego narodu. To oni tyle razy broni Polski przed zaborcami, przed tymi, którzy chcieli nas napaść. Walczyli o odzyskanie niepodległości. To oni odbudowali Polskę po zaborach i potrafili to zrobić, zbudować z niczego Gdynię – miasto i piękny port oraz centralny okręg przemysłowy, bo to byli uczciwi ludzie – dodawał. Dziś czas na powrót do uczciwej polityki, aby władza wreszcie słuchała obywateli. Zobowiązałem się w tej kampanii, że uczynię wszytko – i współdziałam z OPZZ i Solidarnością – aby Polakom obniżyć wiek emerytalny, podwyższony wbrew ich woli. Zobowiązałem się, że uczynię wszystko, aby podwyższyć kwotę wolną od podatku – podkreślił na koniec Andrzej Duda. "

http://niezalezna.pl/67147-debata-agres ... -na-koniec

+ "... To są zmiany, które powinny być dokonywane. Chronienie polskiej przedsiębiorczości. Przecież wielkie hipermarkety płacą minimalne podatki ! Potrzeba tutaj mądrości, tą gwarantuję !"
Nie wiem czemu wypowiedzi Dudy są okrojone na poszczególnych serwisach, meritum pozostaje chyba niezmienione bo sama treść w pewnym stopniu i owszem.
Pewnie "obiektywne" dziennikarstwo w zastosowaniu :rolleyes: Wkleiłem ostatecznie z niezależnej, ponieważ były przytoczone całe a nie fragmenty:

Komorowski i Duda zakończyli pierwszą debatę prezydencką przed II turą
Komentarze po debacie: Komorowski lepszy. Kandydaci kłócili się o Jedwabne, górnictwo i in vitro
Bronisław Komorowski kontra Andrzej Duda. Debata w TVP1 [RELACJA]
Debata prezydencka: polityczna wymiana ciosów. Bronisław Komorowski kontra Andrzej Duda [RELACJA]

W mediach już się rozpoczęło wzajemne szczucie, ze szczególnym wskazaniem na kandydata PIS'u (gdzie bym nie zajrzał prócz tuby Kaczyńskiego, bo wiadomo, tam w drugim kierunku) heh, i peany na cześć obecnie urzędującego Komorowskiego, żenujące :/ Tak się właśnie kreuje wizerunek dla mas, powtórka z "kukizofobii" ... .

Kto według Was wypadł wiarygodniej już w samym (pełnym !) przemówieniu końcowym ?

PS
No i komentarz Kukiza:
"Oglądałem debatę. Bardzo słaba. Żadna. Szarpanina o wpływy. Wzajemne oskarżenia dla własnych korzyści.
Walczą o nas tylko po to, by nadal kreować siebie.
Jesienią musimy wygrać."
Pod którym się podpisuję, oczekując radykalnych a nie kosmetycznych zmian ustrojowych, gospodarczych i politycznych naszego państwa.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2015, 22:33 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Bój o najintatniejszy stołek w państwie, rozpoczęty.

133
Abesnai pisze:PS
No i komentarz Kukiza:
"Oglądałem debatę. Bardzo słaba. Żadna. Szarpanina o wpływy. Wzajemne oskarżenia dla własnych korzyści.
Walczą o nas tylko po to, by nadal kreować siebie.
Jesienią musimy wygrać."
Pod którym się podpisuję, oczekując radykalnych a nie kosmetycznych zmian ustrojowych, gospodarczych i politycznych naszego państwa.
a ta debata z Kukizem i resztą była lepsza ? chyba bardziej denna była
Ostatnio zmieniony 18 maja 2015, 17:41 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Bój o najintatniejszy stołek w państwie, rozpoczęty.

135
Abesnai pisze:Kto według Was wypadł wiarygodniej już w samym (pełnym !) przemówieniu końcowym ?
o wiarygodności to trudno mówić :D
ale jeśli ich porównać, wg mnie lepiej wypadł Duda
bo
1. nie był prezydentem jest tylko kandydatem, więc mógł mówić tylko o swoich planach, natomiast prezydent ubiegający się o reelekcję, po 5 letniej kadencji powinien jednak mieć więcej do powiedzenia o efektach swojej pracy, chyba że tych efektów brak ;)

2. Komorowski za bardzo skupił się na krytyce PiSu i prezesa, a to przecież wybory Prezydenta a nie do Sejmu, Duda bardziej uderzał w niego niż w PO, w prawdzie z lekkim opóźnieniem, ale chyba celniej bo większe zdenerwowanie było po stronie Prezydenta

3. Numer Prezydenta z niby dowodem zarzutu, zamiast pomóc wg mnie zaszkodził, potwierdził brak ogłady i cwaniackość zachowania, małostkowość czyli przeciwieństwo swoich własnych haseł

jednak ogólne wrażenie debaty jako całości, beznadzieja, moje zdanie jest takie, jak ktoś jest święcie przekonany do któregoś z nich, powinien na swojego kandydata głosować, pozostali powinni oddać głos nieważny, a nie wybierać kurde nie wiem skąd to się wzięło, "mniejsze" zło, to jest tak samo chore jak Polska.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2015, 22:52 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Bój o najintatniejszy stołek w państwie, rozpoczęty.

136
wkradł sie jeden ważny nieporozumieniowy hohlik ;) , otóż jak Lech Kaczyński angazował sie w polityke zagraniczna to wszem i wobec trąbiono że za polityke zagraniczna odpowiedzialny jest rząd z ministrem spraw zagranicznych na czele , teraz to zadanie przedstawia sie jako nadrzedne w działalności prezydenta , to jest burdel kompetencyjny .
:P
;
Ostatnio zmieniony 19 maja 2015, 6:11 przez Crows, łącznie zmieniany 2 razy.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Bój o najintatniejszy stołek w państwie, rozpoczęty.

137
W czasie I tury wyborów Włodzimierz Cimoszewicz postawił na "protest obywatelski" i nie zagłosował na nikogo. - Jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, w pierwszej turze wyborów prezydenckich chyba nie będę głosował. To mój protest obywatelski, bo nie czuję się poważnie traktowany jako wyborca – mówił jakiś czas temu w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

W programie Tomasza Lisa w TVP były premier zapowiedział jednak, że w II turze zagłosuje na Bronisława Komorowskiego. - Obecny prezydent przeważa nad Andrzejem Dudą we wszystkich kryteriach. Chodzi m.in. o jego przewidywalność i doświadczenie - stwierdził.

- A Duda? My nie wiemy, kim on jest. Znamy go od paru miesięcy z widzenia, ale przecież kampania - to teatr. Jeśli idziemy na sztukę, to wiemy, że aktor, który gra Hamleta, w istocie Hamletem nie jest. Kandydat PiS odgrywa rolę polegającą na łowieniu głosów wszelkimi sposobami - powiedział Cimoszewicz.

Jego zdaniem, Duda stosuje zasadę "obiecywania wszystkiego", co ma pozwolić uzyskać dodatkowe poparcie. - Na korzyść Komorowskiego świadczy za to fakt, że znamy go od wielu lat.
też ma troche racji ;)
Ostatnio zmieniony 19 maja 2015, 6:21 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Bój o najintatniejszy stołek w państwie, rozpoczęty.

139
Hmm...Obie strony mącą ...ale pomimo tego oraz faktu ze Duda =PiS to zaglosuje na Dude ..Mam dość lekceważenia społeczeństwa i arogancji Prezydent ma możliwość niepodpisania ustaw i możliwość zgłaszania własnych projektów..Komorowski wykazala się wyjątkową spolegliwością i brakiem inicjatywy Prezydent miał być bezpiecznikiem i bronic społeczeństwo a nie aprobować wszystko co robi rząd...
Mam dość zaboru przez PO wszystkich stanowisk w Polsce..
Ostatnio zmieniony 19 maja 2015, 9:16 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Bój o najintatniejszy stołek w państwie, rozpoczęty.

140
victoria pisze:
Abesnai pisze:Kto według Was wypadł wiarygodniej już w samym (pełnym !) przemówieniu końcowym ?
o wiarygodności to trudno mówić :D
ale jeśli ich porównać, wg mnie lepiej wypadł Duda
bo
1. nie był prezydentem jest tylko kandydatem, więc mógł mówić tylko o swoich planach, natomiast prezydent ubiegający się o reelekcję, po 5 letniej kadencji powinien jednak mieć więcej do powiedzenia o efektach swojej pracy, chyba że tych efektów brak ;)

2. Komorowski za bardzo skupił się na krytyce PiSu i prezesa, a to przecież wybory Prezydenta a nie do Sejmu, Duda bardziej uderzał w niego niż w PO, w prawdzie z lekkim opóźnieniem, ale chyba celniej bo większe zdenerwowanie było po stronie Prezydenta

3. Numer Prezydenta z niby dowodem zarzutu, zamiast pomóc wg mnie zaszkodził, potwierdził brak ogłady i cwaniackość zachowania, małostkowość czyli przeciwieństwo swoich własnych haseł

jednak ogólne wrażenie debaty jako całości, beznadzieja, moje zdanie jest takie, jak ktoś jest święcie przekonany do któregoś z nich, powinien na swojego kandydata głosować, pozostali powinni oddać głos nieważny, a nie wybierać kurde nie wiem skąd to się wzięło, "mniejsze" zło, to jest tak samo chore jak Polska.
Całe życie to wybory mniejszego zła. Tylko przymykamy oczy by tego nie widzieć. By żyć musisz zabijać lub zlecać to innym - choćby tyle. Twój każdy wybór zawsze wiąże się z tym iż ktoś straci, ktoś zyska.

Każdy jest zatem hiprokrytą by zapewnić sobie psychiczny komfort. Można też przejrzeć tą grę i zrozumieć że to wszystko to... :)

CM
Ostatnio zmieniony 19 maja 2015, 10:39 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Bój o najintatniejszy stołek w państwie, rozpoczęty.

142
W polityce na tak wysokim szczeblu nic nie dzieje się przypadkiem
(podpalenie budki przy rosyjskiej ambasadzie to nie przypadek)
a Komorowski to szczwany lis .
Doskonale wiedział że będzie druga tura i że w drugiej turze
to wyborcy Kukiza o wszystkim rozstrzygną dlatego tak szybko wyskoczył
z tym bezsensownym referendum co wywołało salwę śmiechu w całym kraju
ale cel osiągnął a celem było by odwieść Kukiza i jego
wyborców od urn w drugiej turze i cel osiągnął .

Prosta matematyka wskazuje że Komorowski wygra bo będzie na niego głosować
i SLD i PSL i Palikot a Duda będzie miał tylko te głosy które miał .

Moim zdaniem Kukiz powinien patrzeć dalej niż tylko na wybory prezydenckie
Jeżeli sondaże się sprawdzą a wszystko wskazuje na to że się sprawdzą
i Kukiz będzie miał w wyborach do Sejmu 20% to wtedy
będzie panem sytuacji , to on będzie miał wszystkie karty w reku i to on
będzie głównym rozgrywającym i może ugrać b. wiele dla tego umęczonego kraju

Będzie wreszcie można odstawić tych leśnych dziadków trzymających władzę do katą
i nie pomogą już zaklęcia Damy i Adasia że nie oddamy gówniarzom Polski
a miejsce gówniarzy jest za granicą
.

Jest realna szansa na prawdziwe zmiany ale Kukiz już teraz
powinien Komorowskiego pozbawić władzy .

Duda to mniejsze zło i z Dudą jako prezydentem może to zrobić
ale veta Komorowskiego nie przeskoczy

Powiem tak ; Pawle jeżeli nie Ty to kto ? Jeżeli nie teraz to kiedy?
Ostatnio zmieniony 19 maja 2015, 18:49 przez efroni, łącznie zmieniany 2 razy.
Jak zrozumiałem tak i piszę i nie wierz w ani jedno maje słowo ,
ale sam(a) sprawdzaj badaj , doświadczaj czy się rzeczy aby tak mają .

Re: Bój o najintatniejszy stołek w państwie, rozpoczęty.

147
Wybór mniejszego zła jest wyborem zła !!! To zamykanie sie na mozliwość inna która moze okazac się dobra a nie tylko kontynuacja i trwaniem...
Ostatnio zmieniony 21 maja 2015, 13:40 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Wróć do „Polska polityka, polscy politycy”

cron