Re: Pytanie o moralność

121
victoria pisze:Czy rozdawanie zdjęć ś.p. Lecha i Marii Kaczyńskich, przy stolikach z listami poparcia dla Jarosława Kaczyńskiego, kandydata PiS na prezydenta, jest moralne?
A jaki ma związek moralność z polityką?
O naiwna !
W sondzie nie głosowałem - w polityce nie ma moralność.



A tak poza konkursem - wg mojego pojęcia moralności niemorolnym jest czyn ,który komuś innemu szkodzi - tu nie ma osoby pokrzywdzonej -wiec.........

Mogę powiedzieć ,że jestem zniesmaczony tkaimi działaniami ,ale nie podejmuję się moralnej ich oceny.
Ostatnio zmieniony 02 maja 2010, 17:38 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 2 razy.
JATAGANIE - ZDRÓWKA ŻYCZĘ !!!!!

Re: Pytanie o moralność

122
victoria pisze:Na cmentarzu miał chore kolano i dlatego sie przewracał... To ja już wole Lecha nie umiejacego załozyc słuchawek... i drugiego mówiącego językiem potocznym :D
I choroba filipińska , i reklama , i wykształcenie wyższe
Ostatnio zmieniony 02 maja 2010, 17:40 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 2 razy.
JATAGANIE - ZDRÓWKA ŻYCZĘ !!!!!

Re: Pytanie o moralność

123
voltaren pisze:NAjlepszy bo był WEDŁUG MNIE lepszy od Kwasniewskiego i Wałęsy, bo bronił bliskich mi poglądów, nie chodził po pijaku na cmentarzu, odznaczał ludzi o któcy inni zapomnieli, już tyle to wałkowałem że nie chce mi się drugi raz pisać.
tak ,a na przykład niektórych zamordowanych oficerów z Katynia
zdegradował zamiast awansować
było o tym dość głosno 2 lata temu

z całym szaxcunkiem dla jego tragicznej śierci
żałuję go jako człowieka,ale był takim sobie prezydntem
Ostatnio zmieniony 02 maja 2010, 23:17 przez Ariadna-enta, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Pytanie o moralność

124
Z całym szacunkiem dla wszystkich, ale narobiliście w temacie okropny bajzel, żeby innych wyrazów na "b" nie wyciągać :)
To się nazywa - Polak potrafi. Moglibyście trzymać się czasami tematów?
Ostatnio zmieniony 02 maja 2010, 23:27 przez kszynka, łącznie zmieniany 2 razy.
Dobre momenty jak fotografie, zbieram w swej głowie jak w starej szafie ...

Re: Pytanie o moralność

127
No bayzell to yest tu że hey!!! Zaczęliśmy od rozdawania zdieć, potem była analiza dokonań Ś.P. Prezydenta, następnie było o chorobie filipińskiej... spox ja ogarniam ;)
Ostatnio zmieniony 03 maja 2010, 8:03 przez Jatagan, łącznie zmieniany 2 razy.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Pytanie o moralność

129
Jatagan a ja mam propozycję tak po ludzku wypunktuj co konkretnego podczas prezydentury zrobił Wałęsa i co Kaczyński...
Ale tylko to co jest namacalne w ustawach w konkretnych rzeczach a nie w obiecankach.....
Ostatnio zmieniony 04 maja 2010, 10:21 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Pytanie o moralność

130
Eeee, a czemu ja, hę? Zauważ że nie bronie Wałęsy a jedynie "punktuję" Kaczyńskiego. Ale dobra... Wałęsa... niewiele, a Kaczyński - niewiele. Teraz może czego który nie zrobił?
Wałęsa - nie postawił na ostrzu noża stosunków z Niemcami i Z Rosją. Nie zawetował kilkunastu czy kilkudziesięciu ustaw, nie prowadził podchodówki z rządem... Wałęsa jako symbol Solidarności miał drzwi otwarte w większości państw na świecie. Pomijam juz jego sposób wysławiania się...
Kaczyński - nie scalił narodu, nie przeprowadził reform, za to zrobił wszystko to czego nie zrobił Wałęsa plus oczernił Wałęsę... no trochę więcej narobił niż Wałęsa
Wałęsa nie był kryształowy ale też pod względem szkodliwości Kaczyńskiemu do pięt nie dorastał.
Przypomne ci że to Kaczyński przez swoją głupotę niemal nie wciągnął kraju w otwarty konflikt z Rosją. Ciekaw jestem czy jego popleccznicy teraz nazywaliby go mężem stanu gdyby spogladali na świat z perspektywy chmurki albo wagonu pedzącego na białe niedźwiedzie. Bo że nikt nie kiwnąlby palcem (jak w '39) to jestem przekonany. W interesie żadnego z krajów członkowskich NATO nie leży wojna z Rosją i trzeba być debilem takim jak Saakaszwili żeby myśleć inaczej.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2010, 10:41 przez Jatagan, łącznie zmieniany 2 razy.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Pytanie o moralność

131
No właśnie chodzi mi o to punktowanie. Ale takie rzeczywiste nie medialne....który ile zrobił....To co Ty teraz napisałeś to tylko
punktowanie medialne...A tak prawdziwie to Kaczyński zawetował 17 ustaw z tego 16 odesłał do TK a Wałęsa zawetował 22
i z tego 9 odesłał do TK.....
Odpowiedziałam Ci narazie na pierwszy punkt ( rzeczywisty)....
Ostatnio zmieniony 04 maja 2010, 10:51 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Pytanie o moralność

133
Pozwolisz że poprawię? Zawetował 18 a dziewiętnasta miała być ta o IPN... miał z resztą jeszcze pół roku... a Wałęsa przede wszystkim był prostym człowiekiem... został wybrany przez narod bo wielu się z nim utożsamiało... prosty robotnik potrowy, bez specjalnego wykształcenia... typowy swojak. Rzeczywiście to Wałęsa był figurantem za którego rządzili jego doradcy i współpracownicy. Popraw mnie jeśli na liście nie powtórzy sie dwukrotnie nazwisko jednego z obecnych kandydatów, człowieka który wraz z bratem chcieli znisczyć ten polski symbol walki z komuną...
Ostatnio zmieniony 04 maja 2010, 11:20 przez Jatagan, łącznie zmieniany 2 razy.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Pytanie o moralność

134
Nie będę Cię poprawiac, bo w pierwszym członie ostatniego zdania masz rację ale już w drugim to nie zgadzam się....
Pamiętasz do kiedy byli razem i co ich poróżniło? Ale nie w tym rzecz mieliśmy punktowac co zrobili.....
Ostatnio zmieniony 04 maja 2010, 12:30 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Pytanie o moralność

135
sabunia pisze:Nie będę Cię poprawiac, bo w pierwszym członie ostatniego zdania masz rację ale już w drugim to nie zgadzam się....
Pamiętasz do kiedy byli razem i co ich poróżniło? Ale nie w tym rzecz mieliśmy punktowac co zrobili.....
Poróznił ich Jarek, bo chciał kierować całą polityką od 1990 roku - i co oczywiście chce robic i robi dzisiaj.
Poźniej Wałęsie było wstyd, że dawał sie banalnie kiwać Jarosławowi i wystraszył sie jego potęgi umysłu do knowania, wiec pozostało mu jedynie wyrzucenie Kaczyńskiego z kancelarii. Za co płaci po dzień dzisiejszy. :)
Ostatnio zmieniony 04 maja 2010, 12:37 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Pytanie o moralność

136
sabunia pisze:Nie będę Cię poprawiac, bo w pierwszym członie ostatniego zdania masz rację ale już w drugim to nie zgadzam się....
Pamiętasz do kiedy byli razem i co ich poróżniło? Ale nie w tym rzecz mieliśmy punktowac co zrobili.....
No to dawaj bo widze że ci to lepiej idzie...
Ostatnio zmieniony 04 maja 2010, 12:38 przez Jatagan, łącznie zmieniany 2 razy.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska polityka, polscy politycy”

cron