Re: The power of love - czyli "gwiazdorzy polskiej polityki" ;)

1
Dosyć malkontenctwa !
Kaczka mi się przejadała a tuskie przepiło !

[youtube][/youtube]


O Krzysztofie Kononowiczu

Obrazek


Krzysztof Kononowicz (ur. 21 stycznia 1963 w Kętrzynie) – mieszkaniec Białegostoku, który kandydował na prezydenta Białegostoku oraz do Rady Miejskiej Białegostoku z okręgu wyborczego numer 4 w wyborach samorządowych w roku 2006, startując z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Podlasie XXI wieku. Z wykształcenia kierowca-mechanik.

Polityka
W latach 1980-2002 był członkiem Solidarności w Białymstoku.
W wyborach na prezydenta Białegostoku w 2006 r. uzyskał 1676 głosów (1,89%), co dało mu szóstą pozycję. 13 listopada 2006, dzień po wyborach samorządowych, dziennikarze Onetu mylnie zinterpretowali artykuł w Newsweeku (46/06) i Polskę obiegła informacja, że wystawienie kandydatury Kononowicza było pomysłem historyka Marka Czerniawskiego. Historyk, który naprawdę nazywa się Czarniawski, nie należy do Polskiej Partii Narodowej i nigdy nie udzielał wywiadu tygodnikowi Newsweek. Na łamach jednej ze stron internetowych poświęconych fenomenowi Kononowicza przyznał jednak, że pomógł Kononowiczowi wystartować w wyborach, ponieważ obiecał mu to rok wcześniej. Z wolnym od powyższych błędów merytorycznych artykułem opartym na doniesieniach Newsweeka można zapoznać się na stronach Gazety Wyborczej. Rzecznikiem Kononowicza w trakcie wyborów był Adam Czeczetkowicz, działacz związany ze środowiskami nacjonalistycznymi.

Popularność medialna
Stał się znany po publikacji w serwisie YouTube swojego przemówienia w Studio Wyborczym TV Jard. Spot wyborczy Kononowicza w portalu YouTube do 4 lutego 2007 obejrzano ponad 6 mln razy. Jego fragmenty pokazał główny serwis informacyjny telewizji TVN (Fakty), Wiadomości TVP1, Teleexpress, program Szkło kontaktowe. Kandydatura Kononowicza była także przedmiotem dyskusji w programie radiowym Dyskusja publicystów w "Poranku Radia TOK FM" (komentowali m.in. Tomasz Lis i Jacek Żakowski) oraz "Blog FM". Fenomen kandydata na prezydenta Białegostoku komentowały również największe portale internetowe: Onet.pl, Interia.pl, Gazeta.pl. Sam Kononowicz był gościem prowadzonego przez Piotra Najsztuba i Jacka Żakowskiego programu Tok2Szok, był też obiektem zainteresowania w teledysku hip-hopowej Grupy Operacyjnej "Nie będzie niczego".

Fenomen
Kononowicz, w przeciwieństwie do konkurentów posługiwał się prostym językiem. Z jego spotów wyborczych nie wycięto potknięć językowych. Opowiadał o sobie w sposób dotychczas niestosowany publicznie (mam drewniany domek, mam matkę, tatuś mój jest bardzo zasłużony). Jego oryginalne pomysły nie odnosiły się do "wielkiej polityki", lecz do spraw dotyczących przeciętnych ludzi. Jednym z bardziej znanych haseł stała się wypowiedź: żeby nie było bandyctwa, żeby nie było złodziejstwa, żeby nie było niczego. W spotach wyborczych występował nie w garniturze lecz w tureckim swetrze.

Kontrowersje
Kononowicz zgłosił do Państwowej Komisji Wyborczej wniosek o unieważnienie wyborów w Białymstoku. Jako przyczynę podał fakt, że proboszcz Parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku złamał ciszę wyborczą. W wywiadzie dla TVP zapowiedział, że rozważy możliwość startu w wyborach na Prezydenta RP w roku 2010.
13 marca 2007 roku IAR podała, że prokurator rejonowy w Białymstoku wszczęła postępowanie w sprawie znęcania się Kononowicza nad matką. Decyzja ta jest związana z emisją reportażu "Kononowicz Show" Anny Bogdanowicz w Polskim Radiu Białystok. Krzysztof Kononowicz zaprzeczył, że kiedykolwiek krzywdził matkę i złożył doniesienie na autorkę reportażu. Krzysztof Kononowicz zażądał zadośćuczynienia w wysokości 40 tys. złotych za obrażenie jego matki i jego samego. Śledztwo przeciwko Kononowiczowi umorzono, gdyż jego matka zaprzeczyła jakoby się nad nią znęcał.

Dalsza działalność
W powtórzonych wyborach do Sejmiku Województwa Podlaskiego 22 maja 2007 Krzysztof Kononowicz wystartował jako kandydat nr 1 z listy wyborczej Podlasia XXI wieku.

http://www.kononowicz.pl/krzysztofkononowicz.html

Kononowicz startował z listy z hasłem – kandydat Podlasie XXI. Co go wyróżniło? Oryginalny strój – zwłaszcza już słynny sweterek Kononowicza (zamiast garnituru), bardzo prosty język, swego rodzaju nieobytość. W spotach, których występuje można usłyszeć błędy językowe, potknięcia. Ponadto publicznie obnażył się z prywatnego życia, między innymi z historii własnej rodziny, ze śmierci taty, itd. Dość słynną już wypowiedzią jest stwierdzenie: „żeby niczego nie było”. Wypowiedziane w kontekście zaprzeczania przyszłego istnienia bandyctwa, złodziejstwa, rozbojów, itd.

Kononowicz w swoim spocie mówił o rzeczach prostych, dotyczących niemal każdego. Raczej nie dotykał spraw ogólnopolskich.

Wystąpienie Krzysztofa Kononowicza stało się także inspiracją do wielu przeróbek, filmików internautów. Ponadto sam bohater wystąpił w teledysku „Nie będzie niczego” zespołu Grupa Operacyjna.

Kononowicz wystartował ponadto z listy wyborczej Podlasia XXI wieku w powtórzonych wyborach do Sejmiku Województwa Podlaskiego. Było to 22 maja 2007 roku. W wyborach 2007 KWW Podlasie XXI nie zebrało odpowiedniej liczby głosów, by wziąć udział w wyborach. Kononowicz postanowił zbojkotować wybory i zachęcał do tego innych. Jednak koniec końców zasiadł w komisji wyborczej.

http://www.krzysztofkononowicz.com.pl/

Krzysztof Kononowicz nie kandyduje na Prezydenta RP
27 kwietnia 2010
Komitetowi obywatelskiemu Podlasie XXI wieku, nie udało się wczoraj (26 kwietnia) zarejestrować komitetu popierającego kandydowanie Krzysztofa Kononowicza na stanowisko Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
- Nie kandyduję, ale nie z mojej winy - mówi Krzysztof Kononowicz w rozmowie. - To były chyba ostatnie wybory. Nie wiem czy doczekam się kolejnych - dodaje.
Organizatorzy z Podlasia XXI wieku nie zdecydowali się na wystawienie pod swoją banderą kandydata Krzysztofa Kononowicza i nie złożyli do Państwowej Komisji Wyborczej w terminie, czyli w poniedziałek do godziny 16:15, dokumentów do rejestracji komitetu oraz 1000 podpisów popierających jego założenie. Jednak nic straconego. Wcześniej Adam Czeczetkowicz z Podlasia XXI wieku zdecydował się na poparcie innego kandydata jakim jest Bartłomiej Józef Kurzeja, startujący z ramienia Komitetu Wyborczego Kandydata na Prezydenta Bartłomieja Józefa Kurzeji. Fanom i wielbicielom Pana Krzysztofa Kononowicza na pocieszenie możemy dodać, że obaj Panowie - Bartłomiej Kurzeja jak i Krzysztof Kononowicz - popierają się nawzajem. Zwolennicy Krzysztofa Kononowicza będą mogli zagłosować na Bartłomieja Kurzeję (oczywiście jeśli jego program wyborczy będzie odpowiadał zwolennikom Pana Kononowicza). Niedawno obaj panowie planowali także debatę przedwyborczą, do której prawdopodobnie jednak nie dojdzie, ze względu na to, iż Krzysztof Kononowicz nie będzie kandydował.
- Nie wiem jeszcze co będzie z debatą. Podejmiemy decyzję w tej sprawie - komentuje Krzysztof Kononowicz.

http://kononowicz.prv.pl/

[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]

UWAGA (materiał wulgarny)
Kononowicz vs Cygan


PS
GIERTYCHU !!! WRÓĆ !!!
Obrazek

Ostatnio zmieniony 14 sie 2010, 18:27 przez Abesnai, łącznie zmieniany 3 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: The power of love - czyli "gwiazdorzy polskiej polityki" ;)

3

Wywiad:
- Na kogo by Pan zagłosował ???
- Na GIERTYYYCHUA !!! Bo to prawdziwy patryijouta ...
UWAGA materiał wulgarny


[youtube][/youtube]
No niestety muszę przyznać że facet z polskim szkolnictwem źle naprawdę nie kombinował ... a wiem o czym mówię.

No tutaj to mu nie poszło ... oj nie :ahaha:
[youtube][/youtube]

W krzywym zwierciadle :ahah:
[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 14 sie 2010, 18:55 przez Abesnai, łącznie zmieniany 3 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: The power of love - czyli "gwiazdorzy polskiej polityki" ;)

9
"Za pięć lat będę żył w Polsce, którą będzie rządzić Samoobrona"
Obrazek


"Gdyby Lepper wyszedł do marszałka i uderzył go w gębę albo napluł mu w twarz, cała prasa by pisała na pierwszym miejscu. Ale że Lepper mówi, że złodzieje rządzą Polską, to już jest normalne dla dziennikarzy" - oto komentarz Leppera zdenerwowanego ignorowaniem jego "niezwykle wiarygodnych" doniesień o sytuacji w Polsce i Sejmie.

[youtube][/youtube]

"Urzędnicy przygotowujący się do pracy w Brukseli noszą ciężarki, po to żeby mieć dłuższe ręce, które umożliwia im sięganie pod stół po teczki pełne pieniędzy."

[youtube][/youtube]

Lepper wzywa wróżkę:
- W nocy śniły mi się ziemniaki. Co to znaczy?
- To znaczy, że Pana na jesień wykopią albo na wiosnę posadzą.

No i "posadzili" .. a raczej chłopa "usadzili" i tyla kariery ...
Ostatnio zmieniony 17 sie 2010, 16:34 przez Abesnai, łącznie zmieniany 3 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: The power of love - czyli "gwiazdorzy polskiej polityki" ;)

11
To były jaja ...
[youtube][/youtube]
O traktacie lizbońskim :P
[youtube][/youtube]
chamsko zmontowany materiał ale można :ahaha:
Ostatnio zmieniony 17 sie 2010, 22:45 przez Abesnai, łącznie zmieniany 3 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: The power of love - czyli "gwiazdorzy polskiej polityki" ;)

20
MIRAS pisze:był tam pan,widział,bo ja byłem i nic nie-stosownego nie zobaczyłem
A jakby tak Twojej prababci (zakładam, że była chrześcianką) na grobioe postawili czerwoną gwiazdę, gwiazdę Dawida lub muzułmański półksięzyc? Krzyż nawet prawosławny na grobie bolszewika to dla niego taka sama obelga.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2010, 16:59 przez t.oskar, łącznie zmieniany 3 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: The power of love - czyli "gwiazdorzy polskiej polityki" ;)

22
Gwiazda Dawida jest też znakiem chrześcijańskim,katolicy są duchowo semitami
To czemu dla nich nazwanie kogoś Żydem jest określeniem obelżywym?
no ale to inny temat,w Ossowie nikt nie protestował,że monument jest nie taktowny.
Widać, że ciemnota pokazała się w całej okazałości. Oni chyba nawet nie wiedzą, kim byli bolszewicy. Dla tego motłochu, to tacy sami "ruscy" jak "biali" z oddziałów Denikina.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2010, 18:32 przez t.oskar, łącznie zmieniany 3 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: The power of love - czyli "gwiazdorzy polskiej polityki" ;)

23
Widzę go tam, gdzie rzuca on się w oczy, chociażby na pewnym odcinku Krakowskiego Przedmiescia w Warszawie. Żeby aż trzeba było tylu sił policyjnych dla utrzymania w ryzach grupki zakłócających spokój pomyleńców? Tam w Ossowie, naprawdę można bylo mieć do czynienia z niedoukami, nie odróżniającymi "białych" od "czerwonych". Poziom edukacji wręcz żenujący!!! Oni chyba poza modlitewnikiem nie czytali żadnej książki, nawet biblii. Nie mówiąc już o podręcznikach historii.

Proszę skonczyć z tą prowokacją, Oskarze, nic nie upowaznia Cię do obrażania ludzi mających inne poglądy niż Ty - victoria
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2010, 18:56 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: The power of love - czyli "gwiazdorzy polskiej polityki" ;)

25
Panie Miras... "nie kpimy jesli nie umimy". Chcesz chłopie podyskutować to rób to rzeczowo. Tu nie koło poselskie PiS i żeby komuś coś dopisać trzeba miec podstawy a nie własne widzi mi się... :D
W innym wątku wspomniałem już że dla normalnego człowieka robienie awantury nad czyimś grobem jest przejawem obłudy i choroby psychicznej. Tak się składa że nie byłem a wiedzę swoją czerpie z filmików na "YT" i opini władz miasta Ossowa i Zielonki. Jeśli dla pana okrzyki na cmentażu to coś normalnego to wypada mi tylko współczuć.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2010, 19:20 przez Jatagan, łącznie zmieniany 2 razy.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: The power of love - czyli "gwiazdorzy polskiej polityki" ;)

26
Jatagan pisze:..... Tak się składa że nie byłem a wiedzę swoją czerpie z filmików na "YT" i opini władz miasta Ossowa i Zielonki. Jeśli dla pana okrzyki na cmentażu to coś normalnego to wypada mi tylko współczuć.
O jakim cmentarzu mówisz? W Ossowie? Kto tam protestował? Kiedy? Jak sadzono dęby? Czy poprostu pole bitwy nazywasz cmentarzem? W dzień zwycieskiej bitwy, w 90 rocznicę, kiedy wszyscy świetują zwycięstwo, odbywają się incenizacje bitwy, jakiś wybitny człowiek wymyśla odsłonięcie na polach grobu-pomnika nie swoim, nie zwycięzcom, tylko pokonanemu najeźdżcy, żeby chociaż ten wybitny człowiek postanowił uczcic w ten sposób wszystkich walczących, bo nasi napewno tez tam polegli.....
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2010, 19:48 przez victoria, łącznie zmieniany 2 razy.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: The power of love - czyli "gwiazdorzy polskiej polityki" ;)

27
Słowa "motłoch" użyłem (sądzę, że słusznie) w stosunku do ludzi, którzy rzeczywiście nie wiedzą co krzyczą, czy mówią, oraz do ludzi, którzy utrudniają życie w centrum stołecznego miasta, w którym urodziłem się i mieszkałem kiedyś przez ponad 40 lat.
Tam w Ossowie, naprawdę można bylo mieć do czynienia z niedoukami, nie odróżniającymi "białych" od "czerwonych". Poziom edukacji wręcz żenujący
Żeby aż trzeba było tylu sił policyjnych dla utrzymania w ryzach grupki zakłócających spokój pomyleńców?
To są fakty, a nie pomówienia! I nie obrażanie, a stwierdzanie (że użyje cytatu z tekstów ulubieńca mojego adwersarza) "oczywistej oczywistości", to nazywanie rzeczy "po imieniu".
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2010, 19:55 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: The power of love - czyli "gwiazdorzy polskiej polityki" ;)

28
Dla mnie tam gdzie leżą czyjes zwłoki jest cmentaż, miejsce w którym należy zachować powagę stosowną do miejsca. Może w twoje normy moralne jest wpisane malowanie grobów czy wznoszenie nad nimi okrzyków ale nie w moje i plisior nie zaczynaj znowu swoich przyśpiewek. A o ile mi wiadomo cmentaz z prochami żołnierzy Polskich znajduje się w granicach cmentaza miejskiego w Ossowie. Zapewne gdyby szczątki któregoś z leżących w mogile były rozpoznane jako Polskie to fakt ten zostałby odnotowany. Myślimy... potem piszemy, nie odwrotnie psze pani.
A dobór daty rzeczywiście nie był szczęśliwym pomysłem ale to chyba nie powód do wznoszenia okrzyków nad czyimś grobem...
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2010, 19:56 przez Jatagan, łącznie zmieniany 3 razy.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: The power of love - czyli "gwiazdorzy polskiej polityki" ;)

29
The power of love ... - przypominam część tytułu wątku ;)
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2010, 19:59 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: The power of love - czyli "gwiazdorzy polskiej polityki" ;)

30
Przede wszystkimw Radzyminie http://www.odleglosci.pl/zdjecia,Radzym ... ,2224.html, ale i w Ossowie takze. Powtórzę, co juz pisalem wcześniej: jeśli domagamy się od Ukraincow uszanowania cmentarza Orląt we Lwowie, szanujmy też groby krasnoarmiejców wsrod których byli także, i to liczni, Ukraińcy.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2010, 20:05 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska polityka, polscy politycy”

cron