Re: petycja do gazet amerykańskich w sprawie obozów zagłady

61
egoista99 pisze:Nie obchodzi mnie kolor historii lecz próby jej fałszowania !!
przeczytaj cytat niżej:
egoista99 pisze:W MBP 50% kadry kierowniczej stanowili Zydzi 10 % nadzorujacy ich doradzcy rosyjscy
moje pytanie - kto stanowił dopełnienie stu procent?

teraz sprawa komendanta Morela - moim zdaniem należało czerpać przykład z działań Mosadu, zgarnąć facia za fraki dziesięć lat temu i doprowadzić przed oblicze sądu w Polsce.
jaka szkoda, że nie istniało wówczas Imladis..
wybacz Egoista :red:

egoista99 pisze:Ronisz krokodyle łzy nad tysiacami cierpiacych Zydów których odcięto od stołków i żłobu
po pierwsze - nie było mowy o 'ronieniu łez' - wskazałam, że każdy kij ma dwa końce.
po drugie (odnośnie podkreślenia) pierniczysz farmazony - może i niejeden wykształcony człowiek pochodzenia żydowskiego zajmował państwowe stanowisko w jakimś urzędzie czy gdziekolwiek, lecz puknij się w głowę, bo tak samo szewc, pracownik fabryki, pracownik biblioteki czy choćby nauczyciel rysunku z podstawówki zostali poproszeni o opuszczenie kraju.

egoista99 pisze:ale słowem nie wspomnisz o tysiacach Polaków i innych nacjach w Polsce zamordowanych ,wyrzuconych z pracy lub wywiezionych do ZSRR za sprawa Zydów w NKWD ,UB czy sekretarzy PZPR
po prostu przeginasz :rolleyes:.

na koniec zastanawia mnie jedno - kiedy zaczniesz agitować za usunięciem z wszelkich księgarń i bibliotek szkolnych wierszyków Tuwima?
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2015, 22:22 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: petycja do gazet amerykańskich w sprawie obozów zagłady

63
Nie czepiałabym się wierszyków Tuwima, tylko poszerzyłabym żródła o te niedostępne i kiedyś i dzisiaj.... http://ikatynpltrwa.org/ArticleDetails.aspx?id=653

U nas nie dopuszcza się do głosu samych Żydów, którzy przezyli okupację i twierdzą że policja żydowska była najokrutniejsza, bardziej perfidna od Niemców, Ukraińców, Łotyszy. Polecam przeczytać dzienniki Kaplana albo Ringelbluma. To nie są wyimaginowane postacie.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2015, 0:08 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: petycja do gazet amerykańskich w sprawie obozów zagłady

64
victoria pisze:Nie czepiałabym się wierszyków Tuwima, tylko poszerzyłabym żródła o te niedostępne i kiedyś i dzisiaj.... http://ikatynpltrwa.org/ArticleDetails.aspx?id=653

U nas nie dopuszcza się do głosu samych Żydów, którzy przezyli okupację i twierdzą że policja żydowska była najokrutniejsza, bardziej perfidna od Niemców, Ukraińców, Łotyszy. Polecam przeczytać dzienniki Kaplana albo Ringelbluma. To nie są wyimaginowane postacie.
A teraz najokrutniejsza jest policja amerykańska, chińska i Bóg wie jeszcze, jaka. Co ma do tego narodowość? Polacy byli okrutni, Ukraińcy (tak często wspominani teraz banderowcy), Żydzi, Eskimosi, Aztekowie, Turcy, Hiszpanie, Niemcy, Rosjanie, Grecy, Rzymianie, Arabowie... Co narodowość ma z tym wspólnego? Ludzie są okrutni i tyle. Narodowość nie ma tu nic do gadania. Każdy naród na świecie wydał na świat skurwysynów i wspaniałe postacie. Zgadzam się z tym, by otwarcie mówić o źle wyrządzonym przez konkretne jednostki albo sam ustrój, ale nie generalizujmy, bo dojdziemy do jakichś nacjonalistycznych -izmów
Tak na marginesie, Dzierżyński był chyba Polakiem, no nie? A może był polskim Żydem? Tu już mogą oświecić mnie badacze genealogii wszystkich innych, tylko nie swojej. :)

Żydzi mają swoje za uszami, ale niewiele mniej niż inne narody. Dla miłego spointowania tej wypowiedzi:
Narody
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2015, 0:43 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: petycja do gazet amerykańskich w sprawie obozów zagłady

67
polliter pisze:
victoria pisze:Nie czepiałabym się wierszyków Tuwima, tylko poszerzyłabym żródła o te niedostępne i kiedyś i dzisiaj.... http://ikatynpltrwa.org/ArticleDetails.aspx?id=653

U nas nie dopuszcza się do głosu samych Żydów, którzy przezyli okupację i twierdzą że policja żydowska była najokrutniejsza, bardziej perfidna od Niemców, Ukraińców, Łotyszy. Polecam przeczytać dzienniki Kaplana albo Ringelbluma. To nie są wyimaginowane postacie.
A teraz najokrutniejsza jest policja amerykańska, chińska i Bóg wie jeszcze, jaka. Co ma do tego narodowość? Polacy byli okrutni, Ukraińcy (tak często wspominani teraz banderowcy), Żydzi, Eskimosi, Aztekowie, Turcy, Hiszpanie, Niemcy, Rosjanie, Grecy, Rzymianie, Arabowie... Co narodowość ma z tym wspólnego? Ludzie są okrutni i tyle. Narodowość nie ma tu nic do gadania. Każdy naród na świecie wydał na świat skurwysynów i wspaniałe postacie. Zgadzam się z tym, by otwarcie mówić o źle wyrządzonym przez konkretne jednostki albo sam ustrój, ale nie generalizujmy, bo dojdziemy do jakichś nacjonalistycznych -izmów
Tak na marginesie, Dzierżyński był chyba Polakiem, no nie? A może był polskim Żydem? Tu już mogą oświecić mnie badacze genealogii wszystkich innych, tylko nie swojej. :)

Żydzi mają swoje za uszami, ale niewiele mniej niż inne narody. Dla miłego spointowania tej wypowiedzi:
Narody
Ależ masz stuprocentową rację, tylko jeśli więzień getta w swoim dzienniku pisze, że ofiary które zniknęły z zasięgu wzroku Niemca, wyłapał żydowski policjant, albo zastanawia się jak to możliwe, że policja polska nie bierze udziału w wysiedleniu a policja żydowska para się wyprowadzaniem swoich braci na rzeź, a w większości byli to inteligenci, adwokaci, to warto się przynajmniej nad tym zastanowić...
I przy okazji poznać trochę powojenną historię, bo nie przypadkiem chyba Żydzi, którzy po wojnie stanowili jakiś ułamek procenta ludności Polski, byli równocześnie trzonem struktur kierowniczych MBP. Ministerstwa, którego budżet w pierwszych latach powojennych przekraczał kilka czy nawet kilkanascie razy budżet przeznaczony na odbudowę kraju.
W pracach Henryka Piecucha, pułkownika wojsk ochrony pogranicza z okresu PRLu, można przeczytać o czystkach w aparatach władzy przed 1953 rokiem, czystkach na zlecenie Moskwy w wykonaniu żydowskich oficerów.
Po śmierci Stalina, grunt pod nogami tej części naszej władzy zaczął być mało stabilny, dlatego kto mądry zwiewał gdzie pieprz rośnie np Światło.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2015, 11:44 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: petycja do gazet amerykańskich w sprawie obozów zagłady

68
victoria pisze:nie dopuszcza się do głosu samych Żydów, którzy przezyli okupację i twierdzą że policja żydowska była najokrutniejsza
ze wspomnień nieżyjącego już Marka Edelmana wynika, że nie mieli specjalnego wyboru.. a raczej salomonowy wybór - dasz dziesięć, zostawię ci sto; nie dasz dziesięciu, zabiorę ci wszystko.
załóżmy Victoria, że przychodzi do Twojego domu banda oprawców i stawia warunek kilkuosobowej rodzinie: wydacie dobrowolnie dwie osoby albo zbombardujemy całą chałupę i wszyscy zginą. ciekawe jaką decyzję byś podjęła?
z czysto ludzkiego punktu widzenia wiadomo, że każda decyzja będzie zła. jednak dopóki tli się jakakolwiek nadzieja, że bandyci dotrzymają słowa, lub nadzieja znalezienia w przyszłości innego sposobu na ocalenie reszty rodziny, to..? co wtedy zrobisz?

victoria pisze:nie przypadkiem chyba Żydzi, którzy po wojnie stanowili jakiś ułamek procenta ludności Polski, byli równocześnie trzonem struktur kierowniczych
może mieli wykształcenie w przeciwieństwie do nie-żydów?
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2015, 14:16 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: petycja do gazet amerykańskich w sprawie obozów zagłady

73
Lunadari pisze:
victoria pisze:nie dopuszcza się do głosu samych Żydów, którzy przezyli okupację i twierdzą że policja żydowska była najokrutniejsza
ze wspomnień nieżyjącego już Marka Edelmana wynika, że nie mieli specjalnego wyboru.. a raczej salomonowy wybór - dasz dziesięć, zostawię ci sto; nie dasz dziesięciu, zabiorę ci wszystko.
załóżmy Victoria, że przychodzi do Twojego domu banda oprawców i stawia warunek kilkuosobowej rodzinie: wydacie dobrowolnie dwie osoby albo zbombardujemy całą chałupę i wszyscy zginą. ciekawe jaką decyzję byś podjęła?
z czysto ludzkiego punktu widzenia wiadomo, że każda decyzja będzie zła. jednak dopóki tli się jakakolwiek nadzieja, że bandyci dotrzymają słowa, lub nadzieja znalezienia w przyszłości innego sposobu na ocalenie reszty rodziny, to..? co wtedy zrobisz?

victoria pisze:nie przypadkiem chyba Żydzi, którzy po wojnie stanowili jakiś ułamek procenta ludności Polski, byli równocześnie trzonem struktur kierowniczych
może mieli wykształcenie w przeciwieństwie do nie-żydów?
Też masz rację, wtedy wszyscy się bali, tylko nie ze wszystkich wyłaziły z tego powodu potwory.
Nie musisz mi mówić co to strach, moja babcia przez prawie całą okupację, przechowywała żydowską rodzinę, 5 osobową , której udało się uciec z getta, jeszcze przed całkowitym zamknięciem, razem z moim tatą została Sprawiedliwym Wśród Narodów Świata, w domu w Płaszowie, mając niemalże za plecami obóz Płaszów, część jej domu zajęli Niemcy i przez 1.5 roku mieszkał tam równocześnie oficer niemiecki. Poznałam dwoje z tych ludzi w latach siedemdziesiątych, kiedy odnaleźli moją babcię. Znam ich punkt widzenia, rozczaruję Cię, nie jest zbliżony do Twojego. Nie można wszystkiego usprawiedliwić strachem.
Żeby było śmiesznie w jej domu zatrzymywali się młodzi zakopiańczycy uciekający przed wywiezieniem, ukrywane Żydówki w jej ubraniach, na zmianę, nad ranem wychodziły uprawiać grządki, pole ziemniaków, przecież ona musiała nie tylko ukryć ale i wyżywić wszystkich, swoją rodzinę tez. W oczach sąsiadów uchodziła za apodyktyczną matkę, goniącą dzieci do roboty od małego. Wykorzystującą rodzinę do pracy, ciągle musiała tłumaczyć a to przyjechała siostrzenica pomóc w wykopkach, a to kuzyn pomaga w przekopaniu ogrodu, ciągle było coś do zrobienia.
Dużo by opowiadać, co się działo przez te lata i ile razy otarli się o śmierć, gdybyś ją zapytała czy się nie bała, to zawsze miała jedną odpowiedź, bałam się jak cholera, ale co miałam robić?

Kiedy zamknięto krakowskie getto, nocami mieszkańcy, głównie dzieci i młodzież przerzucała przez mury ziemniaki, suchy chleb każdemu groziła za to śmierc, mój tato stracił wielu kolegów w różnych takich eskapadach, wszyscy się bali i nie był to strach wyimaginowany, znany ze słyszenia.
Już gdzieś pisałam, jak na oczach mojej babci ss-man zabił dziecko uderzając nim o mur, bez powodu, na ulicy, nikt nie był bezpieczny, bo to nie były przewidywalne czasy.

Może mieli wykształcenie w stosunku do nie Żydów, tylko jakie to ma znaczenie? Wpisali się w najkrwawszy okres powojennej polski, nie jako byłe ofiary holokaustu, ale jako oprawcy.


Lunadari powiedz mi dlaczego mówienie o pogromie Żydów, o Holokauście nie wzbudza takich emocji jak o tej drugiej stronie dziejów tego okresu? Dlaczego potępienie żydowskiej policji, jej nadgorliwości i okrucieństwie, dlaczego mówienie o udziale Zydów w krwawym budowaniu Polski komunistycznej, natychmiast rodzi potrzebę usprawiedliwienia, umniejszenia ich roli?
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2015, 15:40 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: petycja do gazet amerykańskich w sprawie obozów zagłady

74
victoria pisze:Nie można wszystkiego usprawiedliwić strachem.
ani narodowością.
victoria pisze:Lunadari powiedz mi dlaczego mówienie o pogromie Żydów, o Holokauście nie wzbudza takich emocji jak o tej drugiej stronie dziejów tego okresu? Dlaczego potępienie żydowskiej policji, jej nadgorliwości i okrucieństwie, dlaczego mówienie o udziale Zydów w krwawym budowaniu Polski komunistycznej, natychmiast rodzi potrzebę usprawiedliwienia, umniejszenia ich roli?
przytoczenie przykładu motywów działania żydowskiej policji w getcie nazywasz umniejszaniem jej podłej roli? z ogólnie dostępnych informacji wiadomo, że nie było tam miejsca na dobre decyzje.
idąc dalej wąskim tokiem myślenia, nie jest też tajemnicą, że za przeżycie poza murami słono płacono. jakoś nie słyszy się nigdzie, by nie-żydzi chwalili się zarobkiem, nie mówiąc już o bezprawnych zagrabieniach mienia.

tak więc nie bardzo rozumiem o czyje usprawiedliwianie mnie pytasz? kto? kogo usprawiedliwia?
jak zauważyłam do tej pory, to nieobrzezanym z tzw. dziada pradziada przemilcza się 'zasługi', a to co karygodne, niewygodne czy wręcz wstydliwe uwypukla u inaczej 'chrzczonych', a przecież jedni i drudzy posługiwali się tym samym językiem.
jak sama byłaś uprzejma wcześniej zauważyć:
victoria pisze:Żydzi, którzy po wojnie stanowili jakiś ułamek procenta ludności Polski
i wg Ciebie ten ułamek procenta miał decydujący wpływ na krwawe budowanie komunistycznego kraju..
wcześniej Egoista pisał o 50 procentach w kadrach kierowniczych..
ja się pytam jakiej narodowości były pozostałe procenty, hm?

mój udział w tym wątku nie polega na wybielaniu poszczególnego draństwa.
zwracam uwagę na etykietowanie, na nieuczciwość wytykania palcami jednych kosztem drugich.

jeśli Victoria czujesz się na siłach do oceniania historii, to nie oceniaj jej wybiórczo, a może w całokształcie?
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2015, 20:21 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: petycja do gazet amerykańskich w sprawie obozów zagłady

75
Mówienie o faktach nie jest usprawiedliwianiem, nie jest ocenianiem. Cały czas mówię o całokształcie, Żydzi są i ofiarami i katami i to na ogromną skalę.
Katowani i przez Niemców i przez swoich, zostawmy policję żydowską skoro to marginalny dowód, Żydzi byli doskonałymi obozowymi kapo, bynajmniej nie po to by pomagać pobratymcom
Zawsze pod siedzeniem miałem 6 chlebów, które dawałem im. Ale nie było łatwo, bo kapo żydowskie liczyło każdy bochenek. http://poznan.jewish.org.pl/index.php/Z ... czaka.html
Nie zrozumiałas ani tego co ja napisałam, ani egoista, tak ten ułamek procenta ocalałych Zydów w Polsce, stanowił 50% kadr kierowniczych nowych powojennych struktur państwowych.
Tuż po wojnie w Polsce było ok. 180-240 tys Żydów
w 1946 liczba ludności Polski 24 mln - przesadziłam z tym ułamkiem, to było od 1 do 1.33%
Tak więc ten 1% Żydów potrafił opanować kadry kierownicze w 50%....
Według raportu, jaki w 1945 roku pułkownik Nikołaj Sieliwanowski (sowiecki doradca przy MBP) pisał do Ławrientija Berii wiadomo, że Żydzi stanowili 18,7% wśród ogółu pracowników Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego (UB), ale aż 50% wśród zajmujących stanowiska kierownicze. Odsetek Żydów w MPB regularnie wzrastał przekraczając w późniejszym okresie 37% ogółu.

Biorąc pod uwagę, że w okresie powojennym Żydzi w Polsce stanowili mniej niż 1% w społeczeństwie, ich udział w nowej władzy komunistycznej i w systemie represji był bardzo wysoki.
http://poznan.jewish.org.pl/index.php/h ... PRL-u.html
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2015, 23:14 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: petycja do gazet amerykańskich w sprawie obozów zagłady

76
Lunadari pisze:
egoista99 pisze:Nie obchodzi mnie kolor historii lecz próby jej fałszowania !!
przeczytaj cytat niżej:
egoista99 pisze:W MBP 50% kadry kierowniczej stanowili Zydzi 10 % nadzorujacy ich doradzcy rosyjscy
moje pytanie - kto stanowił dopełnienie stu procent?

teraz sprawa komendanta Morela - moim zdaniem należało czerpać przykład z działań Mosadu, zgarnąć facia za fraki dziesięć lat temu i doprowadzić przed oblicze sądu w Polsce.
jaka szkoda, że nie istniało wówczas Imladis..
wybacz Egoista :red:

egoista99 pisze:Ronisz krokodyle łzy nad tysiacami cierpiacych Zydów których odcięto od stołków i żłobu
po pierwsze - nie było mowy o 'ronieniu łez' - wskazałam, że każdy kij ma dwa końce.
po drugie (odnośnie podkreślenia) pierniczysz farmazony - może i niejeden wykształcony człowiek pochodzenia żydowskiego zajmował państwowe stanowisko w jakimś urzędzie czy gdziekolwiek, lecz puknij się w głowę, bo tak samo szewc, pracownik fabryki, pracownik biblioteki czy choćby nauczyciel rysunku z podstawówki zostali poproszeni o opuszczenie kraju.
...
egoista99 pisze:ale słowem nie wspomnisz o tysiacach Polaków i innych nacjach w Polsce zamordowanych ,wyrzuconych z pracy lub wywiezionych do ZSRR za sprawa Zydów w NKWD ,UB czy sekretarzy PZPR
po prostu przeginasz :rolleyes:.

na koniec zastanawia mnie jedno - kiedy zaczniesz agitować za usunięciem z wszelkich księgarń i bibliotek szkolnych wierszyków Tuwima?
KOMPLETNE KLAMAMSTWO !!! Po II wojnie światowej zostało okolo 100 tys Zydów w Polsce Wytłumacz mi jakim więc cudem w latach
1944-47 opuściło kraj 140 tys Zydów ??
http://www.sztetl.org.pl/pl/term/49,emi ... -z-polski/
Odpowiedz jest prosta : PRZYJECHALI NA POLECENIE NKWD Z ZSRR !!! I nie opowiadaj bzdur ze mogli swobodnie przemieszczac sie po ZSRR jesli nawet na opuszczenie wioski trzeba bylo miec przepustkę a na drogach staly posterunki GAI...A opowiesci o nielegalnych wyjazadach z ZSRR organizowanych przez syjonistów są kompletnym nonsensem !!!
Wiec to nie szewcy czy krawcy byli w Polsce lecz ludzie którzy objeli stanowiska w PZPR i NKWD na polecenie ZSRR
Jak stwierdza encyklopedia ..cyt Wskutek kampanii antysemickiej w latach 1968–1972 opuściło Polskę 15-20 tys. osób..http://pl.wikipedia.org/wiki/Marzec_1968
Wiec twoje bajki o skrzywdzonych szewcach są tylko klamliwa propaganda
Prawda jest taka ze w 68 walczyły o wladze dwie frakcje komunistów i przegrala frakcja żydowska powiazana z NKWD i MBP i ci ludzie zagrazajacy innym komunistom od gminy po Komitet Centralny opuscili kraj
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2015, 9:47 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: petycja do gazet amerykańskich w sprawie obozów zagłady

77
PS Nie bede agitowal za ocenzurowaniem Chagala czy Tuwima Bede za tym by prwda przedarla się do świadomości Polaków !! Bo skrywana prawda jest taka ze Polacy nic nie mieli przeciwko Zydom za to chcieli i chca ukarania winnych represji stalinowskich ktorych aktywnym narzedziem byli Zydzi
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2015, 9:53 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: petycja do gazet amerykańskich w sprawie obozów zagłady

78
egoista99 napisał(a):
W MBP 50% kadry kierowniczej stanowili Zydzi 10 % nadzorujacy ich doradzcy rosyjscy

moje pytanie - kto stanowił dopełnienie stu procent?

A moje pytanie : jaki wpływ ma sprzątaczka Polka i dwu cieci Polaków na bramie MBP na decyzję Ministra Zyda ,V-ce ministra Zyda czy Dyrektorów Departamentów którymi byli Zydzi odpowiedzialni za aresztowania,tortury i egzekucje ??
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2015, 10:13 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: petycja do gazet amerykańskich w sprawie obozów zagłady

79
Odejdę nieco od powyższego tematu ponieważ nasuwa mi się kilka pytań w stosunku do polityki hipokryzji uprawianej m.in. przez USA.
I ... naszej, polskiej.

Co z amerkańskimi obozami koncentracyjnymi dla Japończyków, co z holocaustem Indian, co z prześladowaniami i odizolowywaniem w gettach ludności czarnoskórej jeszcze w XX wieku ... .
Tak mógłbym mnożyć bardzo długo.

Polacy dzisiaj muszą się usprawiedliwiać, udowadniać, sic, i uzasadniać, że BYLI OFIARAMI zbrodniczego, totalitarnego systemu III Rzeszy, nazistowskich NIEMIEC.
Później, że sprzedani przez "sojuszników" wpadliśmy w czerwone łapy zbrodniarzy mających polską krew na rękach i mieniących się za oswobodzicieli polskiego narodu.
Polskie obozy koncentracyjne ? Polskie obozy śmierci itp. ?
Z czyjego polecenia na terenie naszego kraju przedłużono "żywotność" NIEMIECKIM obozom zagłady ? Kto w nich w dalszym ciągu ginął ?
W ilu katowniach oddali w męczarniach życie bezimienni patrioci z których zrobiono wrogów ludu ?
Suwerenne władze polskie o tym decydowały ? Nie istniało coś takiego jak niezależna władza tak samo jak i niepodległe państwo. Byliśmy trzymani na krótkiej, żelaznej smyczy z oddechem sowieckiego kontyngentu wojskowego na karku i całego bloku wschodniego UW.
Więc ... dlaczegóż to nie miałbym teraz napisać, że Polaków nie mordowali Polacy tylko zdrajcy, kolaboranci i KOMUNIŚCI z polecenia sowieckiego reżimu ?
Dlaczego nie miałbym pisać wprost, że robili to komuniści (nie Polacy) podobnie jak piszą, że naziści (nie Niemcy). Właśnie ... .
To jest NASZA historia, nie amerykańska, nie radziecka bądź niemiecka.
To my, we własnym zakresie powinniśmy prowadzić uczciwą i obiektywną dyskusję, rozliczać się z czego tam jeszcze pozostało się rozliczyć, zapełniać białe plamy i mieć świadomość, że nie jest to czynione ze szkodą dla własnego kraju i z pełnym szacunkiem (!) dla ofiar zbrodni hitlerowskich oraz represji komunistycznych. Bo czynimy to MY a nie inni za nas, mający zawsze jakiś swój własny interes oraz wkład w szkalowaniu naszego narodu.
I to mnie kłuje, to powoduje żółć.
Ta bezczelność i hipokryzja obcych nacji, pseudo sojuszników, szafujących ocenami i przekłamujących fakty historyczne a odrzucających z własnej świadomości, że mają krew na rękach milionów istnień ludzkich. Dosyć również tego bicia się w pierś i usprawiedliwiania wobec zarzutów sformułowanych przez "godnych następców" Alfreda Benzingera, manipulantów bądź zwyczajnych ignorantów i głupców.

To nam ostatecznie, nikomu innemu, powinno zależeć na kształtowaniu świadomości historycznej naszych przyszłych pokoleń z poszanowaniem pamięci o tych, którzy oddali życie za ojczyznę.
Wobec pomordowanych, jak i nas samych, winniśmy uczciwość i rzetelną, sprawiedliwą ocenę przeszłości.

Jeszcze jedna ważna sprawa.
Po wypowiedzi szefa FBI ruszył zgodnie korowód polityków obnoszących się z medialnym oburzeniem. Jak dla mnie jest to tak samo wiarygodne jak swego czasu obietnice naszego byłego premiera. Efektem tego padło mnóstwo okazyjnych przedwyborczych deklaracji, jak zwykle bez pokrycia. Mniejsza o nie.
Ostatecznie, uzyskaliśmy ... NIC. Naprawdę oczekiwaliśmy publicznych przeprosin ? Przecież wypowiedź Comeya jest elementem politycznej gry amerykańskiego rządu. Kolejny kaganiec założony nam przez zachodnich sojuszników. Media zachodnie będą przedrukowywać własną wersje historii od nowa dopóki nie uderzy się ich po kieszeni. Nasze "zakołtunione", przykładowo takie, które przeredagowały wypowiedź na "naziści" mogą zmienić optykę w zależności od prądów politycznych.
Bolesna i przykra prawda, nic na przeprosinach nie zyskujemy w świetle konsekwentnych prób wybielania historii Niemiec i przerzucania odpowiedzialności trwające blisko od sześćdziesięciu lat a którego zaczynamy coraz dotkliwiej odczuwać reperkusje. Przerwanie tego procederu dopiero oznaczałoby realny sukces.
Pozwolę sobie ponadto zacytować część wypowiedzi Szewacha Weissa: "Mówienie o „polskich obozach zagłady” to albo celowe kłamstwo, albo wyraz ignorancji."
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2015, 16:35 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: petycja do gazet amerykańskich w sprawie obozów zagłady

80
Oto chodzi Absenaj !!!Ze to Polacy muszą sie tłumaczyc za to co zrobili inni !!
- mówi się polskie obozy koncentracyjne ,ale de facto to były obozy hitlerowskie i sowieckie
- mówi się ze Polacy okradali Zydów ale nie mówi sie ze policja zydowska i Judenraty okradaly Zydów dokladniej i w przerazajacy sposób
- mówi się ze Polacy nie pomogli Zydom,ale nie mowi się ze Zydzi odmówili wspólpracy z AK wolac kolaborację z hitlerowcami Podkresla to Hannah Arendt !!!
Calkowicie przemilca się fakt ze Zydzi kolaborowali z hitlerowcami i kolaborowali z sowietami Baaa !! Byli aktywnym narzedziem wyprzedajacym myśli i wole zarówno jednych jak i drugich Wystarczy przytoczyc fakt ze przy likwidacji Getta w Łodzi do pilnowania 50 tys Zydów przydzielono 5 !!!! SS-manów ( PIECIU !!! )...Bo Zydzi pilnowali Zydów Wystarczy poczytac Milcha czy Ringenbluma...
To przemilczane prawdy....
To samo z mieniem pozydowskim...Zydzi upominają sie o zwrot mienia calkowicie przemilczajac fakt ze to mienie skonfiskowala im Rzesza niemiecka a Polska zajeła mienie PONIEMIECKIE !!! Rechotem historii jest fakt ze grabierzy mienia dokonaly tez jednostki NKWD na czele których stali Zydzi....Malo tego w 65 r Polska splacila zgodnie z porozumieniami ze wszystkimi krajami Europy zachodnie oraz rzadami USA ,Kanady i Australii wszystkie odszkodowania za mienie obywateli tych krajów
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2015, 19:15 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: petycja do gazet amerykańskich w sprawie obozów zagłady

81
PS Nie zgadzam się na bezimiennych i bez narodowości - komunistów !!! Mieli oni nie tylko narodowosc ale tez i nazwiska !! To ze ukrywali sie pod przybranymi polskimi nazwiskami nie zmienia faktów ze byl to kamuflaż !!
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2015, 19:25 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: petycja do gazet amerykańskich w sprawie obozów zagłady

82
victoria pisze:Nie zrozumiałas ani tego co ja napisałam, ani egoista, tak ten ułamek procenta ocalałych Zydów w Polsce, stanowił 50% kadr kierowniczych nowych powojennych struktur państwowych.
pytałam o coś innego, o 'zdarzenie przeciwne', a dostaję wciąż tę samą statystykę.
ja o dębie, Ty o zębie Victorio.
tym samym kończę udział w rozmowie równoległej :|.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2015, 20:42 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: petycja do gazet amerykańskich w sprawie obozów zagłady

83
egoista99 pisze:
Lunadari pisze:
egoista99 pisze:Nie obchodzi mnie kolor historii lecz próby jej fałszowania !!
przeczytaj cytat niżej:
egoista99 pisze:W MBP 50% kadry kierowniczej stanowili Zydzi 10 % nadzorujacy ich doradzcy rosyjscy
moje pytanie - kto stanowił dopełnienie stu procent?

teraz sprawa komendanta Morela - moim zdaniem należało czerpać przykład z działań Mosadu, zgarnąć facia za fraki dziesięć lat temu i doprowadzić przed oblicze sądu w Polsce.
jaka szkoda, że nie istniało wówczas Imladis..
wybacz Egoista :red:

egoista99 pisze:Ronisz krokodyle łzy nad tysiacami cierpiacych Zydów których odcięto od stołków i żłobu
po pierwsze - nie było mowy o 'ronieniu łez' - wskazałam, że każdy kij ma dwa końce.
po drugie (odnośnie podkreślenia) pierniczysz farmazony - może i niejeden wykształcony człowiek pochodzenia żydowskiego zajmował państwowe stanowisko w jakimś urzędzie czy gdziekolwiek, lecz puknij się w głowę, bo tak samo szewc, pracownik fabryki, pracownik biblioteki czy choćby nauczyciel rysunku z podstawówki zostali poproszeni o opuszczenie kraju.
...
egoista99 pisze:ale słowem nie wspomnisz o tysiacach Polaków i innych nacjach w Polsce zamordowanych ,wyrzuconych z pracy lub wywiezionych do ZSRR za sprawa Zydów w NKWD ,UB czy sekretarzy PZPR
po prostu przeginasz :rolleyes:.

na koniec zastanawia mnie jedno - kiedy zaczniesz agitować za usunięciem z wszelkich księgarń i bibliotek szkolnych wierszyków Tuwima?
KOMPLETNE KLAMAMSTWO !!! Po II wojnie światowej zostało okolo 100 tys Zydów w Polsce Wytłumacz mi jakim więc cudem w latach
1944-47 opuściło kraj 140 tys Zydów ??
http://www.sztetl.org.pl/pl/term/49,emi ... -z-polski/
Odpowiedz jest prosta : PRZYJECHALI NA POLECENIE NKWD Z ZSRR !!! I nie opowiadaj bzdur ze mogli swobodnie przemieszczac sie po ZSRR jesli nawet na opuszczenie wioski trzeba bylo miec przepustkę a na drogach staly posterunki GAI...A opowiesci o nielegalnych wyjazadach z ZSRR organizowanych przez syjonistów są kompletnym nonsensem !!!
Wiec to nie szewcy czy krawcy byli w Polsce lecz ludzie którzy objeli stanowiska w PZPR i NKWD na polecenie ZSRR
Jak stwierdza encyklopedia ..cyt Wskutek kampanii antysemickiej w latach 1968–1972 opuściło Polskę 15-20 tys. osób..http://pl.wikipedia.org/wiki/Marzec_1968
Wiec twoje bajki o skrzywdzonych szewcach są tylko klamliwa propaganda
Prawda jest taka ze w 68 walczyły o wladze dwie frakcje komunistów i przegrala frakcja żydowska powiazana z NKWD i MBP i ci ludzie zagrazajacy innym komunistom od gminy po Komitet Centralny opuscili kraj
Egoista, daruj sobie wykrzyknienia pod moim adresem, bo zupełnie nie są na miejscu. świadczą jedynie o Twoim braku zrównoważenia. poza tym skupiasz się wyłącznie na tym co Ci na tzw. 'wątrobie leży', ignorujesz pytania. w związku z tym rezygnuję z dalszej, bezcelowej 'dyskusji'.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2015, 21:06 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: petycja do gazet amerykańskich w sprawie obozów zagłady

84
Hmmm...widac ze nie czytasz ...lub omijasz to co niewygodne ..
Ja tez zadalem pytanie :

moje pytanie - kto stanowił dopełnienie stu procent?

A moje pytanie : jaki wpływ ma sprzątaczka Polka i dwu cieci Polaków na bramie MBP na decyzję Ministra Zyda ,V-ce ministra Zyda czy Dyrektorów Departamentów którymi byli Zydzi odpowiedzialni za aresztowania,tortury i egzekucje ??

A propagowanie klamstwa nie zmienia faktu ze rodza się kolejne pytania typu :
Jesli po II wojnie ostalo sie przy zyciu ok 100 tys Zydów w Polsce...To jakim cudem wyjechalo z Polski w latach 44-47 140 tys...???

http://www.sztetl.org.pl/pl/term/49,emi ... -z-polski/

Po mojemu po prostu uciekasz przed niewygodną prawda
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2015, 21:34 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: petycja do gazet amerykańskich w sprawie obozów zagłady

85
egoista99 pisze:A moje pytanie : jaki wpływ ma sprzątaczka Polka i dwu cieci Polaków na bramie MBP na decyzję Ministra Zyda?
ok, odpowiem - nie mam pojęcia.

egoista99 pisze:Po mojemu po prostu uciekasz przed niewygodną prawda
po mojemu przed prawdą ucieka ten, który szuka dla siebie wymówek. ja nie mam powodu.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2015, 21:45 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: petycja do gazet amerykańskich w sprawie obozów zagłady

86
Lunadari pisze:
victoria pisze:Nie zrozumiałas ani tego co ja napisałam, ani egoista, tak ten ułamek procenta ocalałych Zydów w Polsce, stanowił 50% kadr kierowniczych nowych powojennych struktur państwowych.
pytałam o coś innego, o 'zdarzenie przeciwne', a dostaję wciąż tę samą statystykę.
ja o dębie, Ty o zębie Victorio.
tym samym kończę udział w rozmowie równoległej :|.
Hmmmm.... Ja myślałam, ze rozmawiamy o historycznych faktach a nie o przyrodzie i stomatologii..... Wiesz, ja nie znam opracowania historycznego, które mówiłoby o szeregowych pracownikach MBP i UB, ale jeśli masz jakieś opracowania to po prostu się nimi podziel.
Wszyscy historycy, zajmują się kierownictwem, urzędnikami wysokich szczebli, a nie szeregowymi podwładnymi. Józefem Goldbergiem vel Różańskim dyrektorem departamentu, Iwanem Mordasowem komendantem obozu Jaworzno, Salomonem Morelem również komendantem tego obozu, kierownikiem wydziału śledczego por. Bronisławem Łojko, absolwentem szkoły specjalnej w Kujbyszewie, Izaakiem Fleischfarbem vel Józefem Światło dyr departamentu MBP, Stanisławem Radkiewiczem kierownikiem resortu a później ministrem MBP, Leonem Kasmanem naczelnym Trybuny Ludu nawołującym do restrykcji, Jakubem Bermanem kierownikiem politbiura w MBP, Mojżeszem Bobrowickim wiceministrem w MBP, gen. Natanem Grunsapan-Kikielem, Nachumen Alsterem wiceministrem w MBP, byłymi pracownikami policji żydowskiej, płk. Hipolitem Duliaszem, dyrektorem departamentu MBP, płk. Adamem Humerem wicedyrektorem departamentu śledczego MBP i kolejnymi dyrektorami departamentów MBP, Galczewskim, Sienkiewiczem, Zabawskim który do wybuchu wojny był rezydentem NKWD w naszym kraju, dalej Anatolem Fejginem dyrektorem biura specjalnego NBP, Wiktorem Hererem, Marianem Frenkielem, Heleną Wolińską, Kryspinem Mioduskim, Ilją Rubinowem, Heleną Altenberg, Jadwigą Gutman, Mojżesz Maślanko, Edwardzie Rettingerze, Jakubie Pennerze, Pawle Gulewiczu, Emilu Merzu, Gustawie Auscalerze, Paulinie Kern, Leo Hochbergu..... i przynajmniej dwieście innych nazwisk i stanowisk. Dlaczego się nimi zajmują a nie szeregowymi pracownikami, sekretarkami biur, stenotypistami sądowymi itp zadaj to pytanie historykom a nie mnie. Statystyki też nie są mojego autorstwa.



Obrazek

Myślę, że na hasło policja żydowska, zobaczyłaś zastrachanych, wygłodzonych, ludzi w łachmanach....
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2015, 23:12 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: petycja do gazet amerykańskich w sprawie obozów zagłady

87
Emanuel Ringenblum..cyt..: "Policja żydowska miała bardzo złą opinię jeszcze przed wysiedleniem. W przeciwieństwie do policji polskiej, która nie brała udziału w łapankach do obozu pracy, policja żydowska parała się tą ohydną robotą. Wyróżniała się również straszliwą korupcją i demoralizacją. Dno podłości osiągnęła ona jednak dopiero w czasie wysiedlenia. Nie padło ani jedno słowo protestu przeciwko odrażającej funkcji, polegającej na prowadzeniu swych braci na rzeź. Policja była duchowo przygotowana do tej brudnej roboty i dlatego gorliwie ją wykonała. Obecnie mózg sili się nad rozwiązaniem zagadki: jak to się stało, że Żydzi - przeważnie inteligenci, byli adwokaci (większość oficerów była przed wojną adwokatami) - sami przykładali rękę do zagłady swych braci. Jak doszło do tego, że Żydzi wlekli na wozach dzieci i kobiety, starców i chorych, wiedząc, że wszyscy idą na rzeź (...). Okrucieństwo policji żydowskiej było bardzo często większe niż Niemców, Ukraińców, Łotyszy [podkr. - J.R.N.]. Niejedna kryjówka została 'nakryta' przez policję żydowską, która zawsze chciała być plus catholique que le pape, by przypodobać się okupantowi. Ofiary, które znikły z oczu Niemca, wyłapywał policjant żydowski (...). Policja żydowska dała w ogóle dowody niezrozumiałej, dzikiej brutalności. Skąd taka wściekłość u naszych Żydów? Kiedy wyhodowaliśmy tyle setek zabójców, którzy na ulicach łapią dzieci, ciskają je na wozy i ciągną na Umschlag? Do powszechnych po prostu zjawisk należało, że ci zbójcy za ręce i nogi wrzucali kobiety na wozy (...). Każdy Żyd warszawski, każda kobieta i dziecko mogą przytoczyć tysiące faktów nieludzkiego okrucieństwa i wściekłości policji żydowskiej" (E. Ringelblum: "Kronika getta warszawskiego wrzesień 1939 - styczeń 1943", Warszawa 1988, s. 426, 427, 428).

To samo mozna powiedziec o żydowskich pomocnikach NKWD. To fakty.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2015, 9:39 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: petycja do gazet amerykańskich w sprawie obozów zagłady

89
A do czyjej wypowiedzi to piszesz toja? Czy ktoś zaprzecza istnieniu granatowej policji, bo chyba przeoczyłam posta?

Ale jakże znamienne, tu strach już nie jest usprawiedliwieniem?
Formalnie została powołana w dniu 17 grudnia 1939 roku na podstawie rozporządzenia Hansa Franka, Generalnego Gubernatora, na terenie Generalnego Gubernatorstwa. Pod groźbą kary śmierci powoływało ono do roku służby przedwojennych policjantów.

Za "samowolne opuszczenie służby przez członków policji cudzoziemskiej w Generalnym Gubernatorstwie", bądź utratę broni czy munduru funkcjonariuszowi groziło skierowanie do obozu koncentracyjnego. Od początku 1942 utratę broni na służbie karano śmiercią. Z tego powodu AK zabroniła rozbrajania policjantów.
Toja, a wiesz że istniała również Ukraińska Policja Pomocnicza, ciesząca się zaufaniem hitlerowców i mająca ogromny udział w Holokauście?
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2015, 17:31 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: petycja do gazet amerykańskich w sprawie obozów zagłady

90
To wspomijmy tez o innej żydowskiej organizacji kolaborującej z hitlerowskimi Niemcami którą była Żagiew, czyli Żydowska Gwardia Wolności – do infiltrowania żydowskich i polskich organizacji podziemnych, w tym niosących pomoc Żydom.Żagiew pozostawała w ścisłej konspiracji udając grupę przemytniczą, dzięki czemu mogła kontrolować kanały przerzutu żywności do getta. Według różnych opinii zajmowała się też szmalcownictwem, tropiąc i wydając Niemcom Żydów ukrywających się w tzw. aryjskiej części Warszawy. Agenci Żagwi, uznawani za najbardziej wartościowych, posiadali wydane przez Gestapo pozwolenie na bron
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2015, 10:01 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska polityka, polscy politycy”

cron