Re: A co Wy na to !!!???

91
Mialem cos napisać .Tyle sie dzieje w Grecji , ai ile ciekawych rzeczy w Polsce ?

- wielka , pokojowa manifestwacja niezadowolenia z rzadów Pana Donalda Tuska w Warszawie
- reydencja Polski w UE
- "Biała księga" komisji Pana Macierewicza w sprawie katastrofy smoleńskiej......

.......ale nie napisze nic , by nie dostać kolejnego upomnienia , nie wiedząc za co i od kogo.



"To przedstawienie polskiej prezydencji jako tańca nad przepaścią, wspaniałe!", "Dobry pomysł, świetna muzyka i choreografia" - dwie opinie , a jakze rózne. Muzyka może być , ale reszta......

Podobnie jak logo polskiej prezydencji, również przekaz filmu doczekał się wielu interpretacji, zwykle złośliwych. Internauci prześcigają się w wyszukiwaniu drobnych błędów i niedoróbek, wśród których jest m.in. znikający naszyjnik partnerki tańczącej z Polakiem. Film stał się świetnym pretekstem do żartów.

Żegnam szanowne towarzystwo , przynajmniej na jakiś czas. Kiscie się dalej w swoim środowisku , poklepujecie po plecach. Na forum jest okolo 116 osób ktore wysmarowały więcej niz 100 postów. Są rekordziści , których wypowiedzi mozna liczyć w tysiącach. Nie będę wnikał ilu z tych najbardziej aktywnych to zwykłe trolle.

http://www.hunted.pl/tresc/t10982-troll ... --trolling

Ojciec miał rację. , to forum z pozoru jest fajne , ale gdy się przypatrzysz bliżej to niczym nie rózni się od wielu innych gdzie sprawy polskie są na ostatnim miejscu , a forum istnieje po to by obrzydzać wszystko co dla Polaków ma jakieś znaczenie.

Adam
Ostatnio zmieniony 30 cze 2011, 17:16 przez Adaśko, łącznie zmieniany 3 razy.

Re: A co Wy na to !!!???

92
Polacy sami to świetnie robią.
I co złego jest w oderwaniu się choć na chwilę od tego co komprtomituje Polskę?
Od problemów..no gdzieś trzeba odetchnąć.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2011, 17:30 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: A co Wy na to !!!???

95
victoria pisze:Adaśko dlaczego obrażasz Rejtana?
Hmm co ten Adaśko zrobił, że jest na takim cenzurowanym? Tylko on tu jest obserwowany przez moderacje? :co:
Ostatnio zmieniony 02 lip 2011, 19:57 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: A co Wy na to !!!???

96
Gdyby był na cenzurowanym to moderator tego wątku lub Vicki by zaraz pozmieniała w jego postach litery na iksy.
Nie wiem jak inni, lecz ja obserwuję wszystkich i nie za bardzo widzi mi się dyskusja polegająca na straszeniu paragrafami każdego o odmiennym zdaniu czy też wypowiadaniem się za kogoś/w czyimś imieniu bez jego wiedzy.
Ja do Adaśko specjalnie nic nie mam, choć chyba mam prawo się nie zgadzać z jego zdaniem?
Czy może od razu uznasz to za cenzurowanie i obserwację?

ps. szkoda, że poza internetem Polacy nie zawsze potrafią się tak wspierać.
Ostatnio zmieniony 02 lip 2011, 20:03 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 3 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: A co Wy na to !!!???

98
Mnie również :P ja nie widze powodu, by Rejtana ośmieszać, Adaśko widzi inaczej wiec pytam, czy nie na tym między innymi dyskusja polega? Czy jak "Pieśni nad pieśniami" nie zgodze sie z Lidką to też będzie oznaczało, ze ją cenzuruję? To kurcze przjdzie mi zamknąć buzię na kłódkę :D
Ostatnio zmieniony 02 lip 2011, 20:27 przez victoria, łącznie zmieniany 2 razy.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: A co Wy na to !!!???

99
Ja na Rejtanie psów nie wieszam , ani nie mam zamiaru ośmieszać tej postaci. Gdzie mnie do Rejtana.

Chcialem tylko ubić interes z Nebo. Ja mialem pomysł , On zdolności , ale nic z tego nie wyszło. Ot i tyle.

Upadek Polski - dla jednych będzie , że mozna to tak nazwać , dla innych , że to rokwit i równanie do najlepszych. A jaka jest prawda ? Oby tego nie pokazała ulica w najbliższym czasie , a hasła greckiej ulicy o wymianie "całego politycznego garnituru" nie stały się faktem.

Adam
Ostatnio zmieniony 02 lip 2011, 20:40 przez Adaśko, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: A co Wy na to !!!???

100
Upadek PL zczął się moim zdaniem wcześniej.
Poza tym teraz musiałbym i tak zbierać na płótno, bo ostatnio nie mam ani grosza.
:D
Ostatnio zmieniony 02 lip 2011, 20:41 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: A co Wy na to !!!???

101
Światowy Kongres Żydów (WJC) wydał oświadczenie, w którym poinformowano, że prezydent WJC Ronald S. Lauder z zadowoleniem przyjął działania, podjęte przez polskie władze w związku z wypowiedzią ojca Rydzyka w Brukseli. "Ojciec Rydzyk jest notorycznym antysemitą. To nie Żydzi są wrogami Polski, lecz ludzie tacy jak on, którzy sieją niezgodę swymi ohydnymi wypowiedziami" - napisał Lauder.

Lauder przypomniał, że Rydzyk mówił w Parlamencie Europejskim o Polsce jako "państwie totalitarnym", które "od 1939 roku nie jest rządzone przez Polaków". Zdaniem szefa WJC, Rydzyk "pośrednio zasugerował" w ten sposób, że polski rząd kontrolują Żydzi.

Gorąco , gorąco …..a nie zimno …..pamiętacie o takiej zabawie ? Że tez to Żydzi muszą Polakom o czymś takim przypominać !!!!! Po prostu wstyd mi , wstyd za rodaków.

Adam
Ostatnio zmieniony 02 lip 2011, 20:42 przez Adaśko, łącznie zmieniany 3 razy.

Re: A co Wy na to !!!???

103
Co do garniturów to ja lubię , ale tylko w dni święteczne i letnie , włozyć jasne spodnie i granatową marynarkę , oraz odpowiednie dodatki , buty , skarpetki i krawat. Lubię rózne kombinacje spodni i marynarek.

Tak samo powinno być w polityce , róznorodność. Chcą politykować niech politykuja , ale niech nosa do gospodarki nie wtryniają. Premier to powinien być gość wywodzacy się nie z poltyki lecz z biznesu - świata ekonomii , człowiek wynajety i powinien zajmować się wyłącznie ekonomią , gospodarką , finansami , tworzeniem miejsc pracy i dbałością o finanse , czyli kasę państwa , a nie bawić się w "alfę i omegę" , być od wszystkiego. Od wszystkiego powinien być Prezydent.

To tak na marginesie , tak jak jest w porządnej firmie , rządzi jeden człowiek , a reszta słucha i wykonuje polecenia , a rada nadzorcza sklada się z kierowników poszczególnych działów , fachowców , a nie z figurantów z zewnątrz , z nadania partyjnego .

Adam
Ostatnio zmieniony 02 lip 2011, 21:49 przez Adaśko, łącznie zmieniany 3 razy.

Re: A co Wy na to !!!???

104
Tylko szef tutaj powinien przejść badania psychiatryczne tak na wszelki wypadek.
I powinien tracić stołek jak zamierzałby wprowadzać totalitaryzm i władzę absolutną.
Ostatnio zmieniony 02 lip 2011, 21:55 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 3 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: A co Wy na to !!!???

105
Nebo jak zwykle masz rację.Zauważ tylko jedno , jesli mówimy o "szefie" to nie ma takiej szkoly , która by "wypuszczała" szefów , prawdziwi szefowie nie rodzą się z nadania im takiego tytułu.
Szef to jest gośc , który swoja wiedzą , zdolnościami , pracą i wynikami tej pracy zasłuzył sobie na to miano w oczach innych.To facet po wszelkich badaniach pod kazdym względem począwszy od wykształcenia, kompetencji , umiejętność współzycia z ludzmi................ a zakończywszy np. na stosunkach rodzinnych.

Nebo , ja tak uważam , mało tego spotkałem w swoim zyciu takich ludzi , mialem to szczęście. Uszanuję to , jeśli się ze mną nie zgodzisz , jesli masz inny pogląd w tym temacie.Jedno jeszcze mogę dodać , kobieta na kierowniczym , urzędniczym stanowisku to...........makabra , wiem to z własnego doświadczenia.

Adam.
Ostatnio zmieniony 03 lip 2011, 11:10 przez Adaśko, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: A co Wy na to !!!???

106
Jak to się mówi „nóż się w kieszeni otwiera” jak się patrzy na takie parady . Uczestnicy marszu Zombie Walk, czyli marszu miłośników filmowych zombie, przeszli po raz piąty ulicami stolicy.
Obrazek
- prawda jakie to piękne.....mądre , mozna zaryzykować powiedzenie fantastyczne i.....nie nasze...

A takie polskie święto jak uczczenie zrównania dnia z nocą , czyli Noc Świętojańska , Sobótka przechodzi bez echa. Czy już nas Polaków całkiem ogłupili komercją i nie naszymi zwyczajami. Czy ktoś zauważył , że dnia już ubywa ?

Przepraszam jednak coś było....w Krakowie !!!! Efektowny pokaz sztucznych ogni podczas imprezy plenerowej "Wianki 2011", zorganizowanej na Bulwarach Wiślanych pod Wawelem.
Obrazek
Cudze chwalicie , swego nie znacie , sami nie wiecie co posiadacie. To takie polskie , a tak dalekie ? Pytam – dlaczego ?

Adam
Ostatnio zmieniony 03 lip 2011, 15:59 przez Adaśko, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: A co Wy na to !!!???

107
Widać, ze widziałes tę imprezę tylko na zdjęciach, bo byś nie chwalił ... Takiego szajsu pod Wawelem dawno nie było, jedynie fajerwerki sie spisały.
Ostatnio zmieniony 03 lip 2011, 20:05 przez victoria, łącznie zmieniany 2 razy.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: A co Wy na to !!!???

108
Piękną inicjatywą może poszczycić się Super Expres , który zapoczątkował drukowanie życiorysów znanych osób z polskiego świata polityki , ludzi z pierwszych stron gazet .

Jako pierwszego wzięto na tapetę życiorys O.Rydzyka.

Tadeusz Rydzyk urodził się w 1945 roku w Olkuszu. Jego rodzice żyli bez ślubu. W młodości myślał, by zostać lekarzem lub inżynierem. Miał jednak problemy z matematyką. Z tego powodu, że był nieślubnym dzieckiem, miał problemy w seminarium. Okazał się świetnym organizatorem.

W 1986 roku wyjechał na pielgrzymkę do Rzymu. Nie wrócił jednak z niej do Polski, tylko pojechał do Niemiec. Jego pobyt w Niemczech to największa tajemnica Rydzyka. Przez rok nie wiadomo było, co się z nim działo. Z tego powodu zakon nawet myślał o zawieszeniu Rydzyka w czynnościach kapłańskich. Później okazało się jednak, że zaczął pracować w parafii Obestaufen.

Podobno w tamtym okresie sprowadzał do Polski niemieckie samochody zwolnione z opłat celnych i nawiązał kontakt z ksenofobiczną rozgłośnią Radio Maria International. Radio zamknął niemiecki Kościół Katolicki, a jego nazwa została zmieniona na Radio Horeb. Podobno występował na jej falach. Tam zapoznał się z funkcjonowaniem mediów mających w swoim przesłaniu działalność religijną. To na nim wzorował O. Rydzyk organizację i sposób finansowania swojego "Radia Maryja", które założył w Toruniu po powrocie do Polski w 1991 r. Wiadomo, że pomoc zaproponował mu włoski dyplomata pracujący w Niemczech Ivano Pietrobelli i wyposażenie stacji zostało kupione z funduszy zagranicznych. O ich pochodzeniu o. Rydzyk mówi bardzo ogólnikowo. Samochód Audi 80 kupili mu podobno biedni Niemcy, bo jeździł starym rowerem.

Radio było początkiem imperium medialnego toruńskiego redemptorysty. Rydzyk został jednoosobowym organem nadzorczym, jednoosobowym organem zarządzającym i jednoosobowym organem kontrolnym swojego radia.

Nie wiadomo, kto finansuje rozgłośnię, bo podobno nie prowadzi ona księgowości. Częściowo zasilana jest ze składek słuchaczy. Do dziś ogromne kontrowersje budzi akcja o. Rydzyka z 1997 roku, gdy ogłosił zbiórkę pieniędzy na ratowanie Stoczni Gdańskiej. Rydzyk zebrał w latach 1997-98, jak szacują związkowcy stoczni, prawdopodobnie kilkadziesiąt milionów złotych. Stocznia nigdy jednak nie zobaczyła z nich ani złotówki. Rydzyk też nigdy się z tego nie rozliczył.

Tadeusz Rydzyk rozszerza mocno swoją działalność. Powstają: fundacja "Lux Veritatis", gazeta "Nasz Dziennik", Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej oraz Telewizja Trwam.

Skromny zakonnik z Torunia odgrywa w naszym życiu publicznym rolę daleko wykraczającą poza sferę religii. Trudno ogarnąć wszystko, co dziś posiada ojciec Rydzyk - nieformalnie. Jako zakonnik bowiem, Tadeusz Rydzyk może posiadać tylko rzeczy osobiste.

W praktyce większość majątku należy do instytucji poza kościelnych. Głównie do trzech fundacji stworzonych przez ojca dyrektora i jego współpracowników .

Mam nadzieję , że któregoś dnia przeczytam życiorysy naszych parlamentarzystów , premiera , prezydenta , ministrów w których słowo „prawdopodobnie” , „podobno” będzie się przewijało bardzo często , ale co to szkodzi jak ktoś sam nie chce się przedstawić. Redaktorzy muszą się spieszyć by z tą inicjatywą , z reszto bardzo słuszną i cenną , zdążyć przed jesiennymi wyborami.

Komu solą w oku jest O.Rydzyk ? Ale trudne pytanie , co nie ? Dla mnie nie jest , wręcz przeciwnie takich ludzi należy szanować , a nie tępić . Mówię jasno i czytelnie , bo staram się być bezstronnym obserwatorem tego co się w Polsce wyrabia.

Jak wygląda bezstronność , pokazują TVN24 , Super Stacja....., GW.....

Do odbiorcy ma należeć ocena wiarygodności mediów . Fałsz , zakłamanie , tendencyjność w przekazie.....tego nie sposób ukryć przed odbiorcą.

To moja , prywatna ocena.

Adam
Ostatnio zmieniony 04 lip 2011, 21:45 przez Adaśko, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: A co Wy na to !!!???

110
Właśnie.
Wielu znanych ludzi samo pisze swoją biografię.
Skoro Rydzyk nie to czy ma coś jednak do ukrycia?
Ostatnio zmieniony 04 lip 2011, 23:45 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 3 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: A co Wy na to !!!???

111
Victorio jeśli tak jest jak piszesz , to znak , ze „służby” , dziennikarze sledczy dobrze pracują , jak chcą to potrafią. Tylko dlaczego czynią to co do nich należy wybiórczo ? Kto decyduje kogo należy prześwietlić , a kogo nie. Super Expres tez zapewne zakończył na O.Rydzyku prezentację życiorysów znanych osób.

Taka panuje w Polsce demokracja , tak się ma „wolność słowa” i rzetelność dziennikarska do prawdy , jaka jest …..władza i na ile pozwala.

To trzeba sobie uświadomić i przyjąć do wiadomości , ze nigdy tego nie było i nigdy nie będzie – wolności , demokracji , prawdy i nie dotyczy to tylko Polski. Ze świadomością lepiej się żyje.

Ja właśnie tak myślę i jestem o tym przekonany.Myślę , ze mam do tego podstawę....

Adam
Ostatnio zmieniony 05 lip 2011, 19:38 przez Adaśko, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: A co Wy na to !!!???

112
Nebo myśl logicznie.......daj mi przykład porządnego życiorysu jakiegoś polityka opublikowanego w mediach.Jeśli „czwarta władza”, ABW , CBA , ….....a nawet twój doktor rodzinny weźmie za swój cel , by Cię „prześwietlić” to nie ma takiej siły byś mógł cokolwiek ukryć.

Problem jest w tym dlaczego tego nie robią przed wyborami , organy do tego powołane względem osób które „stawiamy na świecznikach”.

Adam
Ostatnio zmieniony 05 lip 2011, 19:41 przez Adaśko, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: A co Wy na to !!!???

113
Adaśko pisze:Taka panuje w Polsce demokracja , tak się ma „wolność słowa” i rzetelność dziennikarska do prawdy , jaka jest …..władza i na ile pozwala.
Własnie problem w tym, że dziś prawda to towar deficytowy, nie zawsze jest na wyciagniecie reki. Często trzeba sie troche wysilic aby ją poznać. Ci co łatwo ja oferuja mają zawsze w tym jakiś interes, by choć troche ją na własne potrzeby urobić. :)
Ostatnio zmieniony 05 lip 2011, 20:41 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: A co Wy na to !!!???

114
Myślę logicznie.
Politycy potrafią na swoich stronach sami publikować.
Strona internetowa to medium/media.
Ostatnio zmieniony 05 lip 2011, 21:09 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: A co Wy na to !!!???

115
Własnie problem w tym, że dziś prawda to towar deficytowy, nie zawsze jest na wyciagniecie reki.
Za "komuny" dostępna była w każdym kiosku po 20 gr za egzemplarz :witajkr:
Obrazek
P.S.Czy było w niej mniej prawdy niż w Naszym Dzienniku? Chyba dokładnie tyle samo! :zozol2:
Ostatnio zmieniony 06 lip 2011, 16:04 przez t.oskar, łącznie zmieniany 3 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: A co Wy na to !!!???

117
Ale jest w narodzie tęsknota za jednym medium, w którym o stałej godzinie można by posłuchać prawdy.
[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 06 lip 2011, 18:18 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: A co Wy na to !!!???

118
transfer pisze:Ale jest w narodzie tęsknota za jednym medium, w którym o stałej godzinie można by posłuchać prawdy.
[youtube][/youtube]
A także za telewizyjnymi "pogadankami" tego pana: :lol:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 07 lip 2011, 17:02 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: A co Wy na to !!!???

119
Tysiące Polaków zwalniają się z pracy, aby zachować emeryturę. Wszystko przez restrykcyjne przepisy resortu pracy. Emeryci po pięćdziesiątce, jeśli do końca września nie odejdą z pracy, to od 1 października ZUS zawiesi im emeryturę. Wypowiedzenia muszą składać jednak trzy miesiące wcześniej.

Chyba słuszne pociągniecie przy tak wielkim bezrobociu. Czyli albo rybka , albo pipka. Chociaż gdyby to wprowadzał PiS to byłby przeciwnikiem takiego rozwiązania , ale skoro robi to PO to jestem za.

Jeszcze pozostaje sprawa pracujących na wielu kilku etatach . Takim pracusiom poleciłbym wizytę u lekarza i sprawdzenie stanu swego zdrowia. Czy warto dla pieniędzy zaniedbywać …..dom , żonę , dzieci , no chyba , że się jest kawalerem wolnym jak ptak...i zdrowie jak byk. Zdrowie się ma do czasu......

Adam
Ostatnio zmieniony 08 lip 2011, 17:29 przez Adaśko, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: A co Wy na to !!!???

120
Adaśko pisze:Chyba słuszne pociągniecie przy tak wielkim bezrobociu. Czyli albo rybka , albo pipka. Chociaż gdyby to wprowadzał PiS to byłby przeciwnikiem takiego rozwiązania , ale skoro robi to PO to jestem za.
Słusznie bo to robi PO.
A niedawno coś wspominałeś o moich argumentach..
Oj blado, blado
panie hrabio.
:zozol4:
Ostatnio zmieniony 08 lip 2011, 22:00 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Wróć do „Polska polityka, polscy politycy”

cron