Re: A co Wy na to !!!???

272
No i zaczęło się szkalowanie poprzednich rządów. To się w polsce nigdy nie zmieni :P Co do internetu: Mamy jeden z najszybszych w europie i relatywnie tani. 90zł za 250MB/s w UPC? Proszę was, to jest prędkość jaką przeciętny janusz nawet nie będzie wiedział jak wykorzystać, bo nie będzie miał do tego sprzętu sieciowego. Co dopiero mówić o orengowym 300 za 79 czy 600 za 109, gdzie wąskim gardłem są już dyski twarde, a ssd osiągają nadal horrendalne ceny. Mamy takie kwiatki jak vectra, dialog, jakaś netia i innych podobnych pseudooperatorów, którzy tną koszty, co odbija się na jakości - i pomocy technicznej i samych usług. O LTE mam jedno zdanie - jest to zbyt świeże i jeszcze się nie opłaca, m.in. z powodu limitów i tego, że polska jako pierwsza na świecie wprowadziła 1800 przy 150Mbs/s ! Jak dla mnie to ogromny krok w przód. Minie rok czy dwa i będzie to równie opłacalne co kablówki czy DSL, ale jakością połączenia zawsze będzie odstawać. Jakoś nie martwi mnie to, że rząd podcinał skrzydła innym firmom, które swoimi reklamami nie mogą teraz skubać nieznających się na tych sprawach klientów. Jeden złodziej wystarczy, a jeśli polskie rządy nie zmienią podejścia do tych spraw względem tego co robiło PO, to nasz rozwój technologiczny będzie szedł tylko do przodu z zawrotną prędkością. Jeśli rządy zaczną ciąć koszty i olewać takie sprawy, zwalając wszystko na poprzedni rząd, to skończy się to tak samo jak za rządów pis, gdzie nasz internet wołał o pomstę do nieba.
Ostatnio zmieniony 18 paź 2015, 14:54 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: A co Wy na to !!!???

273
- Oddanie głosu 25 października na partie, których poparcie oscyluje na granicy progu wyborczego, to strata głosu. To PO może zatrzymać szaleństwo, które się zbliża - mówiła w niedzielę w radiu Zet premier Ewa Kopacz. - Interesuje mnie koalicja Polaków, którzy powiedzą PiS "nie" - dodała.
Tak wypowiada się Premier Polski.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2015, 17:59 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: A co Wy na to !!!???

276
victoria pisze:A teraz pękam ze śmiechu http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/de ... 06221.html a Wy, co Wy na to?
No co, operacja pod kryptonimem Andrzej H. z troski o bezpieczeństwo przyszłej premier ;)

Aktualizując po wczorajszej debacie:
Z Nord Stream "gaz się znowu ulatnia":
Co na to Kopacz? Sikorski przyznaje, że PiS sprzeciwiał się Nord Streamowi. I ujawnia, że rząd PO chciał NS w zamian za... miejsce w zarządzie
i skonfrontujmy dla potwierdzenia z:
Sikorski: PiS sprzeciwiał się Nord Stream, a mógł się przyłączyć
Ostatnio zmieniony 20 paź 2015, 14:24 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: A co Wy na to !!!???

277
Sondażowe wyniki:

Prawo i Sprawiedliwość - 39,1 proc.
Platforma Obywatelska - 23,4 proc.
Kukiz'15 - 9,0 proc.
Nowoczesna - 7,1 proc.
Zjednoczona Lewica - 6,6 proc.
Polskie Stronnictwo Ludowe - 5,2 proc.

I co Wy na to?
Ostatnio zmieniony 25 paź 2015, 21:19 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: A co Wy na to !!!???

278
Poczekajmy do wtorku.
Wyniki mogą ulegać zmianie ~ 2% a co dla niektórych stronnictw określa "to be or not to be".
Tak więc: ZL - 6,6 % (koalicja min. 8%) KORWiN - 4,9 % Partia Razem 3,9 %.
Błąd statystyczny może działać w obie strony, niekoniecznie musi dodawać.

I jedno moje osobiste spostrzeżenie. Nie o tyle PiS wygrało przytłaczającą większością wybory, co rządy koalicji PO-PSL ciężko zapracowały na swoją "przegraną".
Natomiast czy będziemy mieli PiS'okrację czas i najbliższe wydarzenia w kraju pokażą.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2015, 21:45 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: A co Wy na to !!!???

281
Abesnai pisze:Poczekajmy do wtorku.
Wyniki mogą ulegać zmianie ~ 2% a co dla niektórych stronnictw określa "to be or not to be".
Tak więc: ZL - 6,6 % (koalicja min. 8%) KORWiN - 4,9 % Partia Razem 3,9 %.
Błąd statystyczny może działać w obie strony, niekoniecznie musi dodawać.

I jedno moje osobiste spostrzeżenie. Nie o tyle PiS wygrało przytłaczającą większością wybory, co rządy koalicji PO-PSL ciężko zapracowały na swoją "przegraną".
Natomiast czy będziemy mieli PiS'okrację czas i najbliższe wydarzenia w kraju pokażą.
Oficjalne wyniki końcowe:

Prawo i Sprawiedliwość - 37,58 % głosów.

Platforma Obywatelska - 24,09

Ruch Obywatelski KUKIZ 15 - 8,81

Nowoczesna - 7,6.

PSL - 5,13.

Poza Sejmem znalazły się Zjednoczona Lewica (7,55), KORWiN (4,76), i Partia Razem (3,62)

PIS rządzi sam CM :D
Czy to dobrze, też myślę że tak, chociaż z innego powodu i mam nadzieję, że Ruch Obywatelski będzie dobrym strażnikiem...
Ostatnio zmieniony 26 paź 2015, 23:24 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: A co Wy na to !!!???

283
dwa lata rządów prezesa Polacy zapomnieli do czego prezes dążył, może Polacy zasłużyli na to żeby ich po dupach kopać. Czuje że znowu będę musiał paczki posyłać i to już nie długo.
Ostatnio zmieniony 27 paź 2015, 6:40 przez toja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: A co Wy na to !!!???

284
Dla mnie żadna różnica PiS czy PO bo tak czy tak w polsce było, jest i będzie fajnie, jedynie czasem coś dadzą, a czasem coś zabiorą, za pisu będzie 3 żałoby narodowe w miesiącu a za PO 3 afery w miesiącu, a koniec końców nic to w moim życiu to nie zmienia. Za to co z tymi co to chcą zmieniać Polskę bo im się nie podoba? Skąd taka idiotyczna tendencja do głosowania na PiS, znienawidzenie go, głosowanie na PO, znienawidzenie go i znów na PiS? To jest w kółko i w kółko, cały czas to samo. WTF? Jakbym już chciał głosować, to głosowałbym za zmianą głosujących :cool:
Ostatnio zmieniony 27 paź 2015, 9:24 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 2 razy.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: A co Wy na to !!!???

287
toja pisze:dwa lata rządów prezesa Polacy zapomnieli do czego prezes dążył, może Polacy zasłużyli na to żeby ich po dupach kopać.
wygląda na to, że walczyć o wolność - NIE RÓWNA SIĘ - Wolność doceniać.
nic więcej na myśl nie przychodzi jak bezradne 'homosovieticusy' tęskniące za sylnym 'fodzem'.
Ostatnio zmieniony 27 paź 2015, 18:43 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: A co Wy na to !!!???

289
Mam raczej mieszane odczucia co do wartości poniższego artykułu, jednak pozostaje on jednym ze scenariuszy szkolnictwa w najbliższej przyszłości:
W 2016 roku PiS zamierza zlikwidować gimnazja - czy katecheci zostaną dyrektorami szkół ?
Ciekaw jestem Waszych opinii.

Moja osobista, likwidacja gimnazjów jest totalnie pozbawiona sensu, ponieważ w obecnych czasach taka fasadowa zmiana nie przyniesie nic pozytywnego prócz dodatkowego chaosu i wydatków. Typowe leczenie pacjenta poprzez jego zabicie, żeby problem zniknął. Jednak problem pozostanie. Przyczyn rozbestwienia i deprawacji młodzieży upatruję raczej w ignorancji rodziców, wszechobecnym zalewie chłamem, kulcie głupoty i płytkości, zaniku norm moralnych, degeneracją ogólnego systemu wartości etc. . Mógłbym praktycznie wymieniać w nieskończoność. Konkluzję mam zawsze jedną, na grunt szkolny przenoszone są wzorce z rodziny, najbliższego otoczenia, fascynacji zidioceniem kulturowym wylewającym się hektolitrami m.in. z internetu, przykładowo za pośrednictwem autorytetów jutjubowych oraz podobnych kreatur, rozmiękczaniem umysłów "dupologią" itp. itd. . Więc patologia przeniesie się do po'prl'owskiego systemu kształcenia. I niestety, może być tylko gorzej. Przynajmniej dopóki nie zaczniemy szukać przyczyn problemu u jego źródła, starając się go właśnie tam zniwelować. Ciągle czytam komentarze rozradowanej gawiedzi i łapię się za głowę nad tak olbrzymią niefrasobliwością, brakiem jakiejkolwiek refleksji oraz nie dostrzeganiem daleko idących negatywnych konsekwencji dla systemu edukacji. Oraz zwyczajną hipokryzją ludzi mieniących się troskliwymi rodzicami.
Tajemnicą (poliszynela ?) pozostają przyszłe zmiany programowe szkolnictwa.
30% nie otrzymałoby dodatku ;)
Ostatnio zmieniony 29 paź 2015, 14:59 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: A co Wy na to !!!???

290
Abesnai pisze:, likwidacja gimnazjów jest totalnie pozbawiona sensu, ponieważ w obecnych czasach taka fasadowa zmiana nie przyniesie nic pozytywnego prócz dodatkowego chaosu i wydatków. Typowe leczenie pacjenta poprzez jego zabicie, żeby problem zniknął. Jednak problem pozostanie. Przyczyn rozbestwienia i deprawacji młodzieży upatruję raczej w ignorancji rodziców, wszechobecnym zalewie chłamem, kulcie głupoty i płytkości, zaniku norm moralnych, degeneracją ogólnego systemu wartości etc. . Mógłbym praktycznie wymieniać w nieskończoność. Konkluzję mam zawsze jedną, na grunt szkolny przenoszone są wzorce z rodziny, najbliższego otoczenia, fascynacji zidioceniem kulturowym wylewającym się hektolitrami m.in. z internetu, przykładowo za pośrednictwem autorytetów jutjubowych oraz podobnych kreatur, rozmiękczaniem umysłów "dupologią" itp. itd. .
:brawo:
Ostatnio zmieniony 29 paź 2015, 16:46 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: A co Wy na to !!!???

291
oszołomy z pisu-u beda tez rozpieprzać NFZ , beda musiały powstać wydziały zdrowia przy wojewodach i starostwach , ciekaw jestem kto za ten cały majdan zapłaci , wiadomo => pacjenci.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2015, 16:51 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: A co Wy na to !!!???

292
Kukiz dał dupy z tą odmową przyjęcia subwencji, podlizując sie ludowi osłabia sukces swego ruchu.
Polityka bywa kosztowna, gdyby przez ostatnie miesiące wydał kilka melonów na bilbordy i reklame w mediach to by miał 15% albo i więcej głosów. Normalnie on chyba sie boi sukcesu i robi prawie wszystko by jak najmniej ludzi o nim pamiętało.
Ostatnio zmieniony 30 paź 2015, 1:21 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: A co Wy na to !!!???

296
Prawo nie działa wstecz? A jednak. Jeśli chodzi o tych "przyszłych" emerytów to jest to chyba zgodne z prawem. Jeśli ci esbecy dostawali już emerytury, to jak dla mnie straszne robienie w bambuko. Nie zamierzam bronić tu esbeków, po prostu prawo nie powinno działać wstecz. Jeśli dostali już te emerytury, to żadnym prawem nie można ich im odbierać, nawet jeśli stoją za wieloma zbrodniami czy szkodami na rzecz państwa, koniec kropka.
Ostatnio zmieniony 08 lut 2016, 12:45 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: A co Wy na to !!!???

299
Apropo aborcji. Może by tak utworzyć centralny rejestr sygnatariuszy projektu ustawy zabraniającej aborcji i każde niechciane dziecko - bez względu na stan zdrowia - trafia do losowej osoby na przymusową adopcje? Proste i skuteczne.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2016, 22:42 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Wróć do „Polska polityka, polscy politycy”

cron