Re: A co Wy na to !!!???

301
civilmonk pisze:Apropo aborcji. Może by tak utworzyć centralny rejestr sygnatariuszy projektu ustawy zabraniającej aborcji i każde niechciane dziecko - bez względu na stan zdrowia - trafia do losowej osoby na przymusową adopcje? Proste i skuteczne.
Całkiem niezły pomysł. Akceptując go zaproponowałbym przymusową sterylizację osób deklarujących się z dokonaniem aborcji. Prostsze, skuteczniejsze i ostatecznie tańsze.

Tak się zastanawiam, bo niby to podobno jesteśmy świadomym społeczeństwem, żyjącym w dwudziestym pierwszym wieku, mającym swobodny dostęp do szeregu metod antykoncepcji. Rozumiem przypadkowość losu, przysłowiowej wpadki, jednak umyka mojej świadomości aborcja pojęta właśnie jako jeden ze środków na "antykoncepcję".
Gdzieś w tym wszystkim brakuje wyważenia, szacunku wobec własnego ciała, jakiś fundamentalnych zasad. Takich całkowicie poza poglądami, religią, ideologią itd. .
Skrajności nie są dobre, aborcja nie jest metodą zastępczą wobec samego zapobiegania niechcianej ciąży co nie oznacza, że w poszczególnych przypadkach nie jest konieczna oraz uzasadniona, mając w szczególnym względzie ofiary gwałtu, zagrożenie życia bądź zdrowia matki, poważnej wady rozwojowej płodu itp. .
Jasne, oglądałem "happening" feministek w kościele św. Anny w Warszawie, później poirytowanego Morozowskiego w "Tak jest". Co komu po tym wszystkim, jeżeli umyka gdzieś kluczowe zagadnienie ? Przecież istnieje pewna prawidłowość. Jeżeli ktoś nie chce dziecka, niech zapobiega zapłodnieniu.
Co do publicznych, medialnych wyskoków osób oznajmujących "że w razie czego się wyskrobie" zdecydowanie skierowałbym stwierdzenie Ronalda Reagana "zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić." Ponadto, nigdy nie zrozumiem jak coś tak bardzo osobistego można wywlekać na światło dzienne i czynić z tego narzędzie do zwalczania "wrogiej ideologii" ?
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2016, 22:55 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: A co Wy na to !!!???

304
Wczesną wiosną 2010 roku, ówczesny prezes NBP Sławomir Skrzypek uznał, że nasz kraj nie potrzebuje już potencjalnego wsparcia Międzynarodowego Funduszu Walutowego w postaci możliwości korzystania z elastycznej linii kredytowej. Tym bardziej, że za sam dostęp do tej linii Polska musiała płacić grube pieniądze i nigdy z niej nie korzystała. Odmiennego zdania byli premier Donald Tusk oraz minister finansów Jan Vincent Rostowski, ale to do prezesa NBP należała ostateczna decyzja. 10 kwietnia 2010 roku Skrzypek ginie w katastrofie pod Smoleńskiem. Platforma do spółki z pełniącym obowiązki prezydenta Komorowskim w pośpiechu powołują na stanowisko szefa NBP Marka Belkę. Jego pierwszą decyzją było... przedłużenie linii kredytowej w MFW.



http://niewygodne.info.pl/artykul6/0294 ... nskiej.htm
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2016, 11:42 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: A co Wy na to !!!???

305
no i dobrze , jak pis braknie kasy na 500+ i na wcześniejsze emerytury i na podniesienie kwoty wolnej od podatku i na odszkodowanie za zdychające konie itd to bedą mogli sie pożyczyć od MFW :P
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2016, 13:32 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: A co Wy na to !!!???

306
Ludzi dobrej woli jest więcej. Niemen miał rację. Prosta historia. Tankuję na A2 a przy kasie okazuje się, że nie mam karty... Pech... I w tym momencie podchodzi do mnie Pan Staszek. Pan Staszek przed chwilą nalewał mi paliwo. I co słyszę? Panie Filipie, ja za Pana zapłacę a Pan mi przeleje... Mówię, że głupio trochę. Na co Pan Staszek - zawsze płacę za zapominalskich I jeszcze nigdy nikt mnie nie oszukał...

POLSKO... JESTEŚ NAJLEPSZA.

PS. 30 minut rozmowy z tym dobrym człowiekiem naładowało mi akumulatory na kilka tygodni. Dziękuję!!!
:zulus:
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2016, 13:44 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: A co Wy na to !!!???

308
500+?

Każdy system motywacyjny tworzy takie cuda. Dlatego należy stosować wyłącznie proste rynkowe zasady gdzie przełożenie przyczyny na skutek jest proste i nie ma czego hackować. Np. obniżyć podatki i podwyższyć kwotę wolną od podatku. Proste?

http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/ro ... 07304.html
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2016, 17:01 przez civilmonk, łącznie zmieniany 2 razy.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: A co Wy na to !!!???

310
victoria pisze:
Wczesną wiosną 2010 roku, ówczesny prezes NBP Sławomir Skrzypek uznał, że nasz kraj nie potrzebuje już potencjalnego wsparcia Międzynarodowego Funduszu Walutowego w postaci możliwości korzystania z elastycznej linii kredytowej. Tym bardziej, że za sam dostęp do tej linii Polska musiała płacić grube pieniądze i nigdy z niej nie korzystała.

http://niewygodne.info.pl/artykul6/0294 ... nskiej.htm
To sie nadaje do teorii spiskowych — prędzej uwierze że użyto kosmicznej technologii przez ludzi powiązanych z międzynarodowym funduszem walutowym by rozwalić tupolewa — niż świadomy udział władz rosji w tym wypadku.
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2016, 0:21 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: A co Wy na to !!!???

316
Dziś znów ktoś mnie zachęcał bym poszedł w politykę i wprowadził normalność. Jak się dorobię jakiś zer na koncie by być niezależnym to pójdę. Kto na mnie zagłosuje? :-)
Ale ostrzegam - na początku kampanii prezydenckiej za 10/15 lat najpierw wyznam publicznie wszystkie moje grzechy by przeciwnicy mieli łatwiej tj. trudniej ;)
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2016, 19:14 przez civilmonk, łącznie zmieniany 2 razy.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: A co Wy na to !!!???

322
narodowi "patrioci" z pisu szukając kasy na spełnienie chociaż częsci swych obietnic wyborczych sprzedają Polske swiatowej korporacji produkujacej chemicznie gówniane zarcie
Ostatnio zmieniony 13 paź 2016, 18:45 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: A co Wy na to !!!???

323
...Umowa będzie negocjowana 18 października, a polski rząd dopiero tworzy analizy dotyczące liczącego 1600 stron dokumentu. To kompromitujące. Polski rząd nie wie zatem, co się w tej umowie znajduje.....
:(
Ostatnio zmieniony 13 paź 2016, 18:52 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: A co Wy na to !!!???

325
Pis i Kukiz zrobili z Polaków idiotów , poprzednia ekipa miała wiele grzechów ale ci teraz pod płaszczykiem swietojebliwości i kukizowej obłudy walą smrodem kazdego dnia
Ostatnio zmieniony 14 paź 2016, 9:04 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: A co Wy na to !!!???

326
Apropo aktualnej ciągle aborcji.

Skoro dowody na to iż psy osiągają dojrzałość intelektualno / emocjonalną dwuletniego dziecka są silniejsze niż dowody na to iż zapłodniona komórka ma świadomość to czy należy:

a) wprowadzić prawo zezwalające na eutanazję dzieci do lat 2
b) wprowadzić prawo zakazujące eutanazji psów oraz karać ich zabicie / znęcanie się nad nimi analogicznie jak tego typu czyny wobec dwu-letnich dzieci?

Prawo musi być przecież spójne i opierać się na faktach a nie na wierze tego czy owego.
Ostatnio zmieniony 26 paź 2016, 8:13 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: A co Wy na to !!!???

327
Natknęłam się taką wypowiedź, nie powiem w jakim temacie by nic nie sugerować, ale czy te słowa są słuszne?
Nigdy, nigdzie, nikomu, w żadnych okolicznościach – politycznych, osobistych, jakichkolwiek – nie wolno w twarz wykrzykiwać, że ma zawisnąć, że ma wypierdalać, że ma zniknąć, że nie ma prawa żyć. Po prostu.
Ostatnio zmieniony 01 lis 2016, 20:36 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: A co Wy na to !!!???

328
Uogólnienie. Wolno czy nie wolno. Pytaniem jest czy się powinno, bo dyktowanie to co komu wolno a co nie wolno dla mnie podpada pod sam cytat. Ładne słowa, ale imho jak na takie słowa, nic nie znaczące. Wypierdalać powinien ten, kto wszedł wbrew komuś w czyjeś życie, zawisnąć ten, kto został skazany na śmierć, a prawa nie ma żyć ten, kto takim prawem został obciążony. Każdy sobie dyktuje co powinien, a co nie, co kraj to obyczaj, co kraj to prawa moralne. Nie da się żadnymi prawami ogarnąć całego świata, zawsze będzie pokrzywdzony. Jak dla mnie ten cytat to kolejne prawa, kolejne zasady, kolejne kajdany, nie ważne że różowe i puchate. A czy tak po prostu powiedzieć coś do kogoś? Można powiedzieć do każdego co się chce, niezależnie co to jest, a czy się powinno - o tym już świadczą konsekwencje czynu. Problem się pojawia, gdy czegoś powiedzieć w ogóle nie można - wtedy trzeba właśnie wypierdalać, ale osobiście :cool:
Ostatnio zmieniony 01 lis 2016, 20:50 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 2 razy.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: A co Wy na to !!!???

329
Dukaj to ładnie zobrazował w Czarnych Oceanach. Każdy może sobie kupić mikrodrona który cały czas filmuje jego otoczenie. Każde zachowanie odczuwane przez kogoś jako naruszenie jego praw może być zaskarżone a dowodem są nagrania mikrodrona. Reszta to kwestia kogo stać na jakich prawników. Wolny rynek.
Ostatnio zmieniony 01 lis 2016, 22:59 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: A co Wy na to !!!???

330
Jak dla mnie właśnie do tego prowadzą wszelkie regulacje, a w przypadku tego co pisał dukaj jeszcze pieniądze. Ludzie choć pierdolnięci mają w sobie wiele miłości, ale pieniądz i prawa, przychylność ze strony systemu, wszystko niszczy. Powinno być tak jak kiedyś, bez władz, bez praw, jak w rodzinie. Słowianie mięli sobie wioski, z niektórymi byli za pan brat, z niektórymi niekoniecznie, tak jest i było zawsze, tak jest do dzisiaj w każdej przeciętnej rodzinie. Żadnych praw, żadnych regulacji, ale jak w rodzinie - jeśli rodzina nie lubi, gdy ktoś pierdzi przy stole, to się go od stołu wyprosi, nawet jeśli to syn czy brat. Ale ten brat może znaleźć lub założyć sobie rodzinę. Nie było żadnego szefa, jedynie na czas wojny, wyłaniano silnego przywódcę - wojewodę - i tylko na czas owej wojny, ktoś, kto potrafi poprowadzić ludzi. I tak żyli sobie, dopóki pieniądz i religie ich nie dopadły. Dopóki chrześcijanie nie zaczęli wybijać im zębów za jedzenie mięsa w piątek, dopóki nie kazano płacić za uprawę pola. Kurwa jak tak sobie myślę, kapitalizm, komunizm, prawa, lewa, ze skrajności w skrajność, ludzie chyba dawno zapomnieli, że ma się to na co się zasłużyło, a jest się z tymi, których się kocha, a nie z którymi warto, opłaca się albo się przyzwyczaiło. Całe to super dobro, religie, pieniądze, regulacje, prawa, prawa moralne, wszystko tylko żeby poróżnić ludzi i wepchnąć ich do tej samej klatki, żeby się zagryźli i nie dać im możliwości po prostu przestania w to grać. A ludzie jeszcze mówią, że tylko tak można :ech:
Ostatnio zmieniony 02 lis 2016, 0:28 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Wróć do „Polska polityka, polscy politycy”

cron