Re: Palikot.

61
A widzisz, taki Kwasniewski jest jedynym prezydentem, którego wybrano na drugą kadencję i to w I turze. To o czymś swiadczy!!! I (to już wiele razy podkreślałem) dalekosiężna polityka ekonomistów z SLD wprowadziła Polskę na droge dynamicznego rozwoju gospodarczego. Jedynym zastrzeżeniem do lewicy jakie mam jest mój (negatywny) pogląd w sprawie popierania przez nich tzw. "praw dlla mniejszości seksualnych"
P.S. W polityce znany jest tzw. "efekt wahadła" w tej chwili odchylilo sie ono mocno w prawo, lecz w koncu szybko zacznie się ruch na lewo! Czy skorzysta na tym pan Napieralski, czy inny poiliyk z jego opcji, to pokaże czas. Na razie jest czas Platformy, a PiS (mam taką nadzieje szybko podzieli los AWS-u.
Ostatnio zmieniony 28 lip 2010, 19:27 przez t.oskar, łącznie zmieniany 3 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Palikot.

62
moim skromnym zdaniem nalezy stopniowo ograniczać pomoc bezpośrednią ludzią a rozwijać pośrednią z drastycznym wzrostem socjalu na dzieci
To jest nas dwóch tylko jak wspomniałem... z pustego to i Salomon itd. ... po za tym jest to szalenie niepopularne wyjście ograniczenie pomocy bezpośredniej. Nie oszukujmy sie ale zostaliśmy przyzwyczajeni że państwo "ma dać"... za długo Iksiński dostawał rybe żeby teraz ukontentował się wędką... a socjal dla dzieci? Leży na dnie i dogorywa... ciężko bedzie zwłaszcza biorąc pod uwagę że w kasie puchy.

Założenia programowe masz w sumie słuszne bo potencjalnych przedsiębiorców trzeba zachęcić ale obniżac podatki można w momencie kiedy państwo na to stać. Prawda jest taka że wszystkie ekipy postawiły na inwestorów zagranicznych którzy i tak maja tyle ulg że Polska stała się dla nich rajem (chyba lepiej mają tylko w Chinach) a zapomniano o rodzimych inwestorach. Tymczasem zobacz co jest grane nawet na przykładzie Fiata... za to wielu Polaków pozakładało interesy za granicą bo jest taniej, łatwiej, szybciej... ci co mają już pracę na zachodzie to raczej do kraju nie wrócą. To są olbrzymie straty dla skarbu państwa. Tymczasem co dla nich robia kolejne ekipy? Nic... i nie mówię że tylko PiS powinien bić się w piersi chociaż może najgłośniej bo wszystkim wokół zarzuca wine a swojej indolencji w tym temacie nie widzi.
Ostatnio zmieniony 28 lip 2010, 19:32 przez Jatagan, łącznie zmieniany 2 razy.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Palikot.

63
Socjal na dzieci? Bzdura! Przecież najpłodniejsze są społeczeństwa najuboższe. Wzrost nędzy to wzrost dzietności. Bo ludzi wtedy już nie stać na żadne inne "zabawy i rozrywki" oprócz tej "najstarszej w świecie". Kościół kiedyś głosił tak: "Da Pan Bóg dzieci, da i na dzieci!"
A i zdrowotność "dojrzałego społeczeństwa" wzrasta, gdyz wskutek "selekcji naturalnej" umierają młodo najsłabsze jednostki. Tak już bywało w historii....
Ostatnio zmieniony 28 lip 2010, 19:38 przez t.oskar, łącznie zmieniany 3 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Palikot.

64
Tak ale nie możemy ulegać komisjii europejskiej bo ta ma taki humor. Jak mantrę powtórzę przykład stoczni, PiS groziło wetem na obrady PE żeby stocznia istaniała dłużej, Merkel Rostock obroniła, a Tusk dał d*py i oddał stocznię co powiedział jeden z byłych senatorów PO- pan Zaremba. Nie mówię o jakiś tam zasiłkach itp. ale becikowe to akurat było to co powinniśm wypłacać jak najcześciej. Oczywiście nalezy wspierać rodzimch inwestorów podobnie jak zagranicznych tylko niestety poza granicami naszego kraju jest większy kapitał. Tak z założenia nie jestem typowym PiSowcem ale bardziej UPR (właściwie WiP) któremu jednak nie podoba się styl politki pana Tuska gdyż jego główne założenia padają. In vitro- super sprawa refundować ale ja bym te pieniądze wyłożył na pomoc młodym rodziną by w naturalny sposób rodziły dzieci gdyż odsetek skuteczności bedzie większy. Wprowadził bym jeszcze bony naukowe i refundację studiowanie poza obrębem własnego miasta (zarowno dla lokatorów jak i wlaścicieli) co wyrównalo by szansę młodzieży. Tego jak wg. mnie powinna iść polityka jest jeszcze wiele ale co tu dużo mówić jak g...... mogę, kto popierał Kwaśniewskiego nie mam pojęcia ale to się okaże dopiero. Mam nadzieję, że SLD nie wróci już nigdy do pełni władzy.
Ostatnio zmieniony 28 lip 2010, 19:48 przez Michall, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Palikot.

65
Primo, pieniądze na ratowanie stoczni zagrabił Rydzyk. Secundo, albo jestesmy w UE, albo nie. A jesli jestesmy, tomwynikaja z tego określone konsekwencje.
Mam nadzieję, że SLD nie wróci już nigdy do pełni władzy.
SLD pełni władzy nigdy nie mialo. Kulą u nogi był koalicjant, PSL, ta polityczna prostytutka , która za "stołki" wysługuje się każdej partii. Teraz psuje powietrze Platformie, a gdyby była taka koniunktura "dawałaby d*py" nawet PiS-owi.
Ostatnio zmieniony 28 lip 2010, 19:57 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Palikot.

66
Super ale PiS miał gdzieś jak się wkurzył na swoich koalicjantów i zarzadził wybory mimo niesprzyjającemu czasu. Secundo to jakoś Merkel jest w UE i stocznie w Rostocku stoją więc można. Skąd pomysł, że Rydzyk zagrabił pieniadze na Stocznie przecież chyba PO mu ich nie dało, ten facet ma wiele na karku ale raczej nie to.
Ostatnio zmieniony 28 lip 2010, 20:17 przez Michall, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Palikot.

68
No ale te cegiełki to był jego pomysł... jeden z wielu na wydojenie kasy ale mniejsza o wiekszość bo z tematy Palikota przewędrowaliśmy przez III rzeszę i reformy a traz stocznie... w takim tempie zaraz zahaczymy o seksualność morświnów ;)
Ostatnio zmieniony 28 lip 2010, 20:49 przez Jatagan, łącznie zmieniany 2 razy.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Palikot.

69
Palikot w sposób "niekonwencjonalny" obnażał wszystkie nonsensy. O Rydzyku też chyba kiedyś coś wspominał....
Ostatnio zmieniony 29 lip 2010, 11:47 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Palikot.

70
t.oskar pisze:A widzisz, taki Kwasniewski jest jedynym prezydentem, którego wybrano na drugą kadencję i to w I turze. To o czymś swiadczy!!! I (to już wiele razy podkreślałem)
A o czym świadczy sukces wyborczy Tymińskiego ?
A prawie 50 procent głosów na J.Kaczyńskiego ?

O czymś to świadczy fakt - tylko o czym ?
Ostatnio zmieniony 29 lip 2010, 21:06 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 2 razy.
JATAGANIE - ZDRÓWKA ŻYCZĘ !!!!!

Re: Palikot.

71
Grzegorz pisze:
t.oskar pisze:A widzisz, taki Kwasniewski jest jedynym prezydentem, którego wybrano na drugą kadencję i to w I turze. To o czymś swiadczy!!! I (to już wiele razy podkreślałem)
A o czym świadczy sukces wyborczy Tymińskiego ?
A prawie 50 procent głosów na J.Kaczyńskiego ?

O czymś to świadczy fakt - tylko o czym ?
Primo, o braku zaufania do znanych polityków. Rywalizacja pomiedzy Mazowieckim a Wałęsą (i w ogóle tzw. "wojna na górze") była samobójcza dla "strony solidarnościowej". Przypominam, że w tym samym mniej więcej czasie parę miejsc w Sejmie zdobyła Partia Przyjaciół Piwa.
Secundo, to jednak o 6 procent mniej niż na pana Komorowskiego, w sumie happy end.
A pan Kwaśniewski chociaż w pierwszej kadencji (rok 1995) ledwo pokonał Wałęsę,
Aleksander Kwaśniewski (SdRP) 6 275 670 35,11% II tura 9 704 439 51,72%
Lech Wałęsa 5 917 328 33,11% II tura 9 058 176 48,28%
ale w drugiej (rok 2000) znokautował wręcz rywali, zdobywając już w pierwszej turze więcej głosów niż pozostali kandydaci razem wzięci
Aleksander Kwaśniewski bezpartyjny
(popierany przez SLD, UP i SD) 9 485 224 53,90%
Andrzej Olechowski bezpartyjny (popierany przez SKL) 3 044 141 17,30%
Marian Krzaklewski RS AWS (popierany przez ZChN i PPChD) 2 739 621 15,57%
Jarosław Kalinowski PSL 1 047 949 5,95%
Andrzej Lepper Samoobrona RP 537 570 3,05%
Janusz Korwin-Mikke UPR 252 499 1,43%
Lech Wałęsa ChDRP 178 590 1,01%
Jan Łopuszański Porozumienie Polskie 139 682 0,79%
Dariusz Grabowski PRS 89 002 0,51%
Piotr Ikonowicz PPS 38 672 0,22%
Tadeusz Wilecki SN 28 805 0,16%
Bogdan Pawłowski bezpartyjny 17 164 0,10%
Razem 17 598 919 100,0%
Frekwencja 61,12%
A ludzie wtedy znali jego rządy już od 5 lat! Resume: Taki wynik to dowód wzrostu zaufania i to w rezultacie sprawowania rzadów!
P.S.
W temacie pana Palikota: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html
Ostatnio zmieniony 29 lip 2010, 22:26 przez t.oskar, łącznie zmieniany 3 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Palikot.

72
t.oskar pisze:PiS chce zrobić dokladnie to, co NSDAP w Niemczech po 1933 roku! Socjalistycznie i narodowo! No jeszcze dochodzi przyprawa z klerykalizmu, czyli:
http://www.bowness.demon.co.uk/buckle.jpg
t.oskar pisze:
Prawo i Sprawiedliwość to partia, która walczy o sprawiedliwszą Polskę
Gdyby mogli, to wszystkich przeciwników politycznych pozamykaliby w obozach koncentracyjnych, ewentualnie w łagrach. Skąd my to znamy?
:łałała:
Jatagan pisze:Dobra to skoro juz jedziemy po stoczniach to dawaj. Co PiS zrobił dla ratowania stoczni?

Doktryny politycznej Machiavellego nie znam ale wiem w jaki sposób Hitler zdobywał władzę i jaki w tym udział miał Goebbels. Jeśli twierdzisz że takie zagrywki są dziełem Nicolla to niech tak bedzie i nie "zmiekłem" To co robi PiS to dosć nieudolne próby odtworzenia nacjonalistycznych bojów rodem z Niemiec lat trydziestych ubiegłego wieku.
JATAGAN I JEGO KOLEGA T.OSKAR PRZEGRALIŚCIE DYSKUSJĘ - PRAWO GODWINA.
Przykro mi ;((

PAN MODERATOR CHYBA SIĘ ZGADZA ;)

Nie ma sensu dyskutować z ludźmi którzy porównują PiS do nazistów, NSDAP..
Ostatnio zmieniony 04 sie 2010, 9:06 przez bilu1939, łącznie zmieniany 3 razy.
"My jesteśmy tu gdzie wtedy, oni tam gdzie stało ZOMO"

-Jarosław Kaczyński

Re: Palikot.

73
Bilu... szukaj dyskutantów w zerówce... razem z Godwinem :) ... przykro mi :(
Chcesz podyskutować... podrośnij, chociaż emocjonalnie.
Dyskusja to wymiana poglądów... wiedziałeś? No to już wiesz... zawsze coś nowego,nie? :D
Ostatnio zmieniony 04 sie 2010, 10:55 przez Jatagan, łącznie zmieniany 3 razy.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Palikot.

74
Jatagan pisze:Dyskusja to wymiana poglądów...
Ja się nie chcę wymieniać poglądami.
Moje poglądy mi się bardzo podobają i nie chcę ich wymieniać.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2010, 20:23 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 2 razy.
JATAGANIE - ZDRÓWKA ŻYCZĘ !!!!!

Re: Palikot.

76
Jatagan pisze:To je sobie zatrzymaj... sobku :P
Nie powiedziałem ,że nie mogę się podzielić.
Powiedziałem ,że nie chcę przejmować cudzych.

Rozumie osoba ?
Ostatnio zmieniony 04 sie 2010, 20:29 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 2 razy.
JATAGANIE - ZDRÓWKA ŻYCZĘ !!!!!

Re: Palikot.

78
Dyskusja rządzi się swoimi prawami, a to jest akurat najbardziej szanowane w internecie. To nie są argumenty, to nie jest jest poparta argumentami merytoryczna dyskusja - porównujesz do faszystów, NSDAP, Hitlera przegrałeś. Nie muszę podrastać, trzymam się najbardziej rozpowszechnionych w Internecie praw. Myślę, że nie ma takiego który by się z tym nie zgodził, no chyba że weźmie pod uwagę moje poglądy polityczne i mnie skreśli bo popieram PiS.
Ostatnio zmieniony 05 sie 2010, 10:22 przez bilu1939, łącznie zmieniany 2 razy.
"My jesteśmy tu gdzie wtedy, oni tam gdzie stało ZOMO"

-Jarosław Kaczyński

Re: Palikot.

79
Te porównania nasuwaję się same! Zresztą może bardziej spodobają Ci się porównania z Iranem ajatollaha Chomeiniego? Też pasi i też jest w opozycji do wartości cywilizacji europejskiej.
Myślę, że nie ma takiego który by się z tym nie zgodził, no chyba że weźmie pod uwagę moje poglądy polityczne i mnie skreśli bo popieram PiS
O, sancta simplicitas :ahaha: http://www.slownik-online.pl/kopalinski ... 7FFBC7.php
P.S. Bilu jesteś tam, gdzie wtedy stali KRZYŻACY :r:
Ostatnio zmieniony 05 sie 2010, 12:55 przez t.oskar, łącznie zmieniany 3 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Palikot.

80
Perska cywilizacja jest duzo starsza od europejskiej i jesli mam byc szczera to europejska jest wtorna wobec perskiej a nie na odwrot, tak off-topowo.
Ostatnio zmieniony 05 sie 2010, 12:59 przez asmaani, łącznie zmieniany 2 razy.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Palikot.

81
A co ma Chomeini do perskiej cywilizacji? Jako zaciekły islamista był jej śmiertelnym wrogiem! On był fundamentalistą islamskim, a ci z pod pałacu fundamentalistycznymi "katolami" (nie mylić z katolikami, bo ci godni są szacunku).
Ostatnio zmieniony 05 sie 2010, 13:05 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Palikot.

82
Kochany Bilu... to że dla ciebie jedyną merytoryką posługują się dwie osoby w tym kraju (Rydzyk i Kaczyński) to nie znaczy że reszta osób na tym czy innych forach również ma tak uwazać. Argumenty popierające porównanie podałem, jeśli z którymś się nie zgadzasz masz prawo a jeśli chcesz pogadać na ten temat to zacytuj i powiedz co cię boli w takiej argumentacji... pogadamy. A jeśli do ciebie trafiają tylko argumenty z dyskusji konia z wożnicą... w takim razie sorka i pogadaj z koniem. Duży ma łeb to cię wysłucha ;)
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska polityka, polscy politycy”

cron