Re: W jakiej partii politycznej jesteście / jakiej sympatyzujecie ?

181
t.oskar pisze:I te wszystkie zarzuty korupcyjne (w tym przeciwko panu Cimoszewiczowi) zostały obalone. Lecz jak to w przysłowiu, "rzuć w kogoś gównem, zawsze coś się przyklei". To co piszesz mogło spowodować tylko chwilową "zapaść".l Lecz przyczyny utraty elektoratu przez lewice byly dokladnie takie, jak w poprzednim moim poscie.
Najlepszym ustrojem jest monarchia
A może dyktatura :co:
art. 256 kodeksu karnego
Jeśli nie, to może być na przykład:
sprawdzasz moją cierpliwość?

daruj już sobie, z równowagi mnie nie wyprowadzisz, na żadną rozróbę więc nie możesz liczyć...

a inni co już mieli o Tobie pomyśleć, to już pomyśleli...

victoria
Ostatnio zmieniony 29 mar 2013, 16:31 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: W jakiej partii politycznej jesteście / jakiej sympatyzujecie ?

182
t.oskar pisze:
t.oskar pisze:I te wszystkie zarzuty korupcyjne (w tym przeciwko panu Cimoszewiczowi) zostały obalone. Lecz jak to w przysłowiu, "rzuć w kogoś gównem, zawsze coś się przyklei". To co piszesz mogło spowodować tylko chwilową "zapaść".l Lecz przyczyny utraty elektoratu przez lewice byly dokladnie takie, jak w poprzednim moim poscie.
Najlepszym ustrojem jest monarchia
A może dyktatura :co:
TU BYŁY PORTRETY HITLERA I STALINA
art. 256 kodeksu karnego
Jeśli nie, to może być na przykład:
sprawdzasz moją cierpliwość?

daruj już sobie, z równowagi mnie nie wyprowadzisz, na żadną rozróbę więc nie możesz liczyć...

a inni co już mieli o Tobie pomyśleć, to już pomyśleli...

victoria
sorry, ale to nie jest temat o mnie....
jeśli będziesz kontynuował, Twoje posty zostaną skasowane, tutaj nie da się przenosić postów z ankiet
victoria
Ostatnio zmieniony 30 mar 2013, 14:21 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: W jakiej partii politycznej jesteście / jakiej sympatyzujecie ?

185
T.oskarze, to czy mój poziom inteligencji Ci odpowiada czy nie, w tym temacie jest bez znaczenia. Ponieważ z ankiet nie da się przenosić postów, nie mogą zostać umieszczone w koszu i tylko dlatego zostają kasowane. Uprzedzałam, gdybyś nie zauważył.
Zajmij się pisaniem postów na temat, jeśli masz coś do powiedzenia.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2013, 20:36 przez victoria, łącznie zmieniany 2 razy.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: W jakiej partii politycznej jesteście / jakiej sympatyzujecie ?

186
Tom nie kasuj tego co w postach jest na temat. Przypominam, ze napisałem w jednym z postów tegoż wątku,ze jednym z głównym powodem spadku elektoratu lewicy było poparcie dla ZBOCZEŃCÓW i tu właśnie nazwanie zboczenia pederastii zboczeniem tak Ci się nie spodobało. Normalny człowiek uznał by to za oczywistość, Ty widocznie masz z "homosiami" coś wspólnego i dlatego ich bronisz. A w tym wątku zamiast zająć się idiotyzmami usera "JA" który nawet nie potrafi prawidłowo wyrazić się w polskim języku histerycznie zareagowałaś na kpinę z jego "ciągotek monarchistycznych". Chyba jasne,ze dalszym krokiem takiego rozumowania byłaby dyktatura, takich ludzi, jak na skasowanych przez Ciebie fotkach. Bo monarchia w stylu dajmy na to brytyjskim jest tylko symboliczna i właściwie tam panuje demokracja, gdyż tam królowa ma mniejszą władze niż niejeden prezydent w niejednej republice. Ale durnemu userowi "JA' marzy sie "samodzierżawie" i z tego należy kpić, jak z każdej jego głupoty.
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2013, 15:15 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: W jakiej partii politycznej jesteście / jakiej sympatyzujecie ?

187
Ja być normalny człek podobno (zależy jaką skalę "normalności" przyjąć ) i jakoś homoseksualistów pederastami bądź zboczeńcami nie nazywam. To przez wzgląd na fakt, że określenia te są jednoznacznie odczytywane jako obraźliwe bez względu na czyjąś orientację seksualną, poniżające i mające okazać pogardę. Pojmuję naturalnie wątpliwości co do zmiany ich znaczenia ale i również przyczyny dlaczego im ulegały. Dziś przykładowo osób z widocznym schorzeniem, wadą rozwojową, ułomnością nie nazywa się powszechnie kretynami od kretynizmu, debilami od debilizmu i mongołami od mongolizmu itd. . Wyszły praktycznie z obiegu i pokutują na marginesie wulgaryzmów, czyli świadomego obrażania drugiej jednostki ludzkiej. Tym samym są społecznie nieakceptowalne a pewne wymogi poprawnych relacji miedzy ludzkich wskazują na ich niestosowność.
Oskar, zazwyczaj konkretna akcja wywołuje reakcję. Nie mam blado zielonego pojęcia, czy to chciałeś zawrzeć swoją opinię, sprowokować czy zwyczajnie obrazić. Należy się jednak liczyć z tym, że jak my kogoś traktujemy tak i sami będziemy potraktowani. Nazywanie więc Ja?! "durnym userem" przekracza po prostu normy kultury osobistej nie wspominając o tym, że może być zwyczajnie krzywdzące wobec drugiej osoby. Z przykrością wyciągam konsekwencje z tego tytułu, otrzymujesz ostrzeżenie.
Przede wszystkim jednak proszę Ciebie jak kolegę z forum z którym niejednokrotnie przecież miałem przyjemność dyskutować na przeróżne tematy o nieużywanie tego typu zwrotów wobec innych użytkowników. Również o zachowanie umiarkowania i zdrowego rozsądku w nazewnictwie, mogącym jednoznacznie być uznane za obraźliwe wobec mniejszości w tym homoseksualnych.

Wszystkich uczestników dyskusji natomiast proszę o powrócenie do tematu.
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2013, 19:30 przez Abesnai, łącznie zmieniany 3 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: W jakiej partii politycznej jesteście / jakiej sympatyzujecie ?

188
Jakiś czas temu była tu dyskusja o jednomandatowych okręgach wyborczych, ruchu oburzonych itp...
Na Onecie ciekawie jest napisane:

"W systemie jednomandatowym PO miałaby 306 posłów

Dzięki Platformie Oburzonych znów głośno zrobiło się o jednomandatowych okręgach wyborczych. W obecnej chwili jednak żadna partia nie opowiada się za takim rozwiązaniem. Co poniekąd może dziwić, bo według analizy "Polityki", gdyby JOW-y obowiązywały w ostatnich wyborach, Platforma Obywatelska miałaby ogromną większość w Sejmie, bo aż 306 posłów.
......................................................................................................
Z symulacji tygodnika wynika, że gdyby JOW-y obowiązywały w wyborach w 2011 roku, to ugrupowanie Donalda Tuska odniosłoby miażdżące zwycięstwo, a w Sejmie znalazłyby się tylko trzy partie. Platforma miałaby 306 posłów (66,5 procent), PiS 151 (32,9 procent), a PSL tylko trzech.

Jeśli tak wyglądałby Sejm, to Platforma Obywatelska i PSL miałyby razem większość umożliwiającą zmianę konstytucji. Jedyna opozycyjna partia miałaby o ośmiu posłów mniej niż obecnie."

To przykład jak ludzie rzucają się na chwytliwe hasła bez wnikliwej analizy czy nawet głębszego zastanowienia się. Gdyby wprowadzono JOW tak jak chcą tego zmieleni, oburzeni to wzmocniło by to opcję polityczną (opcje polityczne) przeciw którym walczą :)

Swoją drogą nic nie słyszałem o tej demonstracji, która miała być, czy też była 20 marca w Wa-wie. Reiv nie pokazuje się coś ostatnio.
Wie ktoś czy się odbyła i czy dużo ludzi było? Domyślam się, że niewypał.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2013, 11:32 przez Mistyk, łącznie zmieniany 2 razy.
"Przekraczanie dualizmów umysłu to doskonały pogląd,
Uspokojony i cichy umysł to doskonała medytacja,
Spontaniczność to doskonałe działanie,
A kiedy wszystkie nadzieje i lęki umierają, osiąga się cel."
Pieśń Mahamudry Tilopy

Re: W jakiej partii politycznej jesteście / jakiej sympatyzujecie ?

189
no i to jest wymarzony kandydat na ...? no właśnie nie wiem na co
na występy chyba :)

z budowaniem domu szło mu też artystycznie

wolałabym by śpiewał

jego porachunki z kolegami też nie nastrajały mnie optymistycznie

ale może to wymarzony gość na lidera partii bylejakiej

jak dzieci jak w piaskownicy
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2013, 12:15 przez baabcia, łącznie zmieniany 3 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: W jakiej partii politycznej jesteście / jakiej sympatyzujecie ?

190
Przypominam, ze napisałem w jednym z postów tegoż wątku,ze jednym z głównym powodem spadku elektoratu lewicy było poparcie dla ZBOCZEŃCÓW i tu właśnie nazwanie zboczenia pederastii zboczeniem tak Ci się nie spodobało. Normalny człowiek uznał by to za oczywistość...

Oskarze...

Faktem jest, że ludzi zdrowych na umyśle praktycznie nie ma; na dziesiątki, a może nawet setki tysięcy trafi się może jeden taki egzemplarz i to jeszcze daleko mu będzie do normalności...
Autor: Fiodor Dostojewski, Zbrodnia i kara

Normalność nie jest kwestią statystyki.
Orwell


"Przede wszystkim zbrodnia jest normalna, ponieważ społeczeństwo bez zbrodni jest niemożliwe
Émile Durkheim: Zasady metody socjologicznej. Warszawa rok 2000: PWN, s. 101
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2013, 9:34 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: W jakiej partii politycznej jesteście / jakiej sympatyzujecie ?

191
Całkowicie się z tym zgadzam, "że ludzi zdrowych na umyśle praktycznie nie ma".

Nie da się podzielić ludzi na normalnych i nienormalnych.
Nie ma jakiegoś ścisłego i dającego się praktycznie zastosować kryterium normalności.

Co dla Ciebie Oskarze będzie normalne, dla kogoś innego będzie odchyłem od normy. A jest tak dlatego, że nie ma uniwersalnych norm.
Nie da się wszystkiego podzielić na czarne albo białe. W sumie nic nie jest całkowicie czarne ani zupełnie białe (dobre/złe).
Jest natomiast nieskończona ilość odcieni szarości.
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2013, 14:36 przez Mistyk, łącznie zmieniany 2 razy.
"Przekraczanie dualizmów umysłu to doskonały pogląd,
Uspokojony i cichy umysł to doskonała medytacja,
Spontaniczność to doskonałe działanie,
A kiedy wszystkie nadzieje i lęki umierają, osiąga się cel."
Pieśń Mahamudry Tilopy

Re: W jakiej partii politycznej jesteście / jakiej sympatyzujecie ?

193
To to ze w jednomandatowych okregach kandydat byłby bardziej zalezny od wyborców niz od lidera układajacego listę wyborczą..I w wielu mógłby wygarc nie ten na którego postawiła partia lecz ten ktoremu bardziej ufaja wyborcy...Tak napisałeś..
Ale czy nie oto włąśnie chodzi ..??
Czy nie oto chodzi by rozwinac samorządność od gminy do województwa i kraju..Czy nie oto chodzi by obywatel czuł sie gospodarzem u siebie i by mógł wymagac od swojego reprezentanta by
spełniał postulaty tych którzy go wybrali..? Czy nie chodzi o to by zastapic I sekretarza i jego dworskiej świty tymi któryz w d**ie maja ceremoniał a bardziej boja sie opinii wyborców ??
Czy nie oto chodzi ze gdy wyborcy stwierdza ,że np "szafa" która postawili w lewym rogu lepiej sie sprawdzi w prawym ???
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2013, 20:25 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: W jakiej partii politycznej jesteście / jakiej sympatyzujecie ?

194
Jaja_ko Łosiu liberał a nawet libertyn (?) ja jako przyjaciel Pana Jana Pali :kotek: będę na niego głosował aż do śmierci. Tak mi /dopomusz Buk./
Obrazek
A teraz poważnie.
Sznuję Jana Pali :kotek: i będę być może głosował na jego burleskowe ugrupowanie.
Dlaczego?


Zawsze trzeba miec jakieś za i przeciw. Demonizowanie Jan P. i jego ugrupowania jest tylko demonizowaniem i niczym innym.
Mamy swoje sitka polityczne w mózgu i powinniśmy z nich korzystać.

Łosiu trzpiot na poważnie
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2013, 10:19 przez Łosiu, łącznie zmieniany 3 razy.
;)

....

Re: W jakiej partii politycznej jesteście / jakiej sympatyzujecie ?

196
jak się nazywa moderator w partii? bo user to członek - a były to fiut cytowany przez media

jak to trzeba mieć na wszytskich oku - potem się ciągnie jak smród po gaciach - swoja drogą media potrafią wykreować z jednego słowa wojnę nie tylko idiotę

niby noramalnych wyznacza


Obrazek
ale

taki eksces czy Nobel pokazuje, że na pierwszy rzut oka nie wszystko jasne

eksces pozytywny

Obrazek


polityczny wątek trzeba się znać na wojnach!
Obrazek


a Nobel - dla tumana to i tak zawsze 'żyd pewnie' i zlewka
Obrazek
co by nie gadać Putin lubi takie babeczki jak ogień!


dalej stawiam na ostry rozum bez niego kibol, naziol i hitlerek z kwa-puchą, podpuchą
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2013, 11:44 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: W jakiej partii politycznej jesteście / jakiej sympatyzujecie ?

198
Trzeba wyjść z założenia, że możemy głosować, ale nie musimy.

Abstrachując od demagogicznych nawoływań anarchistów do bojkotu wszelkich wyborów Ja sądzę,
że warto poprzez jednoosobowe osobiste głosowanie zająć stanowisko, wyraźić swą dezaprobatę
lub poparcie i wskazać osoby które będą przez nas utrzymywane i które będą nam służyły przez lata do następnych wyborów.

ło
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2013, 14:58 przez Łosiu, łącznie zmieniany 2 razy.
;)

....

Re: W jakiej partii politycznej jesteście / jakiej sympatyzujecie ?

199
Ja tam jestem antypolityczny. Całą małpiarnię wymienioną w ankiece i ich poprzedników, począwszy od poziomu radnego wojewódzkiego najchętniej bym widział na stryczkach, z ranami wylotowymi po pociskach albo z bardzo wysoką zawartością w organizmie substancji toksycznych. Najlepiej wszystkich, wszak jeśli na fermie kurzej jedna kura dostaje ptasiej grypy, to się wybija całą fermę. W przypadku polskiej małpiarni może znalazłby się jeden w miarę uczciwy polityk, ale wątpię w to.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2013, 22:00 przez Gollum, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: W jakiej partii politycznej jesteście / jakiej sympatyzujecie ?

208
Nie mógłbym być członkiem żadnej partii, bo wszędzie występuje dyscyplina partyjna.

W wyborach poprę to ugrupowanie, które w swym programie wyborczym uzna za wskazane wprowadzenie zmian w obowiązującej konstytucji, o ile to będzie możliwe. Być może zaistnieć taka sytuacja, iż należy zasiąść przy nowym okrągłym stole nad opracowaniem nowej konstytucji, na miarę 21 wieku, dla dobra Polski i Polaków.
Wiele innych spraw również wymaga gospodarskiej debaty, ale to nie ten temat.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2014, 19:52 przez Adaśko, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: W jakiej partii politycznej jesteście / jakiej sympatyzujecie ?

209
Nie popieram żadnej partii i nie sądzę by to się miało zmienić w najbliższej przyszłości. Jestem zdecydowany, tzn. nie waham się w tej kwestii.
Nie będę wybierał już więcej "mniejszego zła" więc nie wybieram się na żadne wybory.

Do nie dawna krzywo patrzyłem na ludzi z takim podejściem. Zmieniłem ostatnio jednak zdanie, po tym jak zorientowałem się, czy też przejrzałem na oczy jakie to cuchnące bagno jest ta cała polityka. Wszystkie główne media biorą w tym udział - nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości. Dlatego ograniczyłem telewizję praktycznie do zera. Polecam to wszystkim - zobaczycie jak pozytywnie to wpłynie na wasze zdrowie (nie tylko psychiczne, ale i oczy, kręgosłup (jeśli zamiast gapić się w to pudło wyjdzie się np. na spacer) itd...).
Ostatnio zmieniony 16 sty 2014, 14:05 przez Mistyk, łącznie zmieniany 2 razy.
"Przekraczanie dualizmów umysłu to doskonały pogląd,
Uspokojony i cichy umysł to doskonała medytacja,
Spontaniczność to doskonałe działanie,
A kiedy wszystkie nadzieje i lęki umierają, osiąga się cel."
Pieśń Mahamudry Tilopy

Wróć do „Polska polityka, polscy politycy”

cron