Re: Wezwanie do tworzenia uczciwej partii

1
Wzywam ludzi uczciwych i wrażliwych na zło do tworzenia uczciwej partii. W tej chwili nie widzę w Polsce takiej partii. Najwartościowszym ugrupowaniem, wśród tych które są w Sejmie, wydaje się PiS, ale to też nie jest uczciwa partia.

Poparcie przez PiS napaści USA na Irak oraz udziału wojska polskiego w okupacji Iraku jest kompromitacją moralną tej partii.

Czy działacze PiS nie mają żadnych podejrzeń w sprawie zamachu z 11 września 2001? Czy naprawdę wierzą że był to wyłącznie "atak terrorystów na USA"? Zamykanie oczu na podejrzenia w sprawie zamachu z 11 września 2001 i popieranie napaści na inne państwa pod pretekstem "wojny z terroryzmem" wystawia PiS złe świadectwo.

I to są tylko najbardziej kompromitujące dla PiS fakty.

W hierarchii wartości uczciwej partii na pierwszym miejscu musi stać PRAWDA, PRAWOŚĆ I WALKA ZE ZŁEM.

Poniżej przedstawiam listę spraw w których członkowie uczciwej partii powinni być zgodni:

KIEROWANIE SIĘ PRZEZ PARTIĘ PRAWDĄ I PRAWOŚCIĄ JAKO NACZELNYMI ZASADAMI.

POPARCIE ISTNIENIA I SUWERENNOŚCI PAŃSTWA POLSKIEGO.

PROWADZENIE POLITYKI W INTERESIE PAŃSTWA POLSKIEGO I SPOŁECZEŃSTWA POLSKIEGO.

WALKA Z KORUPCJĄ I BEZPRAWIEM.

DĄŻENIE DO PRAWDY O WYDARZENIACH Z 10 KWIETNIA 2010.

DĄŻENIE DO PRAWDY O "WYPADKACH", "SAMOBÓJSTWACH" I INNYCH TAJEMNICZYCH ZGONACH ORAZ JAWNYCH ZABÓJSTWACH.

DĄŻENIE DO PRAWDY O WSPÓŁPRACOWNIKACH SŁUŻB PRL, W TYM PRAWDY O BOLKU.

DĄŻENIE DO PRAWDY O ZAMACHU Z 11 WRZEŚNIA 2001.

DĄŻENIE DO PRAWDY O WIĘZIENIU I TORTUROWANIU LUDZI PRZEZ CIA W POLSCE.

POTĘPIENIE NAPAŚCI ZBROJNYCH NA INNE PAŃSTWA.

POTĘPIENIE UDZIAŁU WOJSKA POLSKIEGO W OKUPACJI IRAKU I AFGANISTANU.

POPARCIE DLA DEMOKRACJI.

W takiej partii jest miejsce zarówno dla osób zaliczających się do prawicy, jak i dla osób zaliczających się do lewicy. Ponieważ powinna ona zjednoczyć ludzi uczciwych i wrażliwych na zło, a tacy ludzie mogą być w różnych orientacjach politycznych.

Michał Sawośko
Ostatnio zmieniony 23 lip 2012, 23:38 przez Michał Sawośko, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Wezwanie do tworzenia uczciwej partii

3
Życie nie jest takie proste. I daleko wykracza poza ramy lewicy, czy prawicy, czy zupełnie innej opcji politycznej.

Wszyscy wiemy jak powinno być, ale kwestia tego - jak to zrobić ;) to jest pytanie.
Wszystko to co napisałeś to tylko ładne hasła, ale nic za tym nie idzie, żadna merytoryczna treść.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 24 lip 2012, 2:39 przez Reiv, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Wezwanie do tworzenia uczciwej partii

5
Obawiam się, że na początku każdy miewał ideały...ale potem zmieniało się myślenie na - chcę więcej kasy. Domyślam się co chciałbyś zrobić. Partię, która się wyłamie i realnie będzie blisko ludzi. Tylko jak długo? Do wyborów? Poza tym patrząc jak ludzie głosują to głównie jest PO i PiS. Nawet Palikot ledwie doczłapał chyba do miejsca trzeciego. Poza tym uczciwość to może być za mało. Podziały mogą się rozpocząć przy odmienności zdań i poglądów. Zwykle bywam szczery i uczciwy aż do bólu, ale...czy zaakceptowałbyś mnie w partii wiedząc, że...jestem za państwem laickim(serio szkoda czasu i energii na przepychanki odnośnie religii), nie mam nic przeciw gejom(choć jestem przeciw próbie molestowania mnie - co niestety doznałem, ale nie wszyscy są tacy) i lesbijkom(nie mam nic przeciw Paniom), jestem za aborcją jako ostatecznością(głównie skupiłbym się na edukacji seksualnej), jestem kosmopolitą i nie cierpię rasizmu? A może zamiast tracić czas na starcia i wojny poglądów zajęlibyśmy się wkońću obywatelami i rządem? Co proponujesz?
Ostatnio zmieniony 27 lip 2012, 3:13 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Wezwanie do tworzenia uczciwej partii

7
KIEROWANIE SIĘ PRZEZ PARTIĘ PRAWDĄ I PRAWOŚCIĄ JAKO NACZELNYMI ZASADAMI.

Michał Sawośko wróć na Ziemie.

POPARCIE ISTNIENIA I SUWERENNOŚCI PAŃSTWA POLSKIEGO. _Mamy to

PROWADZENIE POLITYKI W INTERESIE PAŃSTWA POLSKIEGO I SPOŁECZEŃSTWA POLSKIEGO. _Mamy to

WALKA Z KORUPCJĄ I BEZPRAWIEM. _Zapomnij o tym.Tylko Ryby nie biorą!

DĄŻENIE DO PRAWDY O WYDARZENIACH Z 10 KWIETNIA 2010. _Prawdę już znamy

DĄŻENIE DO PRAWDY O "WYPADKACH", "SAMOBÓJSTWACH" I INNYCH TAJEMNICZYCH ZGONACH ORAZ JAWNYCH ZABÓJSTWACH. _Zapomnij o tym

DĄŻENIE DO PRAWDY O WSPÓŁPRACOWNIKACH SŁUŻB PRL, W TYM PRAWDY O BOLKU. _Po co? Chyba ze za twoje Pieniądze

DĄŻENIE DO PRAWDY O ZAMACHU Z 11 WRZEŚNIA 2001. _Tu już Przesoliłeś! Co Polskę obchodzi 11 WRZEŚNIA 2001?

DĄŻENIE DO PRAWDY O WIĘZIENIU I TORTUROWANIU LUDZI PRZEZ CIA W POLSCE. _Chyba zapomniałeś ze za to grozi Trybunał Stanu

POTĘPIENIE NAPAŚCI ZBROJNYCH NA INNE PAŃSTWA. _Tu naprawdę nie rozumie o co ci chodzi?

POTĘPIENIE UDZIAŁU WOJSKA POLSKIEGO W OKUPACJI IRAKU I AFGANISTANU. _To co mamy naszych Żołnierzy za to pozamykać?

POPARCIE DLA DEMOKRACJI. _Niestety ale mamy Demokracje

Te twoje Postulaty to czysta Utopia.Jarosław K. by coś takiego nie wymyślił!
Ostatnio zmieniony 27 lip 2012, 8:04 przez toja, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Wezwanie do tworzenia uczciwej partii

12
Ja?! pisze:ja mam pomysł na rekrutacje uczciwych ludzi - radiestezyjnie i jasnowidzeniem ich skanować :)
Wtedy żaden debil polityczny się nie wciśnie.
A guzik tam, przekupili by radiestetów a potem potem jakąkolwiek niedorzeczną rzecz zrobioną przez kandydatów tłumaczyli by tym ze oni wiedzą co robią bo zostali prześwietleni, tak jak teraz tłumaczą tym ze wkońcu ci ludzie zostali wybrani przez lud ;)
Ostatnio zmieniony 27 lip 2012, 16:57 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Wezwanie do tworzenia uczciwej partii

15
Andy72 pisze:Brakuje partii na którą mógłbym głosować, ostatecznie na PJN , PIS-Smoleńsk=PJN
I ja tak również sądziłem, i tak również nie było ;)

Określenie "partia" i szeroko pojęta uczciwość nie znajdują wspólnego mianownika. Bardziej natomiast dbanie o zakres własnego interesu, ewentualnie mas popierających. Myk polega na tym, że do tej pory nie stworzono tworu odpowiadającego i zadowalającego Wszystkich, w dosłownym tego słowa znaczeniu. Próby tworzenia utopii kończą się dyktaturami i reżimem, ot, taka ludzka pokrętna natura.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2012, 21:22 przez Abesnai, łącznie zmieniany 3 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Wezwanie do tworzenia uczciwej partii

17
toja pisze:PROWADZENIE POLITYKI W INTERESIE PAŃSTWA POLSKIEGO I SPOŁECZEŃSTWA POLSKIEGO. _Mamy to
Toja z tym się nie zgodzę. Obecnie od upadku PRL-u. Czyli w czasach tzw. III RP. Każdy Rząd Polski liże 4 litery i wwierca się w tyłek to dla Zachodu (USA, UE) to dla Wschodu (Kreml, Łukaszenka). ŻADEN Rząd III RP nie prowadził jeszcze polityki PROPOLSKIEJ.
toja pisze:DĄŻENIE DO PRAWDY O WYDARZENIACH Z 10 KWIETNIA 2010. _Prawdę już znamy
Tutaj są trzy opcje. Znasz fakty od strony technicznej a nie geopolitycznej. Rozumiem, że prawdę o katastrofie Giblartarskiej, w której zginął główny dowódca Polskich Sił Zbrojnych na emigracji podczas II WŚ. Też znasz? Czyżbyś miał dostęp do tajnych archiwów UK?
Miachał Sawośko pisze:DĄŻENIE DO PRAWDY O "WYPADKACH", "SAMOBÓJSTWACH" I INNYCH TAJEMNICZYCH ZGONACH ORAZ JAWNYCH ZABÓJSTWACH.

DĄŻENIE DO PRAWDY O WSPÓŁPRACOWNIKACH SŁUŻB PRL, W TYM PRAWDY O BOLKU.
Będąc politykiem uzyskasz do tego dostęp. Jest tylko jedno ale dokumenty są opatrzone klauzulą "ŚCIŚLE TAJNE" za rozpowszechnienie tych informacji sam padłbyś ofiarą "nieszczęśliwego wypadku". Tak więc lepiej se daruj śledztwo w tej sprawie.
toja pisze:POPARCIE DLA DEMOKRACJI. _Niestety ale mamy Demokracje
Czyżby mamy namiastkę demokracji nie Demokrację. Powinien obowiązywać w Polsce system określany jako demokracja bezpośrednia czyli LUDOWŁADZTWO.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2013, 14:11 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 3 razy.

Re: Wezwanie do tworzenia uczciwej partii

18
Czyżby mamy namiastkę demokracji nie Demokrację. Powinien obowiązywać w Polsce system określany jako demokracja bezpośrednia czyli LUDOWŁADZTWO.
To jest praktycznie niemożliwe. Demokracja bezpośrednia istniała w Atenach za czasów Peryklesa, ale wtedy "wolny lud" liczył "ileś tam" tysięcy mieszkańców. Dziś to są miliony.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2013, 12:23 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Wezwanie do tworzenia uczciwej partii

19
Jest możliwe przy zastosowaniu podobnego systemu jak w USA. Kraj podzielony na obwody. Obwodem zarządzają jego mieszkańcy wybierając z pośród siebie w głosowaniu jawnym posłów na Sejm, którzy by nie mieli mandatów Poselskich. Każdy obwód sam ustala panujące u siebie prawo, kieruje gospodarką itp. Jego przedstawiciele stanowią radę doradczą dla prezydenta, który wybierany byłby w głosowaniu bezpośrednim spośród przedstawicieli Ludu. Owy Sejm by zarządzał i koordynował pracą całości.

Jeśli Posły by nie miały immunitetów oraz nie mieli żadnych gratyfikacji pieniężnych szli by tam osoby, które chcą dobra Kraju a nie tylko się "nachłapać przy korycie".

TYLKO JEST JEDNO ALE PRZY OBECNYM SYSTEMIE I MENTALNOŚCI TAKICH ZMIAN NA DRODZE POKOJOWEJ BY SIĘ NIE PRZEPROWADZIŁO TRZEBA BY NAJPIERW ROZPITOLIĆ STARE BY BUDOWAĆ NOWE, CZYLI BY WPROWADZIĆ TAKIE ROZWIĄZANIE MUSIAŁOBY DOJŚĆ DO KRWAWEJ REWOLUCJI.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2013, 12:53 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Wezwanie do tworzenia uczciwej partii

23
Nie albowiem zasada Liberum Veto by nie miała racji bytu. Zauważ kto zarządza Sołectwem, Osiedlem Gminą.
Sołectwem i Osiedlem zarządza - ZGROMADZENIE MIESZKAŃCÓW. Gminą - RADA GMINY. Dlaczego nie przeprowadzić gruntowej decentralizacji i nie zwiększyć kompetencji tych lokalnych podmiotów?
Ostatnio zmieniony 06 lut 2013, 14:24 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Wezwanie do tworzenia uczciwej partii

24
Za mało postulatów gospodarczych ;)
Trzeba w pierwszej kolejności dbać o rozwój gospodarczy i zmniejszenie bezrobocia.
Równie ważne jest rozliczenie Tuska za jego nieróbstwa, trybunałem stanu oczywiście. ;)
Dużo miejsca poświęcasz różnym sprawą np. zamachą, spiską, oczywiście masz racje bo to są tematy, ale nie dla władzy ;) To zostawić należy historykom itp.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2013, 4:38 przez voltaren, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska polityka, polscy politycy”

cron