Re: Darmowa nauka w Polsce

2
Rok temu komplet książek chyba mnie kosztował coś około 250 zł.
Plecak i piórnik z wyposażeniem cos chyba koło 100 zł wyszedł.
Zeszyty, wycinanki, bloki, papiery, coś około 50 zł (taki pakiet na rok kupowany na początku).
Do tego ręczniczki, chusteczki, mydełka na rok i takie tam pierdółki, to jakieś 20zł.

Tak z lekka około 420 wyszło cuś około.

Do 2 klasy już na ksiązki wydałem teraz 268 zł, a jeszcze mi ze 3 brakuje. Tak, że lodzio miodzio :)

Komitetów, bzdetów, ubezpieczeń, butów, koszul itp nie licze ;)
Ostatnio zmieniony 27 lip 2012, 21:27 przez caly, łącznie zmieniany 2 razy.
przepisy kulinarne * parking okęcie * perswazja

Re: Darmowa nauka w Polsce

3
Książki do szkół to jedna z wiekszych afer tego Państwa. Srednio podręczniki kosztują w tym roku około 300 zł, pozostała wyprawka to jakies 150 zł czyli razem lekko licząc wydatek 450 zł. Szok :foch:
Ostatnio zmieniony 31 lip 2012, 8:37 przez Filip, łącznie zmieniany 2 razy.
Znikam na długo, ale się pojawiam.

Re: Darmowa nauka w Polsce

4
Są rozsądne propozycje zmian ale lobby wydawnicze mocno się trzyma.
Wprowadzono jakiś przepis który uniemożliwia wprowadzanie zbyt częstych zmian do książek, dzięki czemu nie będzie trzeba co roku wprowadzać nowych.
Konkretne zmiany nadejdą kiedy elektroniczne wersje książek zakorzenią się w świadomości, co pozwoli na to, że wydatkiem będzie czytnik, a same książki jako pliki będą kosztowały już mniej. Jest w Internecie sporo inicjatyw próbujących coś zmienić w tej dziedzinie, choćby Wolne Podręczniki. Polecam się zainteresować.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2012, 15:03 przez impulsywny, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Darmowa nauka w Polsce

6
Filip pisze:Książki do szkół to jedna z wiekszych afer tego Państwa. Srednio podręczniki kosztują w tym roku około 300 zł, pozostała wyprawka to jakies 150 zł czyli razem lekko licząc wydatek 450 zł. Szok :foch:
Filip.
A co Cię tak szokuje ?
Wiadomym przeciez jest, że obowiązek chodzenia do szkoły łączy się z wydatkami. Wykształcenie,a dokładniej, jego początek MUSI kosztować. Takie są prawa, obowiązujące w normalnych społeczeństwach.
Bezpłatna nauka - to utopia.
Ostatnio zmieniony 04 paź 2012, 9:12 przez parafianin, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Darmowa nauka w Polsce

8
Tu nie chodzi tylko o Polskę, gdyż nie żyjemy na samotnej wyspie. Kryzys ogarnął całą Europę, a także rozprzestrzenił się na cały świat. Każdy odczuwa go w mniejszym lub większym stopniu. Rozpatrywać i mówic o nim należy w kategoriach globalnych.

Gdzieś w necie ( uciekła teraz mi ta strona, sam kto chce, niech szuka) udało mi się znaleźć takie słowa: Jedyne pozostające pytanie to: czy egoizm narodowy i egoizm prywatny, oraz krajowy pozwolą nam zacząć myśleć i zgodzić się na mocniejsze zjednoczenie? Czy interesy egoistyczne nie zamienią się w katastrofę globalną, którą sobie przygotowujemy jeżeli nie zmienimy się w kierunku wzajemnej gwarancji?
Ostatnio zmieniony 07 paź 2012, 18:05 przez harden, łącznie zmieniany 2 razy.
*Wiara jest połączeniem iskier, a wiedza jest siłą egoistycznego pragnienia, ponad którym pragniemy zbudować nasze połączenie.*

Re: Darmowa nauka w Polsce

9
beata03021971 pisze:Jak myślicie ile kosztuje wyprawka dziecka do pierwszej klasy szkoły podstawowej ?
nie licząc spodni koszuli i butów które też by trzeba było kupić
czekam na propozycje ,potem powiem ile ja wydałam
Na Kubie to wszystko jest za darmo. Podręczniki, a nawet zeszyty i inne "materiały p;iśmienne" uczniowie otrzymują w szkole.
Wesołe jest życie staruszka :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska polityka, polscy politycy”

cron