Re: REFORMA POLSKI

61
Twardostoj pisze:Jedna sprawa to cwaniaki a inna sprawa to powszechne przyzwolenie na łamanie prawa.

Jak Policja zabezpiecza jakąś manifestacje i zacznie okładać pałami Chuliganów i Kiboli ją zakłócających to każdy krzyczy na Policje, że "Gestapo pałuje Obywatela", że "wolność słowa" ale ci Kibole i Chuligani pierwsi złamali przecież Prawo zakłócając manifestacje. Zapewniam, że nikt nie byłby pałowany gdyby została zorganizowana ZGODNIE Z PRAWEM kontrmanifestacja i tylko by do siebie krzyczano.

Jedziesz ulicą widzisz znak "ograniczenie do 40km/h" a zasuwasz 100km/h i nie widzisz problemu bo "przecież zawsze tak tutaj jeździłem i nie trzeba zwalniać" to łamiesz Prawo. Uważasz, że można tam jechać prędzej proszę bardzo zdaj o tym raport złóż wniosek zbierz podpisy okolicznej ludności i zmień te ograniczenie ale póki ono stoi to TWOIM PSIM OBOWIĄZKIEM JEST jazda w tym miejscu max 40km/h.

Tylko, że oczywiście nikt nie widzi w tym problemu do póki nie będzie wypadku.

Ile osób notorycznie okrada swojego pracodawce łażąc po necie w czasie pracy? Ile osób zdaje sobie sprawę, że jest to KRADZIEŻ a ile nawet tego nie zauważa?

Tutaj jest pies pogrzebany każde drzewo gnije od korzeni, każde organizm psuje się od środka.
Każdy dom się zawali jak ma ZŁE fundamenty. Fundamentami Polski jesteśmy My zwykli ludzie. Nie Politycy.
Politycy się nie zmienią dopóty dopóki nie zmieni się ICH ELEKTORAT.

Ps.: Chyba niektóre posty z naszej wymiany zdań bardziej pasują do Reformy Polski czy mógłbym prosić Admina lub Moda Opiekującego się tym działem o dokonanie przeniesienia. Lub przynajmniej innych Użytkowników o niepogłębianie Offtopu.
Ja wole się nie łudzić, ludzie w tym kraju są jacy są i się nie zmienią jeśli nie będą mieli w tym wyrażnego interesu, a bycie przesadnie praworządnym to u nas niepopłaca, mi tez się niepodobają obyczaje Polskich kierowców, sam niemam samochodu, kary są surowe jeśli o to chodzi, ale to się zmienia powoli :/ Fundament tak naprawdę ma się nienajgorzej no bo przecierz istniejemy, to tam na górze jest główny problem bo zabrania się ludziom rządzić tym krajem tak jak by tego chcieli, najlepszym dowodem jest tak często poruszana przez Ciebie kara śmierci, znaczy większość ludności jest ZA, a mimo to nie moze to zostać wprowadzone, no i w takim wypadku wychodzi ze niemamy wpływu na prawo we własnym kraju, więc wielu rodaków ma w dupie prawo, i ja się nie dziwie.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2013, 23:39 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: REFORMA POLSKI

62
Conan teraz napiszę "odkrywczą" rzecz, za którą prawdopodobnie zostanę zkrzyczany.

Tylko, że Politycy są odbiciem Narodu. Dopóty Naród nic złego nie będzie widział w drobnych szwindlach, przekrętach, kłamstwach, krzywoprzysięstwie i obłudzie dopóty też i Politycy się nie zmienią bo jest podświadome przyzwolenie na KIEŁBASĘ WYBORCZĄ.

Jak ELEKTORAT się zmieni to zauważy, że nie ten już był i się nie sprawdził i powie BASTA TWÓJ CZAS JUŻ MINĄŁ.
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2013, 0:02 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: REFORMA POLSKI

63
Twardostoj pisze:Conan teraz napiszę "odkrywczą" rzecz, za którą prawdopodobnie zostanę zkrzyczany.

Tylko, że Politycy są odbiciem Narodu. Dopóty Naród nic złego nie będzie widział w drobnych szwindlach, przekrętach, kłamstwach, krzywoprzysięstwie i obłudzie dopóty też i Politycy się nie zmienią bo jest podświadome przyzwolenie na KIEŁBASĘ WYBORCZĄ.

Jak ELEKTORAT się zmieni to zauważy, że nie ten już był i się nie sprawdził i powie BASTA TWÓJ CZAS JUŻ MINĄŁ.
100% PRAWDA !! Której nie chcemy widzieć !! To ludzie wybrani spośród nas !! Tacy jak MY !! Wiec My jesteśmy tacy jak ONI !!!
My się nie chcemy zmienic ..wiec po co ONI maja sie zmieniac ???
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2013, 12:08 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: REFORMA POLSKI

64
Conan Barbarzynca pisze:
egoista99 pisze:
Twardostoj pisze:Conan teraz napiszę "odkrywczą" rzecz, za którą prawdopodobnie zostanę zkrzyczany.

Tylko, że Politycy są odbiciem Narodu. Dopóty Naród nic złego nie będzie widział w drobnych szwindlach, przekrętach, kłamstwach, krzywoprzysięstwie i obłudzie dopóty też i Politycy się nie zmienią bo jest podświadome przyzwolenie na KIEŁBASĘ WYBORCZĄ.

Jak ELEKTORAT się zmieni to zauważy, że nie ten już był i się nie sprawdził i powie BASTA TWÓJ CZAS JUŻ MINĄŁ.
100% PRAWDA !! Której nie chcemy widzieć !! To ludzie wybrani spośród nas !! Tacy jak MY !! Wiec My jesteśmy tacy jak ONI !!!
My się nie chcemy zmienic ..wiec po co ONI maja sie zmieniac ???
Ja mam swoją "odkrywczą" teorię na ten temat, oni nie są odbiciem tylko efektem między innymi prózności która jest mocno w tym narodzie zakorzeniona, Polakom za bardzo zalezy na reputacji i mają ego narodowe rozwinięte czasami do absurdalnych rozmiarów, a jak napisaano w Sun Tsu sztuce wojennej-"kto za bardzo dba o swą reputację ten przestaje myśleć o wszystkim innym"-, Polacy mają obawę ze jeśli by wybrali kogoś kto by naprawdę rządził w ich imieniu to byli by atakowani na arenie międzynarodowej, innym wcale nie zalerzy aby Polska była bogata i szczęśliwa, a część Polaków odda wszystko za dobre słowo czy aby ich postawić na piedestale, myśle ze nieprzypadkiem ten kto gada na swoich rodaków jest uwazany za mądrego, no bo automatycznie staje się tym "lepszym", prózność jest pusta w środku, a z pustego i Salomon nie naleje ;)
Jednak też się zgadzasz. Tylko, że Ja mówię o tym co jest widoczne, namacalne, czyli o EFEKTACH, SKUTKACH.

Ty zaś mówisz o PRZYCZYNIE, która jest nie widoczna i zakorzeniona w psychice.

Co do "odbicia" to można powiedzieć:

"Jak staniesz przed lustrem to obraz jaki w nim zobaczysz będzie EFEKTEM stanięcia przed lustrem czy twoim ODBICIEM w lustrze.?"

System Demokratyczny i Ustrój Państwa są właśnie takim LUSTREM dla NARODU danego PAŃSTWA.

Ps.: WOW nie spodziewałem się takiego poparcia I'm :happy:
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2013, 14:19 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: REFORMA POLSKI

65
Twardostoj pisze:
Conan Barbarzynca pisze:
egoista99 pisze: 100% PRAWDA !! Której nie chcemy widzieć !! To ludzie wybrani spośród nas !! Tacy jak MY !! Wiec My jesteśmy tacy jak ONI !!!
My się nie chcemy zmienic ..wiec po co ONI maja sie zmieniac ???
Ja mam swoją "odkrywczą" teorię na ten temat, oni nie są odbiciem tylko efektem między innymi prózności która jest mocno w tym narodzie zakorzeniona, Polakom za bardzo zalezy na reputacji i mają ego narodowe rozwinięte czasami do absurdalnych rozmiarów, a jak napisaano w Sun Tsu sztuce wojennej-"kto za bardzo dba o swą reputację ten przestaje myśleć o wszystkim innym"-, Polacy mają obawę ze jeśli by wybrali kogoś kto by naprawdę rządził w ich imieniu to byli by atakowani na arenie międzynarodowej, innym wcale nie zalerzy aby Polska była bogata i szczęśliwa, a część Polaków odda wszystko za dobre słowo czy aby ich postawić na piedestale, myśle ze nieprzypadkiem ten kto gada na swoich rodaków jest uwazany za mądrego, no bo automatycznie staje się tym "lepszym", prózność jest pusta w środku, a z pustego i Salomon nie naleje ;)
Jednak też się zgadzasz. Tylko, że Ja mówię o tym co jest widoczne, namacalne, czyli o EFEKTACH, SKUTKACH.

Ty zaś mówisz o PRZYCZYNIE, która jest nie widoczna i zakorzeniona w psychice.

Co do "odbicia" to można powiedzieć:

"Jak staniesz przed lustrem to obraz jaki w nim zobaczysz będzie EFEKTEM stanięcia przed lustrem czy twoim ODBICIEM w lustrze.?"

System Demokratyczny i Ustrój Państwa są właśnie takim LUSTREM dla NARODU danego PAŃSTWA.

Ps.: WOW nie spodziewałem się takiego poparcia I'm :happy:
Jesteś patriotą więc czemu miałbym Cię w czymś tam przypadkiem nie poprzeć? :P A ta odpowiedż była bardziej skierowana do Egoisty który o przyczynach nie wspomniał, a bez podania przyczyn to mozna by pomyśleć ze lekarstwem jest biczowanie się po plecach w nadzieji ze łaskawi sąsiedzi z Europy zauwarzą nasze starania, a jakiś napuszony rodak łaskawie powie "o tak, w takich chwilach jestem dumny ze jestem Polakiem, teraz mamy prawo naprawiać innych, bo staliśmy się doskonali"- :D Gdyby Polskie chamy doszły do władzy to ten kraj najprawdopodobniej przeszedł by prawdziwy rozkwit, weżmy takich Anglików, przecierz to naród prostaków o czym wspominał Napoleon, a tak się wzbogacili ze do tej pory z tego korzystają mimo ze są w odwrocie,a jak się za władzę bierze "elita moralna" to tylko ego pompują i nic pozatym, no i swoje kieszenie oczywiście :P Zarazili naród tymi swoimi rojeniami no i mamy co mamy, dla wielu Polaków ego jest warzniejsze niz oni sami, a te gadki o Polskim zacofaniu to tak wyświechtany slogan ze się dziwię ze jeszcze ktoś prubuje tym błyszczeć ;)
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2013, 14:46 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: REFORMA POLSKI

67
W tej chwili struktura gospodarki polskiej jest strukturą gospodarki kraju skolonializowanego, tak samo jak struktura Burundi, Rwandy i krajów afrykańskich. 95% kapitału bankowego, 90% kapitału handlowego i praktycznie rzecz biorąc minimalny procent własnych przedsiębiorstw produkcyjnych…- mówi Kieżun.

Podając przykład tej zależności opisuje strukturę polskich przedsiębiorstw:
Na 100 największych przedsiębiorstw mamy ok. 30 procent, ale cały szereg polskich przedsiębiorców ma również kapitał zagraniczny. W dalszym ciągu praktycznie rzecz biorąc nie jesteśmy u siebie, jesteśmy w kieszeni kapitału zagranicznego – przekonuje ekonomista.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2014, 11:38 przez victoria, łącznie zmieniany 2 razy.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: REFORMA POLSKI

70
widząc co się w Polsce wyrabia dochodzę do wniosku ze Polacy zasługują tylko na dyktaturę, wszystko inne w wykonaniu Polaków to anarchia. Piłsudski powiedział, demokracja demokracją ale ktoś musi Polaków trzymać za mordy dodając Po­lacy są na­rodem idiotów.
Ostatnio zmieniony 15 mar 2014, 9:54 przez toja, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska polityka, polscy politycy”

cron