Re: komunokapitalizm

31
Ja?! pisze:w komunie ludzie byli szczęśliwsi, tego nie kupisz pieniądzem.
Bo Mieli resztki WOLNOŚCI OSOBISTEJ, której obecnie nie Mają w ogóle. Gdyż obecnie są Niewolnikami Aparatu Państwa. :D
Ostatnio zmieniony 04 lut 2014, 19:10 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: komunokapitalizm

33
Ooooo....qurde !!! Chyba panowie marzą o rewolucji przywracajacej socjalizm...
Ostatnio zmieniony 04 lut 2014, 21:12 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: komunokapitalizm

37
Taaaa....A PKB per capita daje nam 47 miejsce na świecie tuz przed Trynidadem i Tobago ..a przed nami takie potegi jak Litwa ,Barbados i Seszele...
http://pl.wikipedia.org/wiki/PKB_per_capita
A tow Czng Kai Szek kazał wypisywac na murach takie hasło : KOMUNIZM RODZI SIE W BIEDZIE !!! GINIE W DOBROBYCIE !!!
Ostatnio zmieniony 04 lut 2014, 21:42 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: komunokapitalizm

42
Choć rewolucja potrzebuje twarzy ..to jednak sedno leży w tym iż są ludzie którzy chcą zmiany
Ostatnio zmieniony 05 lut 2014, 9:28 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: komunokapitalizm

43
Ja?! pisze:w komunie ludzie byli szczęśliwsi, tego nie kupisz pieniądzem.
Byli szczęśliwszy? Tak im się teraz wydaje, bo byli młodzi, piękni i... no niestety nie-bogaci. Pamiętaj, że zawsze stare dobre czasy fajne są we wspomnieniach.

Natomiast starsi co pamiętali wojny, byli szczęśliwi, że nie ma wojny.

Skoro byli szczęśliwi, to czemu kto mógł ten spier..lał na Zachód?
Powiedz to tym prześladowanym za poglądy, pałowanym, zabijanym - np. rodzinie Stanisława Pyjasa, który "spadł" ze schodów przy Szewskiej w Krakowie.
Ja?! pisze:niewolnikami pieniądza, pieniądz rządzi rządem, wszystkim, stał sie bogiem mamoną
Poeta Heinrich Heine powiedział:
Pieniądz jest bogiem naszych czasów, a Rothschild jego prorokiem.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2014, 9:36 przez Mistyk, łącznie zmieniany 2 razy.
"Przekraczanie dualizmów umysłu to doskonały pogląd,
Uspokojony i cichy umysł to doskonała medytacja,
Spontaniczność to doskonałe działanie,
A kiedy wszystkie nadzieje i lęki umierają, osiąga się cel."
Pieśń Mahamudry Tilopy

Re: komunokapitalizm

44
Mistyk pisze:Skoro byli szczęśliwi, to czemu kto mógł ten spier..lał na Zachód?
Powiedz to tym prześladowanym za poglądy, pałowanym, zabijanym - np. rodzinie Stanisława Pyjasa, który "spadł" ze schodów przy Szewskiej w Krakowie.
popatrz ilu wyemigrowało z polski w kapitalizmie, gdyby im było dobrze to by nie wyjechali.
Gdy sie walczy z władzą to jest spora szansa że władza powalczy z tym kto z nią walczy. Gdy sie rusza na wojne trzeba sie liczyć z konsekwencjami a wielu wtedy wojowało z władzą, choćby księża z ambony.

Odzyskaliśmy wolność i dobrze ale po cholere od razu żeśmy weszli w kolejną niewole, tym razem unii europejskiej. Teraz mamy mleko z olejem zamiast tłuszczu mlecznego, masło co sie tylko masłem nazywa. szynke z mięsa sojowego, tysiące obcych banków okradających nas z pieniędzy, miliony obcych firm również okradających nas z pieniędzy. Produkcja poszła do chin i chiny sie bogacą a my biedniejemy bo już niczego nie produkujemy, tylko kupujemy.
W komunie oddawaliśmy produkty do rosji, teraz oddajemy "dusze".
Ostatnio zmieniony 05 lut 2014, 13:57 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: komunokapitalizm

45
Ja?! pisze:popatrz ilu wyemigrowało z polski w kapitalizmie, gdyby im było dobrze to by nie wyjechali.
W "kapitalizmie" wyemigrowało więcej, bo im na to pozwolono, a nawet im to ułatwiono poprze dostęp do zachodnich rynków pracy. Za komuny ludzie życie ryzykowali by tylko dać nogę z kraju.
Ja?! pisze:Gdy sie walczy z władzą to jest spora szansa że władza powalczy z tym kto z nią walczy. Gdy sie rusza na wojne trzeba sie liczyć z konsekwencjami a wielu wtedy wojowało z władzą, choćby księża z ambony.
Niektórzy wcale nie walczyli, ani nie mieli takiego zamiaru - wystarczy, że coś powiedzieli na władzę lub nie chcieli oddać (dać sobie odebrać) mienia.
Poza tym walczyli o wolność, bo taką mieli naturę "niepoddańczą". Potępiasz ich? Sądzisz, że sami są sobie winni?
Księża z ambony... to nie wiem - słyszałem tylko o jednym ks. Popiełuszce. Słyszałem za to o wielu, co podpisywali lojalki i współpracowali z SB (może nawet sprzedawali im informacje uzyskane w spowiedzi... jestem przekonany, że na pewno, nie wiadomo tylko jaka skala tego była).
Ja?! pisze:Odzyskaliśmy wolność i dobrze ale po cholere od razu żeśmy weszli w kolejną niewole, tym razem unii europejskiej.
To było zaplanowane, przesądzone - dlatego tak "łatwo" odzyskaliśmy tę "wolność".

Niektórzy byli szczęśliwi, niektórym to odpowiadało - niektórym dziś też odpowiada system (np. księżom, policjantom, agentom tomkom... i innym 36-cio letnim emerytom).
Ostatnio zmieniony 05 lut 2014, 14:23 przez Mistyk, łącznie zmieniany 2 razy.
"Przekraczanie dualizmów umysłu to doskonały pogląd,
Uspokojony i cichy umysł to doskonała medytacja,
Spontaniczność to doskonałe działanie,
A kiedy wszystkie nadzieje i lęki umierają, osiąga się cel."
Pieśń Mahamudry Tilopy

Re: komunokapitalizm

46
To chyba jest bardziej skomplikowane.Za tak zwanej komuny wyjeżdżałem do Jugosławii,Grecji,Włoch Austrii,często byłem w Berlinie,tym lepszym :) .Wbrew temu co się obecnie wszem i wobec ogłasza na tak zwany zachód wyjeżdżało mnóstwo Polaków. Znakomita większość wracała w objęcia swych siepaczy.Coś tu nie gra chyba?
Ostatnio zmieniony 05 lut 2014, 17:44 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: komunokapitalizm

47
jesteś pewien że komuna była gorsza od tego co serwuje nam unia europejska ? ja bym to gówno postawił na równi, ale sam bym wybrał to co bardziej naturalne a naturalnym gównem była komuna, tym sztucznym jest unia
Ostatnio zmieniony 05 lut 2014, 19:17 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: komunokapitalizm

49
Ja?! pisze:popatrz ilu wyemigrowało z polski w kapitalizmie, gdyby im było dobrze to by nie wyjechali.
Panie gdzie Pan masz w Polsce KAPITALIZM czyli WOLNY RYNEK takowego nie było w Polsce od czasów Zaborów jakbyś nie wiedział gdyż nawet w II RP Gospodarka była Centralnie Planowana gdyż w Polsce był wtedy Ustrój zwany Sanacją czyli NARODOWYM-SOCJALIZMEM.

Od tamtej pory w Polsce była już zawsze doktryna Marksistowska bardziej lub mniej nasilona ale czystego Wolnego Kapitalistycznego Rynku nie było. Dalej tylko nieliczni uciekają do Państw Kapitalistycznych takich jak np. Timor Wschodni a reszta Migruje na gruncie objętym Socjalizmem toż i podczas PRLu było można wyjechać do Bogatszych Państw Socjalistycznych czy Komunistycznych ale wyjazd do Państw Kapitalistycznych był utrudniony. Powód prosty by ludzie nie po spieprzali za przeproszeniem zaś obecnie trudno jest na stałe wyjechać do Państw Kapitalistycznych z innego powodu mianowicie OGRANICZONA POWIERZCHNIA. Timor Wschodni to wyspa na ten przykład i dlatego Turyści nie są tam Mile Widziani. Po za tym sa pojedyncze miasta Kapitalistyczne jak np. Iquitos położone w dżungli więc władza Państwowa tam nie sięga tyle, że by tam dojechać trzeba mieć Wizę czy to Peru czy Brazylii gdyż można tam dotrzeć jedynie wodą (Amazonka) lub powietrzem.
Odzyskaliśmy wolność i dobrze ale po cholere od razu żeśmy weszli w kolejną niewole, tym razem unii europejskiej.
Kiedy to odzyskaliśmy Niepodległość? Skoro w Magdalence przy okrągłym stole gen. Jaruzelski przekazał władzę Swym Zaufanym i Totumfackim, którzy od Tamtej Pory się jedynie zmieniają przy Korycie. Tak więc Polska nie odzyskała Niepodległości od 1939 roku Mieliśmy jedynie parę lat względnej Suwerenności ale Niepodległości jeszcze żeśmy nie odzyskali.

Po za tym jedynymi Okradającymi Polaków ludźmi są pOsły a Polacy Biednieją dlatego jeno, że jest duży Fiskalizm czyli zbyt duża różnica między Wartością wykonanej Pracy a Wartością Towaru jaki Mogą zakupić. Gdyż powiedzmy, że Ktoś wykonuje Pracę o Wartości 2000 złotych z tego zabierane Mu jest na Dzień Dobry w Podatkach 40% czyli na rękę dostaje Jedynie 1200 złotych ale to jeszcze nie wszystko gdyż za te 1200 złotych może kupić jedynie Towar, który byłby wart po Odliczeniu Podatków zawartych w Cenie produktu (VAT, Akcyza, Cło, Koncesje) jedynie 340 złotych czyli Musi Wykonać Pracę o Wartości 2000zł a Wartość Faktyczna Towaru jaki może nabyć to 340zł z tego wynika, że 1660zł, na które pracował jest Mu zabierane w Podatkach Bezpośrednich lub Pośrednich przez Skarb Państwa a z tego Ma całe G***o czyli Kiepską Służbę Zdrowia, Kiepską Edukację, Kiepską Komunikacje i o ile dożyje to Głodową Emeryturkę. Tak więc gdzie trafiają te pieniądze jeśli nie na Zagraniczne Konta pOsłów?

Mordotymoja raczej nierealnym byłoby by władza Ludowa wypuściła z Państwa Całą Rodzinę zaś jak zostawiałeś Bliskich to Musiałeś wrócić gdyż jakbyś nie wrócił to by się Rodziną zajęła Ubecja.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2014, 20:26 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: komunokapitalizm

50
Twardostoj pisze:Mordotymoja raczej nierealnym byłoby by władza Ludowa wypuściła z Państwa Całą Rodzinę zaś jak zostawiałeś Bliskich to Musiałeś wrócić gdyż jakbyś nie wrócił to by się Rodziną zajęła Ubecja.
No daj spokój :/ .Wyobraź sobie że ludzie jeździli całymi rodzinami na wczasy,wycieczki,że istniały biura podróży.Oczywiście wszystko to było bardzo siermiężne,jak cała ówczesna rzeczywistość.Jednak nie rozstrzeliwali tych którzy zostali w Polsce po skwerach i parkach .Przynajmniej nie w tych do których ja chodziłem ;) .
Ostatnio zmieniony 05 lut 2014, 20:35 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: komunokapitalizm

51
Ruch byłby możliwy jedynie w obrębie Bloku Sowieckiego ale wyjazd np. do Ameryki w czasach PRLu był BARDZO MOCNO OGRANICZONY przez władzę Ludową. Niektórzy nawet podpisywali oświadczenie o przystąpieniu do Partii albo zostawali TW na Ubecji by dostać zgodę na wyjazd do Państw Kapitalistycznych.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2014, 20:52 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: komunokapitalizm

52
Twardostoj pisze:Ruch byłby możliwy jedynie w obrębie Bloku Sowieckiego ale wyjazd np. do Ameryki w czasach PRLu był BARDZO MOCNO OGRANICZONY przez władzę Ludową.
Wszystko było bardzo ograniczone przez władzę ludową,zresztą ta obecna nie ludowa dumnie kroczy jej śladem .Mam nadzieję że jej coś w kroku pęknie od tego przedrzeźniania.Niczego nie podpisywałem,nigdzie nie wstępowałem.Do stanów mogłem wyjechać bo mam tam rodzinę,ale...jakoś tak do azbestu nigdy mnie nie ciągło :rotfl1: .I nie ciągnie.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2014, 21:59 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: komunokapitalizm

53
Ja?! pisze:jesteś pewien że komuna była gorsza od tego co serwuje nam unia europejska ? ja bym to gówno postawił na równi, ale sam bym wybrał to co bardziej naturalne a naturalnym gównem była komuna, tym sztucznym jest unia
Nie jestem...
Powątpiewałem tylko w to, że za komuny ludzie byli szczęśliwsi. Zabrzmiało to tak, jakby wtedy byli szczęśliwi...
Teraz państwo, nie trzyma ludzi tak mocno za mordę, nie stanowi takiego zagrożenia jak wtedy. Dowód masz choćby tutaj - możemy sobie jechać po nim jak po burej suce i nie lądujemy w więzieniu za to, nie jesteśmy pałowani. Wtedy ludzie bali się mówić i te obawy nie były bezpodstawne. Teraz bez problemu możesz opuścić kraj z całą rodziną - sprzedać wszystko i wyjechać gdzieś np. do któregoś z krajów tzw. trzeciego świata, gdzie otrzymane ze sprzedaży pieniądze będą miały jeszcze jakąś wartość...

Twardostoj zgadzam się z Tobą całkowicie, dobrze napisałeś.
Tylko taka mała uwaga do tego zdania:
Twardostoj pisze:Tak więc gdzie trafiają te pieniądze jeśli nie na Zagraniczne Konta pOsłów?
To są zbyt wielkie pieniądza, a te pOsły nie są takimi kozakami, oligarchami, (a tylko sługami i pomagierami) - by ta kasa trafiała na ich konta. Nie znaczy to oczywiście, że oni są tacy cacy, tacy czyści i uczciwi. Coś tam zawsze skubną dla siebie i to nie mało w porównaniu, do zarobków w kraju - jednak w skali całego wypływu pieniędzy z kraju, to ochłapy...

Gdzie więc trafiają nasze pieniądze? Do kogo?
Trudne pytanie, ale bardzo ważne. Sądzę, że nadaje się na osobny wątek.
Ogólnie można powiedzieć, że do tych co kontrolują pieniądz, tam gdzie trafiają odsetki długu narodowego i sam dług. To skomplikowane i niewielu to rozumie (nie przypadkowo) i ja też dopiero zaczynam ogarniać temat - ale jest tak, w dużym uproszczeniu, że banki pożyczają nam (bezpośrednio obywatelom, a bank centralny krajowi - a państwo spłaca z naszych podatków) "fikcyjny" pieniądz, tzn. pusty bez pokrycia, papierowy, a my im oddajemy realny, wypracowany.

Jak ktoś ma wiedzę, rozumie te mechanizmy to proszę opisać - najlepiej w osobnym wątku.
Nie przypadkiem w szkole nie uczą ekonomii. Komuś zależy, by te mechanizmy pozostały niezrozumiałe dla przeciętnego Kowalskiego i Smitha.
Ostatnio zmieniony 06 lut 2014, 9:00 przez Mistyk, łącznie zmieniany 2 razy.
"Przekraczanie dualizmów umysłu to doskonały pogląd,
Uspokojony i cichy umysł to doskonała medytacja,
Spontaniczność to doskonałe działanie,
A kiedy wszystkie nadzieje i lęki umierają, osiąga się cel."
Pieśń Mahamudry Tilopy

Re: komunokapitalizm

54
Mistyk pisze:Powątpiewałem tylko w to, że za komuny ludzie byli szczęśliwsi. Zabrzmiało to tak, jakby wtedy byli szczęśliwi...
Teraz państwo, nie trzyma ludzi tak mocno za mordę, nie stanowi takiego zagrożenia jak wtedy. Dowód masz choćby tutaj - możemy sobie jechać po nim jak po burej suce i nie lądujemy w więzieniu za to, nie jesteśmy pałowani. Wtedy ludzie bali się mówić i te obawy nie były bezpodstawne. Teraz bez problemu możesz opuścić kraj z całą rodziną - sprzedać wszystko i wyjechać gdzieś np. do któregoś z krajów tzw. trzeciego świata, gdzie otrzymane ze sprzedaży pieniądze będą miały jeszcze jakąś wartość...

.
Bo przecież ten burdel musi się czymś różnić od tamtego .To taki wentyl bezpieczeństwa.Sprawdza się :P .Pieski sobie szczekają,karawana jedzie dalej .
Ostatnio zmieniony 06 lut 2014, 16:10 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: komunokapitalizm

55
Mistyk Kraje Okołorównikowe tam Towar jest w miarę Tani i to w Polsce Delikatesowy gdyż tam Bananów czy Batatów a nawet zwykłych Kartofli jest w bród a na takiej Amazonce z byle czym zarzucisz wędkę i po chwili zawsze jakieś rybę złapiesz. :D
Ostatnio zmieniony 06 lut 2014, 19:36 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska polityka, polscy politycy”

cron