Re: Czy warto zostać z OFE ?

31
Mnie wystarczy tu i teraz, to co było to się już nie wróci, co będzie nie wiem, co zrobić z tym garbem teraz, doradź...
Obrazek
czy polską mafie czeka druga Ukraina?
Ostatnio zmieniony 09 gru 2013, 13:36 przez victoria, łącznie zmieniany 2 razy.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Czy warto zostać z OFE ?

37
W jaki by nie wprowadzono, pieniądze z PFE są majątkiem wspólnym małżonków a nie majątkiem publicznym, takie może być tylko orzeczenie TK... Więc budowany przez rząd, tak misternie, kolos, może runąć w każdej chwili, co wtedy? http://emerytury.onet.pl/agencyjne/sad- ... tykul.html
Ostatnio zmieniony 18 gru 2013, 11:44 przez victoria, łącznie zmieniany 2 razy.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Czy warto zostać z OFE ?

38
Prezydent podpisał ustawę stojącą w sprzeczności do konstytucji, po czym kierowany wątpliwościami, skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego. Za a nawet przeciw ... Cóż za ironia czasów. Gdy TK odniesie się negatywnie do reformy, czytamy dalej, dowiadujemy się jednak (!) o istnieniu planu "B". Kto szuka, ten znajdzie, nie w tej to innej kieszeni.
Ostatnio zmieniony 05 sty 2014, 20:05 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Czy warto zostać z OFE ?

40
To tylko moja sugestia, uwaga, z którą nie każdy musi się zgodzić. Ogólnie mówiąc jako społeczeństwo jesteśmy jak to stado baranów prowadzone na rzeź, a dzieje się to od 1989 roku. Na każdym kroku jesteśmy okradani z wszystkiego, obojętnie od czego by nie zacząć, z majątku narodowego.......zakończywszy na dumie narodowej, historii.

Może ktoś miał okazję słuchać wywiadu Moniki Olejni w Radiu Zet z Leszkiem Millerem?

Miller zadeklarował, że popiera propozycje rządu, które zmierzają do tego, by ubezpieczeni mogli przenosić pieniądze z OFE do ZUS. Dodał, że spodziewa się iż "Jacek Rostowski i Donald Tusk spotkają się z bardzo ostrą krytyką" ze strony rynków finansowych z tego powodu.

Mniej więcej 18 miliardów prywatnych pieniędzy zostało przez OFE przejedzone. Przecież to jest jakiś skandal! To się naprawdę nadaje na komisję śledczą - przekonywał Miller. Lider Sojuszu dodał, że Sojusz wystąpiłby o komisję śledczą w tej sprawie, gdyby "miał pewność, że znajdzie dla niej zrozumienie w Sejmie". Zdaniem Millera historia tych pieniędzy to "jeden z największych przekrętów jakie zna współczesna Europa".

To jedna strona medalu.

Czy jest ktoś w stanie powiedzieć kto jest właścicielem OFE? Niezrozumiała jest kwestia własności pieniędzy zgromadzonych w OFE!!!! Warto zatem postawić pytanie, kto jest właścicielem OFE?

W zasadzie odpowiedź jest prosta i czytelna - nikt inny, jak 16 mln Polaków, którzy uczestniczą w OFE i gromadzą tam na indywidualnych rachunkach pieniądze przeznaczone na swoje emerytury. Istotne jest również to, że OFE podpisały ze swoimi członkami umowy cywilnoprawne na zarządzanie ich środkami aż do osiągnięcia wieku emerytalnego. Wynika z tego, że rząd nie może po prostu przejąć tych środków i przekazać do ZUS – czy to w formie przeniesienia i umorzenia obligacji skarbowych, czy też suwaka.

W ten sposób doszliśmy do sedna sprawy. Spór o przyszłość OFE toczy się między rządem a 16 mln Polaków uczestniczących w OFE na temat przeznaczenia miliardów złotych ich oszczędności i składek emerytalnych.

Rodzi się następne pytanie, czy fundusze zgromadzone w OFE są bezpieczne, oraz kto personalnie wybrał ludzi, którzy decydują o takiej ilości pieniędzy? Co je chroni? Podobno są one objęte wielostopniowym systemem gwarancji.Jeżeli zysk z inwestycji w danym funduszu będzie mniejszy niż minimalna stopa zwrotu, to towarzystwo zarządzające funduszem, będzie musiało pokryć tę różnicę ze stworzonego ze swoich środków rachunku rezerwowego. Jeśli środki z rachunku rezerwowego będą niewystarczające, towarzystwo będzie zobowiązane pokryć powstały niedobór ze środków własnych.

Jeśli środki własne nie wystarczą na wyrównanie tej różnicy, to pokryje je Fundusz Gwarancyjny, który jest tworzony przez wszystkie towarzystwa emerytalne. W ostateczności gdyby i w Funduszu Gwarancyjnym zabrakło pieniędzy, zostaną one wypłacone z budżetu państwa.

Rozumiecie coś z tego? Czyli jeśli komuś zamarzy się dokonać wielkiego przekrętu, geszeftu, ogłosi upadłość OFE, to i tak zapłaci za to polski podatnik. Nieźle pomyślane.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2014, 19:29 przez Adaśko, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Czy warto zostać z OFE ?

41
Nie może, a jednak ... Zostaliśmy niestety w ekspresowym tempie upupieni. Bez żadnych konsultacji społecznych, bez żadnego wpływu na politykę realizowaną przez rząd względem naszych oszczędności w OFE. W obecnej formie, nie mamy również żadnych gwarancji, tym bardziej na wypłaty środków w odległej i mglistej (przy obecnym wieku emerytalnym) przyszłości. Wystarczy kolejny poważniejszy "kryzys" i leżymy. Dano nam wybór między dżumą a cholerą. Chciałbym być w błędzie, nawet bardzo.
Co dodać ... Steve Forbes miał rację. Ironia polega na tym, że kiedy wprowadzano OFE - byłem przeciwko, obecnie (zresztą to już i tak czas przeszły) byłem za.
Teraz możemy odtańczyć chocholi taniec.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2014, 19:45 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Czy warto zostać z OFE ?

42
Komuna :). Jak chłopaki stwierdzą że zabraknie im kasy na świadczenia dla Ciebie zabiorą Ci auto i opchną na Allegro :) .Żeby mogli wypłacić Ci to co wypłacić powinni.Co do grosza :) .Ale !Będzie plusik dodatni,będziesz miał prawo pierwokupu swego auta jeśli nie pójdzie powyżej ceny minimalnej :rotfl1: !Policz ile wpakowałeś w OFE.Policz ile byś zarobił kupując obligacje bez pośrednictwa złodziei .
Ostatnio zmieniony 11 sty 2014, 20:03 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Czy warto zostać z OFE ?

43
Do końca lipca jest czas na podjęcie decyzji ws. odprowadzania części składek do OFE. Dopiero za dwa lata (jak dla mnie całkowicie hipotetyczne 2 lata) będzie czas na kolejną.

Przyznaję, że osobiście jeszcze sam nie podjąłem decyzji. Tutaj ciągle towarzyszy mi uczucie "wyciulania" przez rząd.

W każdym bądź razie ostatnio natrafiłem na dość dobry artykuł w Pulsie Biznesu.

ZUS czy OFE – co podpowiada mi zdrowy rozsądek ?

PS
Afery taśmowe poniekąd robią niezłą zasłonę dymną a w mediach cisza. Cóż, nacjonalizacja naszych środków przebiegnie tym sprawniej, sic.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2014, 23:12 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Czy warto zostać z OFE ?

44
OFE już zostało zabranych
powinno byc bo pieniądze z OFE idą na zachód i do portfeli OFE oni też muszą z czegoś żyć

a zus trzeba wspomóc zeby nie było większej dziury w budżecie

a o emeryturze to i tak można zapomnieć czy z ofe czy z zusu
najlepsza inwestycja to dzieci taki model funkcjonował przez 2 tys lat
Ostatnio zmieniony 27 cze 2014, 9:26 przez merkaba, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://images.chomikuj.pl/button/antubis12.gif[/img]

Re: Czy warto zostać z OFE ?

45
Jakiś pajac rządowy, czy rządowy mówił w telewizji jakiś miesiąc temu, że zabieranie tych pieniędzy z ZUS z powrotem do OFE, byłoby dowodem braku patriotyzmu. Nie wspomniał już ani słowem, że wyłuskanie tych pieniędzy z OFE i wsadzenie ich do ZUS- u było dowodem braku szacunku rządu Tuska i parlamentu dla prawa własności, dla samej własności i dla ogółu Polaków.

Cała ta żenująca akcja jest dowodem kompletnego fiaska pseudo-reformy ubezpieczeń społecznych rządu Buzka, jest dowodem przekroczenia poziomu długu publicznego ponad konstytucyjnie gwarantowaną wielkość i tym samym, powinno powodować automatyczne rozwiązanie rządu Tuska i postawienie premiera i odpowiedzialnych ministrów, prawdopodobnie wraz z szefem Banku Centralnego, pod Trybunał Stanu.

Miałem w OFE zgromadzoną sporą sumę pieniędzy.
Żal mi je oddać pajacom na ich prywatne kolacje za 2 tysiące złotych.
Poza tym jak rozpadnie się ZUS i państwo, to wciąż jest nadzieja, że prywatne, bądź co bądź, OFE pozostanie przy życiu.

Przeniosę tę kasę do OFE w lipcu, jak będę miał więcej czasu.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2014, 9:54 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Czy warto zostać z OFE ?

46
maly_kwiatek pisze:Miałem w OFE zgromadzoną sporą sumę pieniędzy.
Żal mi je oddać pajacom na ich prywatne kolacje za 2 tysiące złotych.
Poza tym jak rozpadnie się ZUS i państwo, to wciąż jest nadzieja, że prywatne, bądź co bądź, OFE pozostanie przy życiu.
Tylko skarpeta :) ! Jak się ZUS roz ...nie czy coś,to chłopaki z ZUS-u będą się wylegiwali na leżaczkach obok tych z rozpadniętego OF .. coś tam ,palmy,laski ciepełko,parasolki w szklaneczkach.Czyli to co wam obiecywali :P .Może nawet kartkę kolorową Ci wyślą :rotfl1: .
Ostatnio zmieniony 27 cze 2014, 16:22 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska polityka, polscy politycy”

cron