Re: Oswietlenie swiateczne a koniecznosc oszcedzania

1
Wydaje mi sie iz znowu Polska nie nadaa za reszta Europy...Widzialem ostatnio kilka maist w Polsce..Wszystkie jak w czasach Bizancjum oswietlone jak choinki ...Pieknie !! prawda...Ale widzialem tez kilka miast europejskich ciemnych ,bez ozdob gdyz Europejczycy zadali sobie pytanie ILE TO KOSZTUJE ?? Ile kosztuje ten wystroj ?? Ile wyniesie rachunek za prad ?? Doszli do wniosku iz jezeli jest kryzys i nie starcza dla biednych , na szpitale i innego rodzaju socjal...to warto oszczedzac by wydac bardziej sensownie a napewno dla tych co potrzebuja na chleb a nie tylko na igrzyska..
Ostatnio zmieniony 24 gru 2013, 13:40 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Oswietlenie swiateczne a koniecznosc oszcedzania

5
Ja?! pisze:nie, jesteśmy sobą i to wystarczy, nie musimy udawać nikogo innego i za nikim podążać
No wlaśnie :) Jakaś równowaga między materializmem a świętowaniem powinna być.

Na biednych nigdy nie starcza bo jak by starczało to by nie było biednych. Moze ogłośmy całoroczny post i samobiczowanie bo są biedni na świecie :D
Właśnie się obrzeram ciastem, jak biedny chce to niech przylezie, dam mu trochę, ale latać za nim napewno nie będe.
Ostatnio zmieniony 25 gru 2013, 8:22 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Oswietlenie swiateczne a koniecznosc oszcedzania

6
Hmmm...Tyle tylko ze jezeli jest tyle biedy w Polsce ze za praca wyjechalo ok 1,5 mln Polaków..ze jezeli nie ma na utrzymanie szpitali et etc ..to zadziwiajace jest iz ktos decyduje sie na wydatek kilkust tysiecy zolotych na ozdoby swiateczne i koszt energii.Tradycja postaw sie a zastaw sie nie ginie..
Ostatnio zmieniony 25 gru 2013, 14:03 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Oswietlenie swiateczne a koniecznosc oszcedzania

11
Ja?! pisze:piękne miasta przyciągają turystów a ci zostawiają w budżecie miasta więcej kasy niż miasto wydało na światełka. Rzucaj sie o rozrzutność gdy wpływy z turystyki sie nie pokrywają na promocje miasta.
Moje nie jest piękne i nie przyciąga turystów,za to świeci się i błyszczy jak psu ...
Ostatnio zmieniony 25 gru 2013, 20:23 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Oswietlenie swiateczne a koniecznosc oszcedzania

12
mordotymoja pisze:
Ja?! pisze:piękne miasta przyciągają turystów a ci zostawiają w budżecie miasta więcej kasy niż miasto wydało na światełka. Rzucaj sie o rozrzutność gdy wpływy z turystyki sie nie pokrywają na promocje miasta.
Moje nie jest piękne i nie przyciąga turystów,za to świeci się i błyszczy jak psu ...
:hhhh:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 gru 2013, 20:33 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Oswietlenie swiateczne a koniecznosc oszcedzania

15
jak średnia liczona z zarządem i prezesami to tak...
to jeden z wielu wypadków w kopalni http://info.wiara.pl/doc/644213.Wypadek ... lska-Miedz , tak sie składa, ze znam dobrze młodego człowieka, jednego z ciężej rannych, jest w jednym kawałku tylko dlatego, ze trafił do Wrocławia, jest na rencie daleko, daleko odbiegającej od Twojej średniej i do dzisiaj nie dostał odszkodowania, co nie znaczy ze o nie nie walczy, ale...
Ostatnio zmieniony 25 gru 2013, 21:39 przez victoria, łącznie zmieniany 2 razy.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Oswietlenie swiateczne a koniecznosc oszcedzania

16
znam tam bezpieczne i dobrze płatne miejsca pracy - spoko
ale i w kopalni nie jest źle - trzeba się dobrze starć by dostać pracę - bardzo ciężka ale bardzo dobrze płatna dla fachowców

ciekawe miejsce w Polsce :)

ale jesli masz coś ciekawego gdziekolwiek - jasne polecaj
Ostatnio zmieniony 25 gru 2013, 21:56 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Oswietlenie swiateczne a koniecznosc oszcedzania

17
no to widocznie głupia gmina lub miasto, u mnie ciemno prawie nic sie nie świeci a w krakowie na floriańskiej http://oognet.pl/content/details/121 też szału nie ma - coś ściemniacie z tym oświetleniem.

Popytaj radnych czy zmienili żarówy na ulicach na energooszczędne, pewnie Ci powiedzą że to duży koszt jednorazowy a efekty będą spijać ich następcy po wyborach haha
Ostatnio zmieniony 26 gru 2013, 0:32 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Oswietlenie swiateczne a koniecznosc oszcedzania

18
victoria pisze:Tak z ciekawości, jakie to ciemne miasta widziałeś?
Gwoli zapokojenia ciekaowci : Frankfurt amMain, Goetingen, Leicaster, Peterborough,Boston,Lincolnshire,Spolding
Ostatnio zmieniony 26 gru 2013, 11:03 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Oswietlenie swiateczne a koniecznosc oszcedzania

20
http://podroze.onet.pl/londyn-oszczedza ... eniu/2j58j

..Kryzys dał się we znaki wielu londyńskim dzielnicom, których władze musiały drastycznie ograniczyć wydatki na świąteczne dekoracje.
Największe cięcia miały miejsce w Islington, gdzie na ten cel wydano w ub. roku 138 tys. funtów, a obecnie tylko niecałe 12 tys. Średnia redukcja kosztów w tym zakresie w 32 urzędach londyńskich dzielnic wyniosła 15,5%...Spore oszczędności poniosły też: Bromley (na oświetlenie wydano tu 42,6 tys. funtów), Camden (38,318 tys.) i Brent (38,286 tys.). Ogólnie 15 dzielnic musiało w tym roku wydać dużo mniej na bożonarodzeniowe dekoracje, ale w niektórych częściach miasta budżet na ten cel dobrowolnie wsparli właściciele sklepów i lokalnych biznesów.Najwięcej pieniędzy na mieniące się symbole świąt przeznaczyła w tym roku dzielnica Hackney - 165 tys. funtów. Decyzja ta spotkała się z oburzeniem części mieszkańców. Tłumaczą oni, że dzielnica, która znacznie ucierpiała podczas sierpniowych zamieszek, ma wiele innych poważniejszych problemów, a pieniądze powinny raczej trafić do najbardziej potrzebujących osób....Nie mam zdjec ..ale dzisiaj wieczorem wyjde na miasto to porobie...Tylko czemu ma fotografowac ciemne ulice...???
Ostatnio zmieniony 26 gru 2013, 11:40 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Oswietlenie swiateczne a koniecznosc oszcedzania

21
Tak jak było napisane na górze, oświetlone miasto przyciąga turystów. Myślę, że okres przedświąteczny jest złym czasem na oszczędzanie. Bez świątecznych lampek, mikołajów i choinek na ulicy trudniej jest obudzić w sobie tą świąteczną magię. To samo tyczy się prywatnych oświetleń domów. Szczerze mówiąc jeśli posiada się energooszczędne lampki albo taśmy typu LED to wcale nie wychodzi kosmicznie dużo pieniędzy. Poza tym zawsze można ustawić tryb auto wyłączania. Wtedy oświetlenie jest włączone tylko przez parę godzin. Nas to dużo nie kosztuje, a wnosimy wkład w przepiękny wystrój.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2016, 8:46 przez KicekPicek, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Oswietlenie swiateczne a koniecznosc oszcedzania

22
Każde świętowanie łączy się z kosztami, nawet honorowa zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza kosztuje. W ogóle nie świętujmy, tylko jakoś nie wierzę, by biednych wtedy ubyło.
Ostatnio zmieniony 15 gru 2016, 18:25 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska polityka, polscy politycy”

cron