Re: Legalizacja marihuany w Polsce

697
co z tego że zabijesz sobie nawet wszystkie jaźnie, i tak będziesz wtedy istniał jako źródło swego istnienia.
A tam jest kumulacja wszystkiego co do tej pory doświadczyłeś przez miliardy lat istnienia jako jaźń czy wyższa jaźń.
Nie widzisz sensu życia ale śmierć też nie ma sensu bo im jesteś wyżej tym większą masz świadomość.
O tyle jest tam lepiej że emocje są słabo odczuwalne, ciało fizyczne wszystko wzmacnia kilkakrotnie.
Dlatego jest idealnym narzędziem do rozwoju.
Czego ci brak poza śmiercią ? Poprzednie wcielenia se już zobaczyłeś ? Wiesz z czego wynika to pragnienie śmierci ?
Ostatnio zmieniony 02 paź 2016, 16:47 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Legalizacja marihuany w Polsce

699
Widzę, że ostro się spaliliście. :D
Dla mnie to pitolenie o jaźniach, reinkarnacjach i karmach jest nawet zabawne, ale trzeba sobie marychę zapalić, by za Wami nadążyć. :D
A ponieważ paliłem wczoraj, a dzisiaj nie chce mi się iść do coffie shopu, to uznaję tę dyskusję za jakieś pierdy. Nie ma życia po śmierci, nie ma duszy, to tylko nasze przesadnie rozrośnięte Ego nie pozwala nam przyjąć do wiadomości podstawowej prawdy, że po prostu, umieramy, zamieniamy się w proch i znikamy. I tyle. Ja wiem, że trudno tę prawdę przyjąć, dlatego by się pocieszyć wymyślamy wędrówkę dusz i inkarnacje naszej jaźni, ale wystarczy trochę powietrza spuścić z balonika swojej wyjątkowości i wtedy bardzo łatwo to dostrzec.
Ostatnio zmieniony 02 paź 2016, 17:15 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Legalizacja marihuany w Polsce

700
Tak, z analitycznego umyslu, ktory z kolei wynika z mojego hobby od malolata. I to nie pragnienie smierci. To tez, po przeanalizowaniu tego wszystkiego dochodze do w niosku ze jak sie bawic to sie bawic, a po fakcie nie ma zadnego powodu by to kontynuowac, zwyczajnie sie nie oplaca. O wiele latwiej byloby nie miec uczuc i potrzeb - te filozofie sa w koncu tworzone do zaspokajania tychze potrzeb. Bez nich mozna byloby trwac, tak po prostu, byloby to porownywalne do calkowitej smierci. Jednak caly ten proceder napedzany jest potrzebami, wielu ludzi na pewno chce probowac w kolko, co nie ma zadnego sensu. No bo nie ma. A skoro nie ma sensu, to po co trwac? Ten motyw zrodla kojarzy mi sie z niezwyciezonym Lema, na planecie ewoluowaly bezmyslne automaty by tylko trwac, bez zadnego celu. Rownie dobrze moglyby nie istniec, bo nie ma ku temu zadnego powodu. Zas w przypadku tego zrodla jest jeszcze wada - mozna sie w kazdej chwili reinkarnowac i utrudniac proces trwania. Ja wiem ze to tak surowo, ale kwestia do zrozumienia tej idei jest wlasnie pozbycie sie pragnien, uczuc i przywiazania doń, a wtedy mozna latwo zauwwzyc bezsens i wlasciwie same wady samego tego istnienia, to tez najlepszym mozliwym wyjsciem jest zaprzestanie go, bo jest to wyjscie pozbawione wad i zalet, rozwiazujace problemy.
Ostatnio zmieniony 02 paź 2016, 17:18 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Legalizacja marihuany w Polsce

702
polliter pisze:Widzę, że ostro się spaliliście. :D
.
Nie wiem czy to Ciebie zmartwi czy ucieszy ale ja to wszystko na trzeźwo piszę. O ile stan po-oświeceniowy można nazwać trzeźwym :-)
Crows pisze:lepiej wrócic do marychy bo w dziale politycznym nawijanie o reinkarnacjach i duchach jakoś smierdzi :)
W kontekście debaty aborcyjnej wydaje się iż to ma istotne znaczenie ;)
Ostatnio zmieniony 02 paź 2016, 20:22 przez civilmonk, łącznie zmieniany 2 razy.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Legalizacja marihuany w Polsce

703
Crows pisze:lepiej wrócic do marychy bo w dziale politycznym nawijanie o reinkarnacjach i duchach jakoś smierdzi :)
Zglosilem już offtopic

===
Posty od zgłoszonego przeniesione do "Dusza"
Abe
Ostatnio zmieniony 02 paź 2016, 22:13 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Wróć do „Polska polityka, polscy politycy”

cron