Re: Legalizacja marihuany w Polsce

1
J/W
W temacie zdrowie powstał wątek o leczniczym działaniu marihuany, a o którym to niemam zbyt wielkiego pojęcia, dlatego zakładam tą ankietę, aby móc podyskutować o niej w nieco szerszym kontekście ;)
Moim zdaniem w Polsce podejście do trawki jest co najmniej zbyt surowe.
To bardzo słaby narkotyk, nie wywołuje zgonów a uzależnienie tylko u osób bardzo podatnych, już bardziej szkodliwy może być alkochol.
Dla niektórych osób palenie trawki jest pewnym stylem życia, mają fioła na jej punkcie(Bom Marley itp), tworzą ideologie z nią związane ;)
No ale to ich problem moim zdaniem, niewiem poco poprzez odgórne naciski utrudniać im życie.
A może nielegalność jest pewną atrakcją dodającą dreszczyku emocji i buntowniczego ducha? I może lepiej aby zostało jak jest?
Co o tym myślicie?
Ostatnio zmieniony 28 lut 2014, 0:25 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Legalizacja marihuany w Polsce

2
myśle że każda przesada jest złem.
W polsce zabrania sie sprzedaży tytoniu ale koncerny tytoniowe mogą go kupować bez ceregieli.
Nielegalna maryśka która jest obecna w każdym mieście i wsi.
Alkohol legalny tylko z banderolą
W dupie mam takie państwo.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2014, 0:58 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Legalizacja marihuany w Polsce

3
Państwo kosi grubą forsę na tytoniu i alkoholu, czyli dużo większych truciznach, niż marihuana. Czerpie korzyści ze sprzedaży trucizny własnym obywatelom, a nie chce zarabiać na marihuanie, która trucizną nie jest. Hipokryzja, to najwłaściwsze słowo.
To tak, jakbym mógł legalnie kupić arszenik (każde ilości), a nie mógł kupić herbaty.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2014, 2:49 przez polliter, łącznie zmieniany 2 razy.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Legalizacja marihuany w Polsce

4
Prostytucja , Marihuana
*** Marihuana***Religia***A Polskie Prawo***
Marihuana, "roślina polityczna" - komu zależy by była nielegalna?
Medytacja i Marihuana (tylko osoby, które próbowały obydwu)
i najnowszy autorstwa MarihuanaLeczy lecznicza marihuana

W sumie pięć tematów, ten jest szósty, każdy we własnym zakresie. No ale skoro jest taka widoczna potrzeba ... .
Idąc tym śladem, powinienem być za legalizacją opiatów, biorąc pod uwagę fakt spożywania pochodnych kodeiny, tebainy i papaweryny.
This is madness ... .
Ostatnio zmieniony 28 lut 2014, 3:02 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Legalizacja marihuany w Polsce

5
Sama nie wiem,lepiej nie bo ćpunów więcej bedzie i gwałtów więcej.
wiadomo jak najarani to są niebezpieczni ale i kobity zioło palą wariatki widziałam w Holandi bo na każdym rogu jest
dla holendrów to już codzienność ale polacy tam mają radoche młodzież co z chaty sie wyrwie z pl
Ostatnio zmieniony 28 lut 2014, 7:55 przez Nutka, łącznie zmieniany 2 razy.
...............

Re: Legalizacja marihuany w Polsce

6
nie z zakazów płynie mądrość

na pewno przykład ma kapitalne znaczenie

pisałam nie raz o rujnującym dziecięca główkę i to bardzo trwale i dotkliwie zachowanie:

- papieroch w zębach i tekst - nie pal bo to ZŁO

taka matka po pierwsze rozwal dziecku poczucie własnej wartości - jak nie naśladuje matki to matka go nie kocha, jeśli nie słucha matki to matka go nie kocha

więc co ma robić?

Wiem dla wielu osób to tekst od czuba - a jednak to najprostszy sygnał - myślcie bo budujecie dzieciom główkę na całe życie

Bez sensu jest myślenie - alkohol dostępny - chlać można; izba wytrzeźwień jest okropna - chlać nie można ...

podobno dla wygenerowani w główce dziecka potrzeby picia wystarczy:

- poczekaj synku, zaraz pogadamy - tylko odsapnę miałem ciężki dzień - daj mi chwilę 15 minut i jestem spokojny i pogadamy - i lampka 1 porcja alkoholu w eleganckich warunkach bez upijania

- najlepszym sposobem łapania równowagi jest lampka koniaku czy kieliszek Martini czy piwo

Po pierwsze trzeba wiedzieć jak działają używki - nie o miłym luzie czy rzyganiu ale o tym dlaczego i po co i kiedy po nie sięgamy

idiotką bym była gdybym powiedziała, że od lampki koniaku czy jointa życie mi runie i nic tylko prohibicja i zakaz;

w końcu mamy wieloletnią wprawę w sprzedaży alkoholu w 'jakiś sposób' i zakaz sprzedaży poza akcyzą

można dyskutować czy szwedzki model coś by polepszył, a może totalny luz w dostępności a cały nacisk na świadomość zagrożeń?

w końcu amerykańce bardzo dużo osiągnęli antynikotynową kampanią

może raz byśmy byli mądrzy przed szkodą?

Dziś mamy rewelacyjny pomysł - dzieci palą elektroniczne papierosy w szkole - 'legalnie' - idiota tylko może twierdzić, że to fajny pomysł i nikomu nie szkodzi - ale to ten sam nurt co walka by nie bronić palenia pośród ludzi

Bardzo wielu ludzi pali marihuanę w Polsce - pytanie brzmi - co zrobić by im i reszcie to nie szkodziło na żadnej płaszczyźnie - pomyśleć warto przy lampce koniaku :P
Ostatnio zmieniony 28 lut 2014, 8:46 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Legalizacja marihuany w Polsce

8
Crows pisze:jestem za by dąc wszystko => narkotyki , karabiny , ciezką chemie i atomowe przyciski , bedzie fajnie , mniej idiotów , ziemia odpocznie ...........
jest to jakieś rozwiązanie, ale zwykle natura sie tym zajmuje, ludzie to jak zaraza i karaluchy, nawet wojne atomową przetrwają.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2014, 18:09 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Legalizacja marihuany w Polsce

9
Abesnai pisze:Prostytucja , Marihuana
*** Marihuana***Religia***A Polskie Prawo***
Marihuana, "roślina polityczna" - komu zależy by była nielegalna?
Medytacja i Marihuana (tylko osoby, które próbowały obydwu)
i najnowszy autorstwa MarihuanaLeczy lecznicza marihuana

W sumie pięć tematów, ten jest szósty, każdy we własnym zakresie. No ale skoro jest taka widoczna potrzeba ... .
Idąc tym śladem, powinienem być za legalizacją opiatów, biorąc pod uwagę fakt spożywania pochodnych kodeiny, tebainy i papaweryny.
This is madness ... .
Niektóre z tych tematów to trochę starożytne :D Pozatym ankiety jeszcze nie było :)
Nutka pisze:Sama nie wiem,lepiej nie bo ćpunów więcej bedzie i gwałtów więcej.
wiadomo jak najarani to są niebezpieczni ale i kobity zioło palą wariatki widziałam w Holandi bo na każdym rogu jest
dla holendrów to już codzienność ale polacy tam mają radoche młodzież co z chaty sie wyrwie z pl
Nutka akurat gwałty itp to raczej nie po maryśce, to śmiecho-zamulacz, skrzydeł nie dodaje, raczej słodko(jak dla kogo) wbija w ziemie ;)
Najarany człowiek może być niebezpieczny bardziej za kierownicą czy coś.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2014, 18:13 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Legalizacja marihuany w Polsce

11
Naukowcy z kanadyjskiego Uniwersytetu Halifax przeanalizowali ponad 50 tysięcy przypadków. Brali pod uwagę wszystkich, którzy mieli we krwi nawet niewiele, bo 1-2 nanogramy znajdującej się w marihuanie substancji THC, na jeden mililitr krwi.

Okazało się, że ci, który palili marihuanę trzy godziny lub mniej przed rozpoczęciem jazdy, powodowali dwa razy więcej wypadków od tych, którzy nie byli pod wpływem narkotyków czy alkoholu.

Według badaczy, marihuana wyraźnie zaburza funkcje mózgu, takie jak orientacja czy zdolności ruchowe. Eksperci zwracają jednocześnie uwagę, że alkohol pozostaje najczęściej stosowanym i najbardziej niebezpiecznym dla kierowców środkiem odurzającym. http://tvp.info/informacje/nauka/marihu ... ek/6488691
Ostatnio zmieniony 28 lut 2014, 18:20 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Legalizacja marihuany w Polsce

13
Baabcia co innego prowadzenie Pojazdów Mechanicznych pod wpływem jakichkolwiek używek a co innego zezwolenie na Handel nimi. Narkotyki winny być legalne a to z czterech powodów:

- Każdy Narkotyk ma właściwości Lecznicze
- Kto będzie chciał ich używać poza medycznie to i tak będzie nawet jak będą nielegalne
- Dowalając niewysoką Akcyzę można na tym zarobić
- Narkotyki produkowane legalnie byłyby CZYSTE i bezpieczniejsze od produkowanych nielegalnie. Narkotyki produkowane nielegalnie będąc zanieczyszczone mogą doprowadzić do śmierci i uzależniają o wiele bardziej i szybciej niż produkowane legalnie

Tak więc na Legalizacji zarobi Państwo na ZAKAZIE zarabia Mafia.

Gdyby był wielokrotny wybór to zagłosowałbym na 2, 3 i 4 Opcję w Ankiecie.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2014, 18:50 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 3 razy.

Re: Legalizacja marihuany w Polsce

14
Przepraszam - a na czyim zdrowiu zarobi panstwo? Jesli ktos zyskuje - to ktos traci, to normalne.
Legalizujac narkotyki - nie ma powodu walczyc z narkomania, nie ma powodu leczyc narkomanow - ilez kasy przybedzie po likwidacji osrodkow leczenia uzaleznien.
I coz - wypadaloby w cene narkotykow wliczyc koszta pogrzebu.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2014, 19:01 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Legalizacja marihuany w Polsce

15
Poza tym mafia nie zarabia na zakazie, a na rozprowadzaniu i handlu srodkow potencjalnie zabojczych. Panstwo nie traci na zdrowiu obywateli - chyba ze ma gdzies to zdrowie i woli bogacic sie na chorych. Ale tez nie panstwo, a tegoglowi rzadowi wykoncypowali sobie niezly sposob na latanie dziur po tym co ukradli.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2014, 19:05 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Legalizacja marihuany w Polsce

16
Ayalen Alkohol jest legalny a jakoś SĄ ośrodki Leczenia Uzależnień, Odwyki, itp. Więc pod tym względem nic się nie zmieni oprócz jednego ĆPAJĄCYCH BĘDZIE MNIEJ.

Mafia Zarabia właśnie na tym zakazie gdyby Narkotyki były Legalne z ROZSĄDNA AKCYZĄ to Nielegalny obrót przestanie być dla Mafii Opłacalny.

Trzeba się trochę orientować Mocium Pani. :D
Ostatnio zmieniony 01 mar 2014, 19:11 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Legalizacja marihuany w Polsce

17
A ja i tak jestem na nie no bo zakaz jest to przynajmniej wiadomo że nie legalne i zawsze takich ścigają
I ćpunów mniej a jak będzie legalne w pl to na każdym rogu ćpuna się spotka
Conan co niektóre chcą bo tak samo najarane ,ale taki facet po narkotyku to bezpieczny nie jest bo w głowie nimo dobrze bo jest najarany i jest agresywny też a kobita tak samo .
Ostatnio zmieniony 01 mar 2014, 19:15 przez Nutka, łącznie zmieniany 2 razy.
...............

Re: Legalizacja marihuany w Polsce

18
Twardostoj pisze:Baabcia co innego prowadzenie Pojazdów Mechanicznych pod wpływem jakichkolwiek używek a co innego zezwolenie na Handel nimi. ...
e no niemożliwe

:stop:

wrzuć na luz - i nie nadużywaj cierpliwości

mnie takie odwoływanie się nie bawi - aberracja
Ostatnio zmieniony 01 mar 2014, 19:23 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Legalizacja marihuany w Polsce

19
baabcia pisze:czy jesteście za prowadzeniem samochodu po alkoholu?
Nie wiem czy to prawda ale słyszalam od kogoś jak tak byłam ze w holandi dwa piwa mozna wypić i jechać i nic
ale to może brednie są
Ostatnio zmieniony 01 mar 2014, 19:23 przez Nutka, łącznie zmieniany 2 razy.
...............

Re: Legalizacja marihuany w Polsce

20
Twardostoj, alkohol wprowadzono przed wiekami, zanim poznano jego niekorzystny wplyw, a zawsze trudniej wprowadzic zakaz uzywania tego co bylo legalne przez dlugi czas.
Wystarczy troche ruszyc glowa mocium panie.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2014, 19:50 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Legalizacja marihuany w Polsce

21
Narkotyki również były LEGALNE i UŻYWANE w MEDYCYNIE pierwsze poza Medyczne zastosowanie Narkotyków nastąpiło w okresie II Wojny Światowej podczas, której podawano bodajże Amfetaminę Żołnierzom by przez długi okres czasu utrzymywać ich Sprawność Bojową a niektóre Narkotyki były stosowane nawet od czasów Renesansu.

Tak więc nie tylko ruszać głową ale i znać Historię tematu, na który się wypowiada a z tym chyba u Ciebie na Bakier. Po za tym w USofA była wprowadzona Prohibicja na czym oczywiście natychmiast zaczęli zarabiać Mafiosi. Tylko, że w USofA poszli po rozum do głowy i stwierdzili, że Prohibicję należy cofnąć bo zamiast Aparatu Państwa zarabia na tym Mafia. To Samo jest tutaj. Dodam, że w USofA jak zniesiono Prohibicję Spożycie Alkoholu i ilość Alkoholików spadła. Podobnie w Holandii od chwili zalegalizowania PONOWNEGO Substancji Psychotropowych ilość ofiar Zatrucia Narkotykowego spadła.

Co byś Mocium Pani wiedziała gdybyś zainteresowała się tematem. :P
Ostatnio zmieniony 01 mar 2014, 20:06 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Legalizacja marihuany w Polsce

22
Nutka pisze:A ja i tak jestem na nie no bo zakaz jest to przynajmniej wiadomo że nie legalne i zawsze takich ścigają
I ćpunów mniej a jak będzie legalne w pl to na każdym rogu ćpuna się spotka
Conan co niektóre chcą bo tak samo najarane ,ale taki facet po narkotyku to bezpieczny nie jest bo w głowie nimo dobrze bo jest najarany i jest agresywny też a kobita tak samo .
Właśnie na odwrót Nutka obecnie Narkotyki są zanieczyszczone CELOWO przez Mafie po to by przyśpieszyć Uzależnienie. Narkotyki są drogie a więc daje się trzy działki "na spróbowanie", po których już jesteś Uzależniona by mieć kasę na Zakup następnych działek Sam/a zostajesz dilerem i rozprowadzasz to dalej wciągając Kolejne osoby lub zaczynasz kraść by mieć Kasę na Działkę. Natomiast gdyby Narkotyki były legalne to nawet z Akcyzą 50% byłby tańsze od tych nielegalnych a do tego czystsze w efekcie ćpać będą tylko Ci co i tak by ćpali a nowych Narkomanów nie będzie to przysparzało dlaczego ano dlatego, że zgodnie z starym powiedzeniem:

ZAKAZANY OWOC NAJLEPIEJ SMAKUJE

Co widać między innymi po prohibicji w USofA podczas, której liczba Uzależnionych od Alkoholu i ofiar Przepicia wzrosła a po zdjęciu owego zakazu spadła wracając do normy sprzed prohibicji.

Oczywiście, że nie od razu gdyż by zobaczyć efekt takich decyzji trzeba trochę odczekać.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2014, 20:14 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Legalizacja marihuany w Polsce

25
Twardostoj pisze:Narkotyki również były LEGALNE i UŻYWANE w MEDYCYNIE pierwsze poza Medyczne zastosowanie Narkotyków nastąpiło w okresie II Wojny Światowej podczas, której podawano bodajże Amfetaminę Żołnierzom by przez długi okres czasu utrzymywać ich Sprawność Bojową a niektóre Narkotyki były stosowane nawet od czasów Renesansu.

Tak więc nie tylko ruszać głową ale i znać Historię tematu, na który się wypowiada a z tym chyba u Ciebie na Bakier. Po za tym w USofA była wprowadzona Prohibicja na czym oczywiście natychmiast zaczęli zarabiać Mafiosi. Tylko, że w USofA poszli po rozum do głowy i stwierdzili, że Prohibicję należy cofnąć bo zamiast Aparatu Państwa zarabia na tym Mafia. To Samo jest tutaj. Dodam, że w USofA jak zniesiono Prohibicję Spożycie Alkoholu i ilość Alkoholików spadła. Podobnie w Holandii od chwili zalegalizowania PONOWNEGO Substancji Psychotropowych ilość ofiar Zatrucia Narkotykowego spadła.

Co byś Mocium Pani wiedziała gdybyś zainteresowała się tematem. :P
- po pierwsze - prosze nie przekrecac faktow: rosliny o wlasciwosciach narkotyzujacych wystepuja w naturze - obok nieszkodliwych i trujacych. Co nie znaczy ze wszystko jest do uzytku - zalezy kto i jaki robi uzytek z tego co oferuje natura. Podpieranie upowszechnienia narkotykow medycyna prowadzi do szpitala bez klamek.
po drugie - jesli porownujesz wiedze dzisiejsza o narkotykach - z ta sprzed wiekow, to gratuluje hibernacji.
- po trzecie - najwyrazniej nie rozumiesz ze prohibicja dotyczy substancji juz istniejacych w przestrzeni publicznej, a zakaz nie powoduje automatycznego zaprzestania ich uzywania.
To ze wolisz z panstwa uczynic mafie narkotyczna to Twoja sprawa.
- ten punkt musze sprawdzic, bo wonieje jakims przeklamaniem, wiec odpowiem pozniej.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2014, 21:16 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Legalizacja marihuany w Polsce

26
z tymi zarobkami mafii to przesada, wszedł na rynek polski lek na bazie marihuany i kosztuje 2500 zł, to jest kurde zarobek mafii farmaceutycznej, i polacy na tym zarabiają ? nie, bo to zagraniczna firma produkuje poza granicami kraju.

I komu sie opłaca wprowadzić legalność marihuany leczniczej ? firmom farmaceutycznym, zarobią na tym lepiej niż na szczepionkach wywołujących ptasią grype.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2014, 21:47 przez Ja?!, łącznie zmieniany 3 razy.

Re: Legalizacja marihuany w Polsce

27
Twardostoj pisze:Nutka oj po Alkoholu jest się Agresywniejszy jak po "koksie". Gdyż po Koksie to wszystko zależy jakie dana osoba ma Zwidy. :D
Alkohol i narkotyki razem i balanga na całego Twardostoj
Ani to ani to dobre nie jest ale narkotyk jest gorszy
bo można przedawkować ćpuny o tym dobrze wiedzą bo ja to się nie znam bo nie paliłam nigdy zioło
a alkoholik to wiadomo moze się zachlać na smierć nawet
ale narkotyk bardziej u w tym pomoże
Ostatnio zmieniony 01 mar 2014, 21:49 przez Nutka, łącznie zmieniany 2 razy.
...............

Wróć do „Polska polityka, polscy politycy”

cron