Re: 10 lat w Europie - dorobek

5
victoria pisze:Wolę tę wersję spotu :D



ale i tak zastanawiam się ile zabiegów ratujących życie udałoby się przyspieszyć za tę kasę?....
Popatrz Victorio, Pani Bieńkowska ma zdanie przeciwne do Ciebie. I to ona ma władzę i te miliony, a Ty nie.
Tylko patrzeć, jak Bieńkowska każe Ci zlikwidować na Imladisie cały wątek o europejskich sukcesach Tuskolandu.
Na YouTubie pojawiła się anglojęzyczna parodia spotu "10 lat świetlnych". Niestety - udało się go obejrzeć niewielu internautom, gdyż film został usunięty z serwisu na wniosek... Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Parodia kosztującego 7 mln zł rządowego spotu wyśmiewała jego przekaz, według którego Unia Europejska (w domyśle z Platformą) przekształciła biedną, postkomunistyczną Polskę w bogaty i nowoczesny kraj.

Internauci, którzy mieli okazję obejrzeć parodię, udostępniali link innym użytkownikom internetu. Niestety - klip szybko został zablokowany na wniosek Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, na którego czele stoi wicepremier Elżbieta Bieńkowska (ta sama, która dostała "dreszczy", oglądając rządowy spot). Jako pretekst do cenzury posłużyło... roszczenie dotyczące praw autorskich.
http://niezalezna.pl/54507-unia-czy-ros ... swietlnych
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2014, 21:02 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: 10 lat w Europie - dorobek

8
Tak zwany dorobek dla przeciętniaka,szaraka ,wypisz wymaluj mordę moją w tym miejscu widzę ,zależy od miejsca które dupa jego zajmuje.Moja jest skwaszona,ale zawsze była mniej lub bardziej :) .Dupa mojego szefa i szefa mojego szefa zwykle jest uśmiechnięta od półdupka do półdupka ,od czasu do czasu radośnie popierduje jak to jest dobrze.Te nie moje dupy uważają że dobrze jest wszystkim.No...prawie wszystkim :cool:. Odchodząc nieco od dupologi,możliwość opuszczenia dzikiego kraju.Wielu z niej skorzystało.Wielu skorzysta w przyszłości mniej lub bardziej odległej .I nie wszystkie drogi będą prowadziły do zmywaka .Miejmy taką nadzieję :P .
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2014, 13:17 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: 10 lat w Europie - dorobek

18
Unia nie Unia, trzeba zlikwidować w końcu w Polsce ten okropny socjalizm, który bezkarnie pozwala lekką ręką wyciągać łapę politykom i urzędnikom po miliony ze wspólnej kasy i wydawać je na jakieś kompletne paranoje, jak ten sławny spot, albo przepuszczać przez pralnie brudnych pieniędzy.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2014, 16:07 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: 10 lat w Europie - dorobek

19
voltaren pisze:Np. Strefa Schengen jest dobra, dotacje czasem też, ale ogólnie UE to pomylony eksperyment ;)
No jest,ale ja nie o tym.Moi znajomi którzy kiedyś pracowali w szczecińskiej stoczni porozjeżdżali się po Europie,część z nich nadal pracuje przy budowie statków,tyle tylko że we Francji,Norwegi,Niemczech .To chyba znaczy że się sprawdzili i że nadają się do tej roboty?Więc czemu nie tutaj,w Polsce,dlaczego padają duże polskie firmy?Zarządzanie?Partyjny klucz,jak w czasach PRL-u?
Ostatnio zmieniony 23 maja 2014, 17:23 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: 10 lat w Europie - dorobek

20
Wiecie co, jesteśmy z 50 lat do tyłu... W mentalności. Komuna nas uwarunkowała odpowiednio i żeby teraz móc te 50 lat zmienić w społeczeństwie, potrzeba kolejnych co najmniej pięćdziesięciu. Uwarunkowania (ich zmiana) potrzebują czasu, nic nie działa jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki...
Ostatnio zmieniony 23 maja 2014, 17:50 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: 10 lat w Europie - dorobek

22
Mordo, nie wiem czy pamiętasz czasy PRL-u.
Niestety te wszystkie trawy malowane na zielono, ta głupota ludzi ciągnących się na pochody ze strachu przed wyimaginowanymi represjami, ta głupota niedouczonych kacyków, którym się wydawało, ze są kimś, to wsadzanie pieniędzy nieraz w kompletnie nie trafne inwestycje, wyrzucanie pieniędzy na pokazówki - to wszystko wróciło jak w krzywym zwierciadle w tuskolandzie. Widać to doskonale na spocie wyborczym za 7 milionów.
Więc jeśli nie znałeś prawdziwej komuny, to spojrzyj na tuskoland.
To jest prawie to samo, tylko teraz jest podkolorowane.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2014, 18:46 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: 10 lat w Europie - dorobek

23
Znam.Mam pewne doświadczenia z tamtego okresu :) .Że idiotyzmów mnóstwo?Jak za PRL-u ?Popatrz na poczynania europarlamentu .Tam decyzję podejmują ludzie którzy z tak zwaną komuną nigdy kontaktu nie mieli.To musi być jakiś wirus. Na bank ruski :rotfl1: .
Ostatnio zmieniony 23 maja 2014, 19:17 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: 10 lat w Europie - dorobek

24
I następny spot gniot

[youtube][/youtube]
produktywność siły roboczej rośnie w Polsce szybciej niż wysokość wynagrodzeń, w rezultacie koszt pracy należy do najniższych w Europie
jakie to miłe...
Ostatnio zmieniony 14 cze 2014, 22:05 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: 10 lat w Europie - dorobek

25
victoria pisze:I następny spot gniot

[youtube][/youtube]
produktywność siły roboczej rośnie w Polsce szybciej niż wysokość wynagrodzeń, w rezultacie koszt pracy należy do najniższych w Europie
jakie to miłe...
Nie jest zbyt szokujące.Polska ambasada w pewnym skandynawskim kraju upichciła instrukcję dla tamtejszych przedsiębiorców jak skutecznie dymać polską tanią roboczą siłę .
Ostatnio zmieniony 14 cze 2014, 23:08 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: 10 lat w Europie - dorobek

26
Mordo, spytaj się tej "taniej siły roboczej" czy ma coś przeciwko...
Nikt nikogo nie zmusza, by wyjeżdżał, to nie są murzyni, których uprowadzano z Afryki, by zapieprzali przy bawełnie. Sami pojechali szukać lepszego jutra.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2014, 2:29 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: 10 lat w Europie - dorobek

27
Brak pracy i brak nadziei na lepsze jutro dla siebie i dzieciaków zmuszają ludzi do emigracji , to obowiązkiem rządzących jest mieć wizje rozwijającego się państwa gospodarczo i militarnie , nie dobijać ludzi z inicjatywami i wizjami przy zakładani firm podatkami oraz przepisami utrudniającymi powstanie firm
Ostatnio zmieniony 15 cze 2014, 8:07 przez artin, łącznie zmieniany 1 raz.
Cyceron

Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem

Re: 10 lat w Europie - dorobek

28
polliter pisze:Mordo, spytaj się tej "taniej siły roboczej" czy ma coś przeciwko...
Nikt nikogo nie zmusza, by wyjeżdżał, to nie są murzyni, których uprowadzano z Afryki, by zapieprzali przy bawełnie. Sami pojechali szukać lepszego jutra.
Ty nie z Polska piszesz :rotfl1: ?
Jak biały pan wynajmował sąsiadowi grupę swoich murzynków na plantację,to stawiał warunki żeby mu kumpli nie zajeździł . Spora część polskich murzynków wyjechałą nie dlatego żeby szukać lepszego jutra,tylko żeby jakoś przetrwać,utrzymać się przy życiu :(.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2014, 9:12 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: 10 lat w Europie - dorobek

29
Ale Holendrzy, Niemcy i Anglicy nie biegali po Polsce z sieciami i nie łapali Polaków, by ich później przetransportować na swoje plantacje truskawek. :ahah:
Polacy zawsze mają do wyboru siedzieć na zasiłkach albo kraść, murzyni takiego wyboru nie mieli. :)
Ostatnio zmieniony 15 cze 2014, 12:28 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: 10 lat w Europie - dorobek

30
polliter pisze:Ale Holendrzy, Niemcy i Anglicy nie biegali po Polsce z sieciami i nie łapali Polaków, by ich później przetransportować na swoje plantacje truskawek. :ahah:
Polacy zawsze mają do wyboru siedzieć na zasiłkach albo kraść, murzyni takiego wyboru nie mieli. :)
No nie.Plantacje założyli na ziemi tubylców .Plantacji jest za mało.W mojej wsi są tylko cztery .Siedzieć na zasiłku albo kraść?Nie,takie czasy że z jednego nie da się wyżyć :rotfl1: ! Mam rodzinę w kilku krajach Europy i za wielką wodą.To stara i bardzo stara emigracja ,jeszcze z czasów międzywojnia.Nie pojechali tam bo byli ciekawi świata. Niewiele się zmieniło.Taka karma chyba.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2014, 13:30 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska polityka, polscy politycy”

cron