Re: Czy żyjemy w państwie prawa?

31
Ale kto w takim razie jest odpowiedzialny za brak społecznej dyscypliny ? za korupcję? nepotyzm i to wszystko co zaprzecza temu iz Polska jest zachodnią demokracją a czyni z nas kraj zblizony do Białorusi czy Gruzji...Nie od parady mamy przysłowi :ryba psuje sie od głowy...
Ostatnio zmieniony 27 lip 2014, 15:47 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Czy żyjemy w państwie prawa?

32
egoista99 pisze:Ale kto w takim razie jest odpowiedzialny za brak społecznej dyscypliny ? za korupcję? nepotyzm i to wszystko co zaprzecza temu iz Polska jest zachodnią demokracją a czyni z nas kraj zblizony do Białorusi czy Gruzji...Nie od parady mamy przysłowi :ryba psuje sie od głowy...
za brak społecznej dyscypliny? - ja, Ty, oni (tylko jacy o n i ?)
za korupcję? - sąsiad, sąsiadka, lecz nie ja, nie Ty?
nepotyzm? - znowu: nie ja, nie Ty?
Ostatnio zmieniony 27 lip 2014, 16:14 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Czy żyjemy w państwie prawa?

33
Więć jesli to JA.TY, On ,sąsiadka i sąsiad...to czemu nie możemy wybrać takich reprezentantów którzy by przedstawiali NASZ interes a nie interes partii ??? Czemu nie możemy mieć takich przedstawicieli ,których moglibyśmy odwołąć gdy się większości wyborców na danym terytorium nie beda podobać ,gdy będa zle reprezentowac interesy społeczeństwa danego obszaru...?? Moze więc to nie ja,ty,on czy ona.Sasiad czy sąsiadka a pozostałości po komunie gdzie interes partii i I Sekretarza oooo...sorrki przewodniczacego lub prezesa partii
są najważniejsze ??? Może to wprowadzanie dyscypliny partyjnej podczas głosowań ,która sprzeczna jest i z konstytucją i demokracją sa
przyczyną odtwarzania starego systemu gdzie głosowali jak chcieli wybrano kogo należy ???
Ostatnio zmieniony 27 lip 2014, 19:19 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Czy żyjemy w państwie prawa?

34
egoista99 pisze: Czemu nie możemy mieć takich przedstawicieli ,których moglibyśmy odwołąć gdy się większości wyborców na danym terytorium nie beda podobać
słuszne pytanie Egoisto :tak:

apel do rozważenia - nie głosujmy na tych z pierwszych miejsc na listach wyborczych. w końcu z jakiegoś powodu 'oni' się o nie stale kłócą. liczą zapewne na lenistwo wyborców w stawianiu krzyżyków u góry.

wybierajmy świeżaków nikomu nie znanych z dalszych miejsc na listach.
od czegoś trzeba zacząć demokratyczne porządki.
Ostatnio zmieniony 27 lip 2014, 20:43 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Czy żyjemy w państwie prawa?

35
Co z tego ,że słuszny..? Co z tego ,że demokratyczny...??? Mamy ustrój partyjny jak za PRL..Jesteś potrzebny przez 1-2 minuty raz na 4 lata ...a pózniej i tak można o tobie ( o mnie ,o nich o społeczeństwie ) zapomnieć Jesteś / my niepotrzebni
Ostatnio zmieniony 03 sie 2014, 19:11 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Czy żyjemy w państwie prawa?

36
egoista99 pisze:Mamy ustrój partyjny jak za PRL.
żyłeś w czasach PRL-u ? bo ja jak pamietam to była tylko jedna partia - przewodnia , bez wzgledu na jakiekolwiek głosowania
Ostatnio zmieniony 03 sie 2014, 19:23 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Czy żyjemy w państwie prawa?

37
Eeee tam oprócz przewodniej siły narodu istniało jeszcze ZSL i SD A że były to przystawki jak Samoobrona i partia Giertycha...ale były...I mogłaś na nie głosować...Tylko ze kandydaci tych partii byli na ostatnich miejscach na listach ..tak jak dzisiaj to juz inna kwestia..Miałaś prawo głosowac na nich ...Dziś tez masz prawo głosowac nie tylko na Nr 1 listy partjnej i pana przywiezionego ze Swinoujscia do Rzeszowa lecz również na innych kandydatów i kandydatki ...Ale sytuacja jest identyczna jak w PRL głosować możesz ...ale odwołąć kogoś kto okazał się kretynem juz nie możesz..Więc tak jak w PRL
na Tuska głosował 3,5 mln ludzi z....14,5 mln wyborców..Czyli 70% było przeciw lub milczała a wybrano tego kto uzyskał 30%....Czyli demokracja pozwala raz na 4 lata głosować ...ale w demokratyczny sposób nie możesz odwołąc swojego wybrańca gdy stwierdzasz iz nie spełnia oczekiwań...Taka więc jest demokracja ? Raz wybrany ..i nie podlegajacy władzy demokratycznego społeczeństwa ..??
Ostatnio zmieniony 04 sie 2014, 9:23 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Czy żyjemy w państwie prawa?

39
Jakoś oprócz mnie co raz więcej ludzi stwierdza to samo..Jakoś do wyborów idzie juz mniej niz 45% ..czyli 55% nie widzi sensu ani kandydata by na niego głosować...I jesli mamy demokrację to czemu nie możemy w demokratyczny sposób odwołać posła ?? Przecież w demokarcji USA ,Niemiec ,Kanady itd jest to możliwe...Czemu więc to coś przypomina czay PRL...??
Ostatnio zmieniony 05 sie 2014, 17:50 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Czy żyjemy w państwie prawa?

40
w krajach tych co wymieniłeś demokracja buduje sie już wiele lat , u nas jeszcze zyje wiele takich u których na demokracje w czerwonej krwi brak miejsca, stąd pewne róznice.
wiesz dlaczego Mojzesz przez 40 lat prowadzał po pustyni tych co zyli w niewoli egipskiej?
Ostatnio zmieniony 05 sie 2014, 18:19 przez Crows, łącznie zmieniany 2 razy.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Czy żyjemy w państwie prawa?

42
Heheheh...Z demokracją Crows jest jak z cnotą...albo jest abo jej nie ma...
Glindzenie więc ze inni budują ją latami jest tym samym co opowięsci o krowie
która znosi jajka i można ostrzyc jej wełnę...
Przedmówca dość dosadnie przedstawił twoją wersję demokracji...
Ostatnio zmieniony 05 sie 2014, 19:32 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Czy żyjemy w państwie prawa?

45
Wersja demokracji w Twoim wydaniu jest bardziej prawdziwa w obrazku kwiatka....
Ostatnio zmieniony 05 sie 2014, 19:43 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska polityka, polscy politycy”

cron