Re: afery taśmowe

62
maly_kwiatek pisze:Wrzutka Wprostu nastąpiła w dniu, w którym Rosjanie zakręcili kurek z gazem dla Ukrainy.
I ten drugi wątek był w mediach minimalizowany, większość Polaków do dziś o nim nie wie.

To może być przesłanka na rosyjskie pochodzenie afery Wprostowej.

Tak samo jak morderstwo wybitnego przedstawiciela mniejszości niemieckiej na Opolszczyźnie, w dniu, w którym rozpoczęto prowokacyjne mordowanie ludzi z centralnego placu w Kijowie. Tylko polscy Niemcy wątku nie podjęli, po prostu pogrążyli się w żałobie.
zgadzam się, że medialne prowokacje częstokroć mają za zadanie odwrócenia uwagi od innych istotniejszych.
natomiast pozostałe Twoje sugestie związane z 10 kwietnia są jak dla mnie zbyt grubymi nićmi szyte.
wbrew pozorom, nie wszystkie klocki lego zawsze i w każdej budowli pasują do siebie.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2014, 22:31 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: afery taśmowe

63
No ale przecież samolot sam nie spadł?

A chorąży Stefan Zielonko sam się zabił?
Niechcący przy goleniu, czy dlatego, ze znał wszystkie szyfrowane korespondencje dyplomatyczne rzadu Tuska, bo sam je szyfrował?

A dyrektor kancelarii Tuska, Grzegorz Michniewicz, sam się zabił?
Tuż po otrzymaniu depeszy o wynikach remontu Tupolewa w Rosji?
Czy dlatego, ze to on znał wszystkie depesze dyplomatyczne do premiera?

To tak dla przypomnienia tym, którzy zapomnieli kim był ś.p. Grzegorz Michniewicz i w jakich okolicznościach zakończył życie.

http://www.prawyprosty.net/index.php/po ... arii-tuska

I pytanie za 100 punktów, dlaczego zwłoki ś.p. Grzegorza Michniewicza poddano spopieleniu, jeszcze zanim jego małżonka mogła go zobaczyć i wydać dyspozycję co do rodzaju pochówku męża. Przypominam, zwłoki, w których jakoby było 1,5 promila alkoholu.

Analogia z kłamstwem Anodiny w sprawie zwłok ś.p. generała Błasika i osoby Tomasza Arabskiego i Donalda Tuska, związane z obydwoma nieżyjącymi osobami są zatrważające.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2014, 23:05 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 2 razy.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: afery taśmowe

65
Druga ujawniona wypowiedź dotyczy samooceny Polaków. "Problem w Polsce jest, że mamy płytką dumę i niską samoocenę. Taka murzyńskość" - stwierdził Sikorski w rozmowie z Rostowskim.
JESTEM BIAŁYM MURZYNEM !!!! :ach::ach::ach::michael:
Ostatnio zmieniony 22 cze 2014, 10:19 przez Crows, łącznie zmieniany 2 razy.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: afery taśmowe

66
maly_kwiatek pisze:(..)I pytanie za 100 punktów, dlaczego zwłoki ś.p. Grzegorza Michniewicza poddano spopieleniu, jeszcze zanim jego małżonka mogła go zobaczyć i wydać dyspozycję co do rodzaju pochówku męża. Przypominam, zwłoki, w których jakoby było 1,5 promila alkoholu. (..)
heh, no tutaj to rzeczywiście bardzo podejrzana sprawa.
nie ogarniam faktów. zatem zatrzymam się przy sugestii Piłsudskiego: ludzie nie powinni wiedzieć jak robi się parówki i politykę ;)
Ostatnio zmieniony 22 cze 2014, 12:17 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: afery taśmowe

68
S.Nowak w rozmowie z Parafianowiczem twierdzi, że PO wykupiło długi komitetu Religi za jego poparcie w wyborach 2005

Kolejną postacią w aferze podsłuchowej jest Radosław Sikorski, który rozmawia z Jackiem Rostowski. - Wiesz, że polsko-amerykański sojusz to jest nic niewarty. Jest wręcz szkodliwy, bo stwarza Polsce fałszywe poczucie bezpieczeństwa - powiedział szef MSZ. Sikorski tym samym przekonywał Rostowskiego, że polityka prowadzona przez premiera i szefa MON jest błędem. Szef MSZ miał również powiedzieć do Rostowskiego: "Ty, ja uważam, że można zaj…ć PiS komisją specjalną w sprawie Macierewicza".

Działania prokuratury w redakcji tygodnika krytycznie oceniło wczoraj Ministerstwo Sprawiedliwości. Szef resortu Marek Biernacki skrytykował działania śledczych, porównując nieudolną akcję we "Wprost" do "interwencji straży miejskiej".


O czym są kolejne taśmy "Wprost"? Michał Majewski, dziennikarz tygodnika, napisał na swoim Twitterze, że "tam są wyciagniete bardzo osobiste sprawy ofiar katastrofy smoleńskiej"

Tam jest 900 godzin żywego słowa polskich władców.
900 godzin hańby Polski.

900 godzin opisów zdrad stanu, przestępstw i pospolitych wykroczeń.

Ciekaw jestem, co Polacy z tym zrobią.

Obserwuję działania lokalnych przydupasów Platformy, oni nic nie robią tylko szerzą wśród lemingów przekonanie, ze nagrywanie było przestępstwem i koniecznie trzeba znaleźć tych co nagrywali i wtrącić ich do więzienia na długoletni tam pobyt. Innych uwag nie mają.
Ostatnio zmieniony 22 cze 2014, 14:13 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: afery taśmowe

69
Czytając doniesienia następnych wypowiedzi politykierów z pod budki z piwem można się przekonać jaka jest ta"" klasa"" polityczna , roi się od profesorów , nauczycieli studentów , facecików z ukończona uczelnia Oksfordzką lecz ich wypowiedzi przypominają rynsztokowe zachowanie się meneli po wypiciu pól litra denaturatu.
Facet nazywa swego szefa donka palantem którego koleś nie będzie musiał słuchać, Sikorski, trudno mi tego osobnika nazwać ministrem swa wypowiedzią nie obraził amerykanów lecz naród Polski w którego on i inni osobnicy sitwy podpisywali umowy o obronności i współpracy miedzy państwami .
Pokazali ""twarz" "politykierzy narodu polskiego ,najpierw doprowadzili sabotażem ,aferami do ruiny gospodarcze Polski a następnie swa zgnilizna moralna ,knajackim językiem zaprzańców ośmieszyli i upodlili naród Polski .
Dziwie się jak ci osobnicy maja jeszcze czelność siedzieć w biurach z godłem Polskim na ścianach , robić jakiekolwiek wypowiedzi i komentarze na tle flagi Polskiej.

Tyle podłości i cynizmu może posiadać tylko rząd wrogi Polsce i Polakom
Chyba Polacy i Polska już dawno nie była tak upodlona jak obecnie
Hańba ,po trzy kroć Hańba

Żadna uczelnia nie zrobi z przygłupa wykształconego człowieka jeśli nie posiada minimum kultury osobistej , menel zostanie menelem choćby nie wiem jakie ministerialne stanowisko obejmowal.
Ostatnio zmieniony 22 cze 2014, 17:52 przez artin, łącznie zmieniany 1 raz.
Cyceron

Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem

Re: afery taśmowe

70
maly_kwiatek pisze:Kolejną postacią w aferze podsłuchowej jest Radosław Sikorski, który rozmawia z Jackiem Rostowski. - Wiesz, że polsko-amerykański sojusz to jest nic niewarty.
Jest wręcz szkodliwy, bo stwarza Polsce fałszywe poczucie bezpieczeństwa - powiedział szef MSZ.
Wszyscy we wsi o tym wiedzą :) .
Ostatnio zmieniony 22 cze 2014, 18:44 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: afery taśmowe

71
mordotymoja pisze:
maly_kwiatek pisze:Kolejną postacią w aferze podsłuchowej jest Radosław Sikorski, który rozmawia z Jackiem Rostowski. - Wiesz, że polsko-amerykański sojusz to jest nic niewarty.
Jest wręcz szkodliwy, bo stwarza Polsce fałszywe poczucie bezpieczeństwa - powiedział szef MSZ.
Wszyscy we wsi o tym wiedzą :) .
i zapewne z tego powodu hamburgery zostaną zastąpione wieśmacami :ach::ach::ach: :ahah:
Ostatnio zmieniony 22 cze 2014, 18:50 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: afery taśmowe

74
mordotymoja pisze:Wtedy była chyba fochowata szefowa ?
Jak była ta szefowa, to uważałem, że to najgorsza w historii Polski minister spraw zagranicznych.
Ale Radek przebił ją i pobił wielokrotnie i znacznie.


mordotymoja pisze:http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... lnych.html Jak już wytropią ,to prezydent powinien nadać mu Order Orła Białego :cool: .
Ha hahahahahahaha :ahah:
Ostatnio zmieniony 22 cze 2014, 19:06 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: afery taśmowe

75
maly_kwiatek pisze:
mordotymoja pisze:Wtedy była chyba fochowata szefowa ?
Jak była ta szefowa, to uważałem, że to najgorsza w historii Polski minister spraw zagranicznych.
Ale Radek przebił ją i pobił wielokrotnie i znacznie.
Ale jest spora szansa że ta prawie najgorsza wróci?Jak te bumerangi :( ...
Ostatnio zmieniony 22 cze 2014, 19:14 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: afery taśmowe

77
artin pisze:Czytając doniesienia następnych wypowiedzi politykierów z pod budki z piwem można się przekonać jaka jest ta"" klasa"" polityczna , roi się od profesorów , nauczycieli studentów , facecików z ukończona uczelnia Oksfordzką lecz ich wypowiedzi przypominają rynsztokowe zachowanie się meneli po wypiciu pól litra denaturatu.
Facet nazywa swego szefa donka palantem którego koleś nie będzie musiał słuchać, Sikorski, trudno mi tego osobnika nazwać ministrem swa wypowiedzią nie obraził amerykanów lecz naród Polski w którego on i inni osobnicy sitwy podpisywali umowy o obronności i współpracy miedzy państwami .
Pokazali ""twarz" "politykierzy narodu polskiego ,najpierw doprowadzili sabotażem ,aferami do ruiny gospodarcze Polski a następnie swa zgnilizna moralna ,knajackim językiem zaprzańców ośmieszyli i upodlili naród Polski .
Dziwie się jak ci osobnicy maja jeszcze czelność siedzieć w biurach z godłem Polskim na ścianach , robić jakiekolwiek wypowiedzi i komentarze na tle flagi Polskiej.

Tyle podłości i cynizmu może posiadać tylko rząd wrogi Polsce i Polakom
Chyba Polacy i Polska już dawno nie była tak upodlona jak obecnie
Hańba ,po trzy kroć Hańba

Żadna uczelnia nie zrobi z przygłupa wykształconego człowieka jeśli nie posiada minimum kultury osobistej , menel zostanie menelem choćby nie wiem jakie ministerialne stanowisko obejmowal.
A oprócz tego lekceważena wszystkiegi i wszystkich ..arogancji i pychy....pojawia się pytanie ..o nasze bezpieczeństwo...Bo jesli obcy wywiad podobno latami ( bo maja 900 h nagrań...) podsłuchiwał...To gdzie był nasz kontrwywiad ...ABW i cała reszta tych służb...??
Co jeszcze wyciekało czego nam nie udostępniono..??? jesli z taką łatwościa podsłuchuje się rząd ??? To jak są chronione rozmowy wice ministrów..których jest chyba ze 100...dyr departamentu...liczonych juz w tysiacach...
Ma racje Sikorski ..zachowują się jak wataha walczaca o skrawki padliny...Przerażające...
Ostatnio zmieniony 23 cze 2014, 14:43 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: afery taśmowe

78
No dobra chłopaki,przestańcie kopać Tuska bo się zapocicie.Dawać taśmy z pogaduchami kaczej koterii :) .Żeby równo puchło :) .Prawda nas zaboli.Ale nie lękajmy się, to będzie ból oczyszczający :cool: !Z tym oczyszczającym to ja żartowałem :rotfl1: !Za tym pierwszym szeregiem jest następny,oni tam czekają cierpliwie aż miejsce z przodu się zwolni .A za tym drugim szeregiem jest :P ...
Ostatnio zmieniony 23 cze 2014, 16:28 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: afery taśmowe

79
maly_kwiatek pisze:Och, gdybyśmy żyli w czasach Piłsudskiego...
Mimo wszystko, świat wówczas był chyba prostszy...
z pewnością był prostszy, bo nie było internetu ;) :P
Ostatnio zmieniony 23 cze 2014, 21:06 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: afery taśmowe

80
mordotymoja pisze:Dawać taśmy z pogaduchami kaczej koterii :) .Żeby równo puchło :)
media są takie monotematyczne :( reklamują stale jedną partię, fuj. :zzz:
Ostatnio zmieniony 23 cze 2014, 21:09 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: afery taśmowe

81
Przecież naczelny każdej gazety nie ukąsi ręki która go karmi...
Ostatnio zmieniony 24 cze 2014, 9:47 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: afery taśmowe

82
Na ironię, część amerykańskiej prasy przyznaje ministrowi Sikorskiemu rację i ... na odwrót, określając, że "frajerami" są właśnie amerykanie, podtrzymujący bezużyteczny sojusz m.in. z Polską.
Co do mojej opinii, pomijając warstwę stylistyczną naszego ministra, zdecydowanie ma dużo racji o ile nie całkowitą. Taka prawda, jeden wizerunek (ten medialny), sprzedaje się na zewnątrz, wraz z różnego typu pustymi gestami i deklaracjami bez pokrycia. Drugi, wypływający z osobistych spostrzeżeń wskazuje na dość racjonalną ocenę faktów.
Kolejna sprawa dotyczy finansowania z pieniędzy rządowych posiłków oraz "tropienia" cygar na Kubie. To już zakrawa na kpinę oraz arogancję wobec Nas, podatników. Definitywnie, konsekwencje powinny zostać wyciągnięte. Ale czego się spodziewać po szefie rządu, który wypowiadać się miał w stylu "teraz to i benzyna może kosztować 7 zł".
Nie wiem czy to jest prowokacja przygotowana przez (co sugerował wielokrotnie nasz Pan premier) rosyjski wywiad, czy jakaś zorganizowana grupa przestępcza bądź klika sfrustrowanych kelnerów. Jednakże obecna sytuacja ukazuje, jak bardzo nasi politycy żyją w oderwaniu od polskich realiów, jak ich prywatne poglądy oscylują z realizowaną polityką (tutaj nie twierdzę, że pełna "otwartość" byłaby wskazana) wewnętrzną i zewnętrzną naszego państwa i jak łatwo przychodzą im słowa.
Oczywiście, osoby wykorzystujące podsłuch powinny zostać ujęte i odpowiednio do tego czynu ukarane.
Tylko zadajmy sobie wpierw pytanie, na ile rzeczywiście działały na niekorzyść naszego Państwa, czy może raczej rządzącego ugrupowania (koalicji).
Ze swojej strony odpowiem następująco. Mydlenie oczy w stylu "wrogich sił" słabo do mnie trafia. To jest wstrząs dla obecnego rządu, nie dla naszej państwowości, jakby obecny establishment chciał nam wmówić. To nie jest żaden zamach stanu na co wskazują chociażby wyniki nad "wotum zaufania", sic. . Cokolwiek kierowało prowokatorami, czy to chęć zemsty po nieudanej próbie szantażu (jak dla mnie najbardziej prawdopodobny scenariusz), odwet, jednoznacznie i po raz kolejny pokazało przepaść, która oddziela klasę rządzącą od potrzeb społeczeństwa, ogrom zadufania, arogancji wraz z niekompetencją i zwyczajną obłudą.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2014, 19:20 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: afery taśmowe

83
Abesnai pisze:Jednakże obecna sytuacja ukazuje, jak bardzo nasi politycy żyją w oderwaniu od polskich realiów
generalnie rzadko się zdarza, by po wejściu na polityczne salony, pamiętał ktoś jeszcze o realiach przeciętnego życia.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2014, 19:49 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: afery taśmowe

84
Generalnie tak Lunadari, chociaż niektórzy mogą starać się zachować resztki (pozory ?) przyzwoitości.

Ciekawe ile zarobiła redakcja "Wprost", pewnie cały ostatni nakład rozszedł się w rekordowym tempie.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2014, 22:06 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: afery taśmowe

85
Co ja paczę, co ja czytam: afera taśmowa jednoczy lewicę, wnioski o komisje śledcze.
No to się znowu zacznie ... albo i nie.
Ostatnio zmieniony 02 lip 2014, 16:15 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: afery taśmowe

86
Abesnai pisze:Generalnie tak Lunadari, chociaż niektórzy mogą starać się zachować resztki (pozory ?) przyzwoitości.

Ciekawe ile zarobiła redakcja "Wprost", pewnie cały ostatni nakład rozszedł się w rekordowym tempie.
z taśm tych i z tego co mówił Graś z Krawcem, to wnioskować można że mogą stracić, teraz będą naciskać z rządu by wycofali się z Wprost reklamodawcy.
Nie wiem czy moga być wulgaryzmy na tym forum, przepisuje z gazety, i usunąłem wulgaryzmy, w tej dyskusji to prawie w każdym zdaniu, więc trzeba się postarać by zrozumieć bez wulgaryzmów. ;)
Cytuję :
"J[cenzura] jeszcze Klesyk s[cenzura], wiesz, że on W Sieci ogłoszenia daje
- No wiem właśnie
- Ja mówię, co ty, k[cenzura], odp[cenzura]"

Klesyk to szef PZU chyba ;)
Teraz powiedzą reklamodawcą WPROST," co wy [cenzura]...." Z reklamami od spółek państwowych, czy z ministerstw (świetny dochód dla np. Gazety Wyborczej), też się mogą pożegnać. :banan:
Dlatego twierdzę że Wprost straci, to że państwo wspiera określoną prasę to jest oczywiste, wystarczy zobaczyć reklamy, kto je umieszcza.
Ostatnio zmieniony 02 lip 2014, 16:29 przez voltaren, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: afery taśmowe

88
Dlaczego to się w ogóle nazywa afera "taśmowa"? Co oni to na szpulach nagrywali albo dyktafonach? Przecież to cyfrowo zapisany dźwięk. :ahah:
Ostatnio zmieniony 02 lip 2014, 18:43 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: afery taśmowe

90
polliter pisze:Dlaczego to się w ogóle nazywa afera "taśmowa"? Co oni to na szpulach nagrywali albo dyktafonach? Przecież to cyfrowo zapisany dźwięk. :ahah:
Ponieważ przypomina to Polli taśmę ale produkcyjną z której kolejno wyjeżdżają na światło dzienne gotowe "produkty" końcowe pracy naszych politykierów - afery. Tym razem - 200% normy.
Ostatnio zmieniony 02 lip 2014, 20:11 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska polityka, polscy politycy”

cron