Re: Nacjonaliści dochodzą do władzy w Polsce

1
http://niezalezna.pl/56908-po-nagrodzi- ... -giertycha

Najgorszy minister edukacji w dziejach świata, zacofana eurosceptyczna prawica, "Giertych to wora, wór do Jeziora" będzie ministrem MSW.

oczywiście powyższy tekst jest sarkastyczny, Giertycha jak był szefem LPR nawet lubiłem a=zanim stał się politycznym celebrytom, ale wówczas PO i inne środowiska lewackie miesząły go z błotem, jako człowieka o poglądach ciemnogrodzkich, teraz będzie szefem MSW.
Mówię wam nie wiadomo czy np. za 8 lat, jak utrzyma się ten chory rząd i PO ministrem finansów zostanie Korwin Mikke.
:)
PS., Co by nie było takie złe.
Ostatnio zmieniony 01 lip 2014, 12:25 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Nacjonaliści dochodzą do władzy w Polsce

3
Nacjonaliści dojdą do władzy we Francji (Front Narodowy), następnie w Wlk. Brytanii (UKIP) i tak kolejno w państwach europejskich. Nie trzeba chyba dodawać, że nacjonaliści praktycznie = eurosceptycy (o tym wspominałem). Europa jednymi słowy nacjonalizuje się.
Gdzie wtedy będzie Polska na jej "politycznej mapie" ? Jak wypadną nasze interesy zagraniczne w tej wersji scenariusza ?

Pan Roman Giertych swego czasu mocno szarpał się z PiS'em. Ogólnie zdziwiłby mnie Jego powrót do świata polityki, tym niemniej żywię do Niego dozę szacunku, na pewno nie przez wzgląd na skrajnie nacjonalistyczną przeszłość (bądź przekonania) tylko dość racjonalny tok rozumowania i podejmowania decyzji.
Natomiast w Polsce, prócz JKM'a, coraz częściej i głośniej zarówno mówi się a także pisze o Krzysztofie Bosaku.
Ostatnio zmieniony 02 lip 2014, 1:14 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Nacjonaliści dochodzą do władzy w Polsce

4
Giertych wydaje mi się bardzo cyniczny, nigdy zaś nie widziałem u niego skrajnie nacjonalistycznych poglądów (tytuł tematu jest raczej sarkastyczny ;) ) był eurosceptyczny owszem, więc Gazeta Wyborcza wrzucała go do jednego wora z nacjonalistami, bo wiadomo eurosceptyzm jest dla wyborczej zrównany z zacofanym nacjonalizmem.. ;) A niezadowolenie w UE z unii jest nie bez powodu. W Europie ogólnie dla integracji politycznej UE nie ma dużego poparcia i budzi to sprzeciw, pokazało to np. referenda o konstytucje europejską, które odrzuciła nawet Francja, a wtedy nie było jeszcze kryzysu, który ten sceptycyzm jeszcze zwiększyl. We Francji, w Anglii ludziom nie podoba się, że coraz większą rolę odgrywa Komisja Europejska, w tych narodach są duże tradycje demokratyczne, a Komsija z demokracją ma mało wspólnego, ludzie nie czują żeby mieli na nią jakiś wpływ i jak się wsłuchać w glosy eurosceptyków europejskich jest to często podnoszony problem. Inny to imigranci, ale akurat od początku było wiadomo, że im więcej będze na zachodzie imigrantów, tym większa niechęć do nich, tak było zawsze w historii i można to było przewidzieć.
Ostatnio zmieniony 02 lip 2014, 2:00 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Nacjonaliści dochodzą do władzy w Polsce

5
O Giertychu mówi się od dawna w środowiskach nacjonalistycznych, że się sprzedał ale to On nie kto inny był współtwórcą, prezesem i długoletnim uczestnikiem oraz ideowcem Młodzieży Wszechpolskiej.
Ostatnio zmieniony 02 lip 2014, 2:07 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Nacjonaliści dochodzą do władzy w Polsce

6
Dodaj że współtwórcą Młodzieży Wszechpolskiej w III RP, bo ta organizacja ma przedwojenne tradycje, ruch Narodowy w ogóle nie wypalił ws III RP, jedyne co Giertychowi wyszło to przystąpienie do koalicji i lansowanie w jej ramach dziwnych pomysłów jak mundurki, albo rozszerzanie historii w szkołach. Myślałem jednak że coś z tego będzie i Giertych z czasem zmądrzeje i będziemy mieli nowoczesną partię narodową i konserwatywną, ale on totalnie zgłupiaj i lansuje się w mediach, a Bosak jest postacią tak bezbarwną, że nigdy nie przekroczy progu wyborczego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska polityka, polscy politycy”

cron