Re: Sikorski dla Politico

2
Wykazał się wyjątkową nieroztropnością.
Przyznam, że zawsze darzyłem go pewną dozozą sympatii, a jak z kimś się sympatyzuje, to mu się wybacza.

Sądzę, że wbrew pierwszym opiniom ten incydent będzie działał na nasza korzyść/ a z czasem i Radka.
Nie mam czasu tego teraz rozwinąć.
Tak, powiedział to co wszyscy wiemy, ale nikt tego głośno nie mówi ...nie nazywa.

Komu więc to zaszkodzi?

Łosiu blądi



Ps
wolę szczerość niż stosy całopalne i polowanie na czarownice
Ostatnio zmieniony 22 paź 2014, 5:03 przez Łosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

....

Re: Sikorski dla Politico

3
Od zawsze Sikorski był traktowany jako egoistyczny bufon i arogant. Znamienne jest jak po cichu Niemcy,Francuzi i Ukraińcy usuneli go z rozmów z Rosją .Gdyby miał cień uczciwosci to podałby sie do dymisji ..a tak zniknie dopiero za rok..
Ostatnio zmieniony 22 paź 2014, 8:41 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Sikorski dla Politico

4
Takich to mieliśmi ministrów:
Krzysztof Skubiszewski 1 stycznia 1990- 25 października 1993
Andrzej Olechowski 26 października 1993- 6 marca 1995
Władysław Bartoszewski 7 marca 1995 -22 grudnia 1995
Dariusz Rosati 29 grudnia 1995 -31 października 1997
Bronisław Geremek 31 października 1997- 30 czerwca 2000
Władysław Bartoszewski 30 czerwca 2000 -19 października 2001
Włodzimierz Cimoszewicz 19 października 2001- 5 stycznia 2005
Adam Daniel Rotfeld - 5 stycznia 2005 31 października 2005
Stefan Meller 31 października 2005- 9 maja 2006
Anna Fotyga 9 maja 2006-7 września 2007 i 10 września 2007-16 listopada 2007
Radosław Sikorski 16 listopada 2007 -22 września 2014
Grzegorz Schetyna 22 września 2014 -nadal

Każdego jakoś zapamietamy.

Moim najgorszym ministrem była: ? ale nie bedę jej piętnował z imienia i nazwiska.
Niech to zostanie owiane tajemnicą.
Mam jednak problem ze wskazaniem najlepszego z nich.

Łosiu niecierpiek
Ostatnio zmieniony 22 paź 2014, 8:57 przez Łosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

....

Re: Sikorski dla Politico

5
Jesli chodzi o nia jako najgorszego ministra ..Cóz Sikorski który nie liczył się z faktem iz to nie Polska dyktuje
światu swoja polityke a Polsce inni wskazują światłe kieunki powinien ex æquo stanac ramię w ramię z ta której imienia sie nie wymawia
Ostatnio zmieniony 22 paź 2014, 12:04 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Sikorski dla Politico

8
Gdyby ten facet miał jaja to by sie podał do dymisji...ale on twierdzi ze deszcz pada gdy pluja ...
Ostatnio zmieniony 22 paź 2014, 18:02 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Sikorski dla Politico

9
toja pisze:to był strzał w kolano.
Obok i trochę wyżej.Chyba nie wyżyje,zemrze politycznie ...Ale gdyby niestety jednak,to ,ja bym na jego miejscu wybrał jako miejsce pobytu w przypadku koniecznej dłuższej rekonwalescencji politycznej jakiś ukraiński kurort :rotfl1: .
Ostatnio zmieniony 22 paź 2014, 19:15 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Sikorski dla Politico

11
Na przykładzie ostatnich wypowiedzi Sikorskiego czy Sawickiego widać, że mówienie prawdy jest co najmniej oznaką braku sprytu. Niestety świat polityki i mediów to królestwo kłamstwa, ludzie mówiący prawdę nie mają tam racji bytu. Musza zostać i tu zacytuję Autorkę wątku "babą z magla, cymbałem, plotkarzem czystej wody".
Ostatnio zmieniony 23 paź 2014, 13:16 przez Filip, łącznie zmieniany 1 raz.
Znikam na długo, ale się pojawiam.

Re: Sikorski dla Politico

13
Filip pisze:Na przykładzie ostatnich wypowiedzi Sikorskiego czy Sawickiego widać, że mówienie prawdy jest co najmniej oznaką braku sprytu. Niestety świat polityki i mediów to królestwo kłamstwa, ludzie mówiący prawdę nie mają tam racji bytu. Musza zostać i tu zacytuję Autorkę wątku "babą z magla, cymbałem, plotkarzem czystej wody".
Prawda po 6 latach od jej wygłoszenia jest juz inna prawdą ..i inny ma sens. Nikt sie nie obraża na prawdę ale walenie w pysk jest dość nieprzyjemne ...np dla chłopów wolących sprzedać ponizej kosztów niz nie doczekać niczego ..albo raczej kompostu.
Nie jeden raz juz oszukano społeczeństwo wiec wiara jest poglądem nieweryfikowalny na gruncie naukowym..Trudno więc chłopu wierzyc w cuda..
Ostatnio zmieniony 23 paź 2014, 16:08 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Sikorski dla Politico

14
Sikorski nie nadaje sie do reprezentowania Polski w żadnym miejscu , powinien pójść na ryby jak to kiedys proponowano Wałesie .
Ostatnio zmieniony 23 paź 2014, 18:16 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Sikorski dla Politico

16
A na miszcza emeszżetu Jasia Kowalszki-Jakiegoś.
P.S.
... wipchnońć kólianem ... jeśli Jasio Jakiś się na swojactwie nie zna, a na czym innym by chciał ale nie chce się sam o fuchę prosić.
Jest takich Jasiuf około czydzieści parę milionuf.
Ostatnio zmieniony 23 paź 2014, 19:56 przez O'cet, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Re: Sikorski dla Politico

17
My ludzie nie jesteśmy doskonali.

Zgiełku tyle, ale czy ktoś z was czytał......
ów wywiad...
http://www.politico.com/magazine/story/ ... ElCaGMpyFM
czy tylko bijemy pianę....

W niegdysiu w TVN przeczytałem na pasku taki mniej więcej tekst: ,,Synod biskupów- NIE dla małżeństw homoseksualnych."
Czytawszy postanowienia synodu - na portalu Watykanu nic takiego nie stwierdziłem....
niie będę rozwijał tego wątku, ale wróćmy do źródeł a stwierdzimy,

że w wywiadzie Radka nic strasznego nie było... wręcz...

Łosiu spolegliwy do bólu
Ostatnio zmieniony 23 paź 2014, 20:13 przez Łosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

....

Re: Sikorski dla Politico

18
Jasio na drugie ma Grzecho.Uważam że do...na...by się nadał...wyciszyłby się...może znalazł by wspólny język...jakiś...czyjś...ponapawałby się...w końcu to co tam teraz , to i jego mała zasługa...Byleby od tego napawania nie spuchł za bardzo ,duże,napuchnięte łatwiej trafić :cool: ...
Ostatnio zmieniony 23 paź 2014, 20:28 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Sikorski dla Politico

19
Łosiu pisze:My ludzie nie jesteśmy doskonali.

Zgiełku tyle, ale czy ktoś z was czytał......
ów wywiad...
http://www.politico.com/magazine/story/ ... ElCaGMpyFM
czy tylko bijemy pianę....

W niegdysiu w TVN przeczytałem na pasku taki mniej więcej tekst: ,,Synod biskupów- NIE dla małżeństw homoseksualnych."
Czytawszy postanowienia synodu - na portalu Watykanu nic takiego nie stwierdziłem....
niie będę rozwijał tego wątku, ale wróćmy do źródeł a stwierdzimy,

że w wywiadzie Radka nic strasznego nie było... wręcz...

Łosiu spolegliwy do bólu
Tak mi się wydaje, kochany Łosiu, że to własnie Ty nie przeczytałeś tego artykułu do końca :) my nie mówimy o czyms czego by Sikorski tam nie powiedział....
Ostatnio zmieniony 23 paź 2014, 21:18 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Sikorski dla Politico

20
Wywiat retrospektywnie wskazuje na kontekst tego co sie wydzrzyło z tym co się dzieje.
Dzięki niemu można zrozumiec kulisy zdarzeń, które miały miejsce,wątki które sygalizowały
to co sie miało lub mogło zdarzyc i się wydarzyło. A przecierz nie musiało tak być, a było.

Za cóż wię można winić Radka?
Może za to, że potrafił wybrnąć z tej niekmfortowej sytuacji i nie brnął dalej z klapkami na oczach?

Mnie oburz agresja i bezkrytyczne podejście mediów.
Racja stanu nie jest komplepnie uwzględniana i ginie w zacietrzewieniu i zaślepionej dociekliwości.
Są przecież wątki i tematy które nie powinne ujrzeć światła dziennego, a przynajmniej teraz.

Sądzę, że ten wywiad jest istotnym etapem w rozwoju postrzegania Rosji przez zachód i w zasadzie cieszę się, że nasz udział w tworzeniu tego obrazu jest zdecydowanie największy i najbardziej zbliżony do rzeczywistego obrazu.....

Który z zachodnich polityków w tak bezpośredni i otwarty sporób obnarzył kulisy i mroki polityki Putina?

Druga korzyść to jednoznaczne wskazanie, uwydatnienie nieprzewidywalności i przebiegłości polityki Putina.

Być moze dzięki temu stanowisko zachodu w obecnej polityce nabierze kolorytu, zmusi wszystkich do myślenia i do wymuszania kompromisów z obu stron.

Przecież ten konflikt musi być sfinalizowany i trzeba zacząć od wyznaczenia celu a nie od kompulsywnych reakcji na debiuty rosyjskie....

Łosiu analityk

Ps.
A Radzika ja bym w spokoju zostawił i resuscytował. Jest to jedna z nielicznych postaci naszej polityki, z której opiniami liczą się na szczeblu międzynarodowym...
Ostatnio zmieniony 24 paź 2014, 6:29 przez Łosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

....

Re: Sikorski dla Politico

21
Łosiu Radzik czekał 6 lat by teraz narobić zamieszania , dlaczego ? moze dlatego , ze nie dostał korytka w Brukseli ? wszak tam znacznie wieksza kasa niz w naszym parlamencie
Ostatnio zmieniony 24 paź 2014, 6:38 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Sikorski dla Politico

22
A skąd pewność Łosiu, że obnażył kulisy i mroki Putina a nie swoje? Kto poważnie potraktuje plotkę, bo do tego Sikorski swoje słowa sprowadził?
Pamięć ludzka bywa omylna. Chcę zakończyć spekulacje: nie było spotkania w cztery oczy z Władimirem Putinem. Nie padła żadna propozycja podziału Ukrainy - powiedział na antenie TOK FM Donald Tusk, komentując wywiad Radosława Sikorskiego dla portalu Politico. Były premier wyraził też nadzieję, że wpadka byłego szefa MSZ nie przekreśli jego kariery politycznej.
droga otwarta, teraz każdy może bleblać co mu ślina na język przyniesie i będzie usprawiedliwiony, wszak pamięć ludzka jest omylna ;)
Ostatnio zmieniony 24 paź 2014, 10:18 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Sikorski dla Politico

23
Hmm...
Mylisz się Victorio..To nie media napadają na Sikorskiego ( oprócz tego czy wszystkie media europejskie sie mylą ?? Czy takie pisma jak The Economist są w błędzie ...)
Od polityka a tym bardziej Ministra Spraw Zagranicznych oczekuje się nie emocjonalnych wystapień oskarzajacych mocarstwo ( nawet jesli uwazamy ze to kolos na glinianych nogach to jednak dla Polski to kolos...) ale wyważonego spojrzenia bedacego obiektywnym spojrzeniem na rzeczywistość i realia I w tym kontekscie walki o żywotne interesy Polski !! Sikorski nie tylko iz nie starał sie o obiektywizm np w sprawach Rosja-Ukraina to jeszcze głośno dolewał oliwy do ognia Nic więc dziwnego ze usunięto go cichcem z rozmów Ukraina -Rosja jako tego kto bardziej jątrzy sytuację a nie tego co szuka kompromisu..Z tego tez powodu zamiast wzrostu rangi na forum międzynarodowym Polska straciła na znaczeniu , a jego polityka doprowadziła do tego ze obywatele Polski najbardziej odczuja sankcje..To człowiek który kompromitował Polske a gdy odsunięto go na boczny tor poczuł sie urażony i chciał się zemścić ZENADA i KOMPROMITACJA !! Powinien podac sie do dymisji bo okazało sie iz nie jest to mąz stanu a chłoptys z powtażający podkradzione plotki z magla zmuszjące dziś premier i prezydenta to przeprosin jakby nie było wroga Rosję !!
Ostatnio zmieniony 24 paź 2014, 13:39 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Sikorski dla Politico

24
A gdzie ja napisałam, że media napadają na Sikorskiego? Media, a zwłaszcza zagraniczne, traktowały jego słowa bardzo serio, nie jednemu z tego powodu spadła teraz szczęka na podłogę, ale to jest reguła, im większy bufon tym mniejszy człowiek.
Ostatnio zmieniony 24 paź 2014, 14:32 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Sikorski dla Politico

25
Mnie oburz agresja i bezkrytyczne podejście mediów.
Racja stanu nie jest komplepnie uwzględniana i ginie w zacietrzewieniu i zaślepionej dociekliwości.
Hmmm..to z Twojego postu2973...

Powtórzę więc ..Czy wszyscy sie mylą i bezmyslnie agresywnie napadaja na biednego Sikorskiego ?? Czy mylą sie dzienniki niemieckie i angielskie w jego ocenie ?? To one oskarzaja go o bezmyslną agresje i jatrzenie zamiast mediacji i kompromisu..
Gdzie podziała się polska racja stanu ? polskich sadowników,chodowców i wytwórców żywnosci ??? Oddaliśmy bo bezmyslny palant poświęcił ich na ołtarzu swojej nienawiści do kacapów ??? Prawda jest taka ze nawet jesli nienawidzisz to nie zwalnia cie to z obowiązku myslenia a nie ślepego zacietrzewienia !!! Kompletna kompromitacja państwa ,polskiej racji stanu i polskiej polityki zagranicznej
Ostatnio zmieniony 24 paź 2014, 14:45 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Sikorski dla Politico

26
Egoisto :zulus:
Łosiu pisze:Mnie oburz agresja i bezkrytyczne podejście mediów.
Racja stanu nie jest komplepnie uwzględniana i ginie w zacietrzewieniu i zaślepionej dociekliwości.
Są przecież wątki i tematy które nie powinne ujrzeć światła dziennego, a przynajmniej teraz.
:rotfl:
sorry, ale ja to bym była "łosza" chyba :D
Ostatnio zmieniony 24 paź 2014, 15:58 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Sikorski dla Politico

27
egoista99 pisze:ZENADA i KOMPROMITACJA !! Powinien podac sie do dymisji bo okazało sie iz nie jest to mąz stanu a chłoptys z powtażający podkradzione plotki z magla zmuszjące dziś premier i prezydenta to przeprosin jakby nie było wroga Rosję !!
Ja będąc na miejscu jego,jako osobnik honorowy,strzeliłbym sobie w łeb.Z korkowca...ale bym strzelił.Tak się właśnie zastanawiam,czy jest jakiś polityk którego szanuję,cenię?No i nic :(...będę nadal się zastanawiał :rotfl1: .
Ostatnio zmieniony 24 paź 2014, 17:10 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Sikorski dla Politico

28
Nawet strzelasjac sobie w łeb z korkowca ale w publicznie potwierdziłby tylko i jest chłopcem w świecie dorosłych i pełni rolę błazna Mam nadzieje ze bedzie miał czerwony nos z piłeczki ruda peruka z czarnym melonikiem przyduze portasy na szelkach i buciki o 8 numerów za duże..Wypisz wymaluj Minister Spraw Zagranicznych ....no własnie czego ??
Ostatnio zmieniony 24 paź 2014, 20:26 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Sikorski dla Politico

29
Zgadzam się, że ftopę zaliczywszy wyszedł na błazna, lecz..., który z polityków jej nie zaliczył.
Nie jest dla mnie ważne co pisze prasa, bo kluczową dla oceny- dla uczynienia radkolinczu nie jest wywiada dla Politico lecz późniejsze jego tłumaczenia, samozaprzeczenia.Dla mojej rodzinnej prapropisowskiej prawicy Radek był już spalony od momentu kiedy zapłakał w mediach, co mnie np. ujęło, obecny czyn oceniają oni, że zachował się jak Cil_ton, a nawet jak Monika Lewinski robiąc ,,cheek to cheek'' Politico. Oni twierdzą też że narodowość Zonyradka już go wyklucza z wielkiej polityki Polski.
Hmmm...!?

Więc czemu go bronić? Czy warto go bronić?
Ku mojemu zdziwieniu sam Ludzik Dorn- trzeci brat w TV stwierdził, że nic się takiego nie stało!!!! i w zasadzie wyraził opinię podobną do mojej.

Łosiu radkowspiernik

Ps. do wyciszenia sprawy posłuchajmy...
[youtube][/youtube]

Ps 2.
Egoisto nie podzielam twojej opinii.
Ja nie myślę kategoriami że wróg mojego wroga,a czyli teoretycznie mój przyjaciel jest moim nieprzyjacielem lub przyjacielem. On jest jedynie wrogiem mego wroga.
On jest moim alter ego, lecz nie muszę krakać jak on bo i w kiedysiu ,,rozdiobią nas (mnie) wruki i krony"
Te Economist napisał co napisłał i wpisał się w szum medialny czyniony u nas w kraju... powołując się na szum medialny w kraju, a kraj powołując się na szum medialny w The Economist.... i koło ,, siem zamkło"
victoria pisze:A gdzie ja napisałam, że media napadają na Sikorskiego? Media, a zwłaszcza zagraniczne, traktowały jego słowa bardzo serio, nie jednemu z tego powodu spadła teraz szczęka na podłogę, ale to jest reguła, im większy bufon tym mniejszy człowiek.
Czy jest napisane czy może piszą(hihi...czy gadajo*) czy nie piszą(hihi .. mówio* w Kołomacieju), ...nie wiem bo czytam co czytam, ale cóż, ja to tak odbieram.

Dla mnie media gonią po trupach za sensacją.... i niech tylko coś się stanie, to co pół godzinty
klepią w kółko,i rozdrapują i zabijają zabitych rano przez cały dzień,
spalonych co półgodziny palą też cały dzień... syndro medialny- taka ebolamedialna XXI wieku....

I tak też zrobili z Radkiem i kontestowali jego sepuku i kontestują.
No cóż, troszu pyszałkowaty image sam mu się wykreował, lecz do buffona mu daleko( Buffon- jeden z najleprzych bramkarzy w historii fudbolu - jest na liście stu wibitnych Edsona ... Arantes do Nascimento, hihi...)
Ostatnio zmieniony 25 paź 2014, 5:11 przez Łosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

....

Re: Sikorski dla Politico

30
Łosiu pisze:Dla mnie media gonią po trupach za sensacją.... i niech tylko coś się stanie, to co pół godzinty
klepią w kółko,i rozdrapują i zabijają zabitych rano przez cały dzień,
spalonych co półgodziny palą też cały dzień... syndro medialny- taka ebolamedialna XXI wieku....

I tak też zrobili z Radkiem i kontestowali jego sepuku i kontestują.
No cóż, troszu pyszałkowaty image sam mu się wykreował, lecz do buffona mu daleko( Buffon- jeden z najleprzych bramkarzy w historii fudbolu - jest na liście stu wibitnych Edsona ... Arantes do Nascimento, hihi...)
Fakt,media zmutowały,stan się pogarsza.Można w miarę bezkarnie zaszczuć dowolnego osobnika .Można kreować rzeczywistość medialną która niewiele wspólnego ma z realem.Choćby sytuacja na Ukrainie ,obraz zmontowany przez polskie...ta ,polskie media i rzeczywistość :rolleyes:...Co będzie za lat dziesięć?
Ostatnio zmieniony 25 paź 2014, 8:15 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska polityka, polscy politycy”

cron