Re: Czy Ziobro może byc obrońcą Polaków?

1
Oto film z monitoringu, na którym widać jak policja najpierw okrutnie znęca się nad niemal nieprzytomnym pijanym mężczyzną, a następnie bije interweniującego posła.
Policjanci w śledztwie zeznali oczywiście, ze poseł ich napadł i musieli się bronić, co jest wierutnym kłamstwem, jak widać z filmu. Prokurator - jak zwykle - wierzy policjantom a nie filmowi.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/przemysl ... ideo/6814g

Tymczasem o sprawie wypowiedział się Pan Ziobro, były członek PIS i były minister sprawiedliwości w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

http://fakty.interia.pl/wywiady/news-zi ... Id,1548211
- To jest oczywiście trudna sprawa, bo z jednej strony mamy posła, dla którego to jest jedyny taki incydent i życzyłbym mu, aby z tej sprawy wyszedł obronną ręką, w tym sensie, że być może sprawa zakończyłaby się jakimś warunkowym umorzeniem, ale z drugiej strony jednak muszę być uczciwy - tak jak na to patrzę. Ja uważam, i zawsze tak uważam, że policja musi mieć przewagę w sytuacji podjęcia interwencji. Jeżeli my chcemy mieć państwo bezpieczne, to nie może być tak, że ktoś podchodzi z boku, zwłaszcza jak ktoś nie wie, czy to jest poseł, jest jeszcze na bani, wchodzi w jakieś przepychanki czy słowne przepychanki
To opinia byłego ministra sprawiedliwości odpowiedzialnego między innymi za tzw. sprawę afery węglowej, w wyniku której wszystkie wątki umorzono, jako nie mające podstaw do oskarżeń, za to Posłanka Barbary Blida umarła zabita strzałem z jej własnego pistoletu, wciąż w niewyjaśnionych okolicznościach.

Teraz pan Ziobro popiera pobicie posła Przemysława Wiplera przez policjantów i tłumaczy to nader hardkorowo - jak widać wyżej.

Co sądzicie o tej osobie?
Czy taki człowiek jest w ogóle wiarygodny?
Gdyby miał wrócić na fotel ministra sprawiedliwości, to mnie nieodparcie kojarzyłby mi się z obrazem małpy z brzytwą.
A Wy jak uważacie?
Ostatnio zmieniony 06 lis 2014, 11:26 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Czy Ziobro może byc obrońcą Polaków?

2
Słowa "Wcześniej tak samo policjant potraktował innego człowieka, który szedł ulicą zamiast chodnikiem i był pod wpływem alkoholu. Wipler, jak sam twierdzi, wstał wtedy spod muru, by interweniować w jego obronie." uznaję za fikcję literacką. Nie ma póki co na to żadnych dowodów. Nawet jeśli, to poseł nie miał do tego żadnego prawa.

Co do samej sytuacji - policja zachowała się wzorowo. Wipler stawiał opór przy zatrzymaniu i dostał tzw. "wpierdol" pałką wtedy, gdy wierzgał i stawiał jeszcze większy opór. Gdy tylko zaczął się uspokajać, policjanci przestali bić. Po to policjant ma pałkę, by ją uderzyć, by uspokoić agresywnego człowieka - a właśnie tak zachowywał się ten człowiek. Widać wyraźnie na filmie, że policjant zatrzymuje wiplera, a ten się wyrywa - w takich okolicznościach policjant nie może prosić, ale musi zareagować, bo pijany człowiek może mieć nóż w kieszeni, etc. Nie raz pewnie widzieliście filmy jak człowiek się poddaje, zakłada ręce na głowę, kładzie się na ziemi, a policjanci i tak na niego później wskakują, pewnie dostanie pałką pod żebra i jeszcze twarzą o aslfalt. To jest normalnie działanie, bo nigdy nie wiadomo, czy taki poddający się człowiek nie ma w planie np. odwrócić się do spokojnych policjantów i ugodzić ich nożem - musi tu być ostry element zaskoczenia.

Nie znam ziobra, ani jego osiągnięć i nie mam na jego temat opinii. Ale w tej sytuacji dobrze prawi.
Ostatnio zmieniony 06 lis 2014, 11:44 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 2 razy.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Czy Ziobro może byc obrońcą Polaków?

3
k4cz0r200 pisze:Nie raz pewnie widzieliście filmy jak człowiek się poddaje, zakłada ręce na głowę, kładzie się na ziemi, a policjanci i tak na niego później wskakują, pewnie dostanie pałką pod żebra i jeszcze twarzą o aslfalt. To jest normalnie działanie,
Widzieliśmy. Nieraz.
Na przykład podczas obchodów polskiego Święta Niepodległości w stolicy Polski - Warszawie, gdy policja zaatakowała uczestników świątecznego marszu i brutalnie ich biła. W sądzie regularnie oświadczali, ze pobity sam się pobił. Dopiero filmy nakręcone telefonami przez świętujących warszawiaków umożliwiły powstrzymanie się sądu od skazania pobitego człowieka na więzienie za to że sam się pobił.

Rok później, ta sama policja, tyle że bez mundurów i w zakazywanych przez Komorowskiego kominiarkach zaatakowała innych Polaków podczas Święta Niepodległości w stolicy Polski - Warszawie - staruszka z rowerek i dziecka które przyszło na pochód.

Kaczor, ja na ogół cenię Twoja rozwagę - jednak w przypadku takich głupot mogę mieć tylko jedno zdanie, Nie życzę sobie takiego kraju miłości, w którym czuję się jak w stanie wojennym:

NIEBEZPIECZNIE, NIEPRAWORZĄDNIE I AGRESYWNIE ATAKOWANY PRZEZ PRZESTĘPCÓW W MUNDURACH, A NASTĘPNIE SKAZYWANY PRZEZ ZAWISŁE POLITYCZNE PROPARTYJNE SĄDY.

Dopóki żyję, będę działał w kierunku budowania takiej Polski, w której nie będzie przestępców w mundurach, a sądy będą sprawiedliwe i uczciwe.

Dziękuję Kaczor za Twój głos w dyskusji.
Obyś przejrzał, prędzej lub później.
Ostatnio zmieniony 06 lis 2014, 12:02 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Czy Ziobro może byc obrońcą Polaków?

4
Ja rozumiem brutalność policji i sam byłem jej świadkiem. To jest proceder, który dzieje się na całym świecie i ja temu nie zaprzeczyłem. Po prostu w tej sytuacji policjanci zachowali się po prostu elegancko i nie ma co ich wkładać do jednego wora z przypałami idącymi do policji, by szukać wrażeń. Możesz to nazywać głupotą, ale serio, nie zauważasz pewnych zależności, bo skupiasz się na negatywnym odbiorze - twardym schemacie, który nie pozwala Ci racjonalnie pomyśleć i tylko doszukiwać się błędów tam, gdzie ich nie ma. Nie tylko w tej sytuacji.

Gdyby policjanci nie lali pałami, to wiele razy dostaliby po papie, a przestępcy czuliby się bezkarnie. To i tak jest już dla nich niebezpieczne i wielu policjantów po prostu boi się wyciągać broń czy używać siły z powodu strachu przed ludźmi z czasów PRL i małolatów z komórkami, którzy są gotowi do linczu zanim dobrze pomyślą o co chodzi. To jak z tymi stereotypami o murzynach czy cyganach albo polakach. Nie każdy murzyn, to bandyta, nie każdy cygan do złodziej i nie każdy polak to pijak - ale jakaś część z nich nie przeczy stereotypowi i ludzie przypisują to ogółowi, nie widząc nawet dowodów na swoją głupotę.
Ostatnio zmieniony 06 lis 2014, 12:21 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 2 razy.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Czy Ziobro może byc obrońcą Polaków?

5
Buduję tę Polskę od kilkudziesięciu lat.
Jak trzeba było, to byłem w opozycji, jak było to możliwe popierałem władzę.
W każdym wypadku staram się działać w oparciu o racjonalne dane i fakty.
I myślę, ze wiele osób z moich decyzji, które ich jakoś dotyczyły, było zadowolonych, choć nigdy to nie były decyzje klakierskie.

Także teraz, dopóki będę żyć, będę optować za policja wolną od gangsterskich układów i przepychanek, wolną od bandyckich zapędów.

Strażak nie może być podpalaczem, Kaczorku.

Jest już reakcja policji a nawet młoda minister spraw wewnętrznych się odezwała w sprawie. Bardzo interesujące jakże szybko i sprawnie zadziałali, prawda?
Tak działa sitwa i matacze, którzy ukryli najpierw fakt istnienia filmu, a gdy film się znalazł innymi kanałami, to mieli już gotowe stanowisko w sprawie:
Pan Poseł używał brzydkich słów i robi sobie kampanie wyborczą.

Kaczor, wiem, ze tergo nie pamiętasz, boś młody.
Powiem Ci więc, ze milicja Kiszczaka, a i sam minister Kiszczak byli o wiele lepiej wyszkoleni i znacznie bardziej inteligentni.
Ostatnio zmieniony 06 lis 2014, 12:30 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Czy Ziobro może byc obrońcą Polaków?

8
Pijanego który zagrażał miedzy innymi swemu własnemu życiu, należało zgodnie z prawem, obezwładnić, bez użycia gazu, odprowadzić do radiowozu a następnie przewieźć do Izby Wytrzeźwień.
Posła nie wolno było ani gazować, ani atakować w zaden inny sposób, gdyż nie zachowywał on się agresywnie. Oczywiście gdyby banda nie była zajęta biciem pijanego, to mogliby stać twarzą w twarz z posłem. Nie mogli bo bili człowieka, dlatego kogoś stojącego za ich plecami i apelującemu o zaniechanie bicia ludzi potraktowali jak agresora. W sytuacji takiej jaka była, powinni więc zaniechać bicia bezbronnego człowieka i stanąć twarzą w twarz wobec posła i rozmawiać z nim. Gdyby tak zrobili, wiele niepotrzebnych rzeczy by się wyjaśniło od razu. A tak jest jedna wielka kupa i należy wciąż kontynuować narodową dyskusję nad granicami agresji policji i nad tym czemu i komu o na ma służyć.
Ostatnio zmieniony 06 lis 2014, 12:38 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Czy Ziobro może byc obrońcą Polaków?

9
k4cz0r200 pisze:To w takim razie powiedz, kwiatek, jak powinni zareagować policjanci w tym przypadku? Tylko nie uciekaj od odpowiedzi poprzez historie z zamierzchłych czasów.
Co to znowu za bzdury, Kaczor?
Wydarzenie miało miejsce rok temu a film ujawniono dzisiaj.
Uważasz, że to są zamierzchłe czasy i nie ma o czym mówić?
Masz bardzo blade pojecie o polskim wymiarze sprawiedliwości, który spraw3y oczywiste roztrząsa ponad 10 lat czekając aż strony umrą, a sprawy gangsterstwa państwowego umarza z okazji przedawnienia.

Dlatego w nowej Polsce takie sytuacje będą przeglądnięte a winni takich postępowań - usunięci z funkcji i z zawodu.
Ostatnio zmieniony 06 lis 2014, 12:42 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Czy Ziobro może byc obrońcą Polaków?

10
Kaczor, zrozum jedną rzecz.
Gangsterstwo doszło w Polsce w 25-leciu nieraz do władzy i dają na to rozliczne dowody rozmaici posłowie, ministrowie, wojewodowie i marszałkowie sejmików, o radnych i władzach gmin nie wspomnę.

Jednak choćby tych gangsterów było bardzo dużo u władzy, to my Polacy, nie możemy przejąć ich standardów do naszego polskiego, obywatelskiego działania.

Gdy jacyś ludzie w mundurach i z pistoletami bija człowieka, to naturalnym odruchem jest podejść i apelować do nich by się powstrzymali od morderczej agresji. To jest PRAWO NATURALNE.
I nie możemy pozwolić by gangster na stanowisku albo w mundurze wyznaczył nam inne standardowe zachowanie: że należałoby oddalić się spokojnie od tego miejsca i przestać o tym zdarzeniu myśleć.

Taki kierunek usiłowały nam nadać w Polsce rządy okupacji hitlerowskiej, rządy stanu wojennego.
My Polacy nie zgodziliśmy się na to, dlatego dziś możesz sobie wygłaszać swoje opinie na forum którego nikt za te opinie nie zamyka. (Chociaż inwigiluje).

Za taką możliwość wielu Polaków oddało życie Kaczor. Dla Ciebie - w zamierzchłej przeszłości.
Właśnie tak. Abyś Ty tu i teraz mógł godnie żyć i by wszyscy Ciebie szanowali. Nie patrząc na to kim jesteś i w jakim stanie jesteś. Wolność to jest naprawdę autentyczna i bardzo ważna wartość.

Rozumiesz coś z tego?
Ostatnio zmieniony 06 lis 2014, 12:54 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Czy Ziobro może byc obrońcą Polaków?

11
maly_kwiatek pisze:
k4cz0r200 pisze:To w takim razie powiedz, kwiatek, jak powinni zareagować policjanci w tym przypadku? Tylko nie uciekaj od odpowiedzi poprzez historie z zamierzchłych czasów.
Co to znowu za bzdury, Kaczor?
Nie chodziło mi o ten film. Po prostu często piszesz jakieś historie sprzed lat, mieszając i gubiąc wątek i ostatecznie nie odpowiadasz na pytania ;P
Pijanego który zagrażał miedzy innymi swemu własnemu życiu, należało zgodnie z prawem, obezwładnić, bez użycia gazu, odprowadzić do radiowozu a następnie przewieźć do Izby Wytrzeźwień.
To teraz jak to zrobić? Gość ucieka, zaciska ręce, kopie i za nic w świecie nie da się skuć mu rąk, póki się nie uspokoi. W między czasie może dźgnąć nożem. Policja musi go grzecznie poprosić? A gdy się nie zgodzi, to strzelić focha? :D Swoją drogą gaz używa się do obezwładniania - nie wywołuje żadnych skutków ubocznych, tylko szczypie w oczy i ciężko zaatakować tak policjanta (sam dostałem gazem na imprezie i owszem płakałem, ale nie z bólu). Główny składnik gazu to... Pieprz cayenne. Swoją droga PYCHA.
Posła nie wolno było ani gazować, ani atakować w zaden inny sposób, gdyż nie zachowywał on się agresywnie.
Chyba, że stawia czynny opór przy aresztowaniu. Jak ten pan na filmie. Jest to bardzo agresywne zachowanie, zresztą to widać już w pierwszych klatkach.
Oczywiście gdyby banda nie była zajęta biciem pijanego, to mogliby stać twarzą w twarz z posłem. Nie mogli bo bili człowieka, dlatego kogoś stojącego za ich plecami i apelującemu o zaniechanie bicia ludzi potraktowali jak agresora. W sytuacji takiej jaka była, powinni więc zaniechać bicia bezbronnego człowieka i stanąć twarzą w twarz wobec posła i rozmawiać z nim. Gdyby tak zrobili, wiele niepotrzebnych rzeczy by się wyjaśniło od razu. A tak jest jedna wielka kupa i należy wciąż kontynuować narodową dyskusję nad granicami agresji policji i nad tym czemu i komu o na ma służyć.
Hahaha, a co z tym pijanym, agresywnym gościem? :D Uciekłby w pierwszej chwili, gdyby policjanci porzucili swoje obowiązki na rzecz obcego człowieka stojącego z tyłu. Na rzecz przeklinającego, pijanego człowieka stojącego z tyłu, który najprawdopodobniej jest kumplem zatrzymanego i może w każdej chwili zaatakować policje w akcie "zemsty" i pod wpływem emocji wywołanych alkoholem.

Dobrze, że nie jesteś policjantem. Bałbym się wychodzić z domu żyjąc w społeczeństwie z takimi stróżami prawa ;P
Ostatnio zmieniony 06 lis 2014, 12:54 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Czy Ziobro może byc obrońcą Polaków?

12
maly_kwiatek pisze:Kaczor, zrozum jedną rzecz.
Gangsterstwo doszło w Polsce w 25-leciu nieraz do władzy i dają na to rozliczne dowody rozmaici posłowie, ministrowie, wojewodowie i marszałkowie sejmików, o radnych i władzach gmin nie wspomnę.

Jednak choćby tych gangsterów było bardzo dużo u władzy, to my Polacy, nie możemy przejąć ich standardów do naszego polskiego, obywatelskiego działania.

Gdy jacyś ludzie w mundurach i z pistoletami bija człowieka, to naturalnym odruchem jest podejść i apelować do nich by się powstrzymali od morderczej agresji. To jest PRAWO NATURALNE.
I nie możemy pozwolić by gangster na stanowisku albo w mundurze wyznaczył nam inne standardowe zachowanie: że należałoby oddalić się spokojnie od tego miejsca i przestać o tym zdarzeniu myśleć.

Taki kierunek usiłowały nam nadać w Polsce rządy okupacji hitlerowskiej, rządy stanu wojennego.
My Polacy nie zgodziliśmy się na to, dlatego dziś możesz sobie wygłaszać swoje opinie na forum którego nikt za te opinie nie zamyka. (Chociaż inwigiluje).

Za taką możliwość wielu Polaków oddało życie Kaczor. Dla Ciebie - w zamierzchłej przeszłości.
Właśnie tak. Abyś Ty tu i teraz mógł godnie żyć i by wszyscy Ciebie szanowali. Nie patrząc na to kim jesteś i w jakim stanie jesteś. Wolność to jest naprawdę autentyczna i bardzo ważna wartość.

Rozumiesz coś z tego?
No kumam, ale nie widzę związku z filmem, więc nie komentuję.
Ostatnio zmieniony 06 lis 2014, 12:55 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Czy Ziobro może byc obrońcą Polaków?

13
Moim zdaniem chciano skompromitować Wiplera ale się nie udało bo nie kłamał a oni kłamali, i tu już nie chodzi o to czy interwencja była brutalna czy nie ;)

Co do filmu to nie powinni go uwalać na glebę bo nie jest chuliganem ani bandytą, ośmieszyli się, powinni dostać jakąś naganę moim zdaniem, wogóle nieżle to wygląda, policjantka pacha tą pałą jak "Mamusia" która chce dać klapsa dzieciakowi krzycząc - niedobry chłopczyk, niedobry - a jej kolega mocuje się z nim w stylu MMA :D Mam wrażenie że jak by mieli doczynienia z kimś ostrzejszym to dostali by łomot i jeszcze stracili broń, taki to ich profesjonalizm :P
Zresztą wokoło nich stoją sobie jacyś młodzi goście i patrzą jak na przedstawienie, nie widać aby mieli jakiś respekt do "stróżów prawa", każdy z nich mógł ich zaatakować w każdej chwili.
Ostatnio zmieniony 06 lis 2014, 16:32 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy Ziobro może byc obrońcą Polaków?

14
Conan Barbarzynca pisze:Mam wrażenie że jak by mieli doczynienia z kimś ostrzejszym to dostali by łomot i jeszcze stracili broń, taki to ich profesjonalizm :P
Też mam takie wrażenie.
Conan Barbarzynca pisze:Zresztą wokoło nich stoją sobie jacyś młodzi goście i patrzą jak na przedstawienie, nie widać aby mieli jakiś respekt do "stróżów prawa", każdy z nich mógł ich zaatakować w każdej chwili.
Właśnie.
Nawet idąc w ślad za tokiem myśli Kaczora, to z filmy wynika, ze ci policjanci nie panowali w ogóle nad sytuacja, nie potrafili w ciągu KILKU sekund obezwładnić pijanego jegomościa, co powinno być standardem w policji, nie panowali nad całym wydarzeniem, bo wciąż szamotali się z ludźmi na których napadli, a wokół nich stał powiększający się tłumek, w którym mogli stać prawdziwi przestępcy i szybko przejąć kierowanie całym biegiem akcji.

W sumie obraz przygnębiający.
Brak wyszkolenia.
Brak prawdomówności w zeznaniach, kłamstwa.
Brak rozeznania co należy robić w takich sytuacjach.
Brak jakiegokolwiek profesjonalizmu.

I niestety, to raczej nie jest wina Tuska tylko tego, co dzieje się w Polsce w ramach ustawy o Policji.
Ostatnio zmieniony 06 lis 2014, 17:12 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Czy Ziobro może byc obrońcą Polaków?

19
Żenujące jest to, że patrol Policji nie może sobie dać rady z jednym pijaczkiem, czego oni ich uczą w tych szkołach policyjnych?
Policjant musi być zdecydowany podczas interwencji. Może daleko mi do dawania im uprawnień takich, jakie mają ich koledzy w USA, ale jak podejrzany się rzuca i pyskuje, to powinien zostać sprawnie obezwładniony, a jak to nie pomaga, to dostać gazem po ryju albo pałą (już nie po ryju) dla uspokojenia, a to na filmie wygląda jak przepychanka łobuzów, a nie interwencja Policji. Funkcjonariusz nie wie z kim ma do czynienia, dlatego, gdy podejrzany podskakuje, to powinien zostać fachowo obezwładniony, by uniemożliwić mu ewentualny atak, dlatego zgadzam się z Kaczorem, chociaż też miałem nieprzyjemne spotkania ze stróżami porządku. Na filmie widzimy parodię interwencji, a nie interwencję - nawalony jegomość tarza się po chodniku z policjantem. No ludzie, jak tacy gliniarze czuwają nad naszym bezpieczeństwem, to wolę już sam o siebie zadbać, będę się czuł bezpieczniej.

Tak na marginesie, to Wipler się teraz buja z Korwinem, więc powinien być za zwiększeniem uprawnień Policji i korzystania z przymusu kontaktu bezpośredniego (czy jakoś tak się to nazywa), bo Korwin nie raz o tym mówił, że Policja musi być silna i nie może się bać przestępców, a na pewno nie powinna się bać użycia broni. W uwielbianych przez Korwina Stanach Zjednoczonych, jak zatrzymany kierowca nie będzie trzymał rąk na kierownicy, to gliniarz ma prawo użyć broni palnej i Korwin to popiera. Wipler coś nie bardzo, a może i popiera, ale nie w stosunku do własnej osoby. :) :)
Ostatnio zmieniony 06 lis 2014, 20:25 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Czy Ziobro może byc obrońcą Polaków?

20
Przestań pleść.
Oglądam od kilku godzin telewizje, bo mnie sprawa zaciekawiła i prawie wszyscy dyskutanci z Wiplerem na czele podkreślają brak profesjonalnego działania policji !
Nieliczni, którzy usiłują bronić policjantów sami maja rodowód policyjny lub należą do PO.

No bo gdyby pijany został obezwładniony w ciągu kilku sekund to w ogóle nie byłoby żadnego zajścia!
Stalo się dokładnie to, co zarzuca się zazwyczaj policji: w wyniku nieudolności policji, czasem odbieranej jako umyślną prowokację, wywołana została zadyma, której skutki były opłakane i przyniosła po raz kolejny wstyd i policji i Polakom.

I zarówno Wipler, jak i Korwin, jak i kwiatek jak i wielu dyskutujących w telewizji chcemy zwiększenia profesjonalizmu policji i doprecyzowania ich kompetencji oraz rutynowego monitorowania działania policjantów na służbie.
Ostatnio zmieniony 06 lis 2014, 20:42 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Czy Ziobro może byc obrońcą Polaków?

21
obejrzałam filmik na youtube dokumentujący szokującą nieudolność, bezradną furię mundurowych. oklepywanie pałką leżącego na chodniku i wierzgającego nogami człowieka to wręcz komicznie żenujące 'widowisko'.
generalnie popieram szerokie uprawnienia policji do walki z przestępcami, ale na litość! niech ci policjanci będą kompetentni! czy nikt ich już nie szkoli jak sprawnie założyć kajdanki potencjalnemu podejrzanemu?

co do pana Ziobro w całokształcie jego 'dokonań' - cała nadzieja w krakowskich wyborcach - oby w dniu wyborów nie stawiali krzyżyka przy jego nazwisku.
Ostatnio zmieniony 06 lis 2014, 22:04 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Czy Ziobro może byc obrońcą Polaków?

22
Mamy kolejny dzień dramatycznej tragifarsy w wykonaniu tym razem nie policji a prokuratury.
Prokurator zamiast zabrać się za swoją pracę podjął działania dla ścigania tych, którzy ujawnili w mediach nagrania ukazujące przestępstwo dokonywane przez policję wobec posła Wiplera i ukazujący policyjne nieprzygotowanie i nieprofesjonalizm.

http://fakty.interia.pl/polska/news-dec ... hash=21101

Nawiasem, w nowej Polsce ten stalinowski przepis trzeba zmienić tak, aby mógł służyć dobru śledztwa, zamiast pomagać w zacieraniu śladów przestępstw prokuratury i policji i w ściganiu i karaniu niewinnych obywateli.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska polityka, polscy politycy”

cron