Re: Wybory Samorządowe 2014

32
maly_kwiatek pisze:18.11.2014 08:56

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za wynik wyborów samorządowych - mówił w TOK FM Rafał Grupiński, przewodniczący PO. - Nie jest tak źle, jak to rysują mapy, gdzie PiS wygrał, a gdzie wygrała PO. Radość PiS-u jest przedwczesna. Ta mapa niedługo będzie wyglądała inaczej. Od wielu lat pracujemy z PSL-em i będzie to mapa większości regionów zarządzanych przez koalicję PO-PSL - dodał.
Na wniosek Lunadari, dla tych, którzy tej wypowiedzi Przewodniczącego Grupińskiego nie wygooglowali - link

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wybory-s ... niki/6dk4d

i jeszcze raz godzina wpisu - 08:56

Kilka godzin później system zaczął wypluwać rewelacje o zwycięstwie PSL w większości sejmików wojewódzkich, np.

12:54 Jeszcze żaden protokół z powiatowych i miejskich komisji wyborczych nie wpłynął do Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Warszawie. Według cząstkowych danych podanych przez PKW po uwzględnieniu elektronicznych informacji o wynikach głosowania ze 108 770 obwodowych komisji z ogólnej liczby 123 359 w całym kraju w wyborach do sejmiku mazowieckiego największy odsetek głosów uzyskało PSL – 35,84 proc. głosów, PiS 28,83 proc. i Platforma Obywatelska 16,54 proc.

No rewelacja, prawda? :ahah:

Bierut ze Stalinem wstali z grobów i klaszczą PO, PSL i PKW :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Ciekawe co na to Mikołajczyk??? :co:
Ostatnio zmieniony 18 lis 2014, 22:20 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Wybory Samorządowe 2014

34
Po tych eksperymentach, nic już nie będzie normalne... „policzyć głosy” może każdy. Wystarczy wejść w kalkulator, znaleźć powiat, znaleźć kandydatów, nanieść poprawki i wysłać protokół do PKW. I to są „demokratyczne” wybory? http://wpolityce.pl/polityka/222594-szo ... ej-komisji


No to może jeszcze to, tak na rozweselenie http://niezalezna.pl/61530-cbos-przekra ... wygrywa-po


Czyżby PO zrobiła wszystko, by te przegrane wybory powtórzyć? :D Sorry, ale mi się udziela :zulus:
Ostatnio zmieniony 19 lis 2014, 0:17 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Wybory Samorządowe 2014

35
Witamy na Białorusi. W Polsce liczy głosy PSL, a że jak powiedział Stalin, rządzi ten kto liczy głosy, jesteśmy krajem rządzonym przez partie chłopską na której czele stoi osobnik podobny do Freda Flinstona.
Ostatnio zmieniony 19 lis 2014, 0:24 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Wybory Samorządowe 2014

36
Flinstonowi Bóg poskąpił rozumu, ale dał przynajmniej siłę :)
A tak poważnie, wierzyć mi się nie chce, że to się dzieje naprawdę....

Gowin - Wyniki, które spływają z komisji,są całkowicie niewiarygodne. Gigantyczna skala głosów nieważnych. Wygrywa PSL. Wielka mistyfikacja.

Lisiecki - J.Kaczyński pokazał standardy rozliczania aferzystów. E.Kopacz musi wprowadzić takie w Platformie, jesli chce odzyskać zaufanie wyborców.

I tu się Lisiecki pomylił, wystarczyło spieprzyć system informatyczny...

Kopacz - Wybory samorządowe to test na obywatelską dojrzałość

I tę dojrzałość nam pokazali :zemdlala:
Ostatnio zmieniony 19 lis 2014, 8:30 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Wybory Samorządowe 2014

37
W Polsce kompletnie nie dba sie o potrzeby zwykłego obywatela. Przypomne dla przykładu autostrady, gdzie buduje sie je tylko po to by były. Juz o przejechaniu nimi nikt nie pomyslał. Kierowcy w wakacje musieli stać i czekac na opłacenie przejazdu. Aby sytuacje ratowac rząd stracił kilka melonów i nie pobierał opłaty.
Teraz znowu sprawa wyborów. Ostatnio gdy przyszedłem do lokalu wyborczego i zapytałem na ilu radnych mogę zagłosować? komisja zareagowała śmiechem. Pokazując, że jest kompletnie nie przygotowana na takie pytania. A nie mozna wywiesić tabliczki i pokazać takiemu obywatelowi jak ja, poczytaj pan se. Nikt w państwowej komisji o tym nie pomyslał, komisji lokalnej sie nie dziwie. Poziom ludzi taki a nie inny.
Ogromna ilosc niewaznych głosów w kolejnych wyborach. PIS na takie cus działał pod siebie i wmawiał swoim wyborcom spisek wymierzony w ich partie. Także oni nie sa lepsi od PO czy SLD, tez odpowiadają za to co jest.
Każdy w państwie ciagnie poduche w swoja strone, a nikt nie mysli o zwykłym obywatelu i jego potrzebach.
Ostatnio zmieniony 19 lis 2014, 9:24 przez Filip, łącznie zmieniany 1 raz.
Znikam na długo, ale się pojawiam.

Re: Wybory Samorządowe 2014

38
Komorowski mówi że wybory nie były sfałszowane, ale jak tyu nie mówić że wybory sfałszowane, jak na razie w moim okręgu wygrało PSL z 50 % głosów, przecież to komedia, tutaj PSL miało zawsze duże poparcie ( drugi, albo trzeci wynik mieli), ale bez przesady, to w ogóle nie zgadza się z sondażami exitpolu, więc wniosek taki że sobie PSL dorzuciło mnóstwo głosów w ogólnym rozgardiaszu jaki panował w ciągu tych wyborów. Cieszę się że nie poszedłem na te wybory, bo mój głos pewnie by i tak jakiś PSLowiec postkomunista wywalił do śmieci
Ostatnio zmieniony 19 lis 2014, 13:40 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Wybory Samorządowe 2014

40
Z cząstkowych wyników wyborów podawanych przez PKW wynika, że w woj. świętokrzyskim Polskie Stronnictwo Ludowe zdobyło w 80 proc. obwodów 49,9 proc. poparcia. Wiceszef komisji wyborczej w Kielcach jest zdziwiony, że PKW przedstawiła takie dane. Zastanawia się, jakim cudem je zdobyła, skoro on nie przesłał jej jeszcze żadnego protokołu.

- Nie wiem, skąd te wyniki. My nie przesłaliśmy jeszcze ŻADNEGO protokołu - wyjaśnia "Rzeczpospolitej" wiceszef Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Kielcach Jan Mazur
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title, ... omosc.html

Polski nie ma.
Jest bananowa republika leśnych dziadków z nieco bardziej ogarniętym bananowym dziadkiem na czele.

I taką republikę Polacy sobie wywalczyli na własne życzenie, krwią ojców, dziadów i pradziadów.
Ostatnio zmieniony 19 lis 2014, 19:28 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Wybory Samorządowe 2014

42
Wieczorny news na onecie ...
Podczas zliczania głosów w wyborach samorządowych na prezydenta Szczecina system PKW wskazał jako zwycięzcę Krzysztofa Woźniaka. Jak dowiedziało się RMF FM - takiego kandydata w ogóle nie było na kartach do głosowania.

W związku z tym PiS i SLD chce przeprowadzenia nowych wyborów samorządowych. Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Leszek Miller powiedział po spotkaniu z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, że jego partia włączy się w prace legislacyjne, prowadzące do ponownych wyborów. Podkreślił, że żadna siła polityczna nie może przejść do porządku dziennego nad podejrzeniami o sfałszowanie wyborów.
Ostatnio zmieniony 19 lis 2014, 20:35 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Wybory Samorządowe 2014

43
Albo jest prawo ..albo prawa nie ma...Nie moga więc wybory byc do połowy prawidłowe ...Jezeli więc były przeprowadzone nie prawidłowo ( nie tylko podczas głosowania ale również w czasie obliczania głosów ) to powinny byc przeprowadzone ponownie zgodnie z prawem według jasnego kryterium ..
Ostatnio zmieniony 20 lis 2014, 13:14 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Wybory Samorządowe 2014

45
Mi PSL ;-) zablokował youtube - od paru dni nic nie mogę obejrzeć...

A tak poważnie to chyba niektórzy popadają w paranoję.
System nie zadziałał - z opisów jego niedoskonałości wynika że całe szczęście... a potem organizacyjny burdel.

Byłem za młodu w paru Komisjach Wyborczych i jakoś w nocy zliczaliśmy i protokoły pod eskortą policji do Urzędów dowoziliśmy. Nie rozumiem dlaczego nie było planu B skoro było ryzyko awarii systemu. Daleki byłby jednak od sugerowania fałszerstw na systemową skalę.

CM
Ostatnio zmieniony 20 lis 2014, 16:37 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Wybory Samorządowe 2014

46
Zle przeprowadzone wybory w których brakuje kart wyborczych lub pojawiają sie kandydaci nie bedacy na listach mają taka samą wartośc jak = sfałszowane wybory..Niezależnie od tego czyja to jest wina Są one nie wiarygodne !!! I nie przedstawiaja woli wyborców !!
Ostatnio zmieniony 20 lis 2014, 17:52 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Wybory Samorządowe 2014

48
egoista99 pisze:Zle przeprowadzone wybory w których brakuje kart wyborczych lub pojawiają sie kandydaci nie bedacy na listach mają taka samą wartośc jak = sfałszowane wybory..Niezależnie od tego czyja to jest wina Są one nie wiarygodne !!! I nie przedstawiaja woli wyborców !!
w moim miasteczku akurat wszystko było oky , pis przegrał i kandytat na burmistrza z pis tez przegrał :zulus:
Ostatnio zmieniony 20 lis 2014, 19:35 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Wybory Samorządowe 2014

50
Spróbujcie sobie wyobrazić te wybory, na miejscu PO jest PiS, a PSL to Samoobrona.... tak samo ćwierkalibyście? :D

I dla odświeżenia pamięci....
luty 2012
"Bronisław Komorowski w niedzielnej rozmowie z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem wyraził zaniepokojenie opóźnieniem podania wyniku wyborów oraz mnożącymi się sygnałami o nieprawidłowościach w trakcie liczenia głosów w jednomandatowych okręgach wyborczych"
listopad 2014
"Apeluję o spokój! Zakwestionowanie uczciwości wyborów to odmęty szaleństwa!”

Civilku jak to z tą belką było? ;)
Ostatnio zmieniony 20 lis 2014, 23:24 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Wybory Samorządowe 2014

51
A u mnie wygrał PSL ponoć, i to niby miał mieć 50% głosów, ale nigdzie nie mówią o wynikach ostatecznych, tylko że jakieś Wiplery napadły na PKW i znowu jest rozróba :)
Pamiętam że jak pielęgniarki okupowały Kancelarie Premiera, to Platformersi przynosili im herbatę, ciekawe czy teraz postąpią podobnie ;)
Ostatnio zmieniony 20 lis 2014, 23:25 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Wybory Samorządowe 2014

53
Crows pisze:
egoista99 pisze:Zle przeprowadzone wybory w których brakuje kart wyborczych lub pojawiają sie kandydaci nie bedacy na listach mają taka samą wartośc jak = sfałszowane wybory..Niezależnie od tego czyja to jest wina Są one nie wiarygodne !!! I nie przedstawiaja woli wyborców !!
w moim miasteczku akurat wszystko było oky , pis przegrał i kandytat na burmistrza z pis tez przegrał :zulus:
Pytania które sie cisną : czy mamy przyjmować wyniki wyborów niezależnie od tego jak zostały przeprowadzone ,ilości głosów oddanych ,oraz ilości błędów popełnionych przez PKW ...bo tak zadecydowały czynniki rzadowe ??? Jesli tak ..to czym te wybory róznia sie od wyborów w czasach komunizmu ??? Czym rózni sie narżucenie za wszelka cene niewiarygodnych wyników od wyników wyborów w Korei Pn ??
Co stoi na przeszkodzie by te wybory powtórzyc ?? I czemu ich nie można powtórzyc ???
Ostatnio zmieniony 21 lis 2014, 11:09 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Wybory Samorządowe 2014

54
Zdaniem Kopacz, wybory chce powtórzyć Kaczyński, bo PIS nie ma zdolności koalicyjnej.
Natomiast PO zdolność koalicyjną posiada - razem z PSL - więc Kopacz powtórzenia wyborów nie chce i uważa to za niemożliwe.

Kopacz jest silniejsza bo jest urzędującym premierem, a Kaczyński zaledwie byłym premierem i szefem opozycyjnej mniejszości.
Ostatnio zmieniony 21 lis 2014, 15:38 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Wybory Samorządowe 2014

56
gówno to i sie na leśnej polanie znajdzie , a ci co tylko na gówno zapatrzeni napewno je wszędzie znajdą , szkoda że tylko go w sobie nie widzą
Ostatnio zmieniony 21 lis 2014, 17:40 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Wybory Samorządowe 2014

57
Nic się nie stało, Polacy, nic się nie stało ;)
Ostatnio zmieniony 21 lis 2014, 19:28 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Wybory Samorządowe 2014

59
voltaren pisze:Komorowski mówi że wybory nie były sfałszowane, ale jak tyu nie mówić że wybory sfałszowane, jak na razie w moim okręgu wygrało PSL z 50 % głosów, przecież to komedia, tutaj PSL miało zawsze duże poparcie ( drugi, albo trzeci wynik mieli), ale bez przesady, to w ogóle nie zgadza się z sondażami exitpolu, więc wniosek taki że sobie PSL dorzuciło mnóstwo głosów w ogólnym rozgardiaszu jaki panował w ciągu tych wyborów. Cieszę się że nie poszedłem na te wybory, bo mój głos pewnie by i tak jakiś PSLowiec postkomunista wywalił do śmieci
na zdrowy rozum, chłodnym okiem patrząc, drapiąc się lewą ręką w prawe ucho, wychodzi mi duże prawdopodobieństwo wiarygodności wygranej PSL.
jak zauważono - rozczarowani sympatycy PO z jednej strony nie chcieli dać poparcia swojej partii, z drugiej strony ze strachu przed powrotem nieobliczalnego PIS'u, też poparcia dać nie chcieli. w alternatywie ostał sie ino PSL..

Voltaren, mimo wszystko szkoda, że nie poszedłeś do urny wyborczej. Twój wpis w tym temacie miałby większą wiarygodność :).
Ostatnio zmieniony 21 lis 2014, 20:31 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Wybory Samorządowe 2014

60
egoista99 pisze:Co stoi na przeszkodzie by te wybory powtórzyc ?? I czemu ich nie można powtórzyc ???
bo samorządowych nie można. można za to składać doniesienia do sądu o nieprawidłowościach w danej komisji wyborczej.
unieważnić i powtórzyć można jedynie wybory parlamentarne.
Ostatnio zmieniony 21 lis 2014, 20:36 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska polityka, polscy politycy”

cron