Re: Czas się zjednoczyć! Jedna Polska.

31
"Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa." - Jiddu Krishnamurti
Bardzo dobrze pasujący do tematu cytat.
Społeczeństwo polskie jest chore bardzo głęboko. Także Naród polski jest chory.
Swoje obawy o przyszłość tego wszystkiego, co nazywa się Polska, pokazałem w swoich wypowiedziach, na co lemingi zareagowały nienawiścią.

Bo polski leming potrzebuje mieć kasę na wydatki (pokolenie solidarności w latach 80-tych dokonało rewolucji społecznej, bo miało za mało talonów na malucha), a poza tym telewizor z programami, ciepłe kapcie i od czasu do czasu wódeczkę.

Niepokoje egzystencjalne, odczuwane przez takie osoby jak TY, Mistyk, czy ja, civilmonk także, kojarzą się lemingom z obstrukcją żołądkowo - jelitową. Takie problemy usiłują oni załatwić tabletkami, choćby to była trutka na szczury, choćby to była tabletka aborcyjna. Byle był spokój i można było zasiąść w kapciach do swojego telewizora.

W razie poczucia zagrożenia leming jest w stanie zastosować swoistą karę śmierci za zakłócanie spokoju. Kompletny ostracyzm społeczny lub faktyczne skrytobójstwo w imię czystości i pokoju narodowego. Skrytobójstwo często upozorowane na samobójstwo, by nie robić sobie kłopotów.
Rzecznicy policji lemingowskiej nauczyli się składać oświadczenia o "prawdopodobnym samobójstwie" denata zanim policja w ogóle dotarła do zwłok.

Potem podaje się w papce medialnej w mediach służących do wychowywania lemingów że denat źle się czuł w społeczeństwie, nienawidził ludzi i kobiety i zapewne na tym tle popadł w depresję i dokonał zamachu na swe życie. Listu nie zostawił.

Lemingi myślą, ze tego wszystkiego nie widać. Widać, tylko nie ma z kim o tym rozmawiać.
Dlatego wyniki prac Komisji Maciarewicza spotykają się z nienawiścią lemingów.

Grupa PIS to ludzie, którzy czują dokładnie, że to co robią lemingi jest nieuczciwe i że prowadzi o przepaści całego Narodu. Jest to jednak grupa, która nie wie, co zrobić z tym stanem, który jest.
Ładnie to ująłeś, stoją w piwnicy zalanej fekaliami i nie wiedzą co z tym zrobić. A fekalia zalewają coraz bardziej...

Ja właściwie też już nie wiem.
Na pewno nie da się uratować Narodu w takim kształcie jakim jest, bo to byłoby ratowanie fekaliów, zamiast odrestaurowywanie zabytkowej piwnicy, o domu nie wspominając.
Lemingi muszą wymrzeć a na ich miejsce nie mogą przychodzić nowe.
To trochę potrwa, lub zostanie załatwione przez podmuch karmiczny za pomocą katastrofy.
Ludzie bez pomysłu na wspólny dom, też muszą odejść. To też potrwa.

Mistyku, Twoja wizja jest do spełnienia. Tylko nie teraz.
Wspólny dom zbudujemy, gdy umrze to pokolenie.

No i myślę, że jeśli liczysz na budowanie domu bez Boga, to się przeliczysz. To już praktykowano we wschodniej części Europy bez powodzenia, za to z wieloma milionami ofiar. Tak skutkuje nienawiść do Boga, nienawiść do religii, nienawiść do Kościołów. Nie tędy droga.

Uważać możesz sobie, co chcesz - natomiast jeśli nie pozwolisz innym uważać, co oni chcą - będziesz winny ich masowej śmierci. - Tego lemingi za Chiny nie potrafią zrozumieć, dlatego hodują w sobie nienawiść do inności.

Powyższe można cytować - myśl jest moja - małego kwiatka.

Życzę ciepła w sercu i szerszego, bardziej kompletnego ogarniania świata. I poczucia rosnącej harmonii.
:happy:
Ostatnio zmieniony 22 sty 2015, 12:59 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Czas się zjednoczyć! Jedna Polska.

32
Maly Kwiatku - przede wszystkim sobie zycz, a i ja tego zycze Tobie. Bo jak dotychczas - to co w sobie wyhodowales, owocuje tym, co przypisujesz innym; szkoda ze tego nie widzisz.
Mistyku, chyba nie powinnismy rozmawiac ze soba, bo efekty moga przerosnac to, co wiemy i czego sie domyslamy, i Bog jeden wie, co by nam z tego wyszlo. Na pewno Ty wiesz wiecej, ja przeczuwam.
Ale na poczatek: co sadzisz o celu powstania USA? I rzekomych wygnancach - uwazam, ze byli to misjonarze, ktorzy realizowali, niewykluczone ze nieswiadomie, misje, starannie zaplanowaną, i rozlozona na ludzkie pokolenia, wszak czas obowiązuje tylko w naszej przestrzeni?
Ostatnio zmieniony 22 sty 2015, 13:25 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czas się zjednoczyć! Jedna Polska.

37
ayalen pisze:co sadzisz o celu powstania USA? I rzekomych wygnancach - uwazam, ze byli to misjonarze, ktorzy realizowali, niewykluczone ze nieswiadomie, misje, starannie zaplanowaną, i rozlozona na ludzkie pokolenia, wszak czas obowiązuje tylko w naszej przestrzeni?
Cel był podobny do celu powstania Imperium Brytyjskiego i innych imperiów - zarządzanie i kontrola planety.
Niektórzy nieświadomie inni w pełni świadomie realizowali tę misję. Pozostawili swoje wizytówki w postaci architektury przepełnionej symboliką tajnych bractw (masoni). A była to misja starannie przygotowana i poprzedzona dokładnym rozpoznaniem. Naiwni wierzą, że to Kolumb odkrył Ameryką i to "przypadkiem" poszukując drogi do Indii. Wiedział dokładnie gdzie płynie i po co.

Ta misja jest tak jak piszesz rozłożona na pokolenia. Ludzie (również większość tutaj piszących) myślą że światem rządzi przypadek, wielkie wydarzenia dzieją się spontanicznie np. I wojna św. wybuchła po ktoś na Bałkanach zastrzelił jakiegoś księcia Franciszka... :stu: ,że dwie kule zmieniły bieg historii.

Jest zupełnie inaczej, odwrotnie. Nic nie jest pozostawione przypadkowi, nic ważnego nie dzieje się spontanicznie.
Mur berliński runął właśnie wtedy, dlatego że taki był plan światowych elit i to z obu stron żelaznej kurtyny. Bez zrozumienia tego, nie da się zrozumieć historii, a bez jej zrozumienia, nie jest się w stanie zrozumieć obecnych wydarzeń, sytuacji politycznej, roli religii i pieniądza w społeczeństwie.

@maly_kwiatek
Wierz sobie w co chcesz, w jakiego boga sobie tam uznajesz, tylko nie narzucaj innym tej wiary - a tym jest popieranie państwa wyznaniowego jakie popiera także PiS, które jest pseudo-opozycją co najwyżej, zakamuflowaną agenturą obcych sił, co udowodnili nie raz popierając nasz udział w wojnach USrańców i co potwierdzają teraz ustami ich kandydata na preżydenta Dudy, który poważnie rozważa wsparcie militarne ukraińskich banderowców. Przykłady ich knowania przeciw narodowi polskiemu można by wymieniać godzinami, ale to nie ten wątek i nie mam ochoty zajmować się teraz tymi farbowanymi lisami.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2015, 14:31 przez Mistyk, łącznie zmieniany 1 raz.
"Przekraczanie dualizmów umysłu to doskonały pogląd,
Uspokojony i cichy umysł to doskonała medytacja,
Spontaniczność to doskonałe działanie,
A kiedy wszystkie nadzieje i lęki umierają, osiąga się cel."
Pieśń Mahamudry Tilopy

Re: Czas się zjednoczyć! Jedna Polska.

38
Kandydat Duda przede wszystkim poparł państwowe pozaprawne gwałcenie praw człowieka w więzieniu pod Olsztynem w czasach Kwaśniewskiego i Millera i taką samą nienawiść do człowieka tyle, że na znacznie większą skalę dokonywaną przez USA w Guantanamao i innych miejscach świata.

To go przekreśla jako kandydata na cokolwiek, poza sądem, więzieniem lub zakładem psychiatrycznym.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2015, 14:37 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Czas się zjednoczyć! Jedna Polska.

39
A kraj, w którym zechcesz rozstrzeliwać duchownych za noszenie księżowskiego stroju i wiernych za procesję w Boże Ciało, to kraj w którym niechybnie przegrasz.
Przegrasz z ludźmi, z Bogiem i sam ze sobą.

A pomysł nie jest nowy.
W czasach Rewolucji Francuskiej wymordowano setki tysięcy duchownych i wiernych katolickich.
W czasach Rewolucji Październikowej masowość morderstw przekroczyła dziesiątki milionów pomordowanych.
Nie tędy droga.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2015, 14:41 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Czas się zjednoczyć! Jedna Polska.

40
Nigdzie nie pisałem o rozstrzeliwaniu duchownych, ani zabijaniu kogokolwiek, także taka insynuacja jest nie na miejscu.

Duchownych należy odciąć od kasy państwowej i sami pomrą z głodu jak ludziom się otworzą oczy i zaprzestaną ich utrzymywać, bo nic nie umieją zrobić, ani ziemi uprawiać - potrafią tylko gadać, głosić te swoje farmazony z ambon i robić ludziom wodę z mózgu.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2015, 14:49 przez Mistyk, łącznie zmieniany 1 raz.
"Przekraczanie dualizmów umysłu to doskonały pogląd,
Uspokojony i cichy umysł to doskonała medytacja,
Spontaniczność to doskonałe działanie,
A kiedy wszystkie nadzieje i lęki umierają, osiąga się cel."
Pieśń Mahamudry Tilopy

Re: Czas się zjednoczyć! Jedna Polska.

42
Mistyku, nie chce mi się więcej pisać bo z gniewem się nie dyskutuje. Ale jeśli chcesz pomóc tym co mają puste brzuchy to załóż biznes i ich zatrudnij zamiast wszczynać rewolucję która nigdy nie zaistnieje :)

CM
Ostatnio zmieniony 22 sty 2015, 15:47 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Czas się zjednoczyć! Jedna Polska.

43
Ale jeśli chcesz pomóc tym co mają puste brzuchy to załóż biznes i ich zatrudnij zamiast wszczynać rewolucję która nigdy nie zaistnieje
O to to właśnie mi zawsze chodzi po głowie, gdy widzę te rewolucje i pospolite ruszenia na forach internetowych.

Taka mała dygresja: Kiedyś na pewnym forum masa ludzi deklarowała się, że pójdzie protestować pod pałacem prezydenckim. Nie pamiętam o co, ale spokojnie o to co można znaleźć tutaj w dziale polityki. Było z parę setek osób, które się zadeklarowały, bo forum, właściwie portal jest bardzo duży. Nasi polscy patrioci później wrzucili zdjęcie z własnego pochodu:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 sty 2015, 15:57 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 2 razy.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Czas się zjednoczyć! Jedna Polska.

44
civilmonk pisze:Mistyku, nie chce mi się więcej pisać bo z gniewem się nie dyskutuje. Ale jeśli chcesz pomóc tym co mają puste brzuchy to załóż biznes i ich zatrudnij zamiast wszczynać rewolucję która nigdy nie zaistnieje :)

CM
:yes:
Ostatnio zmieniony 22 sty 2015, 16:30 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Czas się zjednoczyć! Jedna Polska.

46
Mistyku, mniej wiecej zgoda, jednak - ziarno zla pochodzi z Wysp Brytyjskich, stamtad zostalo przetransportowane do Stanow. Aby stworzyc pozor odrebnosci.
Mowisz masoni... to nie przyczyna, raczej macka. Tak jak UE jest macka tych, ktorzy kreuja USA. Gabinet cieni, psia mać.
Zwroc uwage na oczy mr. Obamy. Zieje z nich pustka, jakas bezdennie martwa pustka, przebijajaca nawet przez klamstwo ubrane w pozory.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2015, 23:02 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czas się zjednoczyć! Jedna Polska.

49
nixael pisze:Mistyk wie że gdzieś dzwoni i szuka w którym kościele :)
Nic nie szukam, pogłębiam jedynie wiedzę i staram się podzielić tym co wiem. Szkoda, że ty nie słyszysz dzwonów tak głośnych, że ściany pękają.
Dziwi mnie tylko ogrom ignorancji nawet na tego typu forach, gdzie się wydaje, że ludzie od lat wymieniający poglądy na wiele tematów pomijanych w mainstreamie, interesujący się duchowością - powinni być bardziej świadomi niż średnia...
ayalen pisze:Mistyku, mniej wiecej zgoda, jednak - ziarno zla pochodzi z Wysp Brytyjskich, stamtad zostalo przetransportowane do Stanow. Aby stworzyc pozor odrebnosci.
Mowisz masoni... to nie przyczyna, raczej macka. Tak jak UE jest macka tych, ktorzy kreuja USA. Gabinet cieni, psia mać.
Zwroc uwage na oczy mr. Obamy. Zieje z nich pustka, jakas bezdennie martwa pustka, przebijajaca nawet przez klamstwo ubrane w pozory.
Pełna zgoda. W kilku prostych zdaniach nie da się tego wszystkiego precyzyjnie opisać. Jak ktoś jest w temacie, to wie o co chodzi.
Oczywiście stworzyli tylko pozór odrębności i doskonale im to się udało - świat to kupił.

Ziarno zla pochodzi z Wysp Brytyjskich, które do dziś są jedną z [przynajmniej] trzech głównych siedzib gabinetu cieni, czyli władców marionetek: Londyn, NJ/Waszyngton i Watykan/Rzym.
Światem rządzą ciemne siły, które są ponad państwami, organizacjami międzynarodowymi, oni je stworzyli (supermocarstwa itd...) i nimi zarządzają. Są to tajne bractwa, nie ma sensu sprzeczać się czy to masoni, żydzi, iluminaci, jezuici... To są sztuczne podziały żeby ludzie się nie połapali w tym wszystkim. Trzeba studiować na prawdę wiele dziedzin by to zrozumieć, zwłaszcza symbolikę, pochodzenie religii, historię począwszy od tej starożytnej ale nie tą akademicką zmanipulowaną, zakłamaną. Jak wiemy historię piszą zwycięzcy, a jak ktoś wierzy że zwyciężyli alianci, czyli ci dobrzy i oni napisali prawdę, to jest tak głupi, że szkoda mi czasu na dyskusje.

Dla takich wierzących w USA strażnika demokracji i pokoju pytanie: dlaczego nie zostali oskarżeni o zbrodnię ludobójstwa, które jak wiemy nie ulegają przedawnienia? Bo czym innym było zrzucenie dwóch bomb atomowych na miasta zamieszkałe przez cywili: Hiroszimę i Nagasaki?
Nawet się o tym nie mówi, nawet większość z was nie wie, że to było ludobójstwo, a USA (nasz największy "sojusznik", "przyjaciel") jest podobnie jak inne państwa Zachodu walczące po stronie aliantów, ciągle tym samym krajem ("płynna" kontynuacja), czego nie można powiedzieć o Rosji, czy Niemczech płacących odszkodowania za II w. św.

Słyszał ktoś z was o obozach koncentracyjnych w Wietnamie? Nie? A to prawda, były, do dziś można zwiedzać.

Siedźcie sobie dalej w swojej strefie komfortu, wierzcie że w "faktach" tefałenowskich podają jakiekolwiek istotne fakty. To że TVN podobnie jak wszystkie inne "prywatne i niezależne" stacje zostały założone przez dawnych towarzyszy by dać ludziom ułudę wielu "wolnych" mediów - to nie istotne. Ciekawe skąd wy czerpiecie informacje o świecie, bo jak czytam tu niektóre komentarze, to ręce i szczena opadają (oczywiście nie dotyczy to wszystkich, żeby była jasność).

Nie wiem jak trzeba być zaślepionym i ogłupionym, by wierzyć władzy: politykom, duchownym, dziennikarzom, biznesmenom.
Wierzcie sobie dalej w demokracje, wolną Polskę - tak jest wygodnie.
civilmonk pisze:Mistyku, nie chce mi się więcej pisać bo z gniewem się nie dyskutuje.
Najlepiej gdy ktoś ci wyłoży prawdę, której nie jesteś w stanie podważyć, to najłatwiej posądzić go o gniew i inne niemerytoryczne ad persona.
Po prostu walę prawdą miedzy oczy. Boli? Znaczy że trafiłem.
Widzisz gdzieś wykrzykniki, duże litery? Skąd pomysł, że to gniew? Może to taki style bezpośredni, bez owijania w bawełnę i mdłych słodkich słówek?
civilmonk pisze:Ale jeśli chcesz pomóc tym co mają puste brzuchy to załóż biznes i ich zatrudnij zamiast wszczynać rewolucję która nigdy nie zaistnieje :)
O tak ile to razy ja to słyszałem. Nie można krytykować władzy - jak coś się nie podoba, to załóż sobie partię i startuj w wyborach. Zapominają tylko takie mądrale, albo nie chcą pamiętać, a często nawet nie wiedzą o progu wyborczym "zaledwie" 5-cio %-owym, ustawionym tak, by żadna nowa partia spoza układu niemająca ogromnych struktur regionalnych (jakie ma np. PSL ledwo ten próg przechodzący) nie ma najmniejszych szans wejść do parlamentu. Nie pojawi się nawet w sondażach. Przetraw to wreszcie.

A nie ty pisałeś: "załóż biznes", też dobre. Miałem wiele biznesów (duże sukcesy, jeszcze większe porażki, ale to na marginesie), też wierzyłem kiedyś w demokrację, kapitalizm... Nawet w historyjki, w które ty do tej pory wierzysz zapewne, skoro tak piszesz...
Historyjki, a właściwie bajeczki typu: "od pucybuta do milionera", "spełniony amerykański sen"...

Wkleję tu taką bajeczkę promowaną przez "polskie" radio http://www.polskieradio.pl/39/156/Artyk ... kanski-sen :
”Świetna wyobraźnia pozwalała im obmyślać transakcje na skale światową, wznieśli się ponad drobnomieszczańskie zasady moralne wiejskiego kowala czy kupca zbożowego. Współdziałając z niezmordowanymi pracownikami nauki i wynalazcami, dokonali cudów masowej produkcji, walnie się przyczyniając do zapewnienia wygodniejszego życia milionom ludzi, którzy sami, gołymi rekami nigdy nie potrafiliby tak świetnie wykorzystać skarbów lasów i gór” – napisali Charles Austin Beard i Mary Ritter Beard w książce "Rozwój cywilizacji amerykańskiej".
Tylko kompletny ignorant to łyka. Człowiek który ma wiedzę wie, że Rockefeller (podobnie jak Rothschild itd...) należy do rodziny która dysponuje ogromnym majątkiem od setek lat przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Czasem dla niepoznaki by zmylić historyków zmieniają tylko nazwisko.

Sam sobie "załóż biznes", to zrozumiesz może. Nie mówię o małym/średnim przedsiębiorstwie, bo wówczas to możesz na-pomagać, żebyś tylko swoich pracowników nie wykorzystywał płacąc głodowe płace (albo na śmieciowe umowy), to będzie dobrze.

Z okupantem się nie dyskutuje. Polska jest pod okupacją USRaela. Takie są fakty. Zostawiam was z tym.
Może coś tu jeszcze napiszę, jak będę chciał zmarnować więcej czasu, ale nie obiecuję (nie że się wywyższam, mam przerośnięte ego, czy coś w tym stylu - po prostu nie widzę sensu kopania się z koniem).
Ostatnio zmieniony 23 sty 2015, 9:17 przez Mistyk, łącznie zmieniany 1 raz.
"Przekraczanie dualizmów umysłu to doskonały pogląd,
Uspokojony i cichy umysł to doskonała medytacja,
Spontaniczność to doskonałe działanie,
A kiedy wszystkie nadzieje i lęki umierają, osiąga się cel."
Pieśń Mahamudry Tilopy

Re: Czas się zjednoczyć! Jedna Polska.

50
Oki Mistyku, wyzoladkowales sie, teraz spokojnie: uwazasz ze skad to przyszlo? Jest pozaziemskie. Mnie sie bardzo po glowie blakaja druidzi, ktos otworzyl drzwi zlu.
Celtowie?
To wszystko o czym piszesz, to w dalszym ciagu objawy, a nie przyczyna.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2015, 9:46 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czas się zjednoczyć! Jedna Polska.

52
Mistyk pisze:Ziarno zla pochodzi z Wysp Brytyjskich, które do dziś są jedną z [przynajmniej] trzech głównych siedzib gabinetu cieni, czyli władców marionetek: Londyn, NJ/Waszyngton i Watykan/Rzym.
Światem rządzą ciemne siły, które są ponad państwami, organizacjami międzynarodowymi, oni je stworzyli (supermocarstwa itd...) i nimi zarządzają
I tu się moim zdaniem Mistyku mylisz ;) Co nie jest bez znaczenia, bo piszesz jak byś miał doczynienia z jakimiś wszechwładnymi bogami.
Oni się podczepili a nie że coś stworzyli, są tam gdzie jest moc, a moc pochodzi od ludzi.

Sprawa wygląda mniej więcej tak, że są niewidzialne wieczne królestwa, a człowiek jest bramą do tych królestw, i niektóży są pod wpływem paktów zawartych z tymi światami.
Oni muszą podążać za mocą bo tak się im nakazuje, sterowani są przez te niewidzialne światy.
Ja niewiem czego oni chcą, ale oni napewno to wiedzą, na tym polega ich wszechwiedza, WIEDZĄ CZEGO CHCĄ, w przeciwieństwie do wielu ludzi, dla których takie pakty są okazją do znalezienia sensu istnienia.

Kiedyś jak gadaliśmy to subtelnie zwracałem Ci na to uwagę, i ostrzegałem abyś się w to nie wciągał zanadto, bo to niema końca :D
Nie gniewaj się że się Ci zwraca uwagę, bo to cholernie widoczne, widzisz, ale biegniesz tropem który się nie kończy, na tym polega zabawa, aż się zmęczysz.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2015, 11:30 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czas się zjednoczyć! Jedna Polska.

53
Mistyku, pochodzę z ubogiej rodziny, wszystko do czego doszedłem uzyskałem własną pracą, własnym biznesem od paru lat - sam zatrudniam innych. Jakoś to "złe" Państwo mi w tym nie przeszkadza. Nie sądzę bym podobne rezultaty osiągnął w takiej Rosji :) Tym samym podtrzymuje własne zdanie. Tym bardziej iż napisałem jak oceniam obóz władzy jawnej i niejawnej tym samym nie możesz mi powiedzieć, że nie wiem co jest grane. Od dawna wyzbyłem się donkiszoterii :)

CM
Ostatnio zmieniony 23 sty 2015, 11:31 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Czas się zjednoczyć! Jedna Polska.

54
Może coś tu jeszcze napiszę, jak będę chciał zmarnować więcej czasu, ale nie obiecuję (nie że się wywyższam, mam przerośnięte ego, czy coś w tym stylu - po prostu nie widzę sensu kopania się z koniem).
Prawda obroni się sama wystarczy ją zasiać przekazać dalej a może cos wyrosnie. Pisz jeśli Cie tylko ochota nabierze masz ciekawe wątki które daja do myślenia. Nie traktuj tego jako kopanie sie z koniem, na siłę to mozna gwoździe przybijać.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2015, 13:18 przez nixael, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czas się zjednoczyć! Jedna Polska.

55
Ok może rzeczywiście zbyt ostro piszę...
Łagodzę ton w takim razie ;) , ale wszystko co napisałem merytorycznie podtrzymuję.

@civilmonk
Tobie się udało i dobrze, cieszę się. Nie jest to jednak zasługa państwa, nie dzięki państwu, ale pomimo...

Wielu ludzi choroba, czy też inna losowe nieszczęście wyleczyło z kapitalistycznych poglądów. Nie życzę tego nikomu. Jednak wszyscy kiedyś się zestarzejemy i nie będziemy w stanie pracować - czy możemy liczyć na państwo, na emerytury?

Nie mówię, że jest jakaś straszna katastrofa teraz w tym kraju - widzę to jednak nazbyt wyraźnie, że w złym kierunku to wszystko podąża. Nie mam złudzeń co do wolności, niepodległości, demokracji itd... Jak się ludzie nie ockną w porę, to katastrofę mamy zagwarantowaną na bank. Spójrzcie chociażby na zegar długu.

Jest coś takiego jak model inżynierii społecznej tudzież zwany „Oknem Overtona”. Pomału przyzwyczają nas licznymi głosami polityków do wplątania nas w jakiś sposób do wojny na Ukrainie. Propaganda antyrosyjska przybiera na sile zwłaszcza od Smoleńska (który swoją drogą jest też wielką zagadką - osobiście nie wierzę ani w wersję oficjalną, ani Macierewicza, Amerykany wiedzą ale nie powiedzą, bo na pewno albo maczali w tym palce, albo dali przyzwolenie). Czemuś to służy. Nie twierdzę bynajmniej, że Ruskie są cacy - jak pisałem wielokrotnie podziały takie są w imię zasady dziel i rządź. Jedyny sensowny podział to ONI - elity władzy, sprawcy wojen i innych nieszczęść i MY - ich ofiary, wręcz niewolnicy.
ayalen pisze:Oki Mistyku, wyzoladkowales sie, teraz spokojnie: uwazasz ze skad to przyszlo? Jest pozaziemskie. Mnie sie bardzo po glowie blakaja druidzi, ktos otworzyl drzwi zlu.
Celtowie?
To wszystko o czym piszesz, to w dalszym ciagu objawy, a nie przyczyna.
Tak uważam, że jest to pozaziemskie. Może wydawać się, że odbiegamy od tematu za bardzo, ale jest to głębsze, szersze spojrzenie na problem. Siły te czymkolwiek są - są zbyt potężne, by całkowicie się z nich wyzwolić (puki co niestety tak jest). Nie oznacza to, że mamy się poddać i iść jak barany na rzeź. Uważam, że warto wspierać takie inicjatywy, jak http://1polska.pl/ , warto rozmawiać i uświadamiać ludzi. Bo z tv płynie tylko propaganda niestety (o czym niewielu wie).
To objawy, a przyczyna jest poza zasięgiem oczu, zmysłów, głęboko zakonspirowana, początek tego ginie w mrokach dziejów.
Conan Barbarzynca pisze:Oni się podczepili a nie że coś stworzyli, są tam gdzie jest moc, a moc pochodzi od ludzi.
Nie wiem do końca co masz na myśli, ale nie byłbym tego taki pewny.
"Są rzeczy na niebie i na ziemi, o których się filozofom nie śniło." Np. nasz (?) Księżyc. Co to ma do tematu? Pozornie nic, ale jak mu się bliżej przyjrzeć, to rzuca wiele światła na to co tu się odbywa, kim/czym jesteśmy, jak świat nauki manipuluje itd...itp... Coś tu się grubo nie zgadza!
Polecam książkę "Kto zbudował Księżyc"- jest w int. w pdfie.
"Naukowcy" utrzymują, że Księżyc powstał w wyniku zderzenia Ziemi z inną planetą - czyli jakby "przypadkowo" w wyniku wielkiej kosmicznej katastrofy. Tylko czemu jest tak idealnie skoordynowany z Ziemią (jego ruch, wielkość, odległości)? Jak wielki kosmiczny zegar - doskonale zsynchronizowany.
Czemu ukrywają wiedzę przed ludźmi?
Ostatnio zmieniony 23 sty 2015, 13:32 przez Mistyk, łącznie zmieniany 1 raz.
"Przekraczanie dualizmów umysłu to doskonały pogląd,
Uspokojony i cichy umysł to doskonała medytacja,
Spontaniczność to doskonałe działanie,
A kiedy wszystkie nadzieje i lęki umierają, osiąga się cel."
Pieśń Mahamudry Tilopy

Re: Czas się zjednoczyć! Jedna Polska.

56
"Naukowcy" utrzymują, że Księżyc powstał w wyniku zderzenia Ziemi z inną planetą - czyli jakby "przypadkowo" w wyniku wielkiej kosmicznej katastrofy. Tylko czemu jest tak idealnie skoordynowany z Ziemią (jego ruch, wielkość, odległości)? Jak wielki kosmiczny zegar - doskonale zsynchronizowany.
Nie chcę Ci psuć zabawy, ale wiele księżyców właśnie w ten sposób obraca się wokół swoich planet. Tak działa grawitacja. Tak działa wszechświat :F Ale brawa za bujną wyobraźnię. Pamiętaj, że jeśli się czegoś nie rozumie lub nie wie, to przypisywanie temu nadprzyrodzonych właściwości jest najgorszą z możliwości, po prostu nic z tego nie wyniknie.

PS> Swoją drogą nie jest idealnie skoordynowany. Oddala się, przybliża i pochyla, a nawet lekko obraca w jedną czy drugą stronę.

Edit:
Bardzo ładny i zwięzły artykulik, mam nadzieje, że wyjaśni Ci to wiele rzeczy ;)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Obr%C3%B3t_synchroniczny
Ostatnio zmieniony 23 sty 2015, 13:45 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 2 razy.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Czas się zjednoczyć! Jedna Polska.

57
Mistyku, Conan ma racje; nic nie ginie w pomroce dziejow, bo to sa nasze dzieje.
Oczywiscie ze siewcy zla nie moga nic sami z siebie, bo sa niematerialni. I niesmiertelni, jak my.
Oczywistym jest takze, ze wybierajac miejsce na osiedlenie sie, wybiera sie warunki podobne do tych z ktorych sie pochodzi. Wywodzi.
My osiedlilismy sie tu gdzie bylo jasno i cieplo - to warunkowalo nasze istnienie, i stad rozpoczela sie migracja ludzkości. Oni? Przeciwnie, prawda? Uwzgledniajac niewielkie opoznienie, gdyz przybyli naszym sladem. Sladem swiatla.
Te posty mozna by przerzucic do "Oka"?
Nie win ludzi za nieswiadomosc Mistyku. Nie wiedza, co nimi rzadzi, nie wiedza co opanowalo ich wole zycia. Stad ped do autodestrukcji.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2015, 13:52 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czas się zjednoczyć! Jedna Polska.

58
civilmonk pisze:Mistyku, pochodzę z ubogiej rodziny, wszystko do czego doszedłem uzyskałem własną pracą, własnym biznesem od paru lat - sam zatrudniam innych. Jakoś to "złe" Państwo mi w tym nie przeszkadza. Nie sądzę bym podobne rezultaty osiągnął w takiej Rosji :) Tym samym podtrzymuje własne zdanie. Tym bardziej iż napisałem jak oceniam obóz władzy jawnej i niejawnej tym samym nie możesz mi powiedzieć, że nie wiem co jest grane. Od dawna wyzbyłem się donkiszoterii :)

CM
Hmm...Mam obsolutnie inne zdanie ...Gdyby było w tej okropnej Rosji tak zle to nie powstawałyby tam jak grzyby fabryki koncernów zachodnich oraz polskich Dla ułatwienia dodam ze podatek liniowy wynosi tam
Podatek dochodowy w Rosji.

Dla obywateli i rezydentów = 13%
Dla obcokrajowców bez statusu rezydenta = 30%
Dla obcokrajowców na wizie dla wysoko wykwalifikowanej kadry = 13% niezależnie od statusu rezydenta.
Dla obcokrajowców zatrudnionych przez osoby prywatne – na specjale zezwolenie – jako pomoc domowa, opiekunki, itp = 13%
Podatek od zysków kapitałowych/dywidend wynosi 9% dla obywateli i rezydentów i 15% dla obcokrajowców.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2015, 16:07 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Czas się zjednoczyć! Jedna Polska.

59
Mistyk pisze:Dziwi mnie tylko ogrom ignorancji nawet na tego typu forach, gdzie się wydaje, że ludzie od lat wymieniający poglądy na wiele tematów pomijanych w mainstreamie, interesujący się duchowością - powinni być bardziej świadomi niż średnia...
Trafiłeś w samo sedno :good:

Tu w istocie jest pies pogrzebany na forach.
Bo jedni przychodzą na fora, by się czegoś dowiedzieć, nauczyć, lub zainspirować do nauki, a drudzy - większość - przychodzą jedynie dla pożonglowania racjami.

I po jakimś czasie sytuacja staje się nieznośna, bo nawet ci, co z początku się rozumieli, przestają potrafić się z sobą w ogóle komunikować. Kończy się to odchodzeniem ludzi z forów w niebyt lub śmiercią całego forum.

Imladis jest najlepszym forum, jakie znam, najbardziej dojrzałym - no nie widzę żadnego choćby trochę poziomem dorastającego do Imladis. I co z tego?
Syndrom, jaki opisałem wyżej dotknął również to forum.
To, czego ludzie nie rozumieją, usiłują zagadać racjami.
A gdy się okazuje, że żonglerka racjami jest bez sensu, rzucają inwektywami i obelgami.
I cały dialog, sens dyskusji zamiera.

Bardzo dobrym przykładem, gdzie ludzie nie wiedzą o co chodzi, za to chętnie wymieniają racje jest temat o głupcach.

http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=7343

Zauważ, że większość dyskutantów, nie dostrzega istoty życia prawdziwego głupca, jego życia bez świadomości mądrości, przecież on jej nie widzi i nie porównuje się z żadną mądrością. I dlatego jest szczęśliwy i eksploruje świat po swojemu.

A ci ludzie wciąż dyskutują o wyższości mądrości nad głupotą ... :happy:
Ostatnio zmieniony 23 sty 2015, 16:09 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska polityka, polscy politycy”

cron