Re: Kukiz na Prezydenta

241
Lunadari pisze:
Abesnai pisze:(..)Na czoło zaczynają się wysuwać obawy właśnie o zdrowie Pana Pawła.(..)
obawiam się, że one są już dość mocno wysunięte (mam na myśli -> obawy :P). ten pan bierze na wiarę wszelkie brednie jakie wpadną mu w ręce byleby były zgodne z jego zwichrowanymi poglądami i na dodatek głosi je bez wiarygodnych dowodów (między innymi ostatnio o sponsoringu KODu) :zemdlala:

w związku z tym podpisuję się pod listem -
"List otwarty do Pawła Kukiza, posła na Sejm RP: proszę złożyć mandat!"
http://mediumpubliczne.pl/2015/12/list- ... yc-mandat/
Komentarz Kukiza z 22 grudnia ->

Tak, Kukiz przegina czasami z wypowiedziami i mógłby nieco zwolnić.
Jednak.

[youtube][/youtube]

Opinia nie odosobniona. Natomiast od popularności oraz "pompowanych" sondaży jest lider .Nowoczesnej. Niechaj i tak będzie, przynajmniej na tak długo, dopóki nie wyjrzy i z mojej lodówki ;)
Ostatnio zmieniony 31 gru 2015, 0:31 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Kukiz na Prezydenta

242
Kukiz popełnił masę błędów, ale chęci miał dobre. Właściwie w jego apelach interesują mnie wyłącznie JOW-y, nic więcej. Jeśli uda mu się to zrobić, to zdobędzie mój bardzo duży szacunek, ale na razie popełnia błąd za błędem, a te wystąpienia jak to powyżej mają tylko udobruchać wyborców takich jak ja, ale to tylko taka gadka. Ja czekam na konkrety.
Miał rozwalić system, a wprowadził do sejmu narodowych socjalistów, chyba sam zapomniał jak kiedyś punki naparzali się ze skinheadami, teraz tych skinheadów przygarnął i ściągnął do sejmu. Przecież to cały czas ci sami ludzie spod znaku "Oi" i "White power".
Ostatnio zmieniony 31 gru 2015, 12:53 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Kukiz na Prezydenta

243
Polli, europa zdaje się zdąża w kierunkach nacjonalistycznych i konserwatywnych, emigranci przyspieszyli ten proces.
Co do nacjonalistów spod logo ONR itp. całkiem możliwe, że stworzą własną frakcję.
http://www.parlamentarny.pl/wydarzenia/ ... ,3320.html
Ostatnio zmieniony 31 gru 2015, 17:29 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Kukiz na Prezydenta

244
Teraz sobie mogą tworzyć własną frakcję, ale nie zmienia to faktu, że wdrapali się na plecach Kukiza, zresztą za jego zgodą, gdyby sami startowali, to do sejmu by nie weszli.

Jasne, że Europa się radykalizuje, Front Narodowy we Francji, Pegida w Niemczech, Jobbik na Węgrzech, to dopiero początek, ale Kukiz startował z innymi hasłami wyborczymi. Jedyny mówił konsekwentnie o JOW-ach i bardzo mi się to podobało. Oczywiście, wiedziałem, że patrzy też przychylnym okiem na PiS (co już mi się bardzo nie podobało), ale gdy już się do sejmu dostał, zaczął przeginać i zbytnio przymilać się do PiS-u, a wyjątki krytyki tego rządu tylko potwierdzają regułę, a nie są programowym atakiem.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2015, 18:18 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Kukiz na Prezydenta

248
"*Amerykańska demokracja przetrwa do czasu, kiedy Kongres odkryje, że można przekupić społeczeństwo za publiczne pieniądze."
Alexis de Tocqueville

---
*Wstawić odpowiednio nazwę określonego państwa ;)

Pan Jacek Wilk ma rację.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2016, 20:04 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Kukiz na Prezydenta

250
Za cztery lata pochwalą się, że podskoczył wskaźnik narodzin. Forsa "darmowa" - sukces murowany.

Pan Rafał Wójcikowski ->
Nie pierwsze i nie ostatnie zapewne świetne, merytoryczne wystąpienie.
PO nie przeszkadza za to "parlamentarny strój" Pana Mieszkowskiego.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2016, 21:03 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Kukiz na Prezydenta

251
Mój kolega filozof mówi: mam synów trzydziestolatków, typowych przedstawicieli klasy średniej, którzy głosowali na Kukiza. To Kukiz odebrał staremu "układowi" tych wyborców, których samo PiS nie potrafiło sobie zjednać. Tak otworzone zostały drzwi dla reform naszego państwa.
Naprawdę warto przeczytać w całości http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... iad/nlyff1
Ostatnio zmieniony 09 lut 2016, 23:32 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Kukiz na Prezydenta

253
KUKIZ'15 pisze:Ujemny Podatek Dochodowy polega na tym, że podatnik, który nie osiągnął w danym roku podatkowym określonego przez ustawodawcę dochodu, otrzymuje dodatek w wysokości brakującej różnicy. W przypadku kwoty 10 tys. zł, podatnik, który zarobi w danym roku 8 tys. zł otrzyma część brakującej kwoty w formie świadczenia pieniężnego wypłacanego przez Urząd Skarbowy na zasadzie zbliżonej do zwrotu podatku.

Poseł Rafał Wójcikowski proponuje połączenie tego instrumentu z ulgą prorodzinną naliczaną od całkowitych kosztów pracy, rozszerzając obecnie funkcjonujące ulgi na dzieci w PIT. Kwoty ulg w proponowanym przez mnie modelu wynosiłyby 250 zł za pierwsze dziecko, 600 zł za drugie dziecko i 700 zł za trzecie i każde kolejne. Ulga ta byłaby odliczana w pierwszej kolejności od podatku PIT, następnie od składki NFZ, składek ZUS, KRUS i Funduszu Pracy. Jeśli suma ulg byłaby wyższa niż wielkość odliczeń to 75% tej różnicy (nadwyżki) wracałoby do rodziny w formie świadczenia pieniężnego.

Model posiada liczne zalety, których pozbawiony jest rządowy program 500+.­ W ujęciu statystycznym całkowity koszt wyniósłby 25 mld zł rocznie (przy uwzględnieniu kosztu dotychczasowych ulg na dzieci). W ujęciu dynamicznym byłby niższy, dzięki większej aktywności zawodowej i zmniejszeniu szarej strefy, przy czym rósłby wraz ze wzrostem dzietności polskich rodzin.

1. Dajemy ludziom wędkę a nie rybę.
Zamiast zasiłków z pomocy społecznej, radykalnej obniżce ulegnie klin podatkowy dla rodzin z dziećmi. Mechanizm usamodzielni klientów pomocy społecznej, gdyż aby skorzystać ze świadczenia, trzeba będzie wykazać jakąkolwiek aktywność gospodarczą. Fakt, że ulga ma charakter kwotowy spowoduje, że proporcjonalnie najbardziej skorzystają najubożsi. Bez dodatkowego obciążania pracodawcy znacząco wzrośnie płaca minimalna.

2. Zachęta do pracy i tworzenia miejsc pracy.
W przypadku przedsiębiorców, dzięki proponowanym ulgom niemal zupełnie zniknie problem wysokich kwotowych danin na ZUS. Efekt będzie zbliżony do tego jaki wywołała Ustawa Wilczka. Branże i zawody, które dziś są niedochodowe, staną się na powrót opłacalne. Wzrośnie liczba miejsc pracy, zwłaszcza dla długotrwale wykluczonych z rynku pracy pracowników o niskich kwalifikacjach.

Dodatkowe korzyści z podjęcia pracy (płaca minimalna netto wzrośnie z 1355 zł do 2205 zł) zmniejszą bezrobocie wśród najuboższych i najsłabiej wykwalifikowanych osób, które posiadają dzieci. Zmniejszy się również szara strefa, znikną przesłanki do ukrywania dochodu.
Mechanizm Ujemnego Podatku zadziała również dyscyplinująco na rodzica, który nie wywiązuje się z obowiązku alimentacyjnego wobec dzieci. Traciłby on całkowicie wszelkie ulgi, a te przechodziłyby na wychowującego potomstwo rodzica.

3. Impuls prorodzinny.
Progresywny charakter sprawi, że każde kolejne dziecko przyniesie większą korzyść. Duży skok pomiędzy ulgą na pierwsze a drugie dziecko może być prawdziwym pronatalistycznym impulsem, w przeciwieństwie do świadczeń o charakterze liniowym.

4. Brak kosztów administracyjnych.
Urok proponowanego rozwiązania polega również na tym, że jest ono w praktyce niemal bezkosztowe. Cała infrastruktura potrzebna do jego obsłużenia już istnieje i nie ma konieczności zatrudniania dodatkowych urzędników. Sam mechanizm przyznawania ulgi stanowi rozszerzoną wersję ulgi podatkowej na dzieci i nie rodzi konieczności odkrywania Ameryki na nowo.
jestem za :)
Ostatnio zmieniony 11 lut 2016, 10:05 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Kukiz na Prezydenta

260
Poseł Kukiz'15: nazwy PKP propagują okultyzm i komunizm
Adam Andruszkiewicz, poseł klubu Kukiz'15, wniósł interpelację do ministra infrastruktury i budownictwa ws. nazewnictwa pociągów PKP. Jego zdaniem ich nazwy często promują komunizm, czy okultyzm.
:ahah: :rotfl:
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2016, 16:04 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Kukiz na Prezydenta

263
Ostatnio słyszałem taki cytat z Maleńczuka:
"To, że Kukiz i Liroy stali się politykami, to akurat dobra zmiana. Obaj byli kiepskimi muzykami"

:) :) :)
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2016, 12:01 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Wróć do „Polska polityka, polscy politycy”

cron