Re: Kukiz na Prezydenta

1
Po dzisiejszym show u kolorowych trzewików Olejnik nie mam już wątpliwości - głosuje na Kukiza. Trzeba świeżej krwi! Podobał mi się w tym co u trzewików różowych gadał i jak gadał. A Wy?

CM
Ostatnio zmieniony 17 lut 2015, 20:42 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Kukiz na Prezydenta

2
Kukiz mówił też, jaki jest jego plan na Polskę. - Ratunek dla Polski tkwi w zmianie ustroju i systemu. Prezydent ma reprezentować wszystkich obywateli, ma być ich ojcem - podsumował gość programu Moniki Olejnik "Kropka nad i".
po co mi jeszcze jeden ojciec ? :crez:
Ostatnio zmieniony 17 lut 2015, 20:56 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Kukiz na Prezydenta

3
A mnie się podoba. Może być ojcem a nawet matką - byle chory system rozwalił od środka. Może nawet być przeciw legalizacji marysi - trudno, poczekam. Swój chłop. Już druknąłem kartę z podpisami i parę mu podeślę.

CM
Ostatnio zmieniony 17 lut 2015, 21:01 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Kukiz na Prezydenta

4
jesli ktoś mówi o rozwalaniu to wpierw niech powie jak wybudować nowe , niestety ale od rozpieprzania jest wielu ale od tworzenia jednostki. , niech sobie śpiewa dalej i marzy o tym o czym może tylko pomarzyć .
Ostatnio zmieniony 17 lut 2015, 21:13 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Kukiz na Prezydenta

5
Przecież mówi co chce zbudować. Okręgi jednomandatowe jak w UK. Mnie się podoba iż nie ściemnia iż nie wie wszystkiego. Na pytanie różowych trzewików o to jak chce odsunąć w czasie podpisanie konwencji odpowiedział prosto: od tego będę miał doradców. Nie cierpię w politykach tego iż ciągle udają iż wszystko wiedzą.

CM
Ostatnio zmieniony 17 lut 2015, 21:18 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Kukiz na Prezydenta

6
Żeby cos zbudować, trzeba najpierw rozpieprzyć, mamy za sobą 25 lat życia na tej zgniliźnie, nie oglądałam Olejnik, ale podoba mi sie to co mówisz CV, więc niech tak będzie Kukiz na Prezydenta, dlaczego nie :)
Ostatnio zmieniony 17 lut 2015, 23:09 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Kukiz na Prezydenta

7
Ja na niego zagłosuje, tak zdecydowałem gdy pare dni temu się dowiedziałem że kandyduje.
To dobra sytuacja dla mnie, na wyborach ostatni raz byłem 10 lat temu, a parlamentarne mam w nosie, lubie tego człowieka poprostu i szanuje.

Prezydent w Polsce i tak nie rządzi, tylko jest "głową państwa", rządzi rząd, a prezydent ma poprostu pewien wpływ, dlatego absolutnie nie musi być żadnym specjalistą.
Jak dla mnie Kukiz pasował by na prezydenta bardziej niż który kolwiek z polityków.

Nie obchodzi mnie czy zdradza żone, i jak prowadzą się jego córeczki, on jest dla mnie "kimś", a ci politycy to dajcie spokój...
Ostatnio zmieniony 17 lut 2015, 23:39 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Kukiz na Prezydenta

8
civilmonk pisze:Po dzisiejszym show u kolorowych trzewików Olejnik nie mam już wątpliwości - głosuje na Kukiza. Trzeba świeżej krwi! Podobał mi się w tym co u trzewików różowych gadał i jak gadał. A Wy?

CM
Kukiz mężem stanu ... .
Ten sam Kukiz, Paweł Kukiz, którego pamiętam z moich lat studenckich.
Człowiek mało podatny na korupcję, przynajmniej tak go oceniam. Facet z pasją i zaangażowaniem oraz "oślim" uporem. I wizją.
Gość, który może rozpieprzyć parę układów partyjnych w drobny mak oraz zastąpić je w końcu konstrukcją pro obywatelską.

Pan Paweł Kukiz.
Prezydentem RP.

Tak, to naprawdę może się udać.
Paweł Kukiz

Dziś Sikorski ogłosił termin wyborów prezydenckich … Stało się... Czas na decyzję...
Sam jej nie podejmę...
To nie strach a ogromna odpowiedzialność.... Bo tu nie o mnie chodzi a o Ideę, którą niosę... O Państwo dla Obywateli... O nową ordynację wyborczą... O reformę sądownictwa i prokuratury... O nowe Prawo... Polskę dla Ludzi a nie dla partyjnych klanów...

Dostaję od Was codziennie dziesiątki wiadomości... W prawie każdej piszecie: „Paweł, startuj!”...
Od kilku tygodni budzę się i zasypiam z pytaniem czy to już TEN czas.... Czy mój krzyk o ratunek dla Polski nie jest przedwczesny? A może już jest za późno?

Czy my tutaj, na Facebooku nie jesteśmy jakimś gettem, którego głos poza internetem absolutnie nie jest słyszalny a jeśli jest, to czy nie traktuje się go tam „na zewnątrz”, w realnym świecie jako krzyku w próżnię?

Ja za Polskę mogę oddać życie – doskonale o tym wszyscy wiecie – ale nie skacząc do Wisły w ramach protestu... Jestem gotowy na każdą walkę, na pomyje którymi z całą pewnością będę oblewany gdybym oficjalnie ogłosił gotowość do kandydowania na urząd prezydencki ….

Rozmawiałem już z wieloma Ruchami Obywatelskimi które proponowały mi start w majowych wyborach... Bezpartyjni Samorządowcy, Demokracja Bezpośrednia, Stowarzyszenia walczące z bezprawiem, itd.

Były (i są) czynione przygotowania do mojego udziału w tych wyborach...
Jednak bez Waszego głosu, bez wsparcia ludzi osobiście mi nieznanych, żyjących wszędzie w Polsce i na świecie mój start nie ma żadnego sensu... A zdawać się tylko i wyłącznie na łaskę i niełaskę różnych -bądź co bądź- „bytów politycznych” nie zamierzam.

Powtarzam – nie o mnie chodzi a o Nas. Nie byłoby większej klęski dla Idei JOW i Państwa dla Obywateli ( którą przekazał mi jak Skarb Ś.P. Profesor Jerzy Przystawa) gdyby okazało się, że już na wstępie nie jesteśmy w stanie zebrać 100 tysięcy podpisów pod moją kandydaturą....

Czy jesteście w stanie budować ze mną nową polityczną jakość? Realizować Ideę Państwa demokratycznego, gdzie Obywatel ma kontrolę nad politykiem? Gdzie polityk jest naszym pracownikiem a nie wszechwładnym „panem”?
Czy jesteśmy już na tyle odważni, by zbierać podpisy? Każdy z Nas - choćby po kilka, kilkanaście? Czy mamy w sobie na tyle determinacji by publicznie głośno mówić: STOP PARTIOM!?


4 lutego o 11:25
Natomiast to, że mi osobiście z DB jest po drodze nigdy nie ukrywałem ;) Jednak nie chcę agitować, kiedyś zastrzegałem, po prostu widzę wspólny mianownik między kandydaturą Kukiza a ideami DB.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2015, 23:53 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Kukiz na Prezydenta

9
Ciekawe tylko co robił na majdanie?
Czyżby popierał banderowców? :co:
[youtube][/youtube]

Kukiz nawet jakby jakimś cudem wygrał wybory (prawdopodobieństwo to "teoretycznie" ułamek promila, a "praktycznie" równe zero), to systemu nie rozwali, bo jest jego częścią (chociaż pewnie nie je jest tego świadom nawet), bo go nie rozumie, czego dowodem jest powyższy filmik.

Ale lubię Kukiza i życzę mu jak najlepiej, bo podejrzewam, że robi to w dobrej wierze.

Nie łudźcie się, że ktoś z Polski rozwali system. System jest globalny i tylko globalne wydarzenie lub takowe przebudzenie ludzi mogłoby go "rozwalić" lub przemienić na przyjazny dla ludzi...
Ale jeszcze wiele pokoleń musi cierpieć zanim to nastąpi, o ile w ogóle.

Chyba, że wydarzy się jakieś "kosmiczne wydarzenie", czy coś w tym rodzaju, co zniszczy system - np. brak prądu na świecie i odcięcie od tv przez wiele miesięcy, czy nawet lat.

Ale oczywiście warto popierać ludzi, inicjatywy które "powiewają" świeżością. Kropla drąży skałę.
Jakbym już musiał iść na wybory to zastanawiałbym się między Kukizem a Marianem Kowalskim :stu:
na szczęście nie muszę uczestniczyć w tej farsie i dawać im mandatu do sprawowania władzy i podtrzymywaniu iluzji demokracji.

Dla nich liczy się frekwencja.
Prezydentem zostanie zwolennik tortur oraz dręczyciel zwierząt Komorowski i to pewnie jeszcze w pierwszej turze, co tylko pokazuje jak mocno ogłupione jest społeczeństwo.
Jestem gotów postawić na gdyby były zakłady bukmacherskie wybory prezydenckie w Polsce 2015 - ale nie zrobią/pozwolą raczej, bo wyszło by jak rzeczywiście obstawiane są realne szanse.

Jak to powiedział klasyk:
Gdyby wybory mogły cokolwiek zmienić, już dawno zostałyby zakazane.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2015, 13:59 przez Mistyk, łącznie zmieniany 1 raz.
"Przekraczanie dualizmów umysłu to doskonały pogląd,
Uspokojony i cichy umysł to doskonała medytacja,
Spontaniczność to doskonałe działanie,
A kiedy wszystkie nadzieje i lęki umierają, osiąga się cel."
Pieśń Mahamudry Tilopy

Re: Kukiz na Prezydenta

10
victoria pisze:Żeby cos zbudować, trzeba najpierw rozpieprzyć, mamy za sobą 25 lat życia na tej zgniliźnie,
mówisz o swoim podwórku czy mieście czy wsi ? mówiąc o zgniliżnie , wiem że sa takie miejsca w polsce ale ja tam nie mieszkam , rozpiprzac ? ale kto za to zapłaci ? już wielu rozpierzaczy dzisiaj siedza w ciepłych posadkach a ciemny lud za to rozpieprzanie płaci .
Ostatnio zmieniony 18 lut 2015, 16:34 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Kukiz na Prezydenta

12
victoria pisze:Mówie o Polsce, o tym ciemnym jak nazywasz ludzie, to już ostatni dzwonek rozpieprzyc ten układ polityczny i zacząć kompletnie od nowa.
ja tam zgnilizny nie widzę , jęśli ja wszędzie widzisz to może masz cos z oczami , rozpierzanie tego układu politycznego i zastąpienie go PiS -em ? a to co to bedzie za nowy układ , na widok takiej starej "nowości " to już dzisiaj można sie zheftować , zaczynać kompletnie od nowa to znaczy bez tych wszystkich co dziś siedza w sejmie i to już od wielu lat .
Ostatnio zmieniony 18 lut 2015, 17:58 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Kukiz na Prezydenta

14
masz ciekawą metode jak kwiatek wmawiania komuś coś do geby czego nie powiedział , piszesz o kompletnym rozpieprzeniu układu politycznego , a jesli myslisz że kukis to zrobi sam jako prezydent to kpina , potrzebuje ogromnego zaplecza polityczno-gospodarczego , a gdzie ma go szukać jak nie w obecnej politycznej opozycji.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2015, 18:12 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Kukiz na Prezydenta

15
Temat jest Kukiz na Prezydenta, a Ty wyjeżdżasz z PiSem, to co miałam Ci odpowiedzieć? Chcesz rozmawiać o szansach Dudy, PiSu, załóż temat :)

Jesli Kukiz wygrałby wybory, to byłby dowód, że dojrzeliśmy, że jestesmy w stanie spuścić wodę i zacząć od nowa, bez dotyczczasowych ludzi, partii i układów.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2015, 18:20 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Kukiz na Prezydenta

17
Zamiast gadać członkowie nowej Partii Kukiza pochwalcie się ile podpisów zdobyliście dla naszego Prezydenta! Ja mam już trzy a to dopiero początek. Jeszcze zatem brakuje 99997 :)

CM
Ostatnio zmieniony 18 lut 2015, 21:32 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Kukiz na Prezydenta

20
Crows pisze:masz ciekawą metode jak kwiatek wmawiania komuś coś do geby czego nie powiedział , piszesz o kompletnym rozpieprzeniu układu politycznego , a jesli myslisz że kukis to zrobi sam jako prezydent to kpina , potrzebuje ogromnego zaplecza polityczno-gospodarczego , a gdzie ma go szukać jak nie w obecnej politycznej opozycji.
Wsrod fachowcow a nie kolesiow, jak to sie dzieje obecnie.
Facet robi wrazenie twardo stojacego na ziemi, i niepodanego na manipulacje; ja tam jestem za, gdzie mozna skladac te podpisy?
Ostatnio zmieniony 19 lut 2015, 6:20 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Kukiz na Prezydenta

21
ayalen pisze:
Crows pisze:masz ciekawą metode jak kwiatek wmawiania komuś coś do geby czego nie powiedział , piszesz o kompletnym rozpieprzeniu układu politycznego , a jesli myslisz że kukis to zrobi sam jako prezydent to kpina , potrzebuje ogromnego zaplecza polityczno-gospodarczego , a gdzie ma go szukać jak nie w obecnej politycznej opozycji.
Wsrod fachowcow a nie kolesiow, jak to sie dzieje obecnie.
Facet robi wrazenie twardo stojacego na ziemi, i niepodanego na manipulacje; ja tam jestem za, gdzie mozna skladac te podpisy?
kukiz.org - trzeba na papierze i wysłać do nich, takie przepisy

CM
Ostatnio zmieniony 19 lut 2015, 8:44 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Kukiz na Prezydenta

22
Crows pisze:
Prezydent ma reprezentować wszystkich obywateli, ma być ich ojcem
po co mi jeszcze jeden ojciec ? :crez:
ja również nie potrzebuję dodatkowego :stop:
Ostatnio zmieniony 21 lut 2015, 17:41 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Kukiz na Prezydenta

23
civilmonk pisze:odpowiedział prosto: od tego będę miał doradców. Nie cierpię w politykach tego iż ciągle udają iż wszystko wiedzą.
Edward Gierek też miał doradców i wiedział tyle, ile mu wolno było wiedzieć.
nie możliwością jest wiedzieć wszystko - to prawda.
lecz sztuką jest wiedzieć to, co wiedzieć się powinno. jeśli kandydat z góry zakłada, że będzie wyłącznie polegał na opiniach innych, to równie dobrze mógłby się przedstawiać: dzień dobry, tu wasza marionetka ;)

w zasadzie w historii światowej nie brakuje głów państw mających w młodości powiązania z artystycznymi kręgami, choćby nazwiska takie jak Wojtyła, Havel czy Reagan, no ale bez przesady - Kukiza nie widzę w tym gronie. prędzej w kolejnej ekranizacji Dyzmy.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2015, 18:03 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Kukiz na Prezydenta

29
Lunadari pisze:
civilmonk pisze:odpowiedział prosto: od tego będę miał doradców. Nie cierpię w politykach tego iż ciągle udają iż wszystko wiedzą.
Edward Gierek też miał doradców i wiedział tyle, ile mu wolno było wiedzieć.
nie możliwością jest wiedzieć wszystko - to prawda.
lecz sztuką jest wiedzieć to, co wiedzieć się powinno. jeśli kandydat z góry zakłada, że będzie wyłącznie polegał na opiniach innych, to równie dobrze mógłby się przedstawiać: dzień dobry, tu wasza marionetka ;)

w zasadzie w historii światowej nie brakuje głów państw mających w młodości powiązania z artystycznymi kręgami, choćby nazwiska takie jak Wojtyła, Havel czy Reagan, no ale bez przesady - Kukiza nie widzę w tym gronie. prędzej w kolejnej ekranizacji Dyzmy.
Nie zgadzam się - sam pracuje od lat jako manager. Co prawda jestem z wykształcenia i doświadczenia informatykiem ale to wszystko idzie tak szybko naprzód iż kolejne lata zarządzania powodują iż tracę kontakt z technologią. Istotny dla powodzenia projektów managera jest dobór ludzi merytorycznych. Kluczowym czynnikiem sukcesu managera jest kontakt z ludźmi i umiejętność dobierania sobie tych których się słucha w sprawach merytorycznych. Ja zawsze w swoich zespołach stawiałem na różnorodność - ludzie się przy mnie spierają, każdy ma inne wizje. Ja na koniec decyduję którą realizujemy a że to to profesjonaliści a ja biorę odpowiedzialność za kierunki to realizujemy to co wybrałem. Z biegiem lat nabrałem przekonania iż manager to człowiek który kreuje rzeczywistość, nagina ją do swojej wizji. I tego oczekuję od Prezydenta.

CM
Ostatnio zmieniony 21 lut 2015, 21:32 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Kukiz na Prezydenta

30
civilmonk pisze:Istotny dla powodzenia projektów managera jest dobór ludzi merytorycznych. Kluczowym czynnikiem sukcesu managera jest kontakt z ludźmi i umiejętność dobierania sobie tych, których się słucha w sprawach merytorycznych.
zgadzam się w 100% z tym przekonaniem, jednakże w przypadku pana Kukiza ciekawość moją budzi odpowiedź na pytanie: z jakich środowisk będzie czerpał kandydatów na doradców? z muzycznych??

civilmonk pisze:Z biegiem lat nabrałem przekonania iż manager to człowiek który kreuje rzeczywistość, nagina ją do swojej wizji. I tego oczekuję od Prezydenta.
w aktualnie panującym ustroju politycznym, to bardziej stawiałabym na premiera w roli managera.
prezydent kraju pełni głównie rolę nadzorczą i reprezentacyjną.
popieram drogę kariery do najwyższych stanowisk państwowych poprzez konieczność poznania niższych szczebli.

naturszczyka już mieliśmy, bo był dobry na czasy przełomu.

moim zdaniem w chwili obecnej nasz kraj potrzebuje głowy państwa reprezentacyjnej na zewnątrz, posiadającej wiedzę płynącą z osobistego doświadczenia, o czytelnej charyzmie nie budzącej wątpliwości - krótko mówiąc głowy państwa budzącej szacunek i zaufanie pośród prezydentów innych krajów, a nie kogoś kto będzie wzbudzał niejednoznaczne uśmieszki w kuluarach..

muzyk rockowy obdarzony porywczym temperamentem, znany z alkoholowych ekscesów, które pozostawiły niezatarte ślady na jego twarzy, o image'u cinkciarza z ulicy chmielnej nie ma najmniejszych szans na powtórzenie sukcesu przewrotu majowego.
Kukizowi daleko do typu przywódcy, nie ma zwyczajnie predyspozycji. w mojej opinii dąży jedynie do uhonorowania własnej próżności ekscentryka jaką pozycja podstarzałego rockmana już wyczerpała.
nie zagłosuję na niego.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2015, 14:57 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Wróć do „Polska polityka, polscy politycy”

cron