Re: Bój o najintatniejszy stołek w państwie, rozpoczęty.

98
Myślisz, że straszenie PiSem jeszcze działa? :) Prędzej uwierzę, że nie pójdą do wyborów. Traktowanie ludzi jak półgłówków też ma swoje granice. Młodzi głosujący na Kukiza i SLD wiedzą co robią i umieją wyciągać wnioski :)

A to tak na popsucie Ci humoru :P

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 13 maja 2015, 9:42 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Bój o najintatniejszy stołek w państwie, rozpoczęty.

99
cyt..Komorowski przegrał, bo w jego obozie nie pochylano się nad problemami ludzi, którzy stracili nie tylko na przemianach 26 lat, ale także na ostatnim kryzysie gospodarczym. Ciągłe udawanie, że polska łódź z werwą przemierza wzburzone wody kryzysowego oceanu, że jesteśmy prymusami, zderzało się z zawodem Polaków, przede wszystkim tych młodych. Okazało się, że elity nie mają znaczącej części społeczeństwa nic do zaoferowania. Nie dostrzeżono oburzenia Polaków na olbrzymie przekręty, zwykłe złodziejstwo, ustawiane przetargi. Na każdym kroku spotykane skręcane konkursy na ważne i mniej ważne stanowiska. Nie tylko w Warszawie, ale i na dalekiej prowincji pracę dostawali tylko krewni i znajomi królika. A królikiem byli politycy PO i PSL.
Młodzi, po studiach, przekonywali się, że nikomu te ich studia nie są potrzebne. Nie kompetencje się bowiem liczą, lecz układy.
To przecież ten rząd, pod naciskiem prezydenta, postanowił wydać 130 mld zł na wojenne żelastwo. A jednocześnie obserwowaliśmy na ekranach telewizorów premiera Tuska, jak walczy z rodzicami dzieci niepełnosprawnych, by nie dać im za wiele pieniędzy. Brakowało państwowej kasy na wsparcie obywatelskich inicjatyw Polaków, na pomoc dla ruchów miejskich, na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. A jednocześnie tolerowano (nie tylko obóz rządowy, oczywiście) dotacje dla partii politycznych. I wyłudzanie pieniędzy przez posłów i samorządowców....


http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027191,tit ... omosc.html
Ostatnio zmieniony 13 maja 2015, 10:38 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Bój o najintatniejszy stołek w państwie, rozpoczęty.

101
Niezależnie od straszenia PiS ( którego tez nie jestem zwolennikiem ) to Duda prezydent nie bedzie sie słuchał Kaczynskiego . NIE MUSI !!
A ja chce zmiany rzadzenia a nie tylko pilnowania żyrandola ..bez inicjatywy ,bez pomysłu na Polske i z aroganckimi odpowiedziami Polakom ..jak was nie stac to zmieńcie prace !!!
To juz był !!! Jak nie maja na chleb niech jedzą ciastka mówiła Maria Antonina ..pózniej scięta przez lud...który mam nadzieje zetnie tez z listy wyborczej obecnie panujacego...
Ostatnio zmieniony 13 maja 2015, 16:16 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Bój o najintatniejszy stołek w państwie, rozpoczęty.

103
O potrzebie zmian i głębokiej niechęci do komunokapitalizmu świadczy sukces Palikota i obecny Kukiza Społeczeństwo chce zmian,których wszystkie partie wzorowane na komunie boja sie jak ognia...One chca dalej trwac w systemi dajacym koryto a nie obarczajacym jakąkolwiek odpowiedzialnoscia za slowa, deklaracje czy czyny...Mozna krasc, mataczyc , korumpowac ,oszukiwac i jak cie gazeta nie nakryje to włos ci z glowy nie spadnie..
Ostatnio zmieniony 14 maja 2015, 8:44 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Bój o najintatniejszy stołek w państwie, rozpoczęty.

104
Crows pisze:ostatecznie mozna zagłosować na tego Dude , jak zacznie świrować egzystencjalnie religijnymi farmazonami to w wyborach do parlamentu PiS pójdzie z torbami razem z PO
Obawiam się iż do wyborów na jesieni będzie grzeczny i układny wobec społeczeństwa jak baranek.

CM
Ostatnio zmieniony 14 maja 2015, 12:51 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Bój o najintatniejszy stołek w państwie, rozpoczęty.

106
Lunadari pisze:
Abesnai pisze:Sztab M.Ogórek i Kukiz: powinno być puste krzesło podczas debaty[/url]
a moim zdaniem w 'pierwszej' debacie - nie.
parafrazując hasło z osiemnastowiecznej encyklopedii -> jaki jest aktualnie urzędujący prezydent każdy widzi.
z tego też względu nie musi - powiem więcej - nie powinien nawet brać udziału w debacie z 'nieprzesianym elementem'. natomiast zadaniem chętnych na najwyższe w państwie stanowisko jest przetrzebić się między sobą. i dopiero wówczas ten z pośród nich który wygra, powinien stanąć do 'pojedynku' z urzędującą głową państwa. wtedy taka debata będzie miała sens, ponieważ spotkają się ci właściwi.

mniemam jako wyborca, iż głównym celem przedwyborczej debaty jest ukazanie na żywo naturalnej postawy kandydata, bez suflerów z boku. właśnie tego typu spontaniczne występy niosą dla mnie dodatkowe, nie upiększane kolorowanym pijarem informacje o chętnym na stołek, doskonale obrazują charakter, wiedzę oraz zdolności przywódcze danej osoby.

krótko mówiąc pokazują co on za jeden, ten kandytat??
bo jaki aktualnie urzędujący jest. każdy przecież widzi.
Abesnai pisze:Luna, że się tak dopytam szczegółów, z czym to konkretnie Kukiz "gwiazdorzył"?
'konkretnie'? nucił ten sam refren pomijając zwrotki, między innymi opowiadał jak zwykle o wysadzeniu bastylii zamiast przedstawić zaciekawiające projekty co zamierza zbudować na jej miejscu.
jestem świadoma, że program wyborczy każdego z kandydatów musi opierać się na jakiś ramach. u Kukiza te ramy stanowi propozycja wdrożenia jednomandatowych okręgów wyborczych. ok. ale mnie interesują dalsze konkrety. hasło zniesienia ciążących podatków nie przemawia do mnie, jeśli nie idzie za tym wiarygodna informacja w jaki sposób ma to być zrobione. obiecywanie "wyrwy w murze" dla samej wyrwy nie robi na mnie żadnego wrażenia, ponieważ nie dostaję jasnej informacji z czego/kogo składał się będzie nowy murek.
nie oszukujmy się - prezydent jest od składania podpisów gdzie trzeba, lecz na czym, na jakich dokumentach te podpisy składa, nie jest już jego wyłączną decyzją, będzie potrzebował sztabu doradców.
chyba już gdzieś stawiałam to pytanie: kogo zatrudni? jakich ludzi, o jakich kwalifikacjach, skąd ich sprowadzi? w jaki sposób zagwarantuje, że nie okażą się dorobkiewiczami przy prezedencie?

wracając do debaty - zniesmaczyła mnie jego dziwaczna reakcja, gdy w którejś z kolejnych rund miał odpowiadać jako pierwszy. zareagował jak chłopczyna wyrwany z tłumu gapiów, zdziwiony że go o coś pytają; cytuję z głowy ale można z pewnością znaleźć na nagraniach: "ja!?!?, a dlaczego ja?!?! mam odpowiadać pierwszy?!".
nie no, tak smarkacza reakcja nie przystoi komuś kto ubiega się o ewentualne pięć lat bycia pierwszym w państwie.

na koniec, nie wiem czy zauważyłeś Abesnai, o czym Twój faworyt 'mówił' w podsumowaniu?
bo według mnie, nie miał nic merytorycznego do powiedzenia. za to skutecznie przekierował uwagę z własnej indolencji na kogoś innego.
niczym jełop skarżypyta.
I jakimś to dziwnym, niezrozumiałym sposobem stanowi trzecią siłę polityczną w kraju. Opierając się na ruchu obywatelskim zrzeszającym setki ludzi o przeróżnych poglądach i zapatrywaniach.
toja pisze:ta, ci co głosowali na Kukiza z słowami piosenki ksiądz proboszcz się już zbliża zagłosują na Dudę :) :)
Kukiz choć nie jest jakimś wybitnym artystą, ma nieco szerszy repertuar, przykładowo:

[youtube][/youtube]

"... trzeba walczyć o teraźniejszość, a jeżeli się wywalczy teraźniejszość, wtedy będziemy mieli przyszłość ..." (fragment "Fala" 1985 r)

Najlepiej będzie jak każdy odda głos zgodnie z własnymi przekonaniami.
Ostatnio zmieniony 15 maja 2015, 1:39 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Bój o najintatniejszy stołek w państwie, rozpoczęty.

107
Crows pisze:
egoista99 pisze:Społeczeństwo chce zmian.
tylko nie wiedzą jakich , komune obalali a teraz za nią płaczą :P
Eeee... az tak zle to nie jest..Doroslo młode pokolenie i ono wie ze polityków trzeba pilnowac i nie mozna im zaufac..Wiec chce by mozna bylo odwołac pomazańca narodu..Chce by polityk by aktywny a nie tylko pilnował żyrandola..Chce by było lepiej i dostatniej ..a do tego potrzebny jest przemysl ( ok 60% polskiego przemyslu z czasów komuny zostało zniszczone , ok 50% pracujacych w przemysle musialo z niego odejść ) Przemysl który wchlonie techników i bedzie mial zapotrzebowanie na inzynierów bo bez nich nie bedzie mogł sie rozwijac..
Ludzie zaczeli zdawac sobie sprawe z tego kolem zamachowym rozwoju jest przemysl a nie montownie zatrudniajace po kilkadziesiat osób gdzie wystarczy przyuczenie do zawodu a nie wyksztalcenie...
Ostatnio zmieniony 15 maja 2015, 11:23 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Bój o najintatniejszy stołek w państwie, rozpoczęty.

113
Wśród wielu krążących po Internecie dowcipów o Komorowskim, jeden odnosi się do jego programu wyborczego: Jaki program ma kandydat na prezydenta Bronisław Komorowski? Komorowski ma program pierwszy TVP, program drugi, oraz pozostałe, w tym programy polskiego radia, a ponadto ulubione TVN , GW i resztę.
Obrazek
Obrazek
http://pressmix.eu/2015/05/12/komorowsk ... y-golem-2/
Ostatnio zmieniony 16 maja 2015, 9:09 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Bój o najintatniejszy stołek w państwie, rozpoczęty.

114
Crows pisze:Bronek dostał "błogosławieństwo " od wielkiego Donalda :ahah:
Taaa..."wielki" Donald byl tylko wielki w Polsce...W Europie cus cicho o nim i jakiś taki malutki...
Ostatnio zmieniony 16 maja 2015, 10:37 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Bój o najintatniejszy stołek w państwie, rozpoczęty.

116
Obrazek
Co sztab panującego wymyśli na szkodę Dudy, to się przeciw panującemu obraca :D zaczyna to wszystko być zabawne http://niezalezna.pl/66810-atakujacy-sp ... -internetu
Obrazek


Właśnie powstała nowa inicjatywa, w drugiej turze trzech nie dwóch, jest to logiczne, bo jak 1/4 głosujących nie chce tych dwóch to musi zostać w domu....
Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 maja 2015, 11:04 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Bój o najintatniejszy stołek w państwie, rozpoczęty.

119
Obrazek
;
Andrzej Duda przedstawia się jako kandydat nowocześniejszy od staroświeckiego wujka Komorowskiego. Jak się ta nowoczesność objawia? Tak jak na zdjęciach z Zembrzyc. Andrzej Duda klęczy przed jakąś zadziwiającą panią, przedstawiającą się jako mistyczka - pisze na Facebooku Andrzej Saramonowicz. Zdjęcia zostały wykonane rok temu, podczas wizyty Myrny Nazzour w Polsce.
mozna sie obawiać takiego przyszłego prezydenta bo nie wiadomo przed kim wówczas będzie padał na kolana :/
Ostatnio zmieniony 17 maja 2015, 14:12 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Bój o najintatniejszy stołek w państwie, rozpoczęty.

120
Tak tylko od tygodnia się zastanawiam - lepszy znany wróg niż nowy?! Jeśli Komorowski ze służb to chodzi im tylko o jedno - kasę. Ci którym chodzi o kasę swoje zarobią ale są racjonalni bo nie dobiją tego na czym zarabiają. Myślą perspektywicznie. Gorsi są jednak Ci którzy są fanatykami. Ci potrafią wszystko zniszczyć do cna by "nowe" mogło się czyste narodzić. I po tygodniu zastanawiania się jestem przekonany iż wolę męczyć się z tymi co o kasę walczą niż tymi co są fanatykami. Duda dla mnie odpada zatem. Tym bardziej iż jego kolejne wystąpienia tylko pokazują w co grają - obieca wszystko. Nie dotrzyma nic. Owszem - będzie się starał. On dobry policjant. Kaczyński zły. Rząd nie pozwala - tak będzie mówił. Zresztą co ma pozwalać - te jego populistyczne obietnice tylko do reszty zrujnowałby by ten kraj. Lepiej zatem przeczekać 5 lat ze służbami i w następnych wyborach dać znowu szanse nowym twarzom. PIS - nigdy. Jak tylko wybory się skończą wyskoczy z zamknięcia Macierewicz i do spółki z Ziobrą rozpoczną taniec nienawiści. Głosowałem na Kukiza ale na Dudę nigdy.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2015, 15:41 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Wróć do „Polska polityka, polscy politycy”

cron