Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

32
Crows pisze:
victoria pisze:Ktoś się podpisał?
moge być ja , on lub ona , czy to ważne ? ważna jest treść pytań i sugestii
no w świetle tego http://www4.rp.pl/article/20150603/KRAJ/306039814 :D wiarygodność to może być podstawa...
Kabaret... Kto im takie rzeczy wymyśla?
Ostatnio zmieniony 03 cze 2015, 22:20 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

33
civilmonk pisze:
mordotymoja pisze:
civilmonk pisze:Cenię sobie Kowala. Fajnie by było jakby się skumał z Kukizem.
Za co ?
Jak go słucham to się z nim zgadzam :)
Ja jak słucham mojego szefa ,to też się z nim zgadzam :rotfl1: .Ale,ale,dzisiaj strzeliłem focha i mu nie przytaknąłem. W przyszłym tygodniu się poprawię :cool: .
Ostatnio zmieniony 03 cze 2015, 22:25 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

34
Crows pisze:jakoś mi sie w to wierzyć nie chce :/
Według podziałów uwzględniających radykalni vs racjonalni mi również. Znaczy, radykalnie racjonalni (i zamiennie) wylądowali poza marginesem błędu kampanii, shit happens :|
No chyba, że jednak Polacy z całym, złożonym i pogmatwanym dobrodziejstwem inwentarza :idea:
Ale zresztą co tam Crows, nie pierwszy i nie ostatni miał to w planach. Po prostu, i jak to powiadają za dziełem Barei, jest to kolejny miś na skalę naszych możliwości.

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 04 cze 2015, 1:31 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

35
victoria pisze:
Crows pisze:
victoria pisze:Ktoś się podpisał?
moge być ja , on lub ona , czy to ważne ? ważna jest treść pytań i sugestii
no w świetle tego http://www4.rp.pl/article/20150603/KRAJ/306039814 :D wiarygodność to może być podstawa...
Kabaret... Kto im takie rzeczy wymyśla?
robia to wszyscy wszystkie ugrupowania i osoby prywatne zainteresowane , ale ja jeszce raz powtórze , ze istotna jest treść a nie kto ją przedstawił czy putin czy merkel czy kaczyński czy kopacz czy crows , ISTOTNA JEST TREŚĆ PYTANIA , BRAK ODPOWIEDZI ZAWSZE ZASTEPUJE SIE LANIEM WODY :p
Ostatnio zmieniony 04 cze 2015, 6:29 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

36
Crows pisze:
victoria pisze:
Crows pisze:moge być ja , on lub ona , czy to ważne ? ważna jest treść pytań i sugestii
no w świetle tego http://www4.rp.pl/article/20150603/KRAJ/306039814 :D wiarygodność to może być podstawa...
Kabaret... Kto im takie rzeczy wymyśla?
robia to wszyscy wszystkie ugrupowania i osoby prywatne zainteresowane , ale ja jeszce raz powtórze , ze istotna jest treść a nie kto ją przedstawił czy putin czy merkel czy kaczyński czy kopacz czy crows , ISTOTNA JEST TREŚĆ PYTANIA , BRAK ODPOWIEDZI ZAWSZE ZASTEPUJE SIE LANIEM WODY :p
Tak.Ale o czym to świadczy?Że się dopiero obudzili?Że nie mieli zielonego pojęcia o nastrojach wśród ciemnego luda ?A co z tymi badaniami,sondażami?Do kibla można je ze sobą zabrać .To było jak kop w jaja bez ostrzeżenia :rotfl1:. Polska dwa światy,ten tam i ten tu.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2015, 9:32 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

37
Hmmm...tak długo jak nie bedziemy mogli odwołać "POMAZAŃCA" i bedzi on bezkarny przez 4 lata..tak dlugo beda nas mieli w du..pie ...bo dzięń strachu ( dzień wyborów ) i cztery lata bezkarności...Czyli to co zauwazyla Solidarność - MY i oni...
Ostatnio zmieniony 04 cze 2015, 10:59 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

38
A jaka będzie szansa na wyjaśnienie wszystkich spraw trudnych(katastrofa pod Smoleńskiem, zagarnięcie funduszy emerytalnych...), afer (między innymi taśmowa) i wszystkich pomniejszych (np korupcyjnych)?

A wracając do listów otwartych, czytaliście list generałowej Kwiatkowskiej, który zamieciony pod dywan nie chce się ukryć ? http://wpolityce.pl/smolensk/255153-wdo ... sie-boicie
taki fragmencik:
Ustawa z 24.05.2007 r. precyzuje, czym jest Dowództwo Operacyjne, jakie jest jego miejsce w systemie dowodzenia i zakres obowiązków, do których należało m.in. przeprowadzenie ćwiczeń.

Rok 2008 – ćwiczenia Anakonda; mąż przygotowywał je prawie 2 lata, jednak na 2 tygodnie przed ich rozpoczęciem pan Klich zabrał mu dowodzenie. Pamię­tam zdenerwowanie i żal mego męża. Nie dał za wygraną i osobiście udał się na rozmowę do ministra. Ostatecznie poprowadził te ćwiczenia, ale pan Klich zabrał wszystkie oficjalne zaproszenia i zabronił zapraszania kogokolwiek na finał ćwiczeń. Prawie dwa lata przygo­towań, poświęceń wielu setek żołnierzy, którzy chcieli się pochwalić dorobkiem, wyszkoleniem przed Prezydentem RP, ale pan Klich zabronił kogokolwiek za­praszać. Nie było więc zwierzchnika Sił Zbrojnych, pana Prezydenta Lecha Ka­czyńskiego, i wielu innych osób. Żołnie­rze byli oczywiście zawiedzeni; w tej sytuacji mieli nawet prawo pomyśleć, że prezydent ich lekceważy.

Pamiętam, jak w styczniu 2009 r. min. Klich wezwał w niedzielę do War­szawy mego męża na odprawę. Szukał dalszych oszczędności w wojsku, o jakie prosił premier Tusk. Zamiast zapytać do­świadczonego generała, gdzie najlepiej można zaoszczędzić pieniądze, jedynie poinformował mojego męża, że postano­wił zlikwidować misje ONZ (Wzgórza Golan, Liban, Czad). Były to misje, których koszty praktycznie w całości pokrywa­ło ONZ. Polska przez ponad 35 lat zara­biała na tych misjach, bo MON nigdy nie wypłacało pełnej kwoty, jaką ONZ płaciło za żołnierzy. Przez te wszystkie lata nasi żołnierze szkolili się, zdobywali wiedzę i doświadczenie na misjach w różnych rejonach świata za pieniądze ONZ. Mąż uważał, że likwidacja misji ONZ będzie niekorzystna dla polskiego wojska, więc przygotował pismo i przedstawił wszyst­kie za i przeciw. Jednak pan Klich wydał polecenie natychmiastowego zablokowa­nia pisma mojego męża, tak aby czasem dziennikarze się o tym nie dowiedzieli. A Polska roczną składkę do ONZ tak czy inaczej płaci.

W 2009 r. pan Prezydent Lech Kaczyń­ski zaproponował mężowi, żeby został szefem sztabu. Min. Klich był oburzony tą decyzją, powołując się na ustawę, która przewiduje pracę generałów do 60. roku życia; z uwagi na ten zapis mój mąż nie mógłby pracować przez pełną kadencję. Wkrótce jednak minister Klich przedłu­żył wiek odejścia na emeryturę innemu, bardziej zaprzyjaźnionemu generałowi. Stało się to po cichu, w niejasnych oko­licznościach.

Od przełożonych oczekuje się, że powinni wykazać minimalną inicjatywę w rozwiązywaniu problemów, by pomóc żołnierzom i dowódcy. Niestety okazało się, że dla pana Klicha jego medialny wi­zerunek był ważniejszy niż organizacja pomocy w sytuacji kryzysowej czy nawet ustalone procedury.

To, co działo się po śmierci kapitana Daniela Ambrozińskiego, przekroczyło jednak wszelkie granice. Mąż chciał usza­nować rodzinę zmarłego oraz rodziny ciężko rannych żołnierzy. Procedura jest taka, że najpierw informuje się o wy­padku rodziny, a dopiero później media. Mąż czekał na potwierdzenie od dowódcy Wojsk Lądowych (to te wojska mają ludzi w terenie) o powiadomieniu rodzin. Nie­stety pan Klich nie uszanował procedury – najpierw poinformował media i wysłał je pod bramę Dowództwa Operacyjnego. Sekretarka ministra, pani Bartkowska, nieustannie dzwoniła do dowództwa, pytając, co się tam dzieje, że nikt nie in­formuje mediów. Posiadam pismo, które dotyczy tej sytuacji. Pamiętam rozmowę męża z panem Klichem i panią Bartkow­ską, do której powiedział, że on nigdy nie zwrócił się do szeregowego w takim to­nie, w jakim ona zwróciła się do niego, trzygwiazdkowego generała.
Ostatnio zmieniony 07 cze 2015, 21:02 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

40
Zastanawiam się, co się stanie jeśli PO przegra, Dudy chyba nie ma na razie z czego wybielać? Mylę się? Co się stanie z tymi wszystkimi sprawami dziejącymi się na granicy prawa. A wydaje się że PO otoczyło się bagnem, z którego już nie wyjdzie, dla mnie bardzo podobnie jak PZPR.
Ostatnio zmieniony 07 cze 2015, 22:05 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

44
civilmonk pisze:Mnie się też od razu skojarzyło - jaki kraj, taki bohater. Order mu się należy, jak by nie patrzeć.

http://joemonster.org/art/32491/Interne ... wal_hostie
Dudorefleks godny pozazdroszczenia :k:
Hmmm ... szybki jak Duda w łapaniu hostii ?

Korciło mnie żeby dodać przy okazji kilka słów (cytując Millera) o prezydencie Komorowskim, czy przypadkiem nie zapomniał o pełnionej funkcji, pomijając już wycofanie się z wyborczych obietnic ale nie kopie się leżącego.
Ostatnio zmieniony 08 cze 2015, 19:49 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

45
egoista99 pisze:Hmmm....Odkrycie !!! od 2 lat pisze ze to komunokapitalizm...Teraz to zobaczyłas Victorio ???
Hmmm... nie teraz. I Twoje posty też czytam :) Ale jeśli gdzieś tam tliły się jakieś wątpliwości, to już zgasły, popiół wystygł. Król jest nagi ;)
Ostatnio zmieniony 08 cze 2015, 23:05 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

46
Taaa...Chyba wiec nie nadaje sie na króla jesli pozwolił sie ogołocić...Ogołacajac równiez współziomków...Moze wiec czas na nowego króla z nowym porzadkiem ??? ( pytanie tylko jak szybko stworzy nowy dwór ..??? I jak mozemy nie dopuscic by powstal nowy dwór ...gdyz bonzowie partyjni robia w portki słyszac o mozliwosci weryfikacji dworzan w czasie kadencji oraz o JOW )
Ostatnio zmieniony 09 cze 2015, 12:52 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

47
Andrzej Duda spotkał się z misjonarzami
Prezydent- elekt podczas spotkania z misjonarzami dziękował im za reprezentowanie Polski oraz dawanie "świadectwa wartościom i polskości, opartej na wierze chrześcijańskiej". Andrzej Duda przybył wieczorem do warszawskiego Centrum Formacji Misyjnej, gdzie od wczoraj trwa Wakacyjny Zjazd Misjonarzy i Misjonarek
.
nowy polski "papież" ?
Ostatnio zmieniony 12 cze 2015, 6:24 przez Crows, łącznie zmieniany 2 razy.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

49
Jak złapię gumę to wymieniam oponę a nie samochód. Ergonomia. Zużyte wymienić na nowe i zrecyklingować lub zutylizować. Każdy z nas popełniał błędy lecz trzeba się do nich umięć przyznać. Duda nie jest tu wyjątkiem. Prezydent to nie Pytia i nie święta krowa. Na autorytet trzeba zasłużyć. Dotyczy to obu naszych parnasów. Stary wymiękł a nowy jak na razie nie mógł się wykazać. To, że namaszczono go przypadkowo jeszcze go nie skreśla tylko na miły Bóg niech już zstąpi na zięmię i nie zachowuje się jak lolitka z przypiętym uśmiechem. Takie mam oczekiwania. Czy zyska na prezydencji? Mam wrażenie, że nie. Wypłynął razem z Kukim na fali naszych rozczarowań okraszonych obietnicami nie do spełnienia. Nam trzeba ludzi roztropnych a tacy nie lęgną się w gnieżdzie szerszeni. Gdyby wspierał rząd w rekonstrukcji..... To było by ok. A on już zaczyna wspierać przedwyborczą rewol
tę. Czy to leży w interesie nas wszystkich? Powinien wesprzeć Kopacz w czystce a przyspożyl by sobie ,,splendoru''. Niech wniesie coś pozytywnego do PIS i oczyści go z w śmieci i wiecznie niezadowolonych kacyków. Tylko zapaleńcy mogą wnieść coś nowego i dobrego do.... Tego oczekuję. Nie chcemy nowej inkwizycji. Chcemy budowniczego Sama.
Ostatnio zmieniony 12 cze 2015, 20:31 przez Łosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

....

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

51
Nie chcę tu nikogosia obrażić lecz, ....
z opóżnieniem oglądając konwevcję PIS ...
miałem takieoto skojarzenieTomorrowbelongstome-ngowe!- to link skojarzeniowcowy.


Łosiu belongstome

Ps.
Może to wina wnętrza łosiowego, które musi się przemodelować.
Koniec końców ktoś pierwszy znów musi wyciągnąć rękę do zgody.... :zulus:
Ostatnio zmieniony 27 cze 2015, 22:34 przez Łosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

....

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

54
Wildstein pisze:Może jednak gest prezydenta był potrzeby, żeby udowodnić realną chęć przełamania fatalizmu wojny polsko-polskiej, z której żyje „Wyborcza”. Może? I tak się zastanawiam.
http://wpolityce.pl/polityka/261715-tak ... -do-wrogow

A Wy jak myślicie?
Ostatnio zmieniony 08 sie 2015, 11:09 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

56
victoria pisze:
Wildstein pisze:Może jednak gest prezydenta był potrzeby, żeby udowodnić realną chęć przełamania fatalizmu wojny polsko-polskiej, z której żyje „Wyborcza”. Może? I tak się zastanawiam.
http://wpolityce.pl/polityka/261715-tak ... -do-wrogow

A Wy jak myślicie?
Ja myślę iż Duda i PIS nie do końca świadomie rozbujali emocje kilkunastu procent społeczeństwa, niestety tego mniej zaradnego w życiu i mniej wyedukowanego i jak okaże się iż nie są w stanie ich zaspokoić to pewnie zrobią jedyną sensowną rzecz - skanalizują te emocje jeszcze bardziej na "winnych" i dojdzie do jatki. To niebezpieczna gra z tłumem i obawiam się tego co z niej wyniknie.

Nieradząca sobie z życiem we współczesnym świecie część społeczeństwa jest obecna w każdym nowoczesnym kraju. Nikt nie wymyślił skutecznego jak dotąd systemu by tych ludzi wciągnąć w nowoczesne życie na tyle by sami sobie zaczęli radzić. Zapewne jest to po prostu niemożliwe. Podejrzewam iż jedynym skutecznym rozwiązaniem będzie promowane nieśmiało tu i tam pojęcie minimum obywatelskiego tj. wynagrodzenia pozwalającego żyć na poziomie wystarczającym by się najeść i zabawić. Dukaj w swojej prozie jednak i w tym widzi ryzyka, że ta część społeczeństwa zawsze będzie patrzyła na radzącą sobie większość w sposób pełen zazdrości i agresji. Dodając do tego współczesne tempo rozchodzenia się informacji a zatem możliwość manipulacji emocjami takiej grupy społecznej, stoją przed nami - i nie tylko przed Polską ale szerzej, przed cywilizacją zachodnią, nowe nieznane problemy. Do tego z boku wskakuje agresywny radykalny islam. Do tego zmienia się klimat na planecie, nowe zasoby (woda) stają się przedmiotem walki geopolitycznej. Nie będzie lekko. A zachód jest słaby w sensie energii, decyzyjności, dyscypliny. Ciężkie czasy nas czekają po prostu.

Dodam, by uniknąć zbędnych komentarzy - nie twierdzę iż wszyscy zwolennicy PIS i Dudy należą do tej części społeczeństwa o której piszę powyżej. Jest wiele osób, które w naiwności swych przekonań, będą chciały tym ludziom pomóc, sięgając np. do kieszeni tych, którzy sobie radzą. Efekt końcowy łatwo przewidzieć - gospodarka w dół i dalsza emigracja.

Nie twierdzę przy tym iż aktualny podział dystrybucji dóbr i zasobów jest słuszny. To też prowadzi do katastrofy.

Problemem zachodu jest to iż za bardzo wywyższył kwestię poprawności politycznej wierząc iż istnieje możliwość dojścia do poziomu rozwoju społeczeństw w których wszyscy będą zadowoleni. Nie ma takiej opcji. Jeśli zachód tego nie zrozumie w krótkim czasie czekają nas bardzo złe czasy. Jeśli zrozumie, to mniej złe. Ale na pewno łatwo nie będzie już nigdy. I nigdy nie było, rozwój społeczeństw - z racji tempa nierównomierny wewnątrz danego społeczeństwa i nierównomierny pomiędzy społeczeństwami, będzie tylko jeszcze bardziej komplikował rzeczywistość i stwarzał coraz to nowe problemy.

Trzeba niestety iść w stronę pragmatyzmu. Skończyć konserwatywne podziały na lewicę i prawicę. Te historyczne podział nie mają sensu co widać już w naszej "lewicy" i "prawicy". Obie strony zupełnie pomieszały to co co kiedyś uchodziło za programy lewicowe czy prawicowe. I słusznie bo to po prostu nie ma sensu. Nie można jednak ciągle brnąć w tym kierunku. Potrzeba jest intelektualna zmiana, zmiana w stronę pragmatyzmu a nie ideologii.

Obawiam się iż jednak trzeba kolejnych 3-4 pokoleń by te nowe podejście zaistniało. Może przetrawmy ten czas, może nie. Czas pokaże.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2015, 14:18 przez civilmonk, łącznie zmieniany 2 razy.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

58
civilmonk pisze:Zastanawia mnie poziom histerii zwolenników nowego Prezydenta. I obawiam się tego co się stanie jak nie sprosta.
A Ty nie jesteś zwolennikiem naszego Prezydenta?
toja pisze:Duda prezydentem, Szydło premierem a prezes cesarzem. Innej opcji nie ma.
Są naczelnik kraju jak Piłsudski, albo przywódca duchowy jak Chomejni. :)
Ostatnio zmieniony 08 sie 2015, 19:19 przez Filip, łącznie zmieniany 1 raz.
Znikam na długo, ale się pojawiam.

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

59
Więc powiedzcie mi dlaczego, wysokorozwinięte kraje europejskie, mają taktykę zgoła przeciwną niż nasza. Tam uważa się, ze kazdy pieniądz w ręku obywatela to szybciej kręcące się koło zamachowe gospodarki. Ludzie dysponując pieniędzmi, wydają je, zwiększa się popyt, automatycznie musi zwiększyć się podaż, zwiększa się produkcja itd Dlatego wynagrodzenie, zasiłek na bezrobotnych równy najniższemu wynagrodzeniu, nie uwaza się za pieniądz stracony tak jak u nas.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2015, 19:32 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

60
Filip pisze:
civilmonk pisze:Zastanawia mnie poziom histerii zwolenników nowego Prezydenta. I obawiam się tego co się stanie jak nie sprosta.
A Ty nie jesteś zwolennikiem naszego Prezydenta?
Nie głosowałem na A.Dudę. Głosowało na niego tylko ok 28% Polaków. Na poparcie pozostałych 72% musi sobie zasłużyć tym co zrobi a nie tym co mówi. Przy czym częścią tego co mówi raczej wielu z tych 72% zniechęca. Mnie na razie zniechęca.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2015, 23:11 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska polityka, polscy politycy”

cron