Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

61
Duda od kilku dni jest prezydentem naszego kraju i nic się nie zmieniło. Wniosek - kolejne oszustwo! :lol:
Więc powiedzcie mi dlaczego, wysokorozwinięte kraje europejskie, mają taktykę zgoła przeciwną niż nasza. Tam uważa się, ze kazdy pieniądz w ręku obywatela to szybciej kręcące się koło zamachowe gospodarki. Ludzie dysponując pieniędzmi, wydają je, zwiększa się popyt, automatycznie musi zwiększyć się podaż, zwiększa się produkcja itd Dlatego wynagrodzenie, zasiłek na bezrobotnych równy najniższemu wynagrodzeniu, nie uwaza się za pieniądz stracony tak jak u nas.
To proste, bo nakazuje się pracodawcom płacić jakąś najniższą wysokość wynagrodzenia pracownikowi. To chore, bo skoro ja jestem pracodawcą, to powinienem płacić pracownikowi tyle, ile chcę. Jak nie znajdę chętnych, to będę musiał podnieść stawkę, ale to wymusi ode mnie rynek, a nie jakaś ustawa i będzie to moja decyzja.
Po drugie wzrośnie szara strefa, bo przecież koszty najniższej krajowej podskoczą razem z zarobkiem pracownika - pracodawca będzie musiał więcej płacić ubezpieczenia, podatku i ZUS-u (pamiętajmy, że chodzi o najniższą krajową brutto). To zabije małych pracodawców. Do dzisiaj pamiętam, gdy pracowałem w małej pizzerii na stanowisku szefa kuchni, czyli, właściwie, najwyższa funkcja. Miałem umowę na pół etatu, a płacone za cały etat, na lewo. Niby fajnie, ale składki na ubezpieczenie i ZUS były znikome (typowa szara strefa). Mój szef powiedział, że bardzo chętnie zatrudniłby mnie na cały etat, ale go zwyczajnie nie stać - same ZUS-y i podatki pogrążały go niemiłosiernie. I to nie było jego skąpstwo, bo znałem wielu ludzi prowadzących działalność gospodarczą i mówili mi to samo. Stawka minimalna, to zabójstwo dla małych przedsiębiorstw (duzi dadzą sobie radę) i poszerzanie szarej strefy. Moim zdaniem, to idiotyzm.
Owszem, ludzie będą bogatsi, ale nielegalnie. Nie będą odprowadzać podatków od rzeczywistych dochodów, bo pracodawcy będą kombinować, oczywiście. Wzrośnie liczba śmieciówek, umów-zlecenie, umów o dzieło.
Trzeba zmienić ordynację podatkową, przede wszystkim je (podatki) obniżyć i wtedy będziemy mieć do czynienia z tym, o czym piszesz, Victorio, a podnoszenie najniższej krajowej nic nie da, poza rozpanoszeniem się, już i tak niebotycznie rozrosłej, szarej strefy. Obniżyć podatki i je egzekwować, zostawić VAT, czyli ten konsumpcyjny, o którym piszesz, a do maksimum obniżyć dochodowy. Vat jest łatwiejszy do obliczenia i egzekucji niż skomplikowany podatek dochodowy, w którym można eksperymentować wszelkie możliwe machlojki.
Duda zrobi to, co mu powie Kaczyński i to mnie napawa lękiem, bo Kaczor, to lewicowiec ekonomiczny, prawicowe jest tylko jego umiłowanie ojczyzny i Kościoła, a to trochę za mało na bycie prawicowym politykiem. Oczywiście, Duda niczym się nie różni od Komorowskiego, może poza tym, że Komorowski nie latałby za hostią na wietrze, ale zamieniliśmy tylko durnia na durnia. Żadna nowość... Duda miał lepszych doradców podczas kampanii, ot, cała różnica...
Ostatnio zmieniony 09 sie 2015, 2:14 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

63
Wyobraż sobie Polli takie oferowanie pracy w rejonie o wysokim bezrobociu... Głos Ziemi Cieszyńskiej nr 31
Obrazek
ile godzin trzeba przepracować żeby przeżyć? 300, 400 to ile to jest dziennie? 8 godz codziennie włącznie z sobotami i niedzielami...
A myślisz, ze to jest jedyny taki pracodawca w Polsce?
Ostatnio zmieniony 09 sie 2015, 18:50 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

64
A ilu będzie chętnych do takiej roboty? Zasiłki są wyższe. Jak nie będzie chętnych, to stawka się podniesie albo autor ogłoszenia zbankrutuje. Proste.
Pisałem o obniżaniu podatku dochodowego i to jest sposób na ożywienie gospodarki i zmniejszenie bezrobocia i tak nasze państwo nie potrafi go skutecznie ściągać i gnębi szaraków, którzy pomylą jedną cyferkę, a nie wytyczanie przez polityków jakiejś najniższej krajowej. Przecież to jakaś decentralizacja jak za komuny - państwo mówi prywatnemu przedsiębiorcy jak ma prowadzić interes. To lewicowe rozwiązanie, a niby prawicowy Duda (a bardziej Kaczor) wytrysnął tak poronionym pomysłem, że tylko idiota może twierdzić, że PiS jest partią prawicową. Rozumiem, gdyby to Miller powiedział, Palikot, Ikonowicz, ale Duda???
Ściągalność VAT-u jest skuteczniejsza niż podatku dochodowego, nie trzeba wypełniać żadnych papierków, robisz zakupy i płacisz podatek. Jeśli obniży się podatek dochodowy (nie jestem za likwidacją, fanem Mikkego nie jestem), to obywatel więcej pieniędzy dostanie do ręki, zrobi więcej zakupów, czyli to, o czym piszesz, a gdy zwiększy się najniższą płacę, to jeszcze bardziej zasypią nas "śmieciówkami" i szarą strefą. Wtedy nikt na tym nie skorzysta, łącznie z pracownikiem, który może będzie miał więcej pieniędzy, ale ceny będą wyższe, bo właściciel sklepu będzie musiał więcej zapłacić swoim pracownikom, więc wzrośnie marża. Koło już się zamyka i zamknie się jeszcze bardziej. Wystarczy jeden, odważny ruch, ale nikogo na ten ruch nie stać, może tylko Korwin-Mikkego, ale to taki prawdziwek z innej planety, zbyt trzepnięty do rządzenia, więc nie ma nikogo. Może Kukiz? Przynajmniej mówi normalnie, ale już próbują z niego robić oszołoma. To proste rozwiązanie, ale każdy się boi o swoją dupę i się nie wychyla, więc najlepiej trzepnąć durnym pomysłem o podniesieniu najniższej płacy. Niczego to nie zmieni, a jak fajnie i efektownie brzmi dla wyborców.

Zaraz, przecież w ogłoszeniu nie ma 4,40 czego? Może funtów? Wtedy to nie byłaby taka zła stawka. :lol:
Ostatnio zmieniony 09 sie 2015, 21:18 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

65
Jak nie ma pracy to i taką ludzie wezmą, lepsze 500 zł niż nic, nie każdy może wyjechać, ale czy to jest powód poniżania ludzi?

Tak euro, a może funtów, za długo już mieszkasz w tej Holandii :D
Ostatnio zmieniony 09 sie 2015, 21:31 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

66
Nieprawda, jak nie ma pracy, to ludzie, którzy chcą pracować, będą robić na czarno i nikt im tam nie będzie płacił 4,40 zł. za godzinę, bo tam rządzi właśnie rynek. Właśnie jak będą chcieli pracować legalnie, to im bardziej będzie się podnosić stawkę minimalną, tym tej pracy będzie mniej.

Tak na marginesie, to tą fotką właśnie strzeliłaś sobie w stopę, przecież mamy ustawową płacę minimalną, czyli gościu z ogłoszenia jest oszustem, którym powinno się zająć polskie prawo. Powtórzę, mamy płacę minimalną i dochodzi do takich sytuacji, więc co da zwiększenie tej płacy? Czy będzie niższa czy wyższa, to bez znaczenia, bo takie ogłoszenia cały czas się będą pokazywać. Sama udostępniłaś dowód na to, że taka podwyżka nic nie daje. To tylko fajnie brzmi dla wyborców, ale nic nie zmienia. Podnieśmy płacę minimalną od razu na 5 tys. zł. Po co się szczypać? Rozwalimy małą przedsiębiorczość, legalnej pracy prawie w ogóle nie będzie, a takie ogłoszenia będą się pojawiać tak czy siak. Powiedzieć, że jestem przeciwny podniesieniu płacy minimalnej, to mało powiedzieć.
Tak euro, a może funtów, za długo już mieszkasz w tej Holandii img/smilies/big_smile
Też uważam, że to już zbyt długo trwa, ale jakoś dziwnie, nie mam ochoty wracać :rotfl:
Ostatnio zmieniony 09 sie 2015, 22:31 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

67
Jaką stopę, gdzie jest napisane ze to jest umowa o pracę :D tam gdzie jest mniej chętnych do pracy rynek rządzi się Twoimi prawami, ale tam gdzie jest duże bezrobocie nie ma zmiłuj... smutne ale prawdziwe i na nic Twoje zaklinanie rzeczywistości.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2015, 22:43 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

68
victoria pisze:Wyobraż sobie Polli takie oferowanie pracy w rejonie o wysokim bezrobociu... Głos Ziemi Cieszyńskiej nr 31

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=5683AD5D

ile godzin trzeba przepracować żeby przeżyć? 300, 400 to ile to jest dziennie? 8 godz codziennie włącznie z sobotami i niedzielami...
A myślisz, ze to jest jedyny taki pracodawca w Polsce?
Na 5 browarów i kawałek kiełbasy z bułką starczy. A z resztek co zostanie z każdego dnia, w niedziele na bimber starczy, by świętować.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2015, 22:46 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

69
victoria pisze:Jaką stopę, gdzie jest napisane ze to jest umowa o pracę :D tam gdzie jest mniej chętnych do pracy rynek rządzi się Twoimi prawami, ale tam gdzie jest duże bezrobocie nie ma zmiłuj... smutne ale prawdziwe i na nic Twoje zaklinanie rzeczywistości.
No, ale co to za argument, by podnieść najniższą krajową? To tylko spowoduje, że będzie więcej takich ogłoszeń. Jak napisałem wcześniej, skoro mamy już ustaloną przez ustawodawcę najniższą kwotę, którą musi zapłacić pracodawca swojemu pracownikowi i nic to nie daje (vide: Twoja fotka ogłoszenia), to po co tę kwotę jeszcze powiększać i gnoić pracodawcę, skoro nikt na tym nie nie korzysta (poza ustawodawcą, oczywiście - dochody z wyższych składek na podatki, ubezpieczenie i ZUS)?
Ostatnio zmieniony 09 sie 2015, 22:54 przez polliter, łącznie zmieniany 2 razy.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

72
polliter pisze:
victoria pisze:Jaką stopę, gdzie jest napisane ze to jest umowa o pracę :D tam gdzie jest mniej chętnych do pracy rynek rządzi się Twoimi prawami, ale tam gdzie jest duże bezrobocie nie ma zmiłuj... smutne ale prawdziwe i na nic Twoje zaklinanie rzeczywistości.
No, ale co to za argument, by podnieść najniższą krajową? To tylko spowoduje, że będzie więcej takich ogłoszeń. Jak napisałem wcześniej, skoro mamy już ustaloną przez ustawodawcę najniższą kwotę, którą musi zapłacić pracodawca swojemu pracownikowi i nic to nie daje (vide: Twoja fotka ogłoszenia), to po co tę kwotę jeszcze powiększać i gnoić pracodawcę, skoro nikt na tym nie nie korzysta (poza ustawodawcą, oczywiście - dochody z wyższych składek na podatki, ubezpieczenie i ZUS)?
Taaa...Marzenia o powrocie socjalizmu i stawki : Czy sie stoi czy sie lezy 2000 sie należy ...
Ostatnio zmieniony 25 sie 2015, 15:05 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

73
egoista99 pisze:
polliter pisze:
victoria pisze:Jaką stopę, gdzie jest napisane ze to jest umowa o pracę :D tam gdzie jest mniej chętnych do pracy rynek rządzi się Twoimi prawami, ale tam gdzie jest duże bezrobocie nie ma zmiłuj... smutne ale prawdziwe i na nic Twoje zaklinanie rzeczywistości.
No, ale co to za argument, by podnieść najniższą krajową? To tylko spowoduje, że będzie więcej takich ogłoszeń. Jak napisałem wcześniej, skoro mamy już ustaloną przez ustawodawcę najniższą kwotę, którą musi zapłacić pracodawca swojemu pracownikowi i nic to nie daje (vide: Twoja fotka ogłoszenia), to po co tę kwotę jeszcze powiększać i gnoić pracodawcę, skoro nikt na tym nie nie korzysta (poza ustawodawcą, oczywiście - dochody z wyższych składek na podatki, ubezpieczenie i ZUS)?
Taaa...Marzenia o powrocie socjalizmu i stawki : Czy sie stoi czy sie lezy 2000 sie należy ...
O tym właśnie mówię. Moim zdaniem, w ogóle nie powinno być takiego smarka prawnego jak "najniższa krajowa", bo korzysta na tym każdy, tylko nie pracownik i pracodawca. Jeden i drugi traci, a zarabiają urzędnicy.
Ostatnio zmieniony 25 sie 2015, 19:09 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

74
To prawda ...Prawdą również jest ten fakt ,że najniższa wypłata w kraju który jest montownia Europy nie bedzie równa z najniżasza krajową wyplatą kraju gdzie te rzeczy do montażu sie wymysla..Kompletną więc mrzonką są marzenia prcownika fabryki łapci lipowych by miec te same wynagrodzenie co pracownik Mercedesa...Smutne ale moze z czasem ta prawda dotrze do Polaków ,ze jak sie chce zarabiac to trzeba sie zdrowo napracowac w przedsiębiorstwach ,które mają inowacyjne produkty a nie w montowniach gdzie potrzebny jest tylko TANI robotnik monter ,który tak jak Charli Chaplin przykreca tylko okreslona srubkę w okreslone miejsce W takiej pracy myslenie jest zabronione....
Ostatnio zmieniony 26 sie 2015, 19:40 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

75
Oczywiście, dlatego wyprzedanie lub likwidacja przemysłu, jest najcięższym naszym grzechem... Powoli to niektórzy rozumieją, ale to za małe grupki jeszcze. Władza zamiast cieszyć się z kolejnej montowni, powinna wspierać uczelnie techniczne i rozwój oparty na współpracy z młodą nowoczesną pełną pomysłów kadrą. I takie małe światełko w tunelu http://moto.wp.pl/kat,92714,title,Syren ... aid=1157a0
Ostatnio zmieniony 27 sie 2015, 8:19 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

76
Nie uczelnie a konkretne gałęzie przemysłu W socjalizmie w polskim przemysle pracowalo blisko 2,9 mln Polaków dziś 700 tys...A przeciez to przemysl jest kołem zamachowym rozwoju i zródlem dostatku...Nie ma przemyslu = nie potrzebne są wyzsze uczelnie..Nie ma szkolnictwa wyzszego nie ma rozwoju technologicznego ..Stajemy sie krajem IV świata zaleznym w kazdej dziedzinie od zagranicy..To take nowoczesne niewolnictwo...
Ostatnio zmieniony 27 sie 2015, 9:00 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

77
Prestidigitator wyciągnął z kapelusza białego uśmiechniętego królika. Z czasem okazało się, że króliczek nie był tak nieskazitelnie biały. Był szary tak jak wszystkie inne króliczki i też miał za uszami. Dzieci zakrzknęły: ojej, jaki śliczny biały króliczek. Wmówiono im, że ów królik będzie biały. Nie wiedziały jednak, że to prestigiditator za pomocą triku z szarym światłem spowadował iście kameleonawą metamorfazę szaraka. Tak naprawdę prawdziwy w króliczki był tylko jego uśmiech, który jednak w trakcie spektaklu okazał się wyćwiczonym grymasem.

Łosiu szyszyl

Ps.
Nie ma królików nieskazitelnie białych,
a nawet jeśli są to w świetle prestidigitatorskiej magii jawią się jako szynszyle. Hej!
Ostatnio zmieniony 27 sie 2015, 20:26 przez Łosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

....

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

78
A jak mu policja wpied..ol spuściła to przyznał sie ze jest niedzwiedziem syberyjskim i dostarcza uzbrojenie do Donbasu
Ostatnio zmieniony 28 sie 2015, 21:59 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

80
Łosiu pisze:Niebieski Fałszywy Dudek Nowotomyski w opałach jakże pięknie kontrastuje z przemówieńiem dzisiejszym.

Łosiu impeachment
Widzisz Łosiu ... kiedyś czytywałem z przyjemnością artykuły Newsweeka, kiedyś, czyli ok 7 lat temu.
Dzisiaj widzę jedną wspólną propagandową kalkę TVN, NaTemat i spółki agora. Przykładowo, wywiad rzucający nieco światła na "niepokoje" Pani Reanty Kim:
http://natemat.pl/150929,renata-kim-and ... z-kapelusz
Czytałem ostatni o jedynkach Kukiza art. na GW, NaTemat i Newsweek. Przedruki aż w oczy szczypie.

Podobnie z "niezależnymi" tubami PiS'u pokroju wPolityce Karnowskich , TvRepublika itp. . Tak samo parówkowe jak w/w.

Szczerze, to o kant "d" potłuc takie właśnie dziennikarstwo.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2015, 18:55 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

82
Maliniak poskarżył sie Gauckowi ze Polska to zły kraj a Polacy sa niewdzięczni...Prawdopodobne ze wraz z kierownikiem szykuja bat na to niewdzięczne społeczeństwo i jakiś system kar i nagród za donoszenie ...Mysle ze nalezy co rano lezec krzyzem na klatce do budynku tak by sasiedzi ..ci co sie przyłacza to dobrzy a ci co nie daj Boze nadepna to socjopacji i napewno szpiedzy Rosji
Ostatnio zmieniony 31 sie 2015, 12:25 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

83
Maliniak jak przystało na głowę państwa odwrócił sie plecami od kobiety premier i ...odszedł. Inicjatywa przeciez powinna nalezec do Maliniaka .ale pewnikiem nauki kierownika zapadły mu głeboko w sercu tak by byc prezydentem wszystkich ,tych którzy nie uciekli lub nie zdązyli uciec
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2015, 18:57 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

84
Mam skłonność do wybaczania prezydentom. Wybaczam więc i nie mówię, że to ostatni raz.
Taką mam dziś zachciankę- wybaczankę.
Jedno życzenie mam by nas nie konfliktował i nie szykował do konfrontacji z ... To niczemu dobremu nie służy.
Takie mamy realia.

Łosiu prezydent zwany wybaczeniem

Ps
Przyznanie się do błędu nie jest błędem.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2015, 20:00 przez Łosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

....

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

85
Przekazcie sobie znak pokoju.....Ale Maliniak odwrócił sie na piecie i wyszedl....Cóz przekazuje wiec go Łosiowi wybaczalskiemu
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2015, 20:52 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

86
victoria pisze:https://prawdaxlxpl.wordpress.com/2015/ ... zez-media/ już bez komentarza :D


Max dokonał klarownej analizy. Dziennikarze nader często w trakcie wywiadu prowadzą dyskusję z własnymi tezami, gwiazdorzą, manipulują wypowiedziami, przerywają rozmówcy, zmieniają bezpodstawnie temat, posyłają zbędne aluzje, sugestie i nadinterpretacje a nade wszystko mają totalnie gdzieś rozmówcę - gościa, którego jakby nie patrzeć, tenże wywiad dotyczy. Zwyczajnie, poglądów, tego co mają po prostu do powiedzenia. Więc gdzie zdrowa i realna ocena, obiektywne podejście wychodzące ponad subiektywne opinie, stanowisko, przekonania itd. ? Na tym ma polegać rzetelne dziennikarstwo i takiemu kanonowi mamy hołdować ? To przecież jakiś absurd co się wyprawia, czego jesteśmy często świadkami od parudziesięciu lat. Studia zmieniono w ringi, jakąś "mordownię", gdzie ponad merytoryczną dyskusję jedyną wartość stanowi jak komuś solidne przy...pieprzyć. Media nie o tyle stały się opiniotwórcze co dosłownie przemieniły się w arenę bezwzględnej walki politycznej. Tak samo zajadłej jak i bezmyślnej, szkodliwej dla nas, obywateli. Ponieważ właściwy przekaz przysłania jatka i pustosłowie, praktycznie nie do poddania krytycznej analizie.

Wracając do tematu.
Jak prezydent Polski może nie być prezydentem wszystkich Polaków ? To, że ktoś się "nafocha" i rzeknie - On nie mój bom go nie wybrał itp. , prywatne odczucia. Ktoś zrzeknie się obywatelstwa ? Komorowski był dla mnie prezydentem, śp. Lech Kaczyński, Wałęsa, Kwaśniewski i tak samo jest nim Duda. Czy jako obywatel Polski byłem, jestem bądź będę zadowolony z prezydentury to przecież nie ma wpływu na status sprawowanego urzędu. Tak samo jak i Prezydent nie jest w stanie odseparować się i podzielić według upodobań narodu na tych "racjonalnych i radykalnych" i rządzić w nibylandii.
Prezydent nieWszystkich Polaków to jakiś mit i fantazja medialna. I żaden, absolutnie żaden dziennikarzyna nie powinien sobie uzurpować prawa do przemawiania głosem milionów Polaków, wmawiając społeczeństwu swoje fantazje ponad ustawodawstwo polskie. Pewnym bzdurom, w moim mniemaniu, trzeba postawić jakieś granice, nawet zbojkotować według nakazu zdrowego rozsądku. Publiczne poddawanie pod wątpliwość najwyższego urzędu w Państwie jak to miało dotychczasowo w zwyczaju czynić środowisko PiS, obecnie po przejęciu pałeczki przez zwolenników PO, jest sprzeczne z racją stanu. Sam fakt spekulowania w tym temacie, nie ma co się oszukiwać, ukazuje chwiejność w strukturach naszego Państwa i poczuciu wspólnoty narodowej (co pragnąłbym mocno podkreślić).
Nie wspominając o wynikających z tego potencjalnych korzyściach dla obcych mocarstw.
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2015, 0:10 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

87
Problem polega tylko na tym ze ani jedna partia nie ma programu To sa programy tylko na kampanię wyborczą a pozniej wywalane do kosza Nie licza się Polacy jako obywatele bo istnieje I tak jak mówi Kolonko ISTNIEJĄ WARTOŚCI INNE NIZ INTERES PARTYJNY CZY PRYWATNY I jesli urzednik panstwowy ( nie wazne jakiego szczebla Nawet Preezydent ) tego nie rozumie to zawsze bedzie przekladal wartości partyjne nad NARODOWYMI !! Kategorie większe niz interes wlasny,partyjny NIE LICZY SIE !! JAK NAS OGLUPIANO ZA KOMUNY TAK NAS OGLUPIAJA TERAZ !!! Obrazanie się wiec Maliniaka na innych swiadczy o tym ze LICZA SIE TYLKO NASI !!!
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2015, 9:42 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

88
Dziś Prezydent złożył projekt ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego, który ma uchwalic obecna koalicja rządząca. Na jednym z prawicowych for niektórym zaświeciło się światełko, że cos tu nie gra. Przeciez Duda prosił rządząca koalicję o nie podejmowania ważnych decyzji dla kraju, do czasu wyborów. Ale forumowi naganiacze od razu ruszyli z opieprzem. :)
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2015, 13:24 przez Filip, łącznie zmieniany 1 raz.
Znikam na długo, ale się pojawiam.

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

89
Jedyne lepsze rozwiązanie to zniesienie całkowite wieku emerytalnego...czym krócej pracujesz tym mniej dostaniesz 😛 i zgoda na przechodzenie eremyty przez jezdnię na czerwonym świetle😇.
Łosiu red

Pa.
A tak bez żartów to może to jest dobry pomysł ale nie do końca przemyślany i bez kalkulacyjnych uzasadnień. Populistyczny i polityczny niewypał. Mógł ta parę dni poczekać i dopracować szczegóły to i pisiorkom po zawładnięciu Lechistanem było by łatwiej. Czyż nie?

Łosiu czyżnie
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2015, 18:41 przez Łosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

....

Re: Duda - prezydent wszystkich polaków

90
Sama nie wiem, czy oddanie nam decyzji co lepsze wyższa emerytura czy krótsza praca jest takie złe?
Każdy ma inne kalkulacje i preferencje. Ty Łosiu być może wybrałbyś kontynuację kariery i wysoką emeryturę, ja odwrotnie, zadowoliłabym się mniejszą, by mieć czas dla wnuków, czas który procentuje bardziej niż oszczędności :D
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2015, 19:06 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska polityka, polscy politycy”

cron