Re: Nowoczesna PL

3
Unia Wolności - reaktywacja.
Ciekawi mnie, ilu obecnych POsłów z czasem ewakuuje się z Tytanica znajdując bezpieczne miejsca na nowej (?) krypie.
Dochodzi do przetasowania zużytych twarzy. Zobaczymy jak będzie z układami, gdzie poniosą nurty polityczne.

Czuję jednak powiew zmian, chociaż trąci nieco stęchlizną.
Ostatnio zmieniony 06 cze 2015, 15:39 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Nowoczesna PL

4
Nie stęchlizna ! naftaliną !!
Ostatnio zmieniony 06 cze 2015, 18:28 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Nowoczesna PL

5
Coraz głośniej o pseudo'Nowoczesnej. Lecą w eter kolejne kłamstwa, obłudę dałoby się kroić i sprzedawać na wagę. Socjotechnika w pełnej krasie i zastosowaniu.
Wcześniej, gdzieś w innym wątku i poście wspominałem to jak Pan Petru był nieprzejednanym zwolennikiem wprowadzenia wyższych podatków, lecz zdaje się być to wierzchołek góry lodowej.
To, że był nieformalnym doradcą Tuska, o czym bębniło wikileaks zapewne dla żadnego z Was nowością nie jest (dla nie zazanjomionych) jednak warto skonfrontować obiecanki lidera n.pl z Jego dotychczasową rzeczywistą działalnością.

Robią nas w konia: Ryszard Petru i NowoczesnaPL -na czym polega szwindel #117 ; Ryszard Petru alias wunderwaffe ;

Petru uspokajał „frankowiczów” a sam przewalutował swój kredy ; Wojna w rodzinie? "Wyborcza" rozprawia się z liderem NowoczesnaPL.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2015, 1:22 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Nowoczesna PL

6
:rotfl:
Obrazek
Nowoczesna.PO
Nawet metody te same.

Który sondaż wolicie ?
http://ewybory.eu/sondaze/
Wybierajcie, zanim media to za Was uczynią :ahah:
Ostatnio zmieniony 08 paź 2015, 22:28 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Nowoczesna PL

7
W. Modzelewski na temat wypowiedzi bankierów w sprawie reformy emerytalnej prezydenta Dudy

,,,,,,,,,,,,,,

Reforma emerytalna: Czy rzeczywiście będzie to nas kosztować 400 mld złotych?

Proponowane przez Prezydenta przywrócenie z początkiem przyszłego roku wieku emerytalnego obowiązującego w naszym kraju przed 2013 rokiem, czyli 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn, ma, zdaniem oponentów, spowodować natychmiastowe i zabójcze skutki dla finansów publicznych.

Zwłaszcza - nie wiadomo dlaczego - dla budżetu państwa, mimo że tylko niewielka część emerytur (np. sędziów) jest finansowana bezpośrednio z tego źródła.
(no właśnie , ponoć nasze emerytury nie są finansowane z budżetu państwa tylko z naszych składek )
Ma to jakoby kosztować budżet gigantyczne kwoty, choć tu krytycy bardzo się różnią: w ciągu najbliższych czterech lub pięciu lat (w zależności od szacunku) "straty budżetu" mają wynosić albo 60 mld zł, albo 90 mld zł, albo 120 mld zł. Wszystkich przelicytował rzecznik prasowy obecnego rządu, który podał kwotę 400 mld zł i tu był już bezkonkurencyjny. Nikt nie podbije już tej stawki.

Warto próbować dociec, skąd biorą się te kwoty. Dobrze wiemy, że jak dotąd wiek emerytalny jest wydłużony tylko o ok. 10 miesięcy. Różnica między liczbą osób, które w 2016 roku przeszłyby na emeryturę w dotychczasowym, czyli trochę wydłużonym, oraz już w nowym, czyli skróconym wieku emerytalnym, jest na tyle mała, że ogólna liczba emerytów będzie - podobnie jak w poprzednich latach - na zbliżonym poziomie. Do końca obecnego dziesięciolecia ta różnica tylko nieznacznie zwiększy się, co potwierdzają nawet oficjalne dokumenty i prognozy z 2012 roku.

Jeżeli więc ilość emerytów nie ulegnie zasadniczej zmianie, to dlaczego budżet państwa ma ponieść takie ogromne straty? Inaczej mówiąc, czy operacja polegająca na w sumie niewielkim skróceniu wieku emerytalnego może powodować aż tak gigantyczne skutki fiskalne ("dewastacja finansów publicznych"), w dodatku liczonych w dziesiątkach a nawet setkach miliardów złotych? Przecież wiek emerytalny skróci się w stosunku do stanu na dzień 31 grudnia 2015 r. tylko o niecały rok: czyli ci, którzy mieli pójść na emeryturę np. w grudniu 2016 r., pójdą (jak będą chcieli) w styczniu przyszłego roku.

Ilu więcej byłoby nowych emerytów, gdyby przywrócono od początku przyszłego roku wiek 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn? Według pesymistycznych prognoz ma ich być w całym okresie 2016-2019 więcej o 400 tys. choć nawet tu są rozbieżne prognozy. Oficjalna prognoza wzrostu aktywności zawodowej w wyniku wydłużenia wieku emerytalnego do końca 2020 roku jest bardziej optymistyczna, podając ów wzrost o prawie 250 tys. osób. Inaczej mówiąc powrót w przyszłym roku do poprzedniego - krótszego wieku emerytalnego zmniejszyłby tę aktywność prawdopodobnie o zbliżoną wielkość. Bądźmy jednak pesymistami: przyjmijmy że oficjalne prognozy są obciążone (jak to często bywa) błędem i powrót do poprzedniego wieku emerytalnego zwiększy do końca dziesięciolecia ilość emerytów o prawie 400 tys. osób. I oni mają - rzekomo - kosztować budżet państwa albo 60 mld zł albo 90 mld zł albo 120 mld zł albo nawet 400 mld zł. Czyli każdy odpowiednio "skrócony emeryt" otrzymałby w tym czasie z budżetu państwa 150 tys. zł albo 250 tys. zł albo 300 tys. zł albo nawet 1 mln zł. W tym ostatnim przypadku jego emerytura wynosiłaby rocznie aż 250 tys. zł. Ciekawe kto dostawałby te pieniądze i jak odbywałyby się ich wypłaty?

Po co męczę Czytelników tymi liczbami? Tylko po to, aby unaocznić sposób argumentacji reprezentowany przez politycznych przeciwników programu wyborczego obecnej głowy państwa. Rozumiem, że gdy jakieś nonsensy mówią politycy, a zwłaszcza tzw. liberałowie, to nie ma się co dziwić. Ale najbardziej agresywnym gronem przeciwników głowy państwa są dziś - o paradoksie - ludzie pozornie dalecy od polityków np. główni ekonomiści kilku banków, którzy do ostatniej chwili jawnie popierali reelekcję Bronisława Komorowskiego, zresztą walnie przyczyniając się do jego porażki. Do podręczników politologii wejdzie prawdopodobnie recepta, jak stuprocentowy pewniak może przegrać wybory - wystarczy, że ostentacyjnie poprą cię banki, Balcerowicz i czołowa gazeta codzienna. Ale to tak na marginesie.
Musimy więc zadać pytanie, czy przeciwnicy głowy państwa, ubrani w togi fachowców od wszystkiego, mają - oględnie mówiąc - pewne braki w wiedzy na temat, ile wyniosą emerytury i kto je finansuje, czy też świadomie wprowadzają w błąd opinię publiczną, bo z jakichś powodów niezbyt lubią obecnego prezydenta i tęsknią za jego poprzednikiem? Jeżeli to pierwsze, to biada nam deponentom, którzy trzymają pieniądze w firmach zatrudniających takich fachowców, chyba że dużo lepiej (co bardzo możliwe) znają się na bankowości niż na finansach publicznych. Ale gdy prawdziwa jest hipoteza druga, to skąd owa ostentacyjna niechęć do osoby reprezentującej z woli Narodu - mówiąc zupełnie serio - majestat naszej Ojczyzny? Czy w krajach, w których są centrale tych banków, odważyliby się opowiadać tego rodzaju nonsensy, w dodatku w tak agresywnym tonie, atakując "tameczną" głowę państwa? Czy jakiś główny ekonomista banku położonego w Niemczech czy we Francji wygadywałby coś podobnego pod adresem Joachima Gaucka czy Francoisa Hollanda?

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że idzie tu tylko o osobiste niechęci, czy też złość lub zawiedzione sympatie polityczne. Tak ostentacyjne zaangażowanie polityczne powinno chyba mieć przysłowiowy placet szefów tych instytucji, którzy wiedzą co robią (?). Czy KNF lub inny organ nadzoru nie powinien zwrócić uwagi tym podmiotom, że ich dziwne zaangażowanie w walce politycznej podczas kampanii wyborczej jest czymś co najmniej niestosownym? Czy my, zwykli i nieważni wyborcy, niezależnie od tego, na kogo głosowaliśmy w ostatnich wyborach, nie powinniśmy raczej podziękować za usługi tym, którzy dawno przekroczyli dopuszczalne granice obiektywizmu i bezstronności w debacie publicznej?

Jedno jest pewne: tak dziwna próba wpływu na wynik wyborów ze strony osób zatrudnionych w niektórych bankach zostawiła już ślad i to na długo. A dobrze wiem, że politycy bywają pamiętliwi (sam nie raz doświadczyłem ich niechęci). A co to będzie oznaczać w przyszłości? Zobaczymy, lecz realizm polityczny zwycięża tam, gdzie każdy robi swoje i nie zajmuje się politycznymi awanturami; to jest domeną polityków i komentatorów oraz części publicystów. Oni mogą się mylić, jeśli działają w dobrej wierze.

Witold Modzelewski, Profesor Uniwersytetu Warszawskiego
Źródło: Instytut Studiów Podatkowych

,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Uważam , że ta prezydencka ustawa w takim kształcie jest błędem
Powinno się zostawić wiek emerytalny na poziomie 67 lat
ale powinno się umożliwić przejść na emeryturę po 40 latach pracy .
(na emeryturę a nie na zasiłek przedemerytalny )

Nie wyobrażam sobie tego , by tokarz , frezer , szlifierz , murarz ,tynkarz , zbrojarz itd.
w wieku 65 czy 67 lat wykonywali swoją pracę , nawet z balkonikiem byłoby to niemożliwe ,
dlatego powinno się umożliwić przejść na emeryturę po 40 latach pracy
a jeżeli ktoś czuje się na siłach i ma ochotę ,niech pracuje do 67 lat ,
w ten sposób mielibyśmy nieco mniejszą emeryturę
ale i jakiś wybór a tak ustawodawca nie daje nam żadnego wyboru .
Ostatnio zmieniony 09 paź 2015, 10:02 przez efroni, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak zrozumiałem tak i piszę i nie wierz w ani jedno maje słowo ,
ale sam(a) sprawdzaj badaj , doświadczaj czy się rzeczy aby tak mają .

Re: Nowoczesna PL

9
Za przeproszeniem pitolicie. Akurat Petru mi się podoba bo nie jest ideologiem ale racjonalistą. Wszystko liczy a to zazwyczaj inne partie zapominają zrobić. Owszem - tu i tam podatki podniesie ale gdzie indziej zniesie zatem netto obywatel płaci mniej. Trzeba patrzeć szeroko a nie tylko "O Boże! On podniesie podatek VAT na to czy tamto". I kuźwa niech podniesie by była jedna stawka i wszystko proste jak drut bo on przynajmniej umie policzyć ile kasy tracimy przez ten skomplikowany system u nas. Prowadziłem firmę, prowadzę dwa stowarzyszenia ale do cholery ciągle zacinam się na podstawowych blokadach biurokratycznych i księgowych bo to wszystko jest ZA SKOMPLIKOWANE.

Musiałem dla żony sprowadzić lek z Rosji. Kurde - u nas na niego trzeba recepty a tam wszystko poza psychotropami jest BEZ RECEPTY. Na kija zatem te recepty i koszta z nimi związane??? Po co to komu? Kto głupi i tak się naszprycuje czym da. Normalny nie. NONSENS.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2015, 0:03 przez civilmonk, łącznie zmieniany 2 razy.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Nowoczesna PL

10
victoria pisze:Żenada żenad czyli kandydatka Nowoczesnej. Uśmiałabym się, gdyby to był kabaret....
A o co Ci chodzi za przeproszeniem???? Posłowie to EMANACJA narodu. A ten naród właśnie taki jest jak ta kandydatka! Ważne by posłowie szli za głosem tych którzy potrafią myśleć logicznie - czyli swych szefów. Bo nie każdy jest w tym kraju ekspertem. Chcesz samych ekspertów w Sejmie jako posłów? A niby dlaczego eksperci mieliby obniżyć swoje wynagrodzenie i iść w politykę, w jej naturalny mroczny burdel? Ja nie mam zamiaru teraz. Dopiero jak się dorobię i będę finansowo niezależny to pójdę na takie zabawy. Wtedy bardzo chętnie.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2015, 0:08 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Nowoczesna PL

11
Abesnai pisze:Coraz głośniej o pseudo'Nowoczesnej. Lecą w eter kolejne kłamstwa, obłudę dałoby się kroić i sprzedawać na wagę. Socjotechnika w pełnej krasie i zastosowaniu.
Wcześniej, gdzieś w innym wątku i poście wspominałem to jak Pan Petru był nieprzejednanym zwolennikiem wprowadzenia wyższych podatków, lecz zdaje się być to wierzchołek góry lodowej.
To, że był nieformalnym doradcą Tuska, o czym bębniło wikileaks zapewne dla żadnego z Was nowością nie jest (dla nie zazanjomionych) jednak warto skonfrontować obiecanki lidera n.pl z Jego dotychczasową rzeczywistą działalnością.

Robią nas w konia: Ryszard Petru i NowoczesnaPL -na czym polega szwindel #117 ; Ryszard Petru alias wunderwaffe ;

Petru uspokajał „frankowiczów” a sam przewalutował swój kredy ; Wojna w rodzinie? "Wyborcza" rozprawia się z liderem NowoczesnaPL.
Poglądy Petru znam od lat bo był często ekspertem zapraszanym do EKG w Tok.fm. Nie zawsze podobało mi się to co mówił ale to mniej istotne - podstawowa rzecz jaką w nim lubię to racjonalizm w poglądach. Bo wszystko sprowadza do policzenia kasy. Jak w firmie. I tego trzeba w tym kraju. Bo dopłacać do socjalu to trzeba mieć z czego.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2015, 0:11 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Nowoczesna PL

12
civilmonk pisze:
Abesnai pisze:Coraz głośniej o pseudo'Nowoczesnej. Lecą w eter kolejne kłamstwa, obłudę dałoby się kroić i sprzedawać na wagę. Socjotechnika w pełnej krasie i zastosowaniu.
Wcześniej, gdzieś w innym wątku i poście wspominałem to jak Pan Petru był nieprzejednanym zwolennikiem wprowadzenia wyższych podatków, lecz zdaje się być to wierzchołek góry lodowej.
To, że był nieformalnym doradcą Tuska, o czym bębniło wikileaks zapewne dla żadnego z Was nowością nie jest (dla nie zazanjomionych) jednak warto skonfrontować obiecanki lidera n.pl z Jego dotychczasową rzeczywistą działalnością.

Robią nas w konia: Ryszard Petru i NowoczesnaPL -na czym polega szwindel #117 ; Ryszard Petru alias wunderwaffe ;

Petru uspokajał „frankowiczów” a sam przewalutował swój kredy ; Wojna w rodzinie? "Wyborcza" rozprawia się z liderem NowoczesnaPL.
Poglądy Petru znam od lat bo był często ekspertem zapraszanym do EKG w Tok.fm. Nie zawsze podobało mi się to co mówił ale to mniej istotne - podstawowa rzecz jaką w nim lubię to racjonalizm w poglądach. Bo wszystko sprowadza do policzenia kasy. Jak w firmie. I tego trzeba w tym kraju. Bo dopłacać do socjalu to trzeba mieć z czego.
Nie sądziłem Civ, że jesteś za państwem opiekuńczym. To może partia Razem ? :D Resztę przekażę siostrze żony, "frankowiczowi" ;)

Widzę jak Petru kreują media głównego nurtu, słyszę poparcie zawiedzionego elektoratu PO. Czytałem artykuły, w których autorzy postrzegają w nim "zbawcę narodu", drugiego Tuska, przeciwieństwo "krwawego Jara".
Widzę nazwiska polityków i ekspertów na listach .N będących dopiero co w PO bądź bezpośrednio związanych z kancelarią Komorowskiego, równocześnie słyszę Petru, że nie ma takowych we własnym obozie. Czarzasty to "finezyjnie" podsumował w "Kawie na ławę" jakiś czas temu.
Potem kolejno trafiam na artykuły ciężej przebijające się na światło dzienne w przeciwieństwie do pełnych superlatyw laurek:
Kto i za ile promuje Petru ? ; Politolodzy demaskują partię Petru. Kto i dlaczego popiera Nowoczesną? ; Tanajno z Kukiz’15 pozywa Petru w trybie wyborczym i oczekuje 14 mld zł
Oczywiście, wpisuje się to w folklor walki wyborczej.
Obecnie Petru znów "kruszy partyjny beton" i tutaj musiałbym zacytować jeden z komentarzy:
agap.e 2 godziny temu
Co ten Petru bredzi?O jakim przebijaniu się do mediów mówi skoro jest w tej chwili najczęściej pokazywany w tv.Ma większy udział niż Pis i PO.
Dla mnie Civ, Pan Petru, cała .N jest nieautentycznym, sztucznie napompowanym tworem mającym wypełniać luki w sondażach dla zawiedzionego elektoratu PO. Tak, żeby głos nie oddany na Platformę nie był głosem straconym bądź nie trafił do obozu przeciwnego. Petru wypełnił określoną, dedykowaną niszę "niespełnionych obietnic i deklaracji PO". Wcześniej to robił Palikot, tylko w nieco odmiennym zakresie i stylu.

W innym, pokrewnym temacie i poście określiłem sobie pewien standard. Sądzę, że odnajduje i tutaj zastosowanie, mianowicie oddając swój kredyt zaufania danemu politykowi powinniśmy wcześniej go prześwietlić oraz rozliczyć z dotychczasowych poczynań, po czym dopiero decydować w jakim stopniu możemy mu go w dalszym stopniu powierzyć.
Ponadto, jak dla mnie, dając zielone światło Petru i spółce dajemy je również bankom i korporacjom. Pamiętasz zapewne co pisałeś Civ o banksterach ws. sytuacji w Grecji. Patrząc w niedaleką przyszłość w określonych warunkach, bez pitolenia, huraoptymizmu bądź wróżenia z fusów, trzeba sprecyzować poziom zagrożenia ze strony instytucji finansowych wspieranych i wspierających siły oraz jednostki polityczne.

PS
Właśnie widzę Kopacz straszącą PiS'em, mówiącą o lękach i obawach swojej córki, której mąż jest Kanadyjczykiem. To już robi się żałosne.
Tymczasem tefałeny zaczynają się pozornie od PO odcinać siląc się na obiektywizm i przerzucając swoje sympatie na .N . Mistrzowie inżynierii społecznej.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2015, 14:30 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Nowoczesna PL

13
Najpierw kasa się musi zgadzać a potem podział dla tych co nie dają rady. Bez zadłużania następnych pokoleń. Za tym jestem.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2015, 15:50 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Nowoczesna PL

14
civilmonk pisze:Najpierw kasa się musi zgadzać a potem podział dla tych co nie dają rady. Bez zadłużania następnych pokoleń. Za tym jestem.
W zupełności się z Tobą zgadzam. I wierz mi na słowo, pragnę zmian ale nie kosmetycznych bądź prowadzących w kierunku dalszego, kolosalnego zadłużania Państwa. Wystarczy spojrzeć na licznik długu publicznego. W maju ukazał się na amerbroker ciekawy artykuł z którym również warto się zapoznać bo ciągle jest aktualny.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2015, 16:39 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Nowoczesna PL

21
Kurde za jeden głupi błąd jednego człeka brakuje im kasy, ale w następnym rozdaniu kasiory sejmowej może dostaną sie wreszcie do koryta
Ostatnio zmieniony 28 lis 2016, 16:45 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Nowoczesna PL

23
jak to z czego, przecie to komedia co sie w polityce dzieje, jak tu sie nie śmiać ? :D
A najśmieszniejsza jest głupota społeczeństwa, przecież wiedzieli jaki jest pis i że wybranie pisu czy po to najgorsze z możliwości, nowoczesna to jakby po więc jaki pozostaje wybór ?
Skoro wysoko inteligentni strzygą kase głównie dla siebie i mają głęboko w dupie służbe społeczeństwo bo są na to zbyt cwani i inteligentni.
To trza dać władze kukizom i leroyom, ci przynajmniej mądre pomysły mają a w polityce mądrość jest najważniejsza, nie cwaniactwo, pierdolone wysokie ego i wysokie wykształcenie ale głupota aż wali spod czapy.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2016, 21:57 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Nowoczesna PL

27
toja pisze:merkaba nowa Polska tradycja to jest marsz pogrobowców każdego 10 miesiąca.
:yes:
Ostatnio zmieniony 07 gru 2016, 18:40 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Nowoczesna PL

28
Trąd, dżuma czy cholera...?

No to jest wybór...

Demokracja jest jak dziecko we mgle. Mądrzy powinni głupim pokazac gdzie ich miejsce, ale mądrych jest mniej.

A głupi nie mają wątpliwości...

Osobiście mogę robic na mądrego. Na głupich już się narobiłem.

Nie bierzcie mnie za anarchistę - przecież rządom głupich bliżej do anarchii - od biurokracji do anarchii tylko jeden krok.
Całe tabuny owieczek nienawykłych do wysiłku podejmowania decyzji bez tych wszystkich regulacji dostanie szału "twórczego" i anarchia pewna.

Mądry pozwoli ponosic konsekwencje własnych błędów i wyedukuje (jakkolwiek to bolesny proces) ludzi ODPOWIEDZIALNYCH. A to synonim dojrzałości.

"-Kochana, jak ty to zrobiłaś, że Twoje dzieci takie samodzielne?
- Pozwalałam im."


Wywrotowo :D

Niech żyje Król! Byle mądry. Jak bedzie głupi to się go zabije i wybierze nowego.Mądrego. Takiego co nie będzie chciał byc wybrany. Ci którzy widzą odpowiedzialnośc nie chcą byc wybrani...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska polityka, polscy politycy”

cron