Re: Bolek i .......Bolek

3
Nie rozumie was, donosił 1970-1976 teraz mamy 2016 więc co od niego chcecie ? Ten prymitywny elektryk nie jest z mojej bajki ale czepiacie się dla czepiania.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2016, 10:39 przez toja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Bolek i .......Bolek

5
Wiele a może nawet większość z tych którzy siedzieli przy "Okrągłym Stole" po stronie tzw. opozycji to TW .

Jestem członkiem Solidarności jako związku zawodowego od samego początku jego powstania ,
wprawdzie szeregowym członkiem , ale doskonale pamiętam postulaty
strajkowe i te sprzed stanu wojennego i te po stanie wojennym .
Tam nie było żadnego postulatu-żądania dotyczącego zmiany ustroju ,
uwolnienia się spod dominacji Moskwy czy walki z komunizmem .

Jedyne ugrupowanie które walczyło o wolność i demokrację w Polsce ,
które walczyło ze Związkiem Sowieckim o uwolnienie Polski
ze szponów socjalizmu była "Solidarność Walcząca" Kornela Morawieckiego ,
ale tam nie było ani Wałęsy ani jego doradców.

Dla chcącego nie ma nic trudnego , łatwo można to sprawdzić .

Tym czasem to właśnie oni , to to bractwo z Magdalenki , w większości TW jak się okazuje ,
przypisuje sobie zasługi bojowników-bohaterów walki o wolność i demokrację .
Piją sobie z dziubków , przypinając sobie nawzajem ordery zasług
i krzyże walczących a prawdziwi bojownicy są pomijani , przemilczani
a nawet mówi się o nich z drwiną i przekąsem np. niektórzy młodzi ludzie z partii Rysia "Kameruna"

TW:Bolek , stylizuje się na Konrada Wallenroda a tramwajarka na bohaterkę ,
bo zatrzymał się jej tramwaj gdy strajkujący wyłączyli prąd , szok .
Żyję na tym świecie prawie 60 lat ale jeszcze takiego łgarstwa , przekrętu , dilu
i to na taką skale , jakim był "Okrągły Stół "i ta obecna propaganda o bohaterach-rycerzach Okrągłego Stołu ,
jeszcze nie słyszałem i nie widziałem i przecieram oczy ze zdumienia czy aby dobrze widzę i słyszę .
Im się wydaję , że nie żyją już ludzie którzy tamte czasy pamiętają ?
Powiem wam coś , oni mają to w głębokim poważaniu , głęboko w d...e .

Zachowują się tak bo mają do swojej dyspozycji , potężne narzędzie
jakim jest propaganda a ta rządzi się swymi odrębnymi prawami :
Jeżeli , najbardziej nawet niedorzeczne kłamstwo , tzw. autorytety moralne ,
wypowiedzą tysiące razy w mediach , to dla większości ludzi stanie się ono prawdą
a potem ci ludzie będą to bezmyślnie i bezkrytycznie powtarzać jako najprawdziwszą prawdę .

Doskonale o tym wiedział Goebbels i z powodzeniem to wykorzystywał .

Ludzie to egoiści , nie kiwną nawet palcem jeżeli nie widzą w tym korzyści .
To lenie , którym nie chce się ani myśleć ani sprawdzać , wolą mieć gotowca podanego na tacy ,
a propaganda i te i inne ludzkie słabości , cynicznie i bezpardonowo wykorzystuje do osiągnięcia swego celu .
Ostatnio zmieniony 20 lut 2016, 12:33 przez efroni, łącznie zmieniany 2 razy.
Jak zrozumiałem tak i piszę i nie wierz w ani jedno maje słowo ,
ale sam(a) sprawdzaj badaj , doświadczaj czy się rzeczy aby tak mają .

Re: Bolek i .......Bolek

6
Erfonie, nie chcę bronić tu obecnego establiszmentu, ale w tamtych czasach wyglądało to zupełnie inaczej ( niż teraz). Media mówiły sobie a obieg informacji był ruchem szeptanym. Sam woziłem ulotki z Gdańska na prowincję i cała Polska na nie czekała.Tylko w nich była nadzieja na lepsze jutro, na zmiany....
Nawet zdażyło mi się , że sokista z policjantem nas pszeszukiwali.... i zabrali ulotki dla siebie...hihi/
A juz myslałe (-yśmy), że nas zwiną, a oni .... ponieśli dobre wieści dalej i zamiast zająć się nami już w trakcie pszeszukania czytali.... Masz rację, wtedy mało kto myslał o tym, że ruskich wypędzimy.

Łosiu przeszukiwany raz po raz


Ps.

Najważniejsze to mieć dystans.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2016, 21:14 przez Łosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

....

Re: Bolek i .......Bolek

7
Skoro demokratyczna większość wolała grubą kreskę, to teraz demokratycznie powinna oddać historię historykom a nie politykom. Nauczmy się na tych historycznych już błędach i nie popełniajmy ich dzisiaj, a nie walmy ostrogami szkapę, która dawno już zdechła.
A o Bolku czy Lolku, http://wiadomosci.onet.pl/opinie/panie-lechu/gg4vh3 chyba nie napisałabym tego lepiej ...
Ostatnio zmieniony 21 lut 2016, 0:46 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Bolek i .......Bolek

8
A trupów mamy przecież pełną szafę, ba żeby szafę, pełną nomen omen chatę :) Bolek przyćmił Karola, ciekawe czemu? Bo wypromowano TW Prezydenta?
Och, Karol... https://wzzw.wordpress.com/2015/07/16/% ... -tw-karol/

Jaką pozwoliliśmy im zrobić demokrację taką mamy, tyle lat upłynęło a my jeśli chodzi o mądrość i doświadczenie stoimy w miejscu, na szczęście nie wszyscy i to jest ten cień nadziei....
Ostatnio zmieniony 21 lut 2016, 11:48 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Bolek i .......Bolek

15
Dzisiaj w IPN pokazano karteczkę od Jarosława Kaczyńskiego z oświadczeniem ze nie podpisze lojalki, co ta kartka robiła u Kiszczaka ? Coś mi się wydaje że to co robi IPN jest dla ciemnego ludu. Nie uwiężę ze Kiszczak interesował się Jarosławem Kaczyńskim w 1989 r.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2016, 16:18 przez toja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Bolek i .......Bolek

16
toja pisze:Dzisiaj w IPN pokazano karteczkę od Jarosława (...)
Interes Prezesa Najważniejszy.
toja pisze:(...)Nie uwierzę ze Kiszczak interesował się Jarosławem Kaczyńskim w 1989 r.
ja tez nie.
Ostatnio zmieniony 02 mar 2016, 11:18 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Bolek i .......Bolek

18
Z całym szacunkiem wobec skrzywdzonych przez "pomagdalenkowy układ".
Czas rozliczeń bezpowrotnie minął, zadośćuczynienie pominiętym działaczom opozycji byłoby bardziej na miejscu niż babranie się w teczkach.
Prawda nie wyzwala tylko jest wykorzystywana do brudnych politycznych zagrywek.
Znowu uwagę społeczeństwa absorbują kwestie drugorzędne wobec nadchodzących problemów gospodarczych kraju. Sprawą agentury powinny zająć się służby, prokuratura oraz eksperci.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska polityka, polscy politycy”

cron