Re: Roman Polański

1
pojawiły się nowe zarzuty wobec romana polańskiego. kolejna osoba oskarża reżysera o molestowanie seksualne w wieku 16 lat. część środowiska aktorskiego staje murem za polańskim a wy?
Ostatnio zmieniony 15 maja 2010, 21:45 przez fiodor, łącznie zmieniany 2 razy.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Roman Polański

2
Ja nie stanę murem za pedofilem, nie ważne ile ma lat, jak jest utalentowany, sławny czy lubiany w środowisku. Zrobił coś, za co powinien ponieść karę i tak stanowi prawo, a z tego co wiem, nie ma odmiennych kodeksów dla artystów i nie- artystów, wszyscy jesteśmy równi.
Ostatnio zmieniony 15 maja 2010, 22:31 przez Sailor, łącznie zmieniany 2 razy.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Roman Polański

3
fiodor pisze:pojawiły się nowe zarzuty wobec romana polańskiego. kolejna osoba oskarża reżysera o molestowanie seksualne w wieku 16 lat. część środowiska aktorskiego staje murem za polańskim a wy?
A ja nie wiem jak było?
Ostatnio zmieniony 15 maja 2010, 22:37 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 2 razy.
JATAGANIE - ZDRÓWKA ŻYCZĘ !!!!!

Re: Roman Polański

4
No własnie, jak niby mamy sprawdzić czy robił to o co się go oskarża czy nie.

Ja myślę, że ktoś go bardzo nie lubi, a kobitka, która się teraz z tym zgłosiła pewnie ma za małą popularność...
Ostatnio zmieniony 15 maja 2010, 22:40 przez lufestre, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Roman Polański

5
Nic nie usprawiedliwia, jesli to zrobił... ale dlaczego nagle przypomniano sobie o tym po trzydziestu paru latach, tak bez przyczyny? Nie wierzę, tym bardziej ze nie tylko się nie ukrywał, ale wręcz pchał na czołowki gazet. Polański pewnie jest "brudny" ale ta cała farsa to tez wielki "brud"
Ostatnio zmieniony 15 maja 2010, 22:49 przez victoria, łącznie zmieniany 2 razy.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Roman Polański

6
trochę mnie szokujecie. otóż roman polański PRZYZNAŁ SIĘ do zarzucanych mu czynów przed sądem w usa. uciekł przed ogłoszeniem wyroku. w stanach już nie będzie procesu w tej sprawie. ogłoszą mu zaległy wyrok i może beknie za to, ze uciekł czego mu z całego serca życzę.
Ostatnio zmieniony 15 maja 2010, 22:51 przez fiodor, łącznie zmieniany 2 razy.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Roman Polański

7
Grzegorz pisze:
fiodor pisze:pojawiły się nowe zarzuty wobec romana polańskiego. kolejna osoba oskarża reżysera o molestowanie seksualne w wieku 16 lat. część środowiska aktorskiego staje murem za polańskim a wy?
A ja nie wiem jak było?
Jak jest to chyba każdy wie, bo to żadna tajna sprawa. Wypowiadał się o tym sam Polański i nie zaprzeczał faktom.

Podoba mi się działanie amerykańskiej prokuratury, która upomniała się o Polańskiego, oskarżenie sprzed 30 lat jest nadal prawomocne- pedofilia nie podlega w USA przedawnieniu. Tyle lat się ukrywał, a tu surprise- i to ze strony neutralnej Szwajcarii, ale tam też ponoć nie ma litości dla przestępstw na tle seksualnym przeciwko nieletnim. Oby więcej przejawów takiej determinacji.

Namieszałam wcześniej i musiałam edytować :)
Ostatnio zmieniony 15 maja 2010, 22:59 przez Sailor, łącznie zmieniany 2 razy.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Roman Polański

8
Ja absolutnie nie chce usprawiedliwiac czy bronic Polanskiego...
jednak wezcie pod uwage takze inne fakty: dziewcze, ktore go oskarzylo bez oporow uczestniczylo w najrozniejszych zabawach z alkoholem i narkotykami. Byla dosyc znana w srodowisku z tego, ze -mowiac brzydko- byla latwa.
Na dodatek jej mamuska wpychala ja w te srodowisko i w ramiona kazdego mezczyzny, ktory bylby w stanie pomoc w jej przyszlej pracy w filmach i zdobyciu slawy.
Oskarzenia zaczely sie dopiero gdy jej tzw filmowa kariera nigdzie nie szla. I czytajac ta historie dochodzisz do wniosku, ze dziewczyna daleka byla od obrazu niewinnosci a -wrecz przeciwnie- zachowywala sie jak Lolita.
Nie usprawiedliwiam Polanskiego bo powinien miec wiecej rozsadku- w koncu byl legalnie dorosly a ona nie. Ale nie porownywalabym tego do kogos kto sie dorwal do dziecka.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2010, 0:17 przez Krystek, łącznie zmieniany 2 razy.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Roman Polański

9
Krystek pisze:Ale nie porownywalabym tego do kogos kto sie dorwal do dziecka.
To do kogo się "dorwał"? Bo chyba nie do dojrzałej kobiety, a do 13- latki, odurzonej narkotykami. Każdy raczej potrafi to odróżnić. To, że inni włącznie z jej matką, traktowali ją jak śmiecia, robili pranie mózgu i wykorzystywali, w żaden sposób nie usprawiedliwia Polańskiego.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2010, 0:28 przez Sailor, łącznie zmieniany 2 razy.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Roman Polański

10
Jak ja juz napisalam - ja nie chce w zaden sposob bronic Polanskiego , bo to, co on zrobil bylo przestepstwem.
Co ja probowalam powiedziec jest to, ze prawie 30 lat temu normy zachowania w Hollywood byly dosyc inne- ja nie mowie, ze lepsze, tylko inne..
Dzisiaj nikt by nie pozwolil na to by 13 letnia dziewczynka pozowala do pol-nagich zdjec. Nikt by nie pozwolil by ona sama poszla na sesje fotograficzna tego typu
W tamtym okresie czasu - gdy czytasz historie Hollywood- zachowanie typu uzywanie alkoholu, narkotykow i seks z kim sie dalo nie bylo czyms tak bardzo niespotykanym. W ksiazkach opisujacych Hollywood czytasz, ze takie malolaty uzywaly srodki antykoncepcyjne i robily cokolwiek uwazaly za konieczne by dostac sie do filmow.
Gdzie byli rodzice tych dzieci? Dlaczego pozwalali na uczestnictwo w takim zyciu?Gdzie byli rodzice , ktorzy powinni byli nauczyc dzieci , co jest dopuszczalnym zachowaniem a co nie. Niestesy, smutnym faktem jest to, ze zycie w Hollywood podlega innym zasadom- i to rani wiele niewinnych osob, ktore nie mialy nikogo, kto by ich zabezpieczyl od tych "pulapek slawy."
Nalezy tez zauwazyc, ze ofiara Polanskiego nie chce by on szedl do wiezienia. Ona zaakceptowala jakas sume pieniedzy jako odszkodowanie i stwierdzila, ze ona mu wybaczyla i ze inni tez powinni.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2010, 1:05 przez Krystek, łącznie zmieniany 2 razy.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Roman Polański

11
fiodor pisze:pojawiły się nowe zarzuty wobec romana polańskiego. kolejna osoba oskarża reżysera o molestowanie seksualne w wieku 16 lat. część środowiska aktorskiego staje murem za polańskim a wy?
Może odniosę się do głównego tematu. Nie stanę murem za kimś kto wykorzystywał dziecko. Podobnie jak Sailor uważam że:
Sailor pisze:To, że inni włącznie z jej matką, traktowali ją jak śmiecia, robili pranie mózgu i wykorzystywali, w żaden sposób nie usprawiedliwia Polańskiego.
W zasadzie niewiele mogę dodać do wypowiedzi Sailor
Ostatnio zmieniony 16 maja 2010, 1:08 przez Snajper, łącznie zmieniany 3 razy.
Wiara nie poparta krytyczną analizą rzeczywistości jest tylko naiwnością. [img]http://img202.imageshack.us/img202/8959/jednoroecmini.png[/img]

Re: Roman Polański

12
Szesnastolatkę łatwiej pomylić z osobą pełnoletnią niż dwunastolatkę... Polański z racji "zawodu" nie stoi ponad prawem, jeśli to zdecyduje że jest winny to jest. To że jego pierwsza ofiara była małoletnią prostytutką nie zmienia faktu że była nieletnia. Gdybym to był ja nie byłoby dyskusji...
Ostatnio zmieniony 16 maja 2010, 9:32 przez Jatagan, łącznie zmieniany 2 razy.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Roman Polański

13
Krystek pisze:Jak ja juz napisalam - ja nie chce w zaden sposob bronic Polanskiego , bo to, co on zrobil bylo przestepstwem.
Co ja probowalam powiedziec jest to, ze prawie 30 lat temu normy zachowania w Hollywood byly dosyc inne- ja nie mowie, ze lepsze, tylko inne..
Dzisiaj nikt by nie pozwolil na to by 13 letnia dziewczynka pozowala do pol-nagich zdjec. Nikt by nie pozwolil by ona sama poszla na sesje fotograficzna tego typu
W tamtym okresie czasu - gdy czytasz historie Hollywood- zachowanie typu uzywanie alkoholu, narkotykow i seks z kim sie dalo nie bylo czyms tak bardzo niespotykanym. W ksiazkach opisujacych Hollywood czytasz, ze takie malolaty uzywaly srodki antykoncepcyjne i robily cokolwiek uwazaly za konieczne by dostac sie do filmow.
Gdzie byli rodzice tych dzieci? Dlaczego pozwalali na uczestnictwo w takim zyciu?Gdzie byli rodzice , ktorzy powinni byli nauczyc dzieci , co jest dopuszczalnym zachowaniem a co nie. Niestesy, smutnym faktem jest to, ze zycie w Hollywood podlega innym zasadom- i to rani wiele niewinnych osob, ktore nie mialy nikogo, kto by ich zabezpieczyl od tych "pulapek slawy."
Nalezy tez zauwazyc, ze ofiara Polanskiego nie chce by on szedl do wiezienia. Ona zaakceptowala jakas sume pieniedzy jako odszkodowanie i stwierdzila, ze ona mu wybaczyla i ze inni tez powinni.
tak kryste tylko, że nie można zwalać winy na rodziców bez względu jaka by ona niebyła. dorosły człowiek musi potrafić rozróżnić dobro od zła. musi odpowiadać za swoje czyny. to, że sparawa miała miejsce 30 lat temu nie jest usprawiedliwieniem. gdyby wtedy polański nie uciekł już dawno byłby po odsiedzeniu wyroku. a tak na stare lata poczuje smak swojej mrocznej przeszłości. to on odpowiada za to co zrobił a nie nikt inny. chłop był pełnoletni jak zabierał się za seks z nieletnia. wybacz ale mnie coś takiego do głowy nie przyjdzie nawet jak mi rodzice takie dziecko podeślą. nawet picie alkoholu z dzieckiem jest karalne. polska to taki dziwny kraj gdzie uchwala się chemiczną kastrację dla pedofilów (czytaj - zwykłych kowalskich) a jednocześnie minister naszego rządu śle listy poparcia dla pedofila (czytaj - polańskiego).
dla mnie w przypadku tego rodzaju przestępstw nie powinno być dla nikogo litości a prawo powinno być bardzo surowe.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2010, 9:50 przez fiodor, łącznie zmieniany 2 razy.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Roman Polański

14
No, nie, zapomnieć się nie da, zasługi też nie powinny "zmazywać" win... Dla mnie problematyczny jest tylko ten czas. Dlaczego po tylu latach dopiero? Wzięłabym też pod uwagę zdanie "ofiary" tego gwałtu, nie zapominając o aktualnym wieku sprawcy. W sumie kara musiałaby być "nietypowa", ale jednocześnie odpowiednio do czynu surowa... (nie pytajcie, jaka konkretnie, pojęcia nie mam :)).

Dobrze, że nie jestem prawnikiem, można osiwieć od zastanawiania się ;). W każdym razie niestety, była przyczyna, muszą być konsekwencje, chyba nie da się inaczej, nawet po tylu latach.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2010, 11:39 przez Lidka, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Roman Polański

15
Potępić czy ułaskawić Romana Polańskiego ? Nie ma dobrych rozstrzygnięć ponieważ całość rozgrywa się na kilku płaszczyznach..
Obecna, ten stary człowiek, zasłużony dla kultury świata może nie bardzo pamiętać co zdarzyło się tuż przed prawie półwieczem, przeżył osobistą tragedię Holocaustu, jest obecnie przykładnym mężem i ojcem...

Udowodniony fakt pedofilii powinien być osądzony i przykładnie ukarany, nie może być tu zgody na pobłażliwość wobec sprawców...

Kto jest jednak sprawcami tego ohydnego i odrażającego czynu? Bo nie jeden przecież Roman Polański. Rodzina poszkodowanego dziecka, która zamiast chronić dziewczynkę zachęcała ją do nierządu..
Środowisko amerykańskiego świata artystycznego, gdzie było moralne przyzwolenie na takie odrażające ekscesy..
Ośrodki kształtujące opinię społeczną w USA...
Amerykanie, którzy nie podnieśli wrzawy natychmiast po odkryciu tego faktu....
Ten przypadek był przecież objawem moralnego trądu, który zaczął toczyć to społeczeństwo!

To, w gruncie rzeczy, Oni są sprawcami tego czynu, Roman Polański był jego biernym wykonawcą, czegoś na co było niemal moralne przyzwolenie...

Przyznajcie sami, niełatwo tu o wyrok dobry, mądry, sprawiedliwy i wnoszący nieco optymistycznego światła zepsutemu światu..?


y
Ostatnio zmieniony 16 maja 2010, 12:03 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 3 razy.
"ŚWIADOMOŚĆ jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Re: Roman Polański

16
Krzysiek pisze:Potępić czy ułaskawić Romana Polańskiego ? ...

Udowodniony fakt pedofilii powinien być osądzony i przykładnie ukarany, nie może być tu zgody na pobłażliwość wobec sprawców...

...To, w gruncie rzeczy, Oni są sprawcami tego czynu, Roman Polański był jego biernym wykonawcą, czegoś na co było niemal moralne przyzwolenie...
Wybacz Krzyśku, że skróciłem mocno twój post, ale nie rozumiem relatywizmu w twoim osądzie - w ten sposób będzie on najbardziej widoczny.

Z jednej strony uważasz, że pedofilię nalezy karać, z drugiej dochodzisz do wniosku, że Polański był tylko biernym wykonawcą (sic!). Biernym wykonawcą czego ? W sposób bierny podał nastolatce narkotyki a potem biernie z nią współżył ?

Poza tym jakie znaczenie w osądzie jego czynu ma fakt, że był dobrym ojcem, mężem, czy wybitnym artystą zanurzonym w rozpuście swojego środowiska ? przestępstwa się albo dokonuje albo nie i kara za nie powinna być jednakowa niezależnie od tego czy sądzi się światowej sławy reżysera, czy bezrobotnego.

Czy gdyby ta sprawa dotyczyła bezrobotnego z marginesu społecznego ktokolwiek rozwodziłby się o tym, że należy uwzględnić jego trudną przeszłość i wychowanie w patologicznej rzeczywistości które wypaczyło jego moralność? Nie i tak powinno być. Chyba że wyjdziemy z założenia, że przynależność do elitarnego klubu osób wybitnych łączy się z wyłączeniem spod odpowiedzialności za swoje czyny.

Moim zdaniem na fakt bycia wybitną osobą nalezy zasłużyc sobie nie tylko życiem zawodowym czy sławą, ale także umiejętnościa panowania nad wlasnymi słabościami.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2010, 16:01 przez Snajper, łącznie zmieniany 2 razy.
Wiara nie poparta krytyczną analizą rzeczywistości jest tylko naiwnością. [img]http://img202.imageshack.us/img202/8959/jednoroecmini.png[/img]

Re: Roman Polański

18
Zgodnie z polskim prawem te zarzuty uległy przedawnieniu. Z tego punktu widzenia mamy prawo domagac się, żeby Amerykanie dali spokój temu wybitnemu reżyserowi. Nie chcą wydać nam prawdziwego gangstera (Mazura) a chcą sądzić Polańskiego?
Ostatnio zmieniony 16 maja 2010, 16:25 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Roman Polański

19
t.oskar pisze:Zgodnie z polskim prawem te zarzuty uległy przedawnieniu. Z tego punktu widzenia mamy prawo domagac się, żeby Amerykanie dali spokój temu wybitnemu reżyserowi. Nie chcą wydać nam prawdziwego gangstera (Mazura) a chcą sądzić Polańskiego?
Polański został oskarżony o zgwałcenie 13-latki w 1978. Zawarł ugodę z prokuraturą, w której przyznał się do stosunków seksualnych z nieletnią. Sąd pozostawił Polańskiemu 90 dni na dokończenie projektu, ale przed ogłoszeniem wyroku Polański uciekł do Paryża.
Na początku maja 2009 roku sąd w Los Angeles odrzucił wniosek Romana Polańskiego o umorzenie sprawy.

Roman Polański wyjechał z Polski w latach 60 - tych. Obecnie posiada również obywatelstwo Francuskie i tam mieszkał. Większość życia spędził z dala od Polski.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2010, 16:46 przez Snajper, łącznie zmieniany 2 razy.
Wiara nie poparta krytyczną analizą rzeczywistości jest tylko naiwnością. [img]http://img202.imageshack.us/img202/8959/jednoroecmini.png[/img]

Re: Roman Polański

20
Krzysiek pisze:Potępić czy ułaskawić Romana Polańskiego ? Nie ma dobrych rozstrzygnięć ponieważ całość rozgrywa się na kilku płaszczyznach..
Obecna, ten stary człowiek, zasłużony dla kultury świata może nie bardzo pamiętać co zdarzyło się tuż przed prawie półwieczem, przeżył osobistą tragedię Holocaustu, jest obecnie przykładnym mężem i ojcem...

Udowodniony fakt pedofilii powinien być osądzony i przykładnie ukarany, nie może być tu zgody na pobłażliwość wobec sprawców...

Kto jest jednak sprawcami tego ohydnego i odrażającego czynu? Bo nie jeden przecież Roman Polański. Rodzina poszkodowanego dziecka, która zamiast chronić dziewczynkę zachęcała ją do nierządu..
Środowisko amerykańskiego świata artystycznego, gdzie było moralne przyzwolenie na takie odrażające ekscesy..
Ośrodki kształtujące opinię społeczną w USA...
Amerykanie, którzy nie podnieśli wrzawy natychmiast po odkryciu tego faktu....
Ten przypadek był przecież objawem moralnego trądu, który zaczął toczyć to społeczeństwo!

To, w gruncie rzeczy, Oni są sprawcami tego czynu, Roman Polański był jego biernym wykonawcą, czegoś na co było niemal moralne przyzwolenie...

Przyznajcie sami, niełatwo tu o wyrok dobry, mądry, sprawiedliwy i wnoszący nieco optymistycznego światła zepsutemu światu..?


y
krzysiu - z całym szacunkiem ale jest tylko jedno dobre rozwiązanie - jest wina musi byc kara. jakie chcesz wysłać przesłanie do przestępców? gwałćcie, zabijajcie, kradnijcie a po "pracy" nie zapominajcie być dobrymi ojcami i mężami a jest szansa, ze unikniecie kary. aha - nie zapomnijcie nakręcić dobrego filmu albo napisć dobrej książki bo to stawia was ponad prawem.
to, ze ktoś przeszedł holocaust nie stawia go ponad prawem. wręcz przeciwnie - od takich osób spodziewam się przeciwdziałania złu. tak jak marek edelman -mój niedościgniony wzór i wielki autorytet.takich ludzi należy promować a nie polańskiego.
sparawcą tego czynu jest tylko i wyłącznie polański. przerzucenie odpowiedzialności na rodziców to próba postawienia polańskiego jako ofiary rodziców podsyłających mu swe nieletnie córki. w pełni zgadzam się ze snajperem.
krzysiu - ten świat psuja tacy właśnie polańscy -ich nietykalność, pieniądze, szukanie nowych "wrażeń".


ps - krzysiu czy esesmanów z treblinki, oswięcimia też należy żałować? minęło juz tyle lat a wielu z nich to starzy i schorowani ludzie kochający swoje wnuczęta.........
Ostatnio zmieniony 16 maja 2010, 17:56 przez fiodor, łącznie zmieniany 3 razy.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Roman Polański

21
t.oskar pisze:Zgodnie z polskim prawem te zarzuty uległy przedawnieniu. Z tego punktu widzenia mamy prawo domagac się, żeby Amerykanie dali spokój temu wybitnemu reżyserowi. Nie chcą wydać nam prawdziwego gangstera (Mazura) a chcą sądzić Polańskiego?
różnica w tym, ze mazur nie został za nic skazany a strona polska nie dopełniła wszystkich formalności w sprawie ekstradycji a polański przyznał się d winy i uciekł przed wyrokiem.
dla mnie to znaczna różnica.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2010, 17:58 przez fiodor, łącznie zmieniany 2 razy.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Roman Polański

22
Znow zaczne od tego, ze nie zaprzeczam, iz Polanski popelnil przestepstwo...
Ale..zawsze musi byc "ale" po takim wstepie :P
Z zalozenia prawa i sprawiedliwosci ludzie ida do wiezienia w nadziei rehabilitacji. Odbycie kary to tylko czesc tego procesu - najwazniejsze jest to by zrozumiec, co sie zrobilo zle i nauczyc sie zyc lepiej w przyszlosci.
Wiec ja mysle, ze z tego punktu widzenia Polanski udowodnil, ze potrafi byc porzadnym czlowiekiem. Jego zycie po wyroku (i ucieczce) bylo -i jest- wypelnione praca, pomoca innym, zachowywaniem sie bez zarzutu...
Wiec choc ta- tak naprawde wazniejsza- czesc rehabilitacji przestepcy zostala wykonana. Nauczyl sie ze swej pomylki, zrekompensowal finansowo ofiare (i przyznal sie do winy, nie usilowal zwalic tego na jej "zachowanie") i zyje jak przyzwoity czlowiek.
To tez powinno sie liczyc, no nie?
Ostatnio zmieniony 16 maja 2010, 18:08 przez Krystek, łącznie zmieniany 2 razy.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Roman Polański

23
Krystek pisze:Znow zaczne od tego, ze nie zaprzeczam, iz Polanski popelnil przestepstwo...
Ale..zawsze musi byc "ale" po takim wstepie :P
Z zalozenia prawa i sprawiedliwosci ludzie ida do wiezienia w nadziei rehabilitacji. Odbycie kary to tylko czesc tego procesu - najwazniejsze jest to by zrozumiec, co sie zrobilo zle i nauczyc sie zyc lepiej w przyszlosci.
Wiec ja mysle, ze z tego punktu widzenia Polanski udowodnil, ze potrafi byc porzadnym czlowiekiem. Jego zycie po wyroku (i ucieczce) bylo -i jest- wypelnione praca, pomoca innym, zachowywaniem sie bez zarzutu...
Wiec choc ta- tak naprawde wazniejsza- czesc rehabilitacji przestepcy zostala wykonana. Nauczyl sie ze swej pomylki, zrekompensowal finansowo ofiare (i przyznal sie do winy, nie usilowal zwalic tego na jej "zachowanie") i zyje jak przyzwoity czlowiek.
To tez powinno sie liczyc, no nie?
czy to samo tyczy się esesmanów?
drastyczny ale wiele obrazujący przykład.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2010, 18:19 przez fiodor, łącznie zmieniany 2 razy.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Roman Polański

24
fiodor pisze:czy to samo tyczy się esesmanów?
drastyczny ale wiele obrazujący przykład.
To jest drastyczne i zmusza do myslenia...
Ale o ile ja pamietam z historii to czlonkowie SS nigdy nie przyznawali sie do winy i nie uwazali, ze zrobili cos zlego. To bylo zawsze "ja bylem zolnierzem i mialem rozkazy."I chowali sie jak szczury, zmieniajac nazwiska i poddajac sie operacjom plastycznym.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2010, 18:34 przez Krystek, łącznie zmieniany 2 razy.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Roman Polański

25
Fiodek jest w tym przypadku bliski prawdy... w Hitleriugent czy Wermahcie też walczyli ludzie którzy o dziełach wybranych A. Hitlera nie mieli pojęcia i tacy którzy doskonale wiedzieli i zgadzali się z polityką III Rzeszy.
Nie mniej prawo jest jednakowe dla wszystkich, także dla Polańskiego...
Ostatnio zmieniony 16 maja 2010, 19:26 przez Jatagan, łącznie zmieniany 2 razy.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Roman Polański

26
Fiodek jest w tym przypadku bliski prawdy... w Hitleriugent czy Wermahcie też walczyli ludzie którzy o dziełach wybranych A. Hitlera nie mieli pojęcia i tacy którzy doskonale wiedzieli i zgadzali się z polityką III Rzeszy.
Nie mniej prawo jest jednakowe dla wszystkich, także dla Polańskiego...
Ostatnio zmieniony 16 maja 2010, 19:27 przez Jatagan, łącznie zmieniany 2 razy.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Roman Polański

27
Ja jestem za karaniem pedofilów ,ale mam wątpliwości co do ostatnich rewelacji.
Co innego sprawa ze Stanów -co innego fakt ,że jakaś aktoreczka nagle sobie coś przypomniała po ponad 20 latach.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2010, 19:30 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 2 razy.
JATAGANIE - ZDRÓWKA ŻYCZĘ !!!!!

Re: Roman Polański

28
Krystek pisze:
fiodor pisze:czy to samo tyczy się esesmanów?
drastyczny ale wiele obrazujący przykład.
To jest drastyczne i zmusza do myslenia...
Ale o ile ja pamietam z historii to czlonkowie SS nigdy nie przyznawali sie do winy i nie uwazali, ze zrobili cos zlego. To bylo zawsze "ja bylem zolnierzem i mialem rozkazy."I chowali sie jak szczury, zmieniajac nazwiska i poddajac sie operacjom plastycznym.
ale część z nich żyła nie zmieniając nawet nazwisk. wpadali przypadkowo min w usa. sam widziałem wywiady z sąsiadami, którzy mówili, że to taki dobry i spokojny człowiek był. przeważnie na starość wszyscy normalnieją. problem w tym, że trzeba być normalnym całe swoje życie. nie jeden ma ciężko w życiu i nie kradnie. a ja kradzież z głodu jestem w stanie zrozumieć. ułaskawienie polańskiego to policzek dla wszystkich uczciwych ludzi, którzy na co dzień walczą ze swoimi słabościami.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2010, 19:31 przez fiodor, łącznie zmieniany 2 razy.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Roman Polański

29
A ile lat w tej chwili może mieć taki SS-man? A może jak w starym testamencie karać po któreśtam pokolenie? Mowa o przedawnieniu. Co prawda porownanie jest nieadekwatne, bo zbrodnie wojenne nie przedawniaja sie. Z tym, że taki sklerotyczny ramol, nie jest zdolny do odpowiadania przed sądem.
P.S. Benedykt XVI w młodym wieku słuzył w Wermachcie. SS-mani byli od niego znacznie starsi. A wiec w porównaniu z nim na ile osądzacie ich wiek i sprawność na dzień dzisiejszy?
Ostatnio zmieniony 16 maja 2010, 19:32 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Roman Polański

30
t.oskar pisze:A ile lat w tej chwili może mieć taki SS-man? A może jak w starym testamencie karać po któreśtam pokolenie? Mowa o przedawnieniu. Co prawda porownanie jest nieadekwatne, bo zbrodnie wojenne nie przedawniaja sie. Z tym, że taki sklerotyczny ramol, nie jest zdolny do odpowiadania przed sądem.
P.S. Benedykt XVI w młodym wieku słuzył w Wermachcie. SS-mani byli od niego znacznie starsi. A wiec w porównaniu z nim na ile osądzacie ich wiek i sprawność na dzień dzisiejszy?
oskar - łapią ich do dzisiaj. przestępstwo polańskiego w usa nie ulega przedawnieniu. a w plsce poddany zostałby chemicznej kastracji -gdyby to zrobił teraz. karać póki sprawca żyje. porównanie jest nieadekwatne ale obrazuje problem. dla mnie pedofilia jest tak samo obrzydliwa jak zabójstwo.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2010, 19:44 przez fiodor, łącznie zmieniany 2 razy.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Wróć do „Polskie rozmaitości”

cron