Re: No to zdrowo śniegiem sypnęło

1
... a my jak zwykle na zimę przygotowani :ahah:
:sypie:
Jakie są Wasze pierwsze wrażenia z początku sezonu "białego szaleństwa" ?

Pozwolę sobie na małą "przeróbkę" :)

" ... Hej, hej - Śnieg napada
Dookoła ludzi gromada
Hej, hej - Śnieg atakuje
Żadnej litości nie czuje
Hej, hej - Śnieg napada
Owoce pracy naszej zjada
Hej, hej - ludkowie biedni
Kolejny zlew powszedni ... "

Obrazek
http://kontakt24.tvn.pl/temat,slisko-ut ... 43543.html

Jak wpisuję pewne hasła ze słowem "zasypało" otrzymuję baaaardzo zbieżne wyniki z przekroju ostatnich lat :)
Ostatnio zmieniony 29 lis 2010, 19:39 przez Abesnai, łącznie zmieniany 3 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: No to zdrowo śniegiem sypnęło

2
Nie wiem czemu zawsze śnieg jest takim zaskoczeniem i nagle jest wielkie poruszenie. Stolica stoi, a mały śnieg pojawiał się już kilka dni temu, wiec można było się domyśleć, że potrzeba będzie pługów. A my jak zwykle zachowujemy się jakbyśmy byli mieszkańcami Etiopii, którzy zobaczyli śnieg pierwszy raz w życiu ;) I teraz rodziny porozdzielane na dwóch końcach miasta rozpaczliwie dzwonią do siebie do autobusów i zdają sobie relacje.... Ło matko ;)
Osobiście, nie wytykam nosa z domu (wiedziałam kiedy się przeziębić).
Ostatnio zmieniony 29 lis 2010, 19:59 przez lufestre, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: No to zdrowo śniegiem sypnęło

4
U mnie sypnęło dopiero po północy, a wieczorem czuć było lekki mrozik ale byłam jeszcze w jesiennym płaszczu i butach i nawet myślałam, o naiwnosci, ze im sie prognoza nie spełni :(
A rano było wszystko zasypane.... miejscami jak np droga Kraków - Olkusz nieprzejezdne.
A to Kraków teraz
Obrazek
Ostatnio zmieniony 29 lis 2010, 20:13 przez victoria, łącznie zmieniany 2 razy.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: No to zdrowo śniegiem sypnęło

5
"Atak zimy to wina rządu i prezydenta. PiS jak zwykle" :D
http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/ ... le,68769,1
Pomińmy do tego jeszcze świeżo powybierane władze samorządowe ;)
Ostatnio zmieniony 01 gru 2010, 18:28 przez Abesnai, łącznie zmieniany 3 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: No to zdrowo śniegiem sypnęło

6
Śnieg gdy sypie nieprzerwanie i do tego wiatr i mróz...to nawet najlepsze służby drogowe sobie nie poradzą ....dopiero lekka stabilizacja pogody pozwala na ogarnięcie tego,a nam pozostaje jeździć uważnie i brodzić po zaśnieżonych chodnikach.
Jednak gwałtowne mrozy zbierają żniwo wczorajsza noc i śmierć 8 osób...dalej trudno przygotować się na ochronę ludzi przed zimnem i rodzi się pytanie czy to znieczulica czy też nieodpowiedzialność?
Ostatnio zmieniony 01 gru 2010, 20:12 przez Amm, łącznie zmieniany 2 razy.
Stać się obserwatorem własnego życia [...] znaczy uwolnić się od jego cierpień./Oscar Wilde/

Re: No to zdrowo śniegiem sypnęło

7
Jak widac w poscie powyzej, Kraków zasypało, stanęły tramwaje, a wszyscy utkneli w gigantycznych korkach.... Całkowity paraliż miasta. Odległość ok 10-12 km z Podgórza do Nowej Huty pokonałam w 3 godziny, korzystając z komunikacji autobusowej. Żadne przedsiębiorstwo taksówkowe nie przyjmowało zleceń, tory tramwajowe pokonał lód i mróz, pozostały autobusy, które utknęły w tłoku.
A mamy XXI wiek podobno...
A czemu zamarzają... beztroska, nieodpowiedzialność i znieczulica. Ubiegłej zimy na przystanku pełnym ludzi w centrum Krakowa, spał w mocnym pijanym snem młody człowiek. Temperatura podobna jak dzisiaj, wszyscy udawali ze nie widza śpiacego na ławce. Ale cofajac sie w czasie, gdzieś z kims pił, ktoś pozwolił mu wyjść na siarczysty mróz w takim stanie.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2010, 21:49 przez victoria, łącznie zmieniany 2 razy.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: No to zdrowo śniegiem sypnęło

8
U nas jest lepiej, nie sypie i komunikacja działa nie najgorzej. Ulice czarne lub odśnieżone, trudniej jest na chodnikach, na wielu rozdeptany snieg do kostek.
Ale i to jest smieszne, przynajmniej dla mnie :ahah: prezydent Majchrowski, wykorzystał wczorajszy dramat komunikacyjny jako punkt w niedziele dla siebie, w ramach tego dzisiaj komunikacja miejska była darmowa :D
Ostatnio zmieniony 02 gru 2010, 19:16 przez victoria, łącznie zmieniany 2 razy.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: No to zdrowo śniegiem sypnęło

9
Przez Poznan przeleciała jakaś wietrzna burza przy okazji, wiało lodem i sypało do tego stopnia, że nic nie było widać. Synek obudził mnie w środku nocy, że już nie może i mam po niego przyjechać (był na meczu Lecha z Juventusem). Jak wyszłam, to się załamałam, bo najpierw musiałam odśnieżyć półmetrową warstwę, żeby w ogóle móc bramę otworzyć i pół ulicy, żeby nie ugrzęznąć w zaspie. Zziajana i z duszą na ramieniu (dysponuję lekkim samochodem i to bez opon zimowych) ruszyłam z prędkością całe 20km/h i tylko zerkałam na boki, czy nie wypadam z drogi, bo NIC nie było widać, wszystko bieluteńkie! A na A-2 TIRy w stronę Warszawy, z trzech pasów zrobił się jeden... KOSZMAR! Ale dojechałam, nie zakopawszy się w żadnej zaspie i po świeżej warstwie śniegu nawet wjechałam na wiadukt (bo była szansa, że jednak nie dam rady...).

A przed 6 rano drugie tyle śniegu i miasto kompletnie sparaliżowane. Tym razem już nie miałam siły wszystkiego odśnieżyć, rodzina mięśnie trenowała. I mam już serdecznie dość białego puchu... Szłam dziś na zakupy z pieskiem takim wąskim korytarzem wydeptanym przez przechodniów, a po obu stronach miałam śnieg do kolan...

A podobno cały grudzień i styczeń mają być takie białe i z gołoledzią na drogach na dodatek...
Ostatnio zmieniony 02 gru 2010, 20:07 przez Lidka, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: No to zdrowo śniegiem sypnęło

10
Abesnai pisze:... a my jak zwykle na zimę przygotowani :ahah:
:sypie:
Jakie są Wasze pierwsze wrażenia z początku sezonu "białego szaleństwa" ?

Pozwolę sobie na małą "przeróbkę" :)

" ... Hej, hej - Śnieg napada
Dookoła ludzi gromada
Hej, hej - Śnieg atakuje
Żadnej litości nie czuje
Hej, hej - Śnieg napada
Owoce pracy naszej zjada
Hej, hej - ludkowie biedni
Kolejny zlew powszedni ... "

Obrazek
http://kontakt24.tvn.pl/temat,slisko-ut ... 43543.html

Jak wpisuję pewne hasła ze słowem "zasypało" otrzymuję baaaardzo zbieżne wyniki z przekroju ostatnich lat :)
dwa lata temu sypnęło śniegiem, w tym roku mróz wyprzedził śnieg... czy to znaczy, że nas uchronił przed śnieżycami?
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie rozmaitości”

cron