Re: Zakaz palenia.

1
sejm uchwalił ustawę zakazującą palenia w miejscach publicznych. nie obejmuje ona pubów, kawiarni i restauracji......co o tym sądzicie?
Ostatnio zmieniony 05 mar 2010, 22:30 przez fiodor, łącznie zmieniany 2 razy.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Zakaz palenia.

2
Nie wiem co obejmuje skoro nie obejmuje podstawowych miejsc publicznych :ahah: Poza tym to biadolenie, nigdy nie widziałam, żeby ktoś dostał mandat za palenie na przystanku, a codziennie wdycham cudze papierosy, czego nawiasem mówiąc nie lubię, bo nie widzę powodu, dla którego ktoś ma mi dmuchać w twarz dymem. A jeśli chodzi o kawiarnie itd. to wszystko byłoby fajnie gdyby sektory dla palących nie były większe niż dla niepalących ;)
Ostatnio zmieniony 05 mar 2010, 23:27 przez lufestre, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Zakaz palenia.

3
fiodor pisze:sejm uchwalił ustawę zakazującą palenia w miejscach publicznych. nie obejmuje ona pubów, kawiarni i restauracji......co o tym sądzicie?
Nie tylko, że nie obejmuje tych miejsc, to jeszcze można tworzyć palarnie tam, gdzie do tej pory było to zabronione, czyli np. w szpitalach i hospicjach. Tak na dobrą sprawę zamiast ukrócić trucicielstwo, daje się na nie jeszcze większe przyzwolenie :rolleyes:
Ostatnio zmieniony 06 mar 2010, 0:14 przez Sailor, łącznie zmieniany 2 razy.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Zakaz palenia.

4
ustawa z bardzo restrykcyjnej zaczyna przypominać promocję palenia. kicham puby ale w restauracjach gdzie sprzedaje się jedzenie powinien obowiązywać zakaz palenie przynajmniej w tza porze obiadowej. dla mnie ta ustawa to porażka. szcerze powiem, ze liczyłem na jakieś konkrety.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2010, 17:32 przez fiodor, łącznie zmieniany 2 razy.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Zakaz palenia.

6
Moje zdanie? W restauracjach powinien być całkowity zakaz palenia... w szpitalach - palarnia?! A niby po co? Żeby pacjenci ukradkiem podpalali albo żeby lekarze dawali im "dobry przykład"?

A w pubach powinien decydować właściciel. Wolno albo nie. Każdy by sobie mógł wybrać, do jakiego pubu pójdzie i tyle :D
Ostatnio zmieniony 06 mar 2010, 18:16 przez kasia88, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Zakaz palenia.

7
Ja się w podobnym temacie już gdzie indziej uzewnętrzniałam.
W sumie obecny kształt ustawy, wcale mnie nie zdziwił. Kiedy przychodzi, co do czego, zwłaszcza przed jakimikolwiek wyborami, to nie ma się co dziwić, że wybiera się rozwiązanie potencjalnie "najlepsze" dla większości.
Narazić się restauratorom, właścicielom knajpek itp. byłoby conajmniej nierozsądnie teraz. Narazić się "zwykłym" palaczom-tym bardziej.
Palę, ale bez problemu jestem w stanie ograniczyć to do miejsc narzuconych, chociaż swój pobyt w miejscach, gdzie zapalić nie mogę, często skracam.
Przed wyborami, nikt "rozsądny" czyt. politycznie myślący, nie zrobi nagonki na nałogów ;)
Ostatnio zmieniony 07 mar 2010, 0:10 przez kszynka, łącznie zmieniany 2 razy.
Dobre momenty jak fotografie, zbieram w swej głowie jak w starej szafie ...

Re: Zakaz palenia.

8
Co może być lepszego niż zapaszek aromatycznego "zipa" serwowany do schabowego z frytami ;)
Ostatnio zmieniony 07 mar 2010, 9:13 przez Jatagan, łącznie zmieniany 2 razy.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Zakaz palenia.

9
Ja bym chciał ,aby ktoś osobiście mnie zakazał palenia - bo nic innego nie chce zadziałać.
A ta ustawa to wydaje mi się niczego w praktyce nie zmieni.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2010, 9:31 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 2 razy.
JATAGANIE - ZDRÓWKA ŻYCZĘ !!!!!

Re: Zakaz palenia.

10
Grzegorz pisze:Ja bym chciał ,aby ktoś osobiście mnie zakazał palenia - bo nic innego nie chce zadziałać.
A ta ustawa to wydaje mi się niczego w praktyce nie zmieni.
Kolejny "martwy" przepis którego ani nikt specjalnie nie będzie egzekwował ani przestrzegał...
Ostatnio zmieniony 07 mar 2010, 9:40 przez Jatagan, łącznie zmieniany 2 razy.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Zakaz palenia.

11
Grzegorz pisze:Ja bym chciał ,aby ktoś osobiście mnie zakazał palenia - bo nic innego nie chce zadziałać.
A ta ustawa to wydaje mi się niczego w praktyce nie zmieni.
Coś jak bezpośredni bat tylko dla Ciebie? ;) Nie da się na wszystkich tylu batów wynaleźć, niestety ;)
Ostatnio zmieniony 07 mar 2010, 11:41 przez kszynka, łącznie zmieniany 2 razy.
Dobre momenty jak fotografie, zbieram w swej głowie jak w starej szafie ...

Re: Zakaz palenia.

12
Ustawa o kant ... potłuc.

Ps. Mówię to jako osobnik niepalący od listopada, który rzucił palenie dzięki elektronicznemu papierosowi, po dwudziestu kilku latach fajczenia.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2010, 21:17 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Zakaz palenia.

13
W domu nie palę. Ale w pracy nie moge sie powstrzymac :zemdlala:
Ostatnio zmieniony 07 mar 2010, 21:56 przez Madzia, łącznie zmieniany 2 razy.
"Silny człowiek to taki, który potrafi pomóc wstać drugiemu, kiedy sam leży".

Re: Zakaz palenia.

15
Pal do woli :) To nie jest kwestia egoizmu :)
Ostatnio zmieniony 08 mar 2010, 21:49 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Zakaz palenia.

16
Cały Sejm się pali do nowych, wielkopomnych Ustaw na czele z posłem Palikotem i Sabodornem. Po Ustawie Antynikotynowej proponuję Ustawę zakazującą sikania pod wiatr....
Co Wy na to ???
Ostatnio zmieniony 08 mar 2010, 22:49 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 2 razy.
"ŚWIADOMOŚĆ jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Re: Zakaz palenia.

19
Ariadna-enta pisze:obłuda
państwo czerpie wielkie zyski
z akcyzy paoiersów i alkoholu,a "walczy" z alkoholizmem i nikotynizmem
Tak, to dokładnie o to chodzi...
Wygrało pewne lobby producentów, monopolistów, kolejny raz walizeczki z kasą przeszły z rąk do rąk, a państwo odcina od tego kupony w postaci akcyzy...

To nie jest bubel prawny!!! - przestańmy mieć złudzenia - to działenie z pełną wiedzą o skutkach, działanie z premedytacją.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2010, 4:03 przez Jazon, łącznie zmieniany 2 razy.
Jeśli nie będziesz sobą, kto nim będzie?

Re: Zakaz palenia.

20
Mieszkam w Australii, u nas od dawna nie mozna palic w restauracjach, hotelach i klubach. Pomalu wprowadza sie teraz zakaz palenia na plazach. Zaczyna sie tez mowic o zakazie palenia w prywatnych samochodach. Oby tak dalej. Smrodu papierosow po prostu sie tu nie czyje, a pali coraz mniejsza mniejszosc.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2010, 12:51 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Zakaz palenia.

21
Jag pisze:Mieszkam w Australii, u nas od dawna nie mozna palic w restauracjach, hotelach i klubach. Pomalu wprowadza sie teraz zakaz palenia na plazach. Zaczyna sie tez mowic o zakazie palenia w prywatnych samochodach. Oby tak dalej. Smrodu papierosow po prostu sie tu nie czyje, a pali coraz mniejsza mniejszosc.
O ile się nie mylę w Australii lobbing koncernów nikotynowych jest zakazany, ponadto w Australi, podobnie zresztą jak i w wielu jeszcze innych cywilizowanych krajach opowiadanie się i głosowanie za ustawą, która rospieszczełaby monopolistów tytoniowych czy alkoholowych byłaby śmiercią cywilną dla polityka.

Tam palenie jest passe!

A u nas wśród polityków trendy - chociaż oni w zdecydowanej większości nie palą!


Wytłumaczenie tego fenomenu jest proste - jest trendy ponieważ daje im doraźne zyski.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2010, 16:17 przez Jazon, łącznie zmieniany 2 razy.
Jeśli nie będziesz sobą, kto nim będzie?

Re: Zakaz palenia.

22
fiodor pisze:sejm uchwalił ustawę zakazującą palenia w miejscach publicznych. nie obejmuje ona pubów, kawiarni i restauracji......co o tym sądzicie?
Tak, zakazać palenia w miejscach publicznych! Denerwuje mnie takie gadanie palaczy, że w ten sposób ogranicza się ich woloność. Przecież te cholerne papierosy szkodzą nie tylko im, ale i ludziom przebywającym przy nich. Ja sobie nie życzę, żeby stanął taki jeden z drugi np. na przystanku autobusowym i kopcił, a wszyscy bodaj na boki się rozchodzić muszą, żeby tego świństwa nie wdychać! Głupcem był ten, kóry wymyślił papierosy!
Ostatnio zmieniony 18 maja 2010, 17:32 przez ateista1993, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Zakaz palenia.

23
Nie ten który wymyślił, lecz ten, który nie potrafi używać ich zgodnie z przeznaczeniem :)
Ostatnio zmieniony 18 maja 2010, 19:08 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Zakaz palenia.

24
Nikt mnie nie zmusi żebym umarł zdrowy :satan: !
Ostatnio zmieniony 18 maja 2010, 19:39 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Zakaz palenia.

25
Nie umrzesz zdrowy :) Nawet jeśli nie palisz ;)
Ostatnio zmieniony 18 maja 2010, 19:45 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Zakaz palenia.

26
Dopóki u nas przepisów nie będzie się egzekwować będzie jak jest...
Grzesiu zainteresuj się epapierosem :D
Ostatnio zmieniony 18 maja 2010, 22:53 przez victoria, łącznie zmieniany 2 razy.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Zakaz palenia.

27
E papierosy nie działają :D
A tak na poważnie, ja palę, ale dla mnie ten zakaz palenia, to nie trauma. Czasem wręcz łapię się na tym, że służy mi to, bo czuję się "nielegalna" i napiętnowana prawem. I w sumie w knajpach teraz tłumy dalej są jak knajpa fajna i te same tłumy na fajkę śmigają, bo "muszą" - czy mróz, czy nie mróz, choć na pewno w mniejszej ilości niż kiedyś.... :)
Ostatnio zmieniony 20 mar 2012, 0:05 przez Katarynka, łącznie zmieniany 2 razy.
Jak pchły skaczą myśli z człowieka na człowieka. Ale nie każdego gryzą...
J.S.Lec

Re: Zakaz palenia.

28
Oczywiście, że nie działają. Nic nie działa. Nawet łom. Palacz przestaje palić wtedy, gdy sam się na to zdecyduje.
Ostatnio zmieniony 20 mar 2012, 18:49 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Zakaz palenia.

30
Ponoć w paleniu trzeba przestać go chcieć, żeby przestać. A co do palenia metr od przystanku, to całkiem prawdopodobne, że się komuś choć trochę życie przedłuży ;) Ja wiem, że paląc mimo wszystko staram się szanować nawet obcych-niepalących.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2012, 22:45 przez Katarynka, łącznie zmieniany 2 razy.
Jak pchły skaczą myśli z człowieka na człowieka. Ale nie każdego gryzą...
J.S.Lec
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie rozmaitości”

cron