Re: UE chce zdelegalizować tabakę.

1
Myślałem, że to wolne żarty. Ale nie ... Co z oscypkami ? Może jak ktoś zechce wysuszone, starte oscypki wciągać nosem i te zdelegalizować zapragną ? Paranoja. No a co z alkoholami ? Też będą dla Brukseli groźne ? Śliwowica, piołunówka ? Absynt ?!?
Ostatnio zmieniony 10 cze 2012, 20:38 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: UE chce zdelegalizować tabakę.

3
A ja mam tabakę w domu, ją kupiłem jakiś rok temu i nie wiedziałem że jest nielegalna ;)
błąd źle przeczytałem.
Tabakę myślałem że chcą zalegalizować.
To mialo by sens.
Ale zdelagelizować nie wiem po co? To jest dziadostwo jak papierosy, ale nie bardziej szkodliwe. Podobnie jak papierosy strata pieniędzy i zdrowia, ale może nawet jest zdrowsze.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2012, 20:48 przez voltaren, łącznie zmieniany 3 razy.

Re: UE chce zdelegalizować tabakę.

4
Jestem "Tabaczarzem". Jeśli tabaka zostanie zdelegalizowana, czekam na wyrok za nielegalne posiadanie i użytkowanie. :ech:

Kiedy jednak zostanie zdelegalizowana chemia spożywcza ? (ulepszacze smaku i zapachu) powszechnie używane w przetwórstwie spożywczym i będące w większym stężeniu trucizną ? Jak się powiedziało A , trzeba powiedzieć B ...
Ostatnio zmieniony 10 cze 2012, 20:50 przez Snajper, łącznie zmieniany 2 razy.
Wiara nie poparta krytyczną analizą rzeczywistości jest tylko naiwnością. [img]http://img202.imageshack.us/img202/8959/jednoroecmini.png[/img]

Re: UE chce zdelegalizować tabakę.

5
Artur pisze:Zdelegalizujmy jeszcze papierosy i alkohole. Będzie zdrowo ;)
Umrzem zdrowo :)
voltaren pisze:A ja mam tabakę w domu, ją kupiłem jakiś rok temu i nie wiedziałem że jest nielegalna ;)
błąd źle przeczytałem.
Tabakę myślałem że chcą zalegalizować.
To mialo by sens.
Ale zdelagelizować nie wiem po co? To jest dziadostwo jak papierosy, ale nie bardziej szkodliwe. Podobnie jak papierosy strata pieniędzy i zdrowia, ale może nawet jest zdrowsze.
Może podczas kichania Volt produkujesz zbyt dużą emisję dwutlenku węgla do atmosfery ?
Snajper pisze:Jestem "Tabaczarzem". Jeśli tabaka zostanie zdelegalizowana, czekam na wyrok za nielegalne posiadanie i użytkowanie. :ech:

Kiedy jednak zostanie zdelegalizowana chemia spożywcza ? (ulepszacze smaku i zapachu) powszechnie używane w przetwórstwie spożywczym i będące w większym stężeniu trucizną ? Jak się powiedziało A , trzeba powiedzieć B ...
No otóż obawiam się, że zostanie nam wkrótce do wciągania "słodka chwila" dr. Oetkera ;) Lepszy rydz niż nic :P
Snajp, gdy przyjdą ciemną nocą, kolbami w drzwi załomocą, i krzykną "dawaj tabakę" ? Co wtedy ? :ahah:
:gun: :pif: :box: ?

Donald wciągał kaszubską tabakę, Jaro wciągał (może była czymś wzbogacona) ...
UE prostowała banany, ale poszło na kompromis, to może my teraz wyślijmy im worek naszej rodzimej tabaki, żeby ją przetestowali i atestowali, znormalizowali i opatrzyli certyfikatem "dobra regionalnego" ?
Ostatnio zmieniony 10 cze 2012, 20:53 przez Abesnai, łącznie zmieniany 3 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: UE chce zdelegalizować tabakę.

6
RedBulle i Tigery też powinni zakazać. Również uzależniają ;)
Tabakę brałem kiedyś nawet regularnie (raz dziennie zamiast fajek), teraz bardzo sporadycznie i się w ogóle nie uzależniłem ;)
Nie wiem, ale chyba kiedyś tabaka była nielegalna, tak mi się coś przypomina.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2012, 20:54 przez voltaren, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: UE chce zdelegalizować tabakę.

8
Nielegalna tabaka ? Przyznam że pierwsze słyszę ... Oooo Volcie, cóżeś Ty wciągał ? Aby to na pewno tabaka była ? :D

Arturze, oczywiście, nie pomijając maszyn rolniczych, wózków inwalidzkich, a i czemu by nie walców drogowych :P
Z pługami śnieżnymi to prawie osiągnęliśmy pełen sukces bez adekwatnych zakazów ;)
Ostatnio zmieniony 10 cze 2012, 21:06 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: UE chce zdelegalizować tabakę.

9
Abesnai mnie nachnął. Przeliczyłem już zapasy amunicji i zacznę się już powoli barykadować ;) :)

A tak na poważnie mam wrażenie, że znów nie wiadomo o co chodzi, więc pewnie chodzi o pieniądze...
Ostatnio zmieniony 10 cze 2012, 21:08 przez Snajper, łącznie zmieniany 2 razy.
Wiara nie poparta krytyczną analizą rzeczywistości jest tylko naiwnością. [img]http://img202.imageshack.us/img202/8959/jednoroecmini.png[/img]

Re: UE chce zdelegalizować tabakę.

10
Ja ich podrzucim granatem bo mi z karabinu zamek wylata ;)
Mają problem z naszym "gazem łupkowym", teraz z używką. To może ten gaz z łupków powinniśmy zacząć wciągać ?
Snajp. coś mi się zdaje, że pośród szacownego towarzystwa z Brukseli znalazł się jakiś jeden nadgorliwy urzędnik - oszołom, co to chce świat na siłę uszczęśliwiać, co gorsza uzdrawiać.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2012, 21:14 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: UE chce zdelegalizować tabakę.

11
Jak w dowcipie o Rosjanach - charakterystyką optymisty, jest to, że uczy się języka angielskiego; pesymista kuje nocami język chiński; realista każdego dnia czyści swojego 'kałasznikowa' ;)

Problemem UE, nie na poziomie 'stanowienia prawa' unijnego, lecz na poziomie jego dostosowywania do prawodawstwa danego kraju, jest to, że pod płaszczykiem 'nakazów UE' wprowadza się w tych ostatnich przepisy niewiele mające wspólnego z wytycznymi PE. Choćby w naszym kraju zazwyczaj wprowadzane są zasady radykalnie ostrzejsze. Z zasady.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2012, 21:16 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: UE chce zdelegalizować tabakę.

12
Abesnai pisze:Nielegalna tabaka ? Przyznam że pierwsze słyszę ... Oooo Volcie, cóżeś Ty wciągał ? Aby to na pewno tabaka była ? :D

Arturze, oczywiście, nie pomijając maszyn rolniczych, wózków inwalidzkich, a i czemu by nie walców drogowych :P
Z pługami śnieżnymi to prawie osiągnęliśmy pełen sukces bez adekwatnych zakazów ;)
a jednak pamięć mnie nie myli
W roku 1996 r. został wprowadzony zakaz produkcji i sprzedaży tabaki zgodnie z Ustawą o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych[26]. Zakaz został zniesiony w 2000 r.[27]
wikipedia :cool:
Ostatnio zmieniony 10 cze 2012, 21:16 przez voltaren, łącznie zmieniany 3 razy.

Re: UE chce zdelegalizować tabakę.

13
Abesnai pisze:Ja ich podrzucim granatem bo mi z karabinu zamek wylata ;)
Mają problem z naszym "gazem łupkowym", teraz z używką. To może ten gaz z łupków powinniśmy zacząć wciągać ?
Snajp. coś mi się zdaje, że pośród szacownego towarzystwa z Brukseli znalazł się jakiś jeden nadgorliwy urzędnik - oszołom, co to chce świat na siłę uszczęśliwiać, co gorsza uzdrawiać.
Co świadczy o tym, że urzędnicy z Brukseli stracili kontakt z rzeczywistością, zbyt zajęci swoimi wirtualnymi sprawami. Kiedyś debatowanao na temat tego, czy istnieje taka ryba jak szprot:

"Bruksela twierdzi, że ryba taka nie istnieje, a jeśli nawet tak jest, to szprot bałtycki nie nadaje się do konsumpcji w krajach Unii i wykorzystywany może być wyłącznie do produkcji pasz dla zwierząt. Dlatego też nie należą nam się specjalne dotacje po wejściu naszego kraju do Unii Europejskiej, na co liczyli polscy negocjatorzy.

Istnieje także rozbieżność dotycząca długości szprota i śledzia. Rzecznik prasowy Unii do spraw rolnych przyznał, że nie ma jeszcze decyzji w sprawie długości obu ryb. Spór dotyczy dwóch centymetrów. Polska domaga się uznania śledzi o minimalnej długości od 16 do 18 centymetrów, natomiast Unia obstaje przy 20 centymetrach. Długość ryb jest ważna, ponieważ standardy dotyczące rozmiarów minimalnych mają wpływ na przyznawanie unijnych subwencji. Problem polega na tym, że szprot w Bałtyku osiąga długość do 17 cm, w Morzu Śródziemnym – do 18 cm, natomiast w Morzu Północnym – nawet do 20 cm"



http://www.ppr.pl/artykul-szprot-niezgo ... zial-3.php


Myślę, że takie przykłady można mnożyć.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2012, 21:21 przez Snajper, łącznie zmieniany 2 razy.
Wiara nie poparta krytyczną analizą rzeczywistości jest tylko naiwnością. [img]http://img202.imageshack.us/img202/8959/jednoroecmini.png[/img]

Re: UE chce zdelegalizować tabakę.

14
Także Arturze zgodnie z "tradycją" wraz z zakazem "spożywania" tabaki może wejść pełen zakaz użytkowania tytoniu w formie "poza papierosowej" ;)
No i nawet zakres absurdu byłby równoważny :)

Po radykalnych reformach Palikota będziem mieli:
Obrazek
Całe szczęście Volt :D O zakazie naprawdę nie wiedziałem, dzięki za sprostowanie :)
Obrazek

Snajp, w ten oto sposób w Brukseli odkryto ... szprota w konserwie ;)
Kaszubi, jak wieść gminna niesie, nie kryją swojego niezadowolenia jak i woli wycieczki, w razie potrzeby, pod parlament UE ;)
Wysłać im sadzonkę tabaki, bo produkt wyjściowy może być zbyt dla nich niezrozumiały, niech chłopaki obczają co to za roślinka ;)
Ostatnio zmieniony 10 cze 2012, 21:32 przez Abesnai, łącznie zmieniany 3 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: UE chce zdelegalizować tabakę.

17
Kiedyś, dawno dawno temu, było sobie dwoje ludzi, Adam i Ewa. I ktoś im zakazał tylko jednego. Jeść owocu poznania dobra i zła. I co?

Ilu ludzi było do pilnowania ?
2
Kto ich pilnował?


I co? Tak prosty zakaz, dwóch ludzi i nie udało się ich upilnować.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2014, 14:03 przez Life, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: UE chce zdelegalizować tabakę.

18
Najbardziej strzeżone więzienia świata, pełno kamer, strażników, psy, wszędzie kraty, wszędzie przeszukują żeby tylko nikt narkotyków nie wniósł, bacznie obserwują, kontrolują, i co?

Tam też są narkotyki.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2014, 14:05 przez Life, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: UE chce zdelegalizować tabakę.

20
Szlomo pisze:Unia Europejska powinna wydać rozporządzenie o delegalizacji Unii Europejskiej.
Bardzo rozsądna propozycja , należy ją popierać , :hhhh:

Jestem ciekaw ilu urzędasów w tym euro kołchozie jest palaczy , ćpunów , alkoholików ?
Ostatnio zmieniony 05 cze 2014, 6:53 przez artin, łącznie zmieniany 1 raz.
Cyceron

Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie rozmaitości”

cron