Re: Mowa nienawiści, co to takiego?

93
Risthalion pisze:Roxis, bo różnica między homoseksualistą a związkiem homoseksualnym, poza oczywistymi różnicami w gramatyce i opisywanymi przez siebie rzeczami nie różni nic. To tylko semantyka żeby nie wyjśc na chama i idiotę.
Aaaaaaaaa.... To wszystko teraz jasne.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2010, 10:39 przez roxis84, łącznie zmieniany 2 razy.
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

Re: Mowa nienawiści, co to takiego?

94
Moi drodzy , szanujmy swoje poglądy , nie krytykujmy wzajemnie , przecież nie wszystko na tym Świecie jest czarne , albo białe , na całe szczęście.Jeszcze się taki nie narodził co by wszyskim dogodził. Jak wygladała jednomyslność , czy już nie pamietamy ? Nauczył nas tego PRL , no może nie wszystkich.

Krystek ja nikomu nie zamierzam niczego "wciskać" na siłę , bo to nie ma najmniejszego sensu. Kazdy musi sam dochodzić do tego co posiada ,( w głowie też) jednym wystarczy to gdzie już doszedł , inni wyznaczają sobie kolejne cele i prą ciągle do przodu.

Wszyscy ludzie rodzą się równi , przynajmniej tak powinno być , by rodzili się zdrowi na ciele i umyśle.Jesli tak nie jest , to juz jest pierwszy sygnał , że coś tu nie gra z tą równością.A moze jej wcale nie ma , może mylimy ją z równym startem w życie , na różnych jego etapach.

Tak czy siak, czy się to komuś podoba czy nie , jak człowiek się urodzi to oznacza , że rozpoczął swą drogę ku............człowieczeństwu przede wszystkim. Kim się stanie zależy od splotu wydarzeń , powiązań , okoliczności , zależności , wrodzonych zdolnośći , pracowitości , szczęścia , charakteru , wychowania , nabytych umiejętnośći , wykształcenia , przyjętych wartości ......odziedziczonych genach po przodkach i wielu innych czynników.Każdy ma prawo do godnego życia , każdy podlega temu samemu prawu , ale czy kazdy jest równy wględem siebie ? Nie wiem czy to byłoby sprawiedliwe , czy to jest mozliwe , czy jest to właściwe podejście do życia.

Żyjemy w różnych miejscach , środowiskach , warunkach.W zasadzie nasze życie(przynajmniej moje) obraca sie wokól rodziny , bliskich i dalszych znajomych oraz środowiska dotyczacego ludzi z pracy. Bywa , że to przenika się wzajemnie.
Jak sobie to wszystko poukładamy zalezy wyłącznie od nas samych , naszych charakterów , wychowania , wyznawanych wartośći , przyzwyczajeń , celów...... Wyłącznie sami pracujemy na swój wizerunek tak w domu , rodzinie jak i poza domem , czy w pracy.

Daleki jestem od tego aby kogokolwiek "szufldkować" , wydawać o nim opinie , krytykować , pouczać , przyklejać "łatki" na podstawie tego co tu piszemy.

Mozna powiedzieć o piszących na forum , mamy równe szanse, bo ......wszyscy mamy dostęp do internetu.

Proszę o wybaczenie , nie jestem dobry w jałowych dyskusjach (które do niczego nie prowadzą , poza kłótnia) i nie zalezy mi na akceptacji , ani na obronie moich "racji".

Jestem zwolennikiem sprowadzania wszystkiego do prostoty problemu , a nie jego komplkowania. Życie człowieka , to takie proste : człowiek rodzi się - żyje - umiera.

:Polska:
Ostatnio zmieniony 26 mar 2010, 15:59 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Mowa nienawiści, co to takiego?

95
Janio,
czasami rzeczy sa czarne albo biale. I nie ma odcieni szarosci.
Ludzie zasluguja na szacunek i na to by miec te same prawa i te same przywileje.
Jesli mowisz, ze ty wszystkich starasz sie zrozumiec ale jednoczesnie wierzysz, ze ktos inny niz ty nie ma prawa do normalnego zycia - to nie jest w porzadku.

Ludzie maja prawo do milosci, do zakladania zwiazku z czlowiekiem, ktorego kochaja. I prawo powinno ich zabezpieczac tak jak innych . Im tez sie nalezy slub, im sie nalezy status wspolmalzonka.

Przesladowanie ludzi z jakiegokolwiek powodu nie powinno byc tolerowane. W tej sytuacji to jest albo czarne albo biale.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2010, 18:27 przez Krystek, łącznie zmieniany 3 razy.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Mowa nienawiści, co to takiego?

96
Piszesz do jania, ale ja Ci odpowiem, jeśli mnie wysłuchasz, to zrozumiesz, mam nadzieję. Chciałabyś zeby tak było, ale w zyciu nie ma rzeczy czarne - białe, większość to szarości. Przeczytaj posty Babci w tym wątku i posty innych, tak na spokojnie, bez angazowania. Czy naprawde zasłużyła na miano prześladowczyni, czy jej poglady nalezy skopać bo nie zgadzają się z wiekszoscią, bo w jej języku za mało poprawnosci politycznej? Gdzie wobec tego jest ta okrzyczana tolerancja, wolność wypowiedzi, działa tylko w jednym kierunku?
Próbowałam wytłumaczyć, to nieszczęsne "zboczenie", użyte nie do człowieka, tylko do czynności, seksu osób tej samej płci. 30 lat temu nikogo takie słowo nie dziwiło, homoseksualizm był zaszufladkowany zgodnie z prawem i wiedza medyczną. Naukowcy, medycy zdanie mogli zmienić z dnia na dzień, świadomości jednak tak szybko zmienić się nie da, tym bardziej, ze kosciół swojego zdania w sprawie nie zmienił, a i sa lekarze, którzy twierdzą, ze maja sukcesy w leczeniu tych "zaburzeń" i do tego jest wielu chętnych, którzy takiemu leczeniu się poddają.
Gdzie taka Babcia ma zmienić swoja świadomość, na manifestacji, na której przytulajacy czy całujacy się ludzie niosa transparenty, jestem dumny/a że jestem gejem/lesbijką, czy na forum, na którym zamiast rzetelnej popartej argumentami dyskusji, otrzymuje porcję nienawistnych obelg?
Ja wiem, że dyskusja z osobami przekonanymi o słuszności swoich poglądów jest trudna :D ale nic w zyciu nie jest łatwe i nikt nie obiecywał, ze będzie :)
Ostatnio zmieniony 26 mar 2010, 19:07 przez victoria, łącznie zmieniany 2 razy.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Mowa nienawiści, co to takiego?

97
Victorio,
ja nie moge sie z toba zgodzic. rozumiem, co piszesz, rozumiem twe tlumaczenie.
I moze ja jestem idealistka - ale ja wierze, ze my mozemy stworzyc lepszy swiat. I w tym swiecie nie ma miejsca na zadne przesladowania.
Kiedys wierzono, ze ziemia jest plaska i ze slonce kreci sie wokol ziemi...Ocena homoseksualistow za chorych i za zboczencow jest wina kosciola. I kosciol powinien to naprawic.
Babcia-i inni jak ona- maja prawo uwazac, ze to nie jest styl zycia odpowiedni dla nich. I moga powiedziec otwarcie "ja nie uwazam tego za normalne." Ale zaczynac od okreslenia tego zboczeniem? - to jest zaproszenie do nienawisci i pogardy.

Dlaczego myslisz, ze babcia moze wyzywac ludzi od zboczencow, ale oburzasz sie jak ludzie z forum wyjezdzaja na Babcie z pazurami?
Ja nie spodziewam sie, ze Babcia zmieni swe nastawienie do tego tematu. Ale to jest moim obowiazkeim jako czlowieka by zaprotestowac przeciw uzywaniu slow, ktore same w sobie rania i oceniaja.

U nas w Stanach, w Wyoming, dwoch mlodych ludzi pobilo chlopaka na krwawa miazge za to, ze byl gay. I potem zabrali go i powiesili na plocie - az tam umarl.
Dlatego dla mni jest tak wazne by ludzie zaczeli widziec innych jako ludzi - nie jako gay, streight, bialy, czarny, Iraqi, Polak...

Ja wiem, ze ty bronisz Babci prawa do jej przekonan - ale jesli takie przekonania prowadza do nienawisci i przesladowan?
Kiedys Murzynow uwazano za "podludzi" i nie dawano im zadnych praw...Jedyna roznica miedzy nami i nimi to kolor skory. jedyna roznica miedzy gay a mna to jest to, kogo oni kochaja.

Czasami w zyciu masz tylko czarne i biale - i ludzkie prawa sa taka sytuacja.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2010, 19:24 przez Krystek, łącznie zmieniany 2 razy.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Mowa nienawiści, co to takiego?

98
Krystek nie rozśmieszaj mnie i nie dołuj siebie.Dlaczego masz w zwyczaju przypiywanie komuś czegoś , czego nie powiedział.Trochę delikatności , wątpliwości w wyrażaniu swego zdania jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

Tak , staram się wszystkich zrozumieć , co nie oznacza , że rozumiem , chyba jest to zrozuniałe.Tych co nie rozumiem , staram sie nie krytykować. Niektórych postępowań nie sposób zrozumieć , mimo szczerych chęci.

Wybacz ale geja nie rozumiem i mam do tego prawo.Takiego prawa nie odbieram Tobie , imponuje Ci gej , moze chcesz żyć w związku z gejem , moja chata skraja.Nie takie dziwactwa można spotkać. Czy odbierasz mi prawo do zdziwienia ?

Czy ja gdziekolwiek neguję czyjekolwiek prawo do miłości człowieka z człowiekiem.

Konstytucja polska mówi wyraźnie co jest związkiem małżeńskim , w jakim celu się taki związek zawiera i czym jest rodzina i proszę Cię Krystek nie ośmieszaj się , nie fantazjuj.Tego nikt o zdrowych zmysłach nawet nie próbuje negować , czy cokolwiek zmieniać w tym zakresie.

Gdzie i kiedy pisałem o prześladowaniach ludzi z jakiegokolwiek powodu.Ty to masz fantazję.

Co do kolorów to na całe szczęście jest ich cała gama , jak w powiedzeniu o przysłowiowej tęczy ,tak że trudno by wszystkie wyliczyć uwzgledniając róznorodność odcieni w każdej z barw.Ten co widzi tylko kolor biało - czarny , powinien sie leczyć , zapewne jest daltonistą.

Jeszcze o równości.....

Jak się chwilę zastanowilem to dochodzę do wniosku , że w pewnym sensie , wszelkie parady równości , które mają być aktem sprzeciwu wobec homofobii oraz dyskryminacji mniejszości seksualnych w polskim społeczeństwie , są niczym innym tylko prztyczkiem w nos zdecydowanej wiekszości ludzi o sklonnościach heteroseksualnych , to jest mowa nienawisci środowisk homoseksualnych , w stosunku do normalnego społeczeństwa , dla którego instytucja rodziny jest podstawą egzystencji , celem zycia.

Takie spotkania równości powinny byc organizowane w miejscach wyznaczonych przez wladze miasta. , bez parad. Czy to nie jest mowa nienawiści gdy ludzie z tych środowisk probują wmówić wszystkim w kolo , że to oni są normalni , a cała reszta nie , że ich się prześladuje i nie daje pełni praw. Ja jestem przeciwnikiem takim zachowań , takiej propagandzie.Przeciwnikiem , nie wrogiem.

Chcą zwiazków proszę bardzo , ale nie małżeńskich.Można zawrzeć związek partnerski , przyjacielski , biznesowo - towarzyski , który jednak nigdy nie będzie związkiem małżeńskim , fundamentem rodziny .Kto jest normalny , a kto nie , łatwo sprawdzić. Wystarczy wysłać całe to rozkrzyczane towarzystwo na bezludna wyspę. Czy trzeba dopowiadać resztę ?

W moim środowisku ten problem wogóle nie istnieje , odżywa na chwilkę gdy środki masowego przekazu zapowiedzą jakąś paradę , gdy wokól tego powstanie jakaś zadyma itp. , gdy w telewizji wystąpi przedstawiciel tego środowiska i z miną poważną zacznie wygłaszać swoje racje.To są jego racje , nie moje.On może je wygłaszać w telewizji , ja takiej mozliwości nie mam.

Co do księży , to nie wypowiem się w tej kwesti w czasach gdy KK - kler zbiera baty za swoje winy .Na ich miejscu siedziałbym cicho , zrobił rachunek sumienia , żałował za grzechy , obiecał poprawę i bił się w piersi.

:Polska:
Ostatnio zmieniony 26 mar 2010, 19:49 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Mowa nienawiści, co to takiego?

99
Janio,
o, ja cie doskonale zrozumialam. Bigotyzm w najlepszym wydaniu.
Konstytucja, jak inne przepisy i ustawy, byla napisana przez ludzi i dla ludzi. I jak nie sluzy wszystkim to ja mozna zmienic.

Moze w swej nastepnej reinkarnacji przyjdziesz na swiat jako gay...I jesli to bedzie nadal swiat zbudowany przez ludzi z twymi pogladami to ja ci wspolczuje.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2010, 20:01 przez Krystek, łącznie zmieniany 2 razy.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Mowa nienawiści, co to takiego?

100
Krystek pisze:Ocena homoseksualistow za chorych i za zboczencow jest wina kosciola. I kosciol powinien to naprawic.
Kosciół nie moze się zmieniać co pare lat, bo akurat nauka coś ogłosiła, czy skutecznego, znów przekonamy sie za parę lat... pary heteroseksualne zyjące w wolnych związkach, też żyją w grzechu wg kościoła, czy ktoś z tego powodu robi larum. Kogo zdanie koscioła obchodzi ten się z nim liczy, to jest wolny wybór.

Póki co spróbuj przeczytać cokolwiek prof. Gerarda van den Aardwega, dlaczego jego książki, poradniki cieszą sie takim powodzeniem, skąd takie zapotrzebowanie?
To recenzja jednego z poradników:

......Przewodnik do (auto)terapii homoseksualizmu Holenderski psycholog, profesor Gerard van den Aardweg, od połowy lat sześćdziesiątych XX wieku prowadzi praktykę terapii osób o skłonnościach homoseksualnych. Przez ten czas zdołał pomóc setkom homoseksualistów, którzy dzięki niemu osiągnęli stałą dyspozycję do zawarcia trwałego związku heteroseksualnego. Jego terapeutyczne metody cieszą się dużym zainteresowaniem na całym świecie, o czym świadczą liczne książki van den Aardwega, tłumaczone na języki obce (po polsku ukazała się w 1999 roku praca pt. Homoseksualizm i nadzieja) oraz jego wykłady na uniwersytetach w Europie Zachodniej, Ameryce Północnej i Południowej.
Van den Aardweg dostrzega problem wielu kobiet i mężczyzn dręczonych przez homoerotyczne emocje, którzy nie chcą jednak żyć jako homoseksualiści. Oczekują oni konstruktywnej pomocy, ale nie otrzymują znikąd wsparcia.
Po pierwsze dlatego, że środowiska gejowskie narzuciły opinii publicznej obraz orientacji homoseksualnej jako zjawiska nie tylko normalnego, ale również nieodwracalnego. Po drugie zaś dlatego, że brakuje wykwalifikowanych psychologów i terapeutów, którzy byliby w stanie pomóc tym osobom. Stąd właśnie narodził się pomysł napisania niniejszej książki.
Walka o normalność to swoisty przewodnik pomocny w terapii
lub (auto)terapii osób o skłonnościach homoseksualnych. Został już wydany w języku angielskim i niemieckim i – jak dowodzą liczne świadectwa i relacje – dla wielu ludzi okazał się niezwykle pomocny w zmianie ich sposobu życia.....
Ostatnio zmieniony 26 mar 2010, 20:24 przez victoria, łącznie zmieniany 2 razy.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Mowa nienawiści, co to takiego?

101
Krystek Przeczytałam wszystkie wypowiedzi bardzo dokładnie i rzeczywiście tak jak zauważyłaś, że mamy
tutaj do czynienia z absolutnym brakiem tolerancji....Wielki szacunek dla Twoich poglądów :roza:
Ostatnio zmieniony 26 mar 2010, 20:31 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Mowa nienawiści, co to takiego?

102
sabunia pisze:Krystek Przeczytałam wszystkie wypowiedzi bardzo dokładnie i rzeczywiście tak jak zauważyłaś, że mamy
tutaj do czynienia z absolutnym brakiem tolerancji....Wielki szacunek dla Twoich poglądów :roza:
Dziekuje,:love:
troche przykro jak czlowieka nazywaja idiota - ale dla mnie to jest warte!:moj:
Ostatnio zmieniony 26 mar 2010, 20:42 przez Krystek, łącznie zmieniany 2 razy.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Mowa nienawiści, co to takiego?

103
Krystek ja już przeszłam chrzest z wyzwisk pod moim adresem na innym forum...Tylko dlatego,że usiłowałam ludziom
otworzyc oczy na manipulacje,którym byliśmy poddawani i widzisz najciekawsze jest to, że Ci ludzie są tutaj i raptem
ogłaszają się wielkimi sprawiedliwymi i jeszcze pouczają innych. A po czasie okazało się, że miałam rację....
I nie usłyszałam słowa przepraszam.....:slonko:
Ostatnio zmieniony 26 mar 2010, 20:56 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Mowa nienawiści, co to takiego?

105
Nikt nie lubi, gdy mu się chce 'otwierać oczy'. Ja także. I Ty. Mylę się?
Ostatnio zmieniony 26 mar 2010, 21:26 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Mowa nienawiści, co to takiego?

106
Otóż Arturze mylisz się, jeżeli ktoś mi na coś zwraca uwagę czego nie dostrzegam. To obserwuję i myślę, jeżeli ma rację to mu ją przyznaję jeżeli nie to mówię ...NIE. I nie ma to znaczenia czy lubię "otwieranie oczu" czy nie...bo może ktoś to robi w dobrej sprawie....:razem:
Ostatnio zmieniony 26 mar 2010, 21:42 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Mowa nienawiści, co to takiego?

108
Krystek , już zdążyłem zauwazyć , że potrafisz kazdemu kto mysli inaczej niz Ty , przykleić odpowiednią etykietę.

Jak juz nie masz czego się przyczepić to bigotyzm wymyśliłaś . Niech Ci będzie , że jestem bigotem , to nie boli , ale mnie okrutnie śmieszy. Według słownika bigot to pobożniś , świętoszek - pasuje do mnie jak ulał. :ahaha:

Napisałaś -" Konstytucja, jak inne przepisy i ustawy, byla napisana przez ludzi i dla ludzi. I jak nie sluzy wszystkim to ja mozna zmienic." -

Nic dodać , nic ująć , można tylko zapłakać. :rotfl: A Ty chociaż wiesz ilu w Polsce jest gejów , dla jak licznej to grupy ludzi robi się tyle szumu ?

Homoseksualizm w Polsce jest zjawiskiem, o którym z socjologicznego punktu widzenia niewiele wiadomo. Z perspektywy dyskusji medialnej , jaka powstała wokół homoseksualizmu w ostatnich miesiącach , orientacja ta jawi się jako kulturowo nowa w Polsce (choć istniała zawsze). Zaczyna być dostrzegana społecznie i traktowana z jednej strony jako swoisty folklor , z drugiej jako element wyboru tożsamościowego zarezerwowany dla elit artystycznych , świata reklamy , mody.

A tak na powaznie , to w gruncie rzeczy o co Ci Krystek chodzi w tej dyskusji ?

Dla mnie problem homoseksualizmu w Polsce nie istnieje , przynajmniej tu gdzie mieszkam , gdzie zyję , nie znam osobiście żadnego geja.Może to się zmienić , tego nie neguję.

Uważam , że środowisko homoseksualne robi wokól siebie zbyt wiele szumu i jest inspirowane przez ludzi spoza Polski.

:Polska:
Ostatnio zmieniony 26 mar 2010, 22:14 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Mowa nienawiści, co to takiego?

109
janio pisze:Dla mnie problem homoseksualizmu w Polsce nie istnieje , przynajmniej tu gdzie mieszkam , gdzie zyję , nie znam osobiście żadnego geja.Może to się zmienić , tego nie neguję.

Uważam , że środowisko homoseksualne robi wokól siebie zbyt wiele szumu i jest inspirowane przez ludzi spoza Polski.
Nie znam nie oznacza nie istnieje. Ja znam. I? Inspirowane? Przez kogo? W jakim celu? Z jakim przesłaniem? Jak finansowane ... etc. etc.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2010, 22:22 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Mowa nienawiści, co to takiego?

110
nieważne czy homoseksualizm uznamy za coś normalnego czy coś wbrew naturze
ale nie zgadzam się z tym,ze nalezy niby to po chrześcijańsku pochylac sie nad homeseksualistami i lesbijakami bo nie zyja normalnie i potrzebna im terapia
że są im potrzebni jacys psycholodzy,terapeuci i kto tam jeszcze bo są zagubieni

chyba,że ktos tak wyraznie tego chce bo sobie z tym nie radzi

jeśli komus jest dobrze z tą "nienormalnością" i "zboczeniem" niech sobie takim będzie
geje poza inna formą uprawiania seksu są takimi samymi ludżmi jak wszyscy
mają wady i zalety
a ta "poprawna" większosć dziwnie skupia sie na tym intymnym aspekcie ich zycia
takie podglądanie przez dziurke od klucza


nie musze sobie wcale wyobrażać co oni robią w łóżku
jeśli robia to dorosli ludzie ,takie coś im odpowiada,to mnie nic do tego
nie mamy prawa sugerowac im,że powinni cos z tym zrobic
Ostatnio zmieniony 26 mar 2010, 22:43 przez Ariadna-enta, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Mowa nienawiści, co to takiego?

111
Janio,
bigot nie oznacza swietoszek czy poboznis.
Bogot oznacza kogos,kto nie toleruje niczego, co jest inne niz on czy jego przekonania.

Gay to nie jest udawanie i pozowanie w sferach artystycznych. Nie wiem jak ty sobie wyobrazasz,ze ktokolwiek by chcial udawac osobe, ktora inni nienawidza i uwazaja za zboczenca.

I co cie tak smieszy w zmianie przepisow i konstytucji? Zmieniaja sie czasy, poglady, kultura, sytuacje spoleczne - i prawa i nakazy tez moga byc zmienione.

Ja nie mowie ci, ze masz kochac ludzi, ktorzy sa gay - ale ze masz im pozwolic na takie samo zycie jakie ty masz - spokojne, bez atakow, bez wyszydzania i wyzwisk, bez wysmiewania.

Taki stosunek nie dotyczy tylko ludzi, ktorzy sa homoseksualistami - ale wszelkich grup, ktore sa rozne od tych uwazanych za wiekszosc.
Swiat sklada sie z najrozniejszych ludzi - i oni wszyscy zasluguja na te same prawa i przywileje.
Czy ty osobiscie znasz ich czy nie- to powinno byc bez znaczenia. A pewnie masz ich w otoczeniu tylko nawet nie wiesz. I widzac twe poglady wcale nie dziwie sie, ze nikt by sie przy tobie nie przyznl do bycia "innym."
Ale jak ja powiedzialm wiele razy - nikt nie jest tak slepy jak ten, ktory nie chce widziec...
Ostatnio zmieniony 26 mar 2010, 22:50 przez Krystek, łącznie zmieniany 2 razy.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Mowa nienawiści, co to takiego?

112
Krystek , albo słaba z Ciebie Pani psycholog , albo jesteś zaślepiona jakąs ideologią , której bliżej nie znam.Mogę sie tylko domyslać.

Twoja ocena mojej osoby to wielkie pudło.Nie mam zamiaru dokonywać samooceny , ale staram sie być człowiekiem otwartym , nic (prawie nic) nie jest w stanie mnie zadziwić , (nawet golas spotkany w biały dzień na ulicy - popracowałem nad tym ostatnio) nie oceniam ludzi na podstawie opowiadań innych , mam inne kryteria oceny ludzi , w których dominują cechy charakteru , osobowość , wykształcenie , przydatność zawodowa , zdrowie ,...... a nie np. wyznanie , preferencje seksualne , narodowość.O te sprawy wogóle nie pytam.Wyczuwa się , czy się jest tolerowanym , lubianych , szanowanych...w grupie.

Ty mnie nie musisz przypominać , że mam kochac ludzi , ja ich kocham , szanuję........oczywiscie tych których poznam , z którymi zżyję się , zaprzyjaźnię , pracuję.....kocham bardziej . O rodzinie nie wspomnę.

Skąd Ci przyszło dziewczyno do głowy , że ja nie chcę im (hoseksualistom) pozwolić na takie samo zycie jakie ja mam - spokojne, bez atakow, bez wyszydzania i wyzwisk, bez wysmiewania. Polskie prawo zapewnia równość kazdemu obywatelowi polskiemu.Każdy z nas sam pracuje na swój wizerunek i niech pretensje w pierwszej kolejności kieruje do siebie , jesli jest coś nie tak.

Jak sie okazało nasza konstytucja jest wadliwa i wymaga natychmiastowych zmian , uściślenia pewnych kwestii np. okreslenia kompetencji na linii Prezydent - Premier , zmiany ordynacji wyborczej , a nawet sprecyzowania naszego systemu politycznego , jakim państwem jesteśmy , jakim chcemy być .(system preydencki , kanclerski)Mimo , że konstytucja wprowadza bałagan w państwie , co nie przynoszi Polsce chwały na arenie miedzynarodowej , wręcz ośmiesza Polskę , to nic się w tym kierunku nie robi. Co do tych zmian zgodni są prawie wszyscy , tak politycy , jak i eksperci , konstytucjonalisci , dziennikarze........Czego brak , brak dogadania się w Parlamencie i uzyskanie wiekszości parlamentarne w głosowaniu dla takiego , dogadanego projektu. Takie sa problemy , a Ty proponujesz temat małżeństw osób o tej samej płci na takiej samej zasadach jakie mają mężczyzna i kobieta. Czy nie mozna sie zdrowo usmiać z takiego Twego podejścia do sprawy. :ahaha: :ahaha: :ahaha:

Wybacz , ale skoro jestem taki wsteczno zatwardziały typ , to dlaczego prowadzisz ze mną wymianę mysli , zdań w tym temacie. Przedstaw swoją wizję , swój punkt widzenia .

Facet z facetem , laska z laską nigdy nie stworzą , nie będą stanowić rodziny , to nie jest moje widzimisię , to jest niezgodne z prawami natury.

Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny , rodzina , macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej - to I rozdział 18 art, Konstytucji RP.

Polecam przeczytanie I - Rzeczpospolita i II rozdziału polskiej konstysucji - Wolności , Prawa i Obowiazki , Człowieka i Obywatela.

Pozdrawiam bez urazy i złości , lecz cieplo i przyjaxnie. :kwiatek:

:Polska:

p.s. zbyt późno zorientowałem sie , że jesteś kobietą.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 9:54 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Mowa nienawiści, co to takiego?

115
Jeśli ktoś zachowuje się jak cham i prostak, a przy tym jest przeświadczony o własnej nietykalności nie dziwi, że protestuje, gdy ktoś pozbawia go złudzeń.
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2010, 22:20 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Mowa nienawiści, co to takiego?

116
Ostatnio widziałem w internecie przemówienie pewnego młodego księżulka, który był mocno zbulwersowany tym, że „parada gejów i i nnych zboczeńców przybyła pod Kościół Mariacki” i dodał, że „policja powinna zakazywać takich parad”. Kiedy dziennikarka spytała go, czemu użył słowa "pedał", a nie "gej". Stwierdził, że słowo "gej" jest pozytywne, a homoseksualista wywołuje u niego odczucia negatywne, więc użył obraźliwego słowa "pedał". W sumie ja o tym księdzu mógłbym go obrazić określeniami klecha albo darmozjad w czarnej sukience, bo wywołuje on umnie negatywne odczucia. Na koniec ów ksiądz objawił katolickie miłowanie bliźniego: „Może powrócimy do tych wspaniałych czasów [chodzi o średniowiecze] i tych ludzi [oczywiście homoseksualistów] będzie się palić na stosach.”
Ostatnio zmieniony 18 maja 2010, 17:50 przez ateista1993, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Mowa nienawiści, co to takiego?

118
O "miłości" i "jedynych sprawiedliwych" na tym forum napisano już gigabajty... czego to dowodzi? Ano tego że "pier...ce" są wśród nas. Czasem przybierają postac księży, czasem reporterów a czasem babć. Nie uchronimy się przed tym zjawiskiem... mało... sami opierając się jego istnieniu wystawiamy się na pogląd bycia bigotem, antypatriotą itp.
Znacie teorię "ying-yang"? Tacy ludzie muszą istnieć żeby inni mieli na czym ćwiczyć swój światopogląd. Gdyby nie babka do końca moich dni bym się nie spodziewał że jestem tak zagożałym "antykaczorem", gdyby nie Fuhrer Dyrektor nigdy nie powstałby "głos rydzyka" ze swoimi ripostami i komentażami itd. itp...
Ostatnio zmieniony 18 maja 2010, 21:53 przez Jatagan, łącznie zmieniany 2 razy.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Mowa nienawiści, co to takiego?

119
Uznane definicje mowy nienawiści ( z Wikipedii)

Mowa nienawiści (ang. hate speech) - używanie języka w celu znieważenia, pomówienia lub rozbudzenia nienawiści wobec pewnej osoby, grupy osób lub innego wskazanego przez mówcę podmiotu[1][2][3]. Narzędzie rozpowszechniania antyspołecznych uprzedzeń i dyskryminacji ze względu na rozmaite cechy, takie jak: rasa (rasizm), pochodzenie etniczne (ksenofobia), narodowość (szowinizm), płeć (seksizm), tożsamość płciowa (transfobia), orientacja psychoseksualna (homofobia), wiek (ageizm), światopogląd, itd[4].

Termin ten jest szeroko rozpowszechniony wśród środowisk zajmujących się ochroną praw człowieka, np. Open Society Institute[5][6], Amnesty International[7][8], Human Rights Watch[9][10], Helsińska Fundacja Praw Człowieka[11][12], Anti-Defamation League[13][14],

Babciu i Victorio - przeczytajcie to, a także swoje posty.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2010, 13:10 przez Lynx, łącznie zmieniany 2 razy.
Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz w obu przypadkach masz rację.(Henry Ford)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie rozmaitości”

cron