Re: wielki brat czuwa

2
kiedy widzi się jak nie przestrzega się nigdzie!!! ochrony danych to pewne staje się, że

zebrane jest dostępne;

zawsze najpierw dostępne jest dla tych, którzy mają jakiś interes

czyli zawsze najpierw mają informacje szuje, przestępcy, szpiedzy i szantażyści ... teroryści

tak trudno legalnie dostać informacje o wszystkim - dużo łatwiej dobrać się tylnymi drzwiami

słabo wierzę w przydatność powszechnych systemów śledzenia wszędzie wszytskich

w sumie szkoda, że to co już działa nie przydaje się do niczego ludziom
Ostatnio zmieniony 03 lis 2012, 18:03 przez baabcia, łącznie zmieniany 3 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: wielki brat czuwa

3
Akurat czytam książkę Georga Orwella "1984".

Pozwolę sobie zacytować kilka fragmentów:

"Teleekran służył równocześnie za odbiornik i nadajnik, dostatecznie czuły, żeby wychwycić każdy dźwięk głośniejszy od zniżonego szeptu, co więcej, jak długo Winston pozostawał w zasięgu metalowej płyty, był nie tylko słyszalny, lecz także widoczny. Nikt oczywiście nie wiedział, czy w danym momencie jest obserwowany. Snuto jedynie domysły, jak często i według jakich zasad Policja Myśli prowadzi inwigilację".

"W oddali helikopter zniżył się między dachy, zawisł na moment niczym mucha mięsna, po czym poderwał się i odleciał, zataczając łuk. Był to patrol policji, szpiegujący mieszkańców przez okna. Ale zwykłą policja to pestka. Prawdziwą grozą napawała Policja Myśli".

"... wszystko było jakby pozbawione koloru - z wyjątkiem porozlepianych wszędzie plakatów. Wąsata twarz patrzyła z każdej lepiej wyeksponowanej powierzchni. Jeden plakat wisiał na fasadzie domu dokładnie naprzeciwko. WIELKI BRAT PATRZY, głosił napis, a ciemne oczy wwiercały się w oczy Winstona."
Ostatnio zmieniony 04 lis 2012, 14:10 przez Reiv, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: wielki brat czuwa

5
Była juz wielka Mamusia, potem wielki Tatuś, teraz się zapowiada na wielkiego Brata, jeszcze pewnie wielka Siostra, a jak i ta się skompromituje to wymyślą ze mamy wiecznych krewniaków w kosmosie i przyjdzie czas na wielkiego Kuzyna :D Jak się kopnie w dupe tych wszystkich "wielkich opiekunów" to moze wreszcie ta błazenada się skończy? Ale pewnie nie prędko ;)
Ostatnio zmieniony 04 lis 2012, 17:31 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: wielki brat czuwa

6
Mont_kaw tylko z tym konkretnym przypadkiem można powiązać chociażby temat o czipach, o nowych ustawach w USA dotyczących rzekomo przeciwdziałaniu terroryzmowi, o szczepionkach i wiele innych.

Świat taki wiele się nie różni od tego zaprezentowanego przez Orwella. Algorytmy zostaną zawsze tylko algorytmami, a zasłanianie się argumentem "to tylko projekt badawczy" to tak, jak przy stworzeniu dynamitu. Do czego miało to służyć, a do czego posłużyło chyba każdy wie ;)
Ostatnio zmieniony 04 lis 2012, 17:47 przez Reiv, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: wielki brat czuwa

7
Oj chyba nie znasz problemu szczepionek.Niesluszne internetowe klamstwo rozeszlo sie w tempie blyskawicznym i dzis mamy ...pierwsze zniwa.Dzieci nie byly szczepione w Anglii-bravo,tego typu zachorowan nie pamietano od lat 20tych poprzedniego wieku :)
Ostatnio zmieniony 04 lis 2012, 21:10 przez mont_kaw, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: wielki brat czuwa

8
Ja jestem za monitoringiem. Pomógł on w złapaniu wielu przestępcow. I już to warte jest pogodzenia sie z częściową utratą "prywatności". Co do szczepionek, to ich przeciwnicy powinni być wsadzani do więzień za UMYŚLNE szkodzenie zdrowiu innych. A w przypadku, gdy brak szczepionki przyczyni się do czyjejś śmierci, nawet powinno się ich wieszać jako winnych morderstwa.
P.S.
Co roku szczepię się p-ko grypie. I od wielu lat nie mialem nawet przeziębienia!
Ostatnio zmieniony 04 lis 2012, 21:49 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: wielki brat czuwa

9
Ja jestem za monitoringiem. Pomógł on w złapaniu wielu przestępcow. I już to warte jest pogodzenia sie z częściową utratą "prywatności". Co do szczepionek, to ich przeciwnicy powinni być wsadzani do więzień za UMYŚLNE szkodzenie zdrowiu innych. A w przypadku, gdy brak szczepionki przyczyni się do czyjejś śmierci, nawet powinno się ich wieszać jako winnych morderstwa.
P.S.
Nie zmienia to faktu zbliżenia się do państwa opartego na inwigilacji. Ocenę dynamitu podobnie jak i kamer, nie można jednoznacznie stwierdzić jako dobrą, czy złą nowinkę techniczną. Natomiast sama tendencje do coraz większej inwigilacji godzi w moje (i zapewne nie tylko moje) poczucie bezpieczeństwa na równi z bandytami. ;)
Co roku szczepię się p-ko grypie. I od wielu lat nie mialem nawet przeziębienia!
I czego to dowodzi? Ja się nie szczepię, miałem może z 2-3 lata temu ostatnią przebytą chorobę i jakoś nie umarłem, ani nie doznałem trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Mont_kaw zamiast wyskakiwać z jakimiś "danymi" warto by było się odnieść do jakiegoś nie wiem... artykułu? Jaka Anglia? Jakie dzieci?

Czy Ty czytałeś w czym rzecz? O przepis a nie żadne dzieci. :rolleyes: Ustawę czytałem. Od kilku miesięcy mają prawo wywlec Cię z domu (jeśli stawiałbyś opór) i zaszczepić Ciebie oraz Twoją rodzinę i nic Ci do tego, gdy zostaną ogłoszone odpowiednie komunikaty. Ponadto ustawa jest nieszczegółowa i może prowadzić do nadużyć, wystarczy inaczej "zdefiniować" chorobę, na taką, która rzekomo może zagrażać pandemią. Nad tym czym Cię będą szczepić nie będziesz miał kontroli. Przykro mi.
Ciekawe kiedy pojawią się pierwsze "incydenty", ale zapewne będzie jeszcze o tym głośno...
Ostatnio zmieniony 04 lis 2012, 22:13 przez Reiv, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: wielki brat czuwa

10
t.oskar pisze:Co roku szczepię się p-ko grypie. I od wielu lat nie mialem nawet przeziębienia!
Ja również, nawet kataru :). Na grypę nie byłam nigdy w życiu chora. I nigdy w życiu się przeciwko niej nie szczepiłam i nie mam zamiaru. Zgodnie z tym, co piszesz, moja rodzina powinna siedzieć w więzieniu za to, że mnie naraża na grypę, bo od lat wszyscy (szczepieni czy nie) zapadają n nią co najmniej raz w roku. To dziękuję Ci bardzo za taką alternatywę :D. Wolę się nimi opiekować w chorobie w domu, a nie nosić paczki do więzienia ;).
Ostatnio zmieniony 05 lis 2012, 6:19 przez Lidka, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: wielki brat czuwa

11
t.oskar pisze:Ja jestem za monitoringiem. Pomógł on w złapaniu wielu przestępcow. I już to warte jest pogodzenia sie z częściową utratą "prywatności". Co do szczepionek, to ich przeciwnicy powinni być wsadzani do więzień za UMYŚLNE szkodzenie zdrowiu innych. A w przypadku, gdy brak szczepionki przyczyni się do czyjejś śmierci, nawet powinno się ich wieszać jako winnych morderstwa.
P.S.
Co roku szczepię się p-ko grypie. I od wielu lat nie mialem nawet przeziębienia!
sorry Oskarze ale tym razem przydałaby się szczepionka przeciw bezmyślności

ale wiadomo, że takiej nie będzie - reklamowana tak będzie na pewno g*wno warta

i szkoda na nią pieniędzy
i zdrowia - gdyby nawet 'za darmo' dawali

wysnuwanie wniosku, ze nie chorujesz, bo się szczepiłeś wynika z błędu logicznego

:no:

ale wniosek wysnuty z tego - wsadzić, tych którzy mnie nie słuchają :zlosc: - to już głupota


:no:


coś Ty taki DYKTATORATOR OSKAR

:no:
Ostatnio zmieniony 05 lis 2012, 8:49 przez baabcia, łącznie zmieniany 3 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: wielki brat czuwa

12
kto chce pomyśleć - namawiam - łatwiej potem dociec co się myśli

Pamięci Alicji Surowiec - wspaniały Człowiek

http://www.polskieradio.pl/39/156/Artyk ... -Wroclawiu

http://pl.wikipedia.org/wiki/Epidemia_o ... %281963%29

http://wyborcza.pl/leczyc/1,102641,8965 ... .html?as=2

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... l?cookie=1

http://fotopolska.eu/16036,obiekt.html


a kto chce możemy porozmawiać dlaczego szczepienie może nie mieć sensu i może tylko szkodzić

to nie są proste decyzje i warto rozumieć choć trochę - wszystkiego jak zawsze się nie da

kierowanie się szeptanymi bzdurami jest durne!
Ostatnio zmieniony 05 lis 2012, 9:06 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: wielki brat czuwa

13
Faktem jest,ze osoby ktore obowiazkowo byly zaszczepione przeciwko ospie nie ulegly zakażeniu.
Także sprawa szczepionki przeciw wirusowi POLIO. Przed wprowadzeniem wynalezionej przez dr. Salka http://pl.wikipedia.org/wiki/Jonas_Salk szczepionki choroba Heinego Medina była wielkim problemem społecznym. Teraz występuje śladowo. A gruźlica? Przekonanie o jej zaniku i zaniechanie szczepień spowodowało nawrót tej choroby nawet w bardzo cywilizowanych krajach.
Ci co zwalczają przymus szczepień są ZBRODNIARZAMI!
P.S.
Wszystkim polecam tę stronkę:
http://www.wlaczochrone.pl/
Ostatnio zmieniony 05 lis 2012, 13:08 przez t.oskar, łącznie zmieniany 3 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: wielki brat czuwa

14
t.oskar pisze:Faktem jest,ze osoby ktore obowiazkowo byly zaszczepione przeciwko ospie nie ulegly zakażeniu.
Także sprawa szczepionki przeciw wirusowi POLIO. Przed wprowadzeniem wynalezionej przez dr. Salka http://pl.wikipedia.org/wiki/Jonas_Salk szczepionki choroba Heinego Medina była wielkim problemem społecznym. Teraz występuje śladowo. A gruźlica? Przekonanie o jej zaniku i zaniechanie szczepień spowodowało nawrót tej choroby nawet w bardzo cywilizowanych krajach.
Ci co zwalczają przymus szczepień są ZBRODNIARZAMI!
P.S.
Wszystkim polecam tę stronkę:
http://www.wlaczochrone.pl/
bez komentarza...
kto jest winnym wprowadzenia przymusu w polsce..
http://poznajprawde.net/aktualnosci/340 ... nania.html
a tu co to za sobą niesie..
http://vaccgenocide.wordpress.com/2011/ ... populacji/
http://monitorpolski.wordpress.com/2012 ... -przemocy/
https://kefir2010.wordpress.com/2012/09 ... epionkach/
Ostatnio zmieniony 01 gru 2012, 21:41 przez cayman, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: wielki brat czuwa

15
widzę, że misję jakąś realizujesz - wpadasz i wstawiasz linki do stron powszechnie uważanych za wywrotowe - delikatnie mówiąc

uznałeś forum za tablicę cudzych ogłoszeń?

chyba źle sobie to zaplanowałeś
Ostatnio zmieniony 01 gru 2012, 22:17 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: wielki brat czuwa

16
Powszechnie przez kogo Babciu? :P I dlaczego wywrotowe?

Każdy ma prawo pisać posty jak mu się podoba, może nie chce mu się cytować poszczególnych fragmentów?
Nie jest to osoba, która ma 1, czy 3 posty, tylko ponad 300, czyli daleko mu do bycia spamującym botem.

t.oskar - przywołujesz informacje nieaktualne i niezgodne przede wszystkim z tematem (piszesz o szczepionkach w dziejach historii, które zadziałały, a my o ustawie i zagrożeniach).

Szczepionki są dobre, gdy ich użycie jest zasadne, a one same są bezpieczne dla człowieka. W dodatku nie naruszają jego wolności. Jeśli jakiś przepis godzi w bezpieczeństwo w/w czynników to automatycznie staję się znacznie bardziej niebezpieczny od samej choroby.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2012, 22:36 przez Reiv, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: wielki brat czuwa

17
jestem za dowolnym sposobem formułowania treści postu

i nie oceniam intencji usera po ilości postów

dokładnie spojrzałam co dziś polecił cayman

Reiv chyba nie jesteś za tym za czym wydaje Ci się, że optujesz broniąc linków do takich treści

nie zauważyłam, żebyś miał tak radykalne poglądy
Ostatnio zmieniony 01 gru 2012, 22:46 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: wielki brat czuwa

19
Żeby móc dojść do własnych wniosków, a nie cudzych (powszechnych), potrzebne jest szerokie spectrum mediów. Nie twierdzę, że "kefirek", czy "stopsyjonizmowi" to portale "prawd objawionych", ale prezentują wiadomości z innej perspektywy niż media mainstreamowe. Gdy widać kontrast - szybciej można wygrzebać absurdy danych teorii. Dlatego same filtrowanie treści, bo coś powszechnie uważane jest za "beee" jest moim zdaniem ograniczające.

Jeśli nie zgadzasz się z czymś to neguj teorie, a nie człowieka, który to wkleja. Ja nie podpisuję się pod wszelkimi treściami , które znajdują się pod tymi linkami. Chociaż z pewnością znalazłyby się zdania, które brzmią sensownie i prezentują zasadne obawy społeczeństwa, a przynajmniej części.

Sam od czasu do czasu przeglądam takie stronki i do wielu teorii się przychylam. Zdanie na temat szczepionek zaprezentowałem powyżej, co nie znaczy, że jestem przeciwnikiem wszystkich takich "zabiegów". Obecna forma oraz poszczególne przepisy mi zwyczajnie nie odpowiadają i budzą moje wątpliwości. Tendencja "Zwiększonej kontroli nad społeczeństwem", którą rządy państw nie tylko UE, ale ogólnie na całym świecie, delikatnie mówiąc mi się nie podobają. Sprawę tej ustawy, jak i wielu innych traktuję w tej kategorii. Obecne standardy chyba nie były takie złe, skoro ostatnia prawdziwa epidemia w Polsce była około 100 lat temu? ;-)
Ostatnio zmieniony 01 gru 2012, 23:06 przez Reiv, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: wielki brat czuwa

20
uważam, że propagowanie złych treści jest złe

nie zależnie od tego kto to robi;

nie tylko forma tych treści ale i zawartość często wskazują na cel publikacji

listy nazwisk i przygotowanie kampanii na portalu nasuwają pomysł, że warto się przyjrzeć zanim wykorzysta się forum do propagowania czegoś
na ogół wystarcza krytyczna ocena treści czy sposobu znoszenia na forum różności; ale czasem konieczne jest wnikliwe popatrzenie co wolno a czego nie wolno propagować
trudna rola admina - ciekawego czytać nie musi a zakazane wyłapać powinien

sprawdzę przy okazji czy na liście Żydów jestem i w jakim celu jest ona sporządzona
Ostatnio zmieniony 01 gru 2012, 23:20 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: wielki brat czuwa

21
[/i]uważam, że propagowanie złych treści jest złe[/i]

To ja pytanie mam, które są złe, a które dobre? :D
Zacytuj na bazie tych powyższych linków, wtedy może jakaś sensowna dyskusja się wywiążę, a nie "to jest złe, bo tak mi się wydaje".

Ponadto link o żydach to nie ten temat babciu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie rozmaitości”

cron