Re: Bojkot - mięso z uboju rytualnego

91
Kompromis był. Było przyzwolenie na rytualne zabijanie zwierząt, ale bez używania obrotowych klatek. Nikomu to nie przeszkadzało. Jednak komuś przeszkadzać zaczęło...
Wróćcie do postu Łosia i zobaczycie jak "humanitarnie" zabija się zwierzęta, zgodnie z dyrektywami UE. Zabroniono obrotowych klatek? Tak. Zwierzęta były zabijane rytualnie w bardziej cywilizowany sposób, niż robi się to na co dzień w rzeźniach, tam ogłuszone, wędrują na hakach.
Cała ta sprawa, to wydmuchana afera, nie pierwsza, która ma odwrócić uwagę od poważniejszych problemów. Chcecie mi wmówić, że zwierzę z poderżniętym gardłem cierpi katusze? To dlaczego samobójcy się tną? Bo to bezbolesna śmierć! Powolna, ale bezbolesna. Fakt, obrotowe klatki są nieludzkie, ale one BYŁY zabronione, dopóki teraz ktoś (politycy, oczywiście) się nie wpierdolił i nie zaczął uszczęśliwiać na siłę.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2013, 1:21 przez polliter, łącznie zmieniany 2 razy.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Bojkot - mięso z uboju rytualnego

93
A "swojską" drogą .... dlaczego jakiś zgżydek z jakiegoś zgżydowskiego MSZ-tu miałby mnie pouczać, że przyjęte przeze mnie i większość ziomali normy etyczne są etycznie ch'jowe albo nawet - jak uściślił Naczelny Zgżyd z Polski (z Polski, wśród Polaków, W Polsce, ...) najbardziej hitlerowskie w UE ?
Ja tym zgżydom nie zabraniam żreć dymanych wiewiórek, zabraniam tylko dymać te wiewiórki na oczach bliźnich, którzy wiewiórki kochają i ich nie żrą.
A mędrzec Radek milczy na to ... niech milczy, ja powiem za niego: chcecie rżnąć wiewiórki po swojemu, to rżnijcie swoje i u siebie! W swoich telawiwach i teheranach. A jak pragną bardzo durnie protestować etnicznie i geopolitycznie, to niech spróbują tych debilnych "protest songów" w waschingtonie. O dziwo! Kurew nie obrażając.
My etyką pierdolonego geszeftu robić nie będziem!
Ostatnio zmieniony 15 lip 2013, 19:02 przez O'cet, łącznie zmieniany 2 razy.
.

Re: Bojkot - mięso z uboju rytualnego

94
A "swojską" drogą .... dlaczego jakiś zgżydek z jakiegoś zgżydowskiego MSZ-tu miałby mnie pouczać, że przyjęte przeze mnie i większość ziomali normy etyczne są etycznie ch'jowe albo nawet - jak uściślił Naczelny Zgżyd z Polski (z Polski, wśród Polaków, W Polsce, ...) najbardziej hitlerowskie w UE ?
Ja tym zgżydom nie zabraniam żreć dymanych wiewiórek, zabraniam tylko dymać te wiewiórki na oczach bliźnich, którzy wiewiórki kochają i ich nie żrą.
A mędrzec Radek milczy na to ... niech milczy, ja powiem za niego: chcecie rżnąć wiewiórki po swojemu, to rżnijcie swoje i u siebie! W swoich telawiwach i teheranach. A jak pragną bardzo durnie protestować etnicznie i geopolitycznie, to niech spróbują tych debilnych "protest songów" u "Siedmiu Bram" waschingtona. O dziwo! Organicznych idiotów nie obrażając: my etyką pierdolonego geszeftu robić nie będziem!
Kozą .... czy z wołem:
HECATOMBE REBEL!'Polska.

---
Spauzuj nieco proszę z tymi określeniami.
Abesnai.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2013, 19:17 przez O'cet, łącznie zmieniany 2 razy.
.

Re: Bojkot - mięso z uboju rytualnego

95
Temat budzi emocje, podważanie suwerennych postanowień oraz usilne nakłanianie do "naprawienia niedopuszczalnych decyzji" jest co najmniej nie na miejscu. Padają przy tym gęsto zarzuty o polski antysemityzm. To określenie chyba rzeczywiście stało się swoistym wytrychem. Tym dziwniejsze, że przeciwko ubojowi głosowały środowiska, które o nietolerancję byłoby co najmniej trudno podejrzewać.
Jak widać los zwierząt w polityce schodzi na drugi plan. Zarówno tych zabijanych rytualnie jak i szlachtowanych w rzeźniach.
- Jestem zdziwiony tym, że posłowie PO, PiS i SLD podnieśli ręce przeciwko ustawie dopuszczającej ubój rytualny. Przecież rozporządzenie zezwalające na ubój podpisał m.in. Wojciech Olejniczak. I obowiązywało ono także w czasach rządów PiS i PO. Dlatego mam wrażenie, że znacznie więcej jest tu gry politycznej, umizgów do rozmaitych środowisk niż realnego problemu - mówił Michał Szułdrzyński z "Rz" w TOK FM.
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,1427 ... _PiS_.html
Ostatnio zmieniony 15 lip 2013, 19:26 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Bojkot - mięso z uboju rytualnego

96
Gustaw pisze:A "swojską" drogą .... dlaczego jakiś zgżydek z jakiegoś zgżydowskiego MSZ-tu miałby mnie pouczać, że przyjęte przeze mnie i większość ziomali normy etyczne są etycznie ch'jowe albo nawet - jak uściślił Naczelny Zgżyd z Polski (z Polski, wśród Polaków, W Polsce, ...) najbardziej hitlerowskie w UE ?
Ja tym zgżydom nie zabraniam żreć dymanych wiewiórek, zabraniam tylko dymać te wiewiórki na oczach bliźnich, którzy wiewiórki kochają i ich nie żrą.
A mędrzec Radek milczy na to ... niech milczy, ja powiem za niego: chcecie rżnąć wiewiórki po swojemu, to rżnijcie swoje i u siebie! W swoich telawiwach i teheranach. A jak pragną bardzo durnie protestować etnicznie i geopolitycznie, to niech spróbują tych debilnych "protest songów" u "Siedmiu Bram" waschingtona. O dziwo! Organicznych idiotów nie obrażając: my etyką pierdolonego geszeftu robić nie będziem!
Kozą .... czy z wołem:
HECATOMBE REBEL!'Polska.

---
Spauzuj nieco proszę z tymi określeniami.
Abesnai.
Proszę o argument na rzecz wycięcia z nie-antysemickiego słownika "tego" określenia!
Póki co, nie mam zamiaru wchodzić w abstrakcję "spauzuj".

Wół Iksiński' Polska.

---

Gustawie.

# Forum służy do wymiany poglądów i myśli zgodnie z zasadami wzajemnego szacunku i przy zachowaniu kultury osobistej.
...
# Niedopuszczalne jest umieszczanie na forum treści:
...
- naruszających zasady współżycia społecznego lub dobre obyczaje,
...
# Szczególnie cenimy sobie i zalecamy jako model postępowania na forum:
...
- nie nadużywanie wyróżników tekstu: kolorów, dużych liter i pogrubień,
...

Regulamin forum: http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=3183

Ostrzegam, uszanuj obecność innych użytkowników forum. Określenie "zgżydek" uznaję jednoznacznie za obraźliwe o wulgaryzmach typu "pierdolonego" nie wspominając.


Abesnai.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2013, 19:55 przez O'cet, łącznie zmieniany 2 razy.
.

Re: Bojkot - mięso z uboju rytualnego

97
Nie wiem co to jest, ale liczę że się od Gustawa dowiemy.
Gustawie, kolor czerwony jest zarezerwowany dla adminów i moderatorów, nie wiedziałeś, więc teraz już wiesz. Wielkie litery to marny argument w dyskusji, za to wielkiej mocy do otrzymania ostrzeżenia.
Na Twoim podwórku jest Abesnai, więc już się nie wtrącam :D
Ostatnio zmieniony 15 lip 2013, 20:24 przez victoria, łącznie zmieniany 2 razy.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Bojkot - mięso z uboju rytualnego

98
Gustaw pisze:
Gustaw pisze:A "swojską" drogą .... dlaczego jakiś zgżydek z jakiegoś zgżydowskiego MSZ-tu miałby mnie pouczać, że przyjęte przeze mnie i większość ziomali normy etyczne są etycznie ch'jowe albo nawet - jak uściślił Naczelny Zgżyd z Polski (z Polski, wśród Polaków, W Polsce, ...) najbardziej hitlerowskie w UE ?
Ja tym zgżydom nie zabraniam żreć dymanych wiewiórek, zabraniam tylko dymać te wiewiórki na oczach bliźnich, którzy wiewiórki kochają i ich nie żrą.
A mędrzec Radek milczy na to ... niech milczy, ja powiem za niego: chcecie rżnąć wiewiórki po swojemu, to rżnijcie swoje i u siebie! W swoich telawiwach i teheranach. A jak pragną bardzo durnie protestować etnicznie i geopolitycznie, to niech spróbują tych debilnych "protest songów" u "Siedmiu Bram" waschingtona. O dziwo! Organicznych idiotów nie obrażając: my etyką pierdolonego geszeftu robić nie będziem!
Kozą .... czy z wołem:
HECATOMBE REBEL!'Polska.

---
Spauzuj nieco proszę z tymi określeniami.
Abesnai.
Proszę o argument na rzecz wycięcia z nie-antysemickiego słownika "tego" określenia!
Póki co, nie mam zamiaru wchodzić w abstrakcję "spauzuj".

Wół Iksiński' Polska.

---

Gustawie.

# Forum służy do wymiany poglądów i myśli zgodnie z zasadami wzajemnego szacunku i przy zachowaniu kultury osobistej.
...
# Niedopuszczalne jest umieszczanie na forum treści:
...
- naruszających zasady współżycia społecznego lub dobre obyczaje,
...
# Szczególnie cenimy sobie i zalecamy jako model postępowania na forum:
...
- nie nadużywanie wyróżników tekstu: kolorów, dużych liter i pogrubień,
...

Regulamin forum: http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=3183

Ostrzegam, uszanuj obecność innych użytkowników forum. Określenie "zgżydek" uznaję jednoznacznie za obraźliwe o wulgaryzmach typu "pierdolonego" nie wspominając.


Abesnai.
Odpowiadam na Bełkot naczelnego rabina Polski i izraelskiego mini-sterswa spraw zagranicznych.

Ja, polski Wół!

Oczekuję na argument, nie na reguły, które nie pozwalają nazwać przydrożnej stokrotki gówno wartym kwiatkiem!
Ostatnio zmieniony 15 lip 2013, 20:45 przez O'cet, łącznie zmieniany 2 razy.
.

Re: Bojkot - mięso z uboju rytualnego

103
Gustaw pisze:
Gustaw pisze:
Gustaw pisze:A "swojską" drogą .... dlaczego jakiś zgżydek z jakiegoś zgżydowskiego MSZ-tu miałby mnie pouczać, że przyjęte przeze mnie i większość ziomali normy etyczne są etycznie ch'jowe albo nawet - jak uściślił Naczelny Zgżyd z Polski (z Polski, wśród Polaków, W Polsce, ...) najbardziej hitlerowskie w UE ?
Ja tym zgżydom nie zabraniam żreć dymanych wiewiórek, zabraniam tylko dymać te wiewiórki na oczach bliźnich, którzy wiewiórki kochają i ich nie żrą.
A mędrzec Radek milczy na to ... niech milczy, ja powiem za niego: chcecie rżnąć wiewiórki po swojemu, to rżnijcie swoje i u siebie! W swoich telawiwach i teheranach. A jak pragną bardzo durnie protestować etnicznie i geopolitycznie, to niech spróbują tych debilnych "protest songów" u "Siedmiu Bram" waschingtona. O dziwo! Organicznych idiotów nie obrażając: my etyką pierdolonego geszeftu robić nie będziem!
Kozą .... czy z wołem:
HECATOMBE REBEL!'Polska.

---
Spauzuj nieco proszę z tymi określeniami.
Abesnai.
Proszę o argument na rzecz wycięcia z nie-antysemickiego słownika "tego" określenia!
Póki co, nie mam zamiaru wchodzić w abstrakcję "spauzuj".

Wół Iksiński' Polska.

---

Gustawie.

# Forum służy do wymiany poglądów i myśli zgodnie z zasadami wzajemnego szacunku i przy zachowaniu kultury osobistej.
...
# Niedopuszczalne jest umieszczanie na forum treści:
...
- naruszających zasady współżycia społecznego lub dobre obyczaje,
...
# Szczególnie cenimy sobie i zalecamy jako model postępowania na forum:
...
- nie nadużywanie wyróżników tekstu: kolorów, dużych liter i pogrubień,
...

Regulamin forum: http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=3183

Ostrzegam, uszanuj obecność innych użytkowników forum. Określenie "zgżydek" uznaję jednoznacznie za obraźliwe o wulgaryzmach typu "pierdolonego" nie wspominając.


Abesnai.
Odpowiadam na Bełkot naczelnego rabina Polski i izraelskiego mini-sterswa spraw zagranicznych.

Ja, polski Wół!

Oczekuję na argument, nie na reguły, które nie pozwalają nazwać przydrożnej stokrotki gówno wartym kwiatkiem!
Z tego co mi wiadomo, na Imladis nie pisze (jak i go nie czyta) żadna z w.w. osób. Nie poczuwam się również do zajęcia stanowiska rzecznika któregokolwiek z Nich. Natomiast oczekuję po Tobie jak i po każdym innym użytkowniku respektowania regulaminu forum oraz poszanowania obecności mniejszości religijnych oraz narodowych. To wszystko.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2013, 21:02 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Bojkot - mięso z uboju rytualnego

104
Tego samego oczekuję od "usłużnych" od dymania wiewiórek lub obcinania nosów kobietom. Nie mam żadnego obowiązku wiedzieć, że koszerność nie polega na dymaniu wiewiórek, a na "ornamentalizowanej" religijnie śmierci wołów.
Mam obowiązek tłumaczyć się z tego gdzie jestem i kim jestem. Nie życzę sobie, żeby jakiś importowany wół nakazywał mi, co i jak mam myśleć o swoich rodzimych wołach. Jeśli jest w moim kraju jakaś niebezpieczna granica, która w przykry sposób demonstruje, czym może być niechęć do żydowskiego słupka, to za tę niechęć w moich granicach odpowiadają wypowiedzi, które same w sobie są źródłem "osłupień" ( w mojej niekoszernej kulturze żarcia krów!).
Nie jestem "antysemitą" i nie byłbym w stanie uzasadnić postawy związanej z tym sposobem myślenia o „Innym”. Moimi mentorami w większości są Żydzi i może dzięki temu potrafię rozpoznać „żydostwo koślawe”, polityczne zgżydy, koszerną „po Polsku” Kryśkę P. (UAM Poznań :Polska:).
Guzik mnie obchodzą uczucia religijne i dyplomatyczne dupochrony mośkowych notabli. Nie będę się znęcał nad krowami nawet wtedy, gdyby jakiś mosiek zapowiedział, że z tego powodu zdechnie z głodu. Niech w Polsce żre korzonki, skoro zamę.... hekatomby krowom zrobić nie może !
Ostatnio zmieniony 15 lip 2013, 21:52 przez O'cet, łącznie zmieniany 2 razy.
.

Re: Bojkot - mięso z uboju rytualnego

105
W kontekście każdej mojej wypowiedzi w tym temacie, uwagi poczynione przez Administratora wymagają rzeczowego uzasadnienia. Odwołanie do zasad współbycia określonych w Regulaminie Forum, nie ma zastosowania w przypadku moich wypowiedzi. Wyjątkiem mogą być jedynie "pogrubienia" i "kolorki". Estetyka? ;) .... Administrator - w moim przekonaniu, nie powinien mieć większych problemów w odróżnieniu estetyki od etyki.
[Chyba] nie powinien.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2013, 22:04 przez O'cet, łącznie zmieniany 2 razy.
.

Re: Bojkot - mięso z uboju rytualnego

106
Gustaw pisze:Tego samego oczekuję od "usłużnych" od dymania wiewiórek lub obcinania nosów kobietom. Nie mam żadnego obowiązku wiedzieć, że koszerność nie polega na dymaniu wiewiórek, a na "ornamentalizowanej" religijnie śmierci wołów.
Mam obowiązek tłumaczyć się z tego gdzie jestem i kim jestem. Nie życzę sobie, żeby jakiś importowany wół nakazywał mi, co i jak mam myśleć o swoich rodzimych wołach. Jeśli jest w moim kraju jakaś niebezpieczna granica, która w przykry sposób demonstruje, czym może być niechęć do żydowskiego słupka, to za tę niechęć w moich granicach odpowiadają wypowiedzi, które same w sobie są źródłem "osłupień" ( w mojej niekoszernej kulturze żarcia krów!).
Nie jestem "antysemitą" i nie byłbym w stanie uzasadnić postawy związanej z tym sposobem myślenia o „Innym”. Moimi mentorami w większości są Żydzi i może dzięki temu potrafię rozpoznać „żydostwo koślawe”, polityczne zgżydy, koszerną „po Polsku” Kryśkę P. (UAM Poznań :Polska:).
Guzik mnie obchodzą uczucia religijne i dyplomatyczne dupochrony mośkowych notabli. Nie będę się znęcał nad krowami nawet wtedy, gdyby jakiś mosiek zapowiedział, że z tego powodu zdechnie z głodu. Niech w Polsce żre korzonki, skoro zamę.... hekatomby krowom zrobić nie może !
Widzisz, mnie przykładowo guzik obchodzą refleksje polityków, unoszenie się etyką i fałszywą moralnością w akompaniamencie podwójnych standardów, chociażby odnośnie spuszczania krwi rzeczonym krowom a przykładowo gotowaniem żywcem świń. Co z takim, całkiem dopuszczalnym przecież , "przyrządzaniem" małży i raków ? Co z końmi ? Co z transportowaniem zwierząt i trzymaniem ich w pomieszczeniach gdzie ogonem machnąć nie są w stanie ? Jak święta idą to i karpiom się przecież oberwie. Również zasługuję na taki los ? Aż chciałoby się powiedzieć za Andrzejem Biernatem Jeśli ktoś je codziennie mięso, od wołu po rybę, jakim jest obrońcą zwierząt?.
Ale nie w tym rzecz Gustawie. Nie w żarciu korzonków na zastępstwo koszernej wołowiny.
Chodzi o mentalność "mięsożerców" - wszystkożerców. Pewną świadomość.
Otóż zwierzątka cierpią, czy to im się obuchem w łeb wali bądź prądem razi, czy też gardziołek podrzyna. W świnkach, co to na całkiem chrześcijańskie stoły trafiają, wcześniej wykwikując swój byt w bezlitosną rzeczywistość. Które bardziej cierpią - kto pozna odpowiedź ?
I pomyśleć, że stadko młodych lwów zeżreć żywcem "nieduszoną" antylopę potrafi. Czym dla tych lwów jest okrucieństwo ? No tak, ale my przecież ludźmi jesteśmy, z ludzkimi uczuciami. Przyzwoitymi dobrymi ludźmi, współodczuwającymi i wrażliwymi na niedolę zwierząt.
Więc może stańmy się masowo wegetarianami ? Lecz i roślinki też odczuwają. Pozostaje weganizm ?
Dbałość o własny komfort, spokój sumienia odnośnie agonii zwierząt, które później zjadamy. Pod tym kątem w zupełności podzielam poglądy Łosia.

Tak, krowom oszczędźmy hekatomby a Żydom naszych moralnych dywagacji na temat ich tradycji, bo cokolwiek fałszywie to wypada.

Tak mnie zastanawia ... Twoimi mentorami w większości są Żydzi a tym samym może (?) dzięki temu potrafisz rozpoznawać "koślawe żydostwo" ... sam Żydem (wnioskuję) nie będąc ?
Jak dla mnie odrobinę dziwnie to brzmi. Ale pewnie to tylko moje indywidualne odczucia. Czy przypadkiem halacha nie obowiązuje większości Żydów ?
... Nie będę się znęcał nad krowami nawet wtedy, gdyby jakiś mosiek zapowiedział, że z tego powodu zdechnie z głodu. ...
Pewnie nigdy nie zaistniałaby taka potrzeba, żeby statystyczny Polak miał się nad tymi krowami znęcać. Chyba, że ktoś jest pracownikiem rzeźni.
... Nie życzę sobie, żeby jakiś importowany wół nakazywał mi, co i jak mam myśleć o swoich rodzimych wołach ...
Ależ niech piszą Gustawie, niech gadają. Tym samym przecież całkiem to konkretne osoby (lub instytucje) dają świadectwo, które to trafia do opinii publicznej. Należy słuchać i wyciągać wnioski. Swoje umieściłem przykładowo w #95.
Gustaw pisze:W kontekście każdej mojej wypowiedzi w tym temacie, uwagi poczynione przez Administratora wymagają rzeczowego uzasadnienia. Odwołanie do zasad współbycia określonych w Regulaminie Forum, nie ma zastosowania w przypadku moich wypowiedzi. Wyjątkiem mogą być jedynie "pogrubienia" i "kolorki". Estetyka? ;) .... Administrator - w moim przekonaniu, nie powinien mieć większych problemów w odróżnieniu estetyki od etyki.
[Chyba] nie powinien.
Gustawie, w moim przekonaniu powyższe to słaba prowokacja.
Uzasadniłem, reszta jest kwestią przyjęcia przez Ciebie do świadomości poczynionej uwagi. Nie dasz mi podstaw, nie będę ich Tobie czynił.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2013, 23:05 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Bojkot - mięso z uboju rytualnego

107
moda na pytanie 'a ty obrzezany?' przesoloną zupą w rekcjach mogła by się przelać
ale tylko widelec do ciepłego szampana podają więc nim nabierzesz porozlewasz

W Krzyżakach, chyba, jest świetna scena jak w czasie uczty ze stołu sprzątają - za cztery rogi obrus i kolejny zestaw służba
Ostatnio zmieniony 16 lip 2013, 2:03 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Bojkot - mięso z uboju rytualnego

108
na kazdym kroku słychać =>"Bog chce tak i tak a nie tak............."ci co ponoć rozmawiaja z Bogiem niech sie Go zapytaja czy mu sie podobają rytuały krwawe , mam tez dziwne uczucie kiedy ci rzekomo wrazliwi na krew zwierzat w kosciołach modla sie przed krwawiącym ciałem Jezusa do jego krwi sie modla
Ostatnio zmieniony 16 lip 2013, 12:21 przez Crows, łącznie zmieniany 2 razy.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Bojkot - mięso z uboju rytualnego

110
Abesnai pisze:(..)
Tak, krowom oszczędźmy hekatomby a Żydom naszych moralnych dywagacji na temat ich tradycji, bo cokolwiek fałszywie to wypada.
(..)
Według mojej opinii tak mogłaby brzmieć zachęta do nic nierobienia i zgody na zastąpienie racjonalnych przesłanek do zmian, tanim pudrem. Mogłaby gdybyś zadał i uzyskał odpowiedź na pytanie o mój stosunek do „żywego jedzonka”. Nie zadałeś, więc zakładam, że clou Twojego postu nie odnosi się szczególnie do moich wypowiedzi w temacie, a do „prawd” ogólnych. Jeśli tak jest, to zostawmy na chwilę moje „obłudne korzonki” i zastanówmy, czy za poparciem rebelii krów prowadzonych na ofiarniczy ołtarz nie powinno stać uzasadnienie dla takiej postawy. Uzasadnienie można odnaleźć na ofiarniczym ołtarzu właśnie. Problem polega na tym, że trzeba by na ten ołtarz wejść i w imieniu krów powiedzieć: nie! W takim świetle fałszywie wypaść może tylko głos hekatombicznych tradycji i próba naginania do nich etycznych kodeksów.
Do najmocniejszych z nich należą dwa: bełkot Naczelnego Rabina RP i takie samo oświadczenie koszernego MSZ. Tępego uroku idiotom dodaje fakt, że Parlament RP nie zabronił nikomu żreć dymanych wiewiórek, a jedynie zakazał tego dymania na terenie RP. Ale okazuje się że poczucie niewygody w praktykowaniu swojego obrządku, jest wystarczającym powodem do lżenia tej części polskiego społeczeństwa, która wiewiórki lubi … a Stany Zjednoczone, to pewnie himmlerowska kolonia.
Roszczeniowość żydowskiej ortodoksji jest także problemem dla obywateli Izraela. Owa roszczeniowość ma charakter polityczny i charakteryzuje wielkim obciachem na arenie międzynarodowej.
Był ktoś może gościem w tym kraju? Kiedy pierwszy raz tam się znalazłem, miałem przykre wrażenie już na lotnisku, że wylądowałem na dupie policjanta. Nocne eskapady po Dzielnicy Północnej Tel Awiwu też nie należały do lightowych, a rozmowy z Izraelczykami o życiu w tym kraju zostawiły przykry ślad.
Użyte przeze mnie określenie „koślawe żydostwo” odnosi się do wiedzy o tamtejszych „moherach na Krakowskim Przedmieściu” i „jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało”, moi żydowscy mentorzy nauczyli mnie myślenia, dystansu do „platońskich bytów” a szczególnie krytycznej refleksji o sposobach ich „bycia”. To i bezpośrednie kontakty z ludźmi uodporniły mnie trwale na antyżydowskie i żydowskie BEŁKOTY.
Dobrze, że wprowadzamy istotne zmiany w prawodawstwie, szczególnie wtedy, gdy nie mylą one norm etycznych z partykularyzmami rytualnego zadupia.
Być może działanie to jest obarczone wieloma niekonsekwencjami i –jak wielu sądzi, jest ufundowane na obłudzie. Nie trudno jednak zauważyć, że „obłuda” jest tutaj tylko punktem odniesienia.
Mówi o miejscu, które chcielibyśmy opuścić licząc na zmiany mentalne a w konsekwencji polepszenie życia krów, kotów, karpii, psów ( własnego też?).
Nie jest dobrze, że z ustami wspomnianych ortodoksów wylewa się nam pod nogi zarobaczoną Holokaustem i himmleryzmem zupę. Fuj!
Fuj, bo trzeba być mocno „wykoślawionym” i bezczelnym durniem, żeby mieszać dwa porządki, doklejać do ‘polskiej gęby’ pejsate nacjonalizmy i podle traktować kelnera, który informuje, że w menu Restauracji nie ma i nie będzie dymanych wiewiórek.
P.S.
Zastanawia mnie dlaczego do tej pory nie wezwano do MSZ w trybie pilnym, Naczelnego z Ambasady Izraela. Powinien w imieniu swojego państwa odszczekać obraźliwe uwagi poczynione przez durnowatych rodaków! Zastanawia mnie czy nie schroniły się tam, ostatnie wiewiórki … do wydymania.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2013, 12:43 przez O'cet, łącznie zmieniany 2 razy.
.

Re: Bojkot - mięso z uboju rytualnego

111
:dzieki:

prosiłam o powściągliwość w pochopności administrację

i pewna jestem, że warto było

gdybym to jeszcze umiała przekonać, że kolor nie odbiera, a wielkość nie zamachem ale poprzestanę na świetle wczytywania przed wszystkim
Wiążąc moskiewską nagrodę pokoju z zezwoleniem na odnowienie mieszkanka można jęknąć i nie czytać dalej, bo to bez ładu i składu, nawet gdy zaraz potem jest o mankietach i serwetkach, bohomazach dla jednych i biurwokracji dla innych, a w sumie może o kongresie i kontekście, dorzucę by wesprzeć moje przekonanie o niedocenianej szansie przyglądania się pokojowo niepokornemu skądinąd ptaszydłu
Obrazek

" Wobec tego, pod koniec 1952 roku pani Franciszka zwróciła się do zarządu spółdzielni z pytaniem, czy może przeprowadzić remont. Odpowiedź przyszła pół roku później. Towarzysz Wyrzykowski wydał telefonicznie zgodę na to, aby zamalować syrenę wymalowaną na ścianie przez Picacco (tak było zapisane w oryginalnym piśmie ze spółdzielni)." Więc przyszli malarze. Rozstawili te swoje drabiny. Jeden zabrał się za ścianę z Picassem. "Rany – powiedział malarz – kto to pani zrobił, mój szwagier by to namalował". I chlapnął farbą. No i nie było już syrenki Picassa

Franciszka Sawicka-Prószyńska"
Ostatnio zmieniony 16 lip 2013, 13:30 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Bojkot - mięso z uboju rytualnego

112
:ech:
Obrazek
:tak: no właśnie, ze świecą szukać .... nie gołębiej perspektywy.
Przy tym ważna uwaga: nie zapalać świecy pod parcianym worem politycznych poprawności, bo to grozi "oświetlającym" sobie drogę na "ofiarnicze ołtarze" autorzezią, szastaniem publicznymi pieniędzmi na "malowane" poczucia bezpieczeństwa i "ósmą" bramę do Jerozolimy ... na Wiejskiej.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2013, 15:53 przez O'cet, łącznie zmieniany 2 razy.
.

Re: Bojkot - mięso z uboju rytualnego

114
Gustaw pisze:A "swojską" drogą .... dlaczego jakiś zgżydek z jakiegoś zgżydowskiego MSZ-tu miałby mnie pouczać, że przyjęte przeze mnie i większość ziomali normy etyczne są etycznie ch'jowe albo nawet - jak uściślił Naczelny Zgżyd z Polski (z Polski, wśród Polaków, W Polsce, ...) najbardziej hitlerowskie w UE ?
Ja tym zgżydom nie zabraniam żreć dymanych wiewiórek, zabraniam tylko dymać te wiewiórki na oczach bliźnich, którzy wiewiórki kochają i ich nie żrą.
A mędrzec Radek milczy na to ... niech milczy, ja powiem za niego: chcecie rżnąć wiewiórki po swojemu, to rżnijcie swoje i u siebie! W swoich telawiwach i teheranach. A jak pragną bardzo durnie protestować etnicznie i geopolitycznie, to niech spróbują tych debilnych "protest songów" w waschingtonie. O dziwo! Kurew nie obrażając.
My etyką pierdolonego geszeftu robić nie będziem!
czy przydawać sobie czy wystawić się?

wczytaniem, doświadczeniem - mniejsza jak - może nadmiarem zaufania - czytam tu protest dla geszeftów nie nazizm - dla mnie jasny jest zabieg z użyciem słowa zgżydek - więcej powiem znajduję w tym neologizmie powód do zazdrości w sprawność posługiwania się językiem

a tak zapytam czy

moglibyśmy pogadać o bliskości tropów w takim zestawieniu:

Żyd - zgżydek
Polak - polaczek

Wczoraj znalazłam echa europejskie do wczorajszych komentarzy - co za piekarnia, co za magiel, co za obraz rzeczywistości - pod tekstem o zaproszeniach do MSZ zaprzyjaźnionych krajów, chwilowo związanych sprzecznością interesów cwaniaczków by nie użyć jasno opisowo polaczków z zgżydkami w upojnej ubojni;

u nas pękła tama, antysemityzm gruchnął, sieć oka rozwarła- a Europa - cóż - dostała na talerzu co przyda się do wszelkich negocjacji - skrzętnie podłożyliśmy się, oni spokojnie czekali

czy w imię mojej pewności, że da się - prośba o reset zagalopowań na rzecz meritum przez kogokolwiek doceniona będzie

nieświadomość bywa błogosławieństwem - chyba taka myśl dnia wraca do mnie coraz częściej - jak małpa siedzę czasem na drzewie - no może jak wiewiórka te nie podążają za stadem
:ech:

polaczek; polactwo - te słowa chyba nie do końca brzmią dla wszytskich jednoznacznie; może od tego trzeba zacząć

pamiętam jakie zdziwienie wywołałam prośbą by nie używać tekstu: "czy ktoś nie ma schematu do obrazka z Żydkiem"- chodziło o wzrór do haftu krzyżykowego z
Obrazek
powiedzmy tym obrazem

kiedy ktoś mówi - "cholerny polaczek" - patrząc na dziadowskie zachowania rodaka za granicą to rozumiemy przez to jedno

gdy komuś przychodzi do głowy traktować Polak za granicą jak niewolnika - i obcokrajowiec używa słowa polaczek to zaraz mamy skojarzenia z murzynem od czarnej roboty

a gdy myślimy o złych cechach narodowych - no tak tu co dla kogo wadą a co zaletą - zaraz się pokłócimy w stylu "Polak potrafi" - polactwo wyłazi nam bokiem

czy jest o czym porozmawiać?

mam kilka dyżurnych obraz, które usłyszałam pod moim adresem - nie ułatwiają życia, ale da się je wywieść ze słabości wypowiadających , co zdecydowanie ułatwia pozostać w równowadze psychicznej z poczuciem obronionej dumy własnej;
Ostatnio zmieniony 18 lip 2013, 11:17 przez baabcia, łącznie zmieniany 3 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Bojkot - mięso z uboju rytualnego

118
Słuszne pytanie które zadał przedmówca...Czemu niby mamy słuchac pouczeń moralnych Pigmejów ,Mongołów czy Zydów których żyje w Polsce podobno mniej niz 12 tys...?? Czy ja im mówię iz godne to i sprawiedliwe by jesć szynkę ???
Ostatnio zmieniony 10 paź 2013, 12:59 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie rozmaitości”

cron