Re: Prok. przejmuje legalnie działającą fabrykę, a jej właścicieli zamyka.

1
"Układ zamknięty" - Gajos i Bugajski kontra skarbówka i prokuratura

"A kogo miałem wziąć? To przecież jeden z najlepszych aktorów w Polsce! Kto mi tak dobrze jak on zagra prokuratora, który w majestacie prawa przejmuje dobrze prosperującą fabrykę, a jej właścicieli zamyka?" - o swoim głównym aktorze Januszu Gajosie mówi Ryszard Bugajski, reżyser zainspirowanego prawdziwymi wydarzeniami "Układu zamkniętego". Film właśnie wchodzi na nasze ekrany.

Pewnego dnia o 6. rano do domów trzech uczciwych i prężnych biznesmenów (Przemysław Sadowski, Robert Olech, Jarosław Kopaczewski) wkraczają agenci Centralnego Biura Śledczego i uzbrojeni po zęby antyterroryści. Przedsiębiorcy nie mają pojęcia skąd wzięły się oskarżenia o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej i pranie brudnych pieniędzy. Nie zdają sobie sprawy, że za akcją stoi stary, wyrachowany prokurator, człowiek, który rozpoczął karierę jeszcze w czasach PRL Andrzej Kostrzewa (Janusz Gajos). Wspiera go naczelnik urzędu skarbowego (Kazimierz Kaczor). Obaj bardziej od sprawiedliwości - cenią sobie własny interes. Państwo prawa? Przecież oni są prawem…

Historia, o której opowiadamy, wydarzyła się w 2003 r., a wtedy premierem był Leszek Miller. Potem był Marcinkiewicz, później Kaczyński i wreszcie Tusk, a cała afera ciągnie się do dziś. Nieistotne, kto jest czy był u władzy. Zła jest struktura wymiaru sprawiedliwości, a zwłaszcza prokuratury. Zresztą potwierdzają to dziesiątki innych spraw: Olewnika, Papały itd., w których prokuratura udowadniała swoją niekompetencję i bezwzględność..."

źr: http://film.onet.pl/wiadomosci/publikac ... omosc.html

Czy prokuratura i skarbówka to państwo w państwie?
Takich przykładów jak ten powyższy z wątku filmu jest i było w Polsce mnóstwo.
Wystarczy przytoczyć głośną sprawę Romana Kluski, założyciela i prezesa firmy OPTIMUS S.A.
Z drugiej strony przekręty i złodzieje są chronieni przez... no właśnie kogo? Państwo? Czy siebie nawzajem?

Dlaczego żaden rząd, żadna z opcji politycznych, które do tej pory rządziły w Polsce czy z prawa, czy z lewa nie zrobiły nic z tym?
Czyż wszyscy są umoczeni? Czy bezradni? Czy mają na wszystko wy.ebane?
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2013, 12:00 przez Mistyk, łącznie zmieniany 2 razy.
"Przekraczanie dualizmów umysłu to doskonały pogląd,
Uspokojony i cichy umysł to doskonała medytacja,
Spontaniczność to doskonałe działanie,
A kiedy wszystkie nadzieje i lęki umierają, osiąga się cel."
Pieśń Mahamudry Tilopy

Re: Prok. przejmuje legalnie działającą fabrykę, a jej właścicieli zamyka.

3
Nasz Jaśnie Oświecony Miłościwie Panujący Jego Ekscelencja Prezydent Bronisław Komorowski wydał dnia wczorajszego zarządzenie w formie prośby by każda osoba związana z Polityką na Wysokim Szczeblu i dzierżąca władzę zapoznała się z dziełem obecnie Wielkoformatowej Ekranizacji pod tytułem jakże wiele mówiącym "Układ Zamknięty. :) :) :) :)

Zabrakło mi tylko pouczenia jak mają to odbierać. Bo równie dobrze mogą potraktować to jako podręcznik jak skuteczniej "samemu stanowić Prawo".
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2013, 12:51 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie rozmaitości”

cron